Galatasaray | 11 Haziran 2022 Seçimli Genel Kurulu

Yeni başkanımız kim olmalı ?

• Kullanılan toplam oy
    45
  • Anket kapatılmış .
Bu arada adama kibirli falan dedik de iki seçimden sonra da başlarım böyle ise deyip salonu terk etmedi

Ali Koç'un aldığı borç ile şu an getirdiği borç durumu arasında olumsuz anlamda fark var sanırım. Geçen gün Fener'in borcu açıklanmıştı. Aziz'den aldığından daha borçlu hale getirdi yanılmıyorsam. Yanılıyorsam da düzeltin.
Hatırladığım 620 milyon € borçla aldık dedi Koç, şimdi tl olarak anlaştılar bankalarla o yüzden 300 milyon€ biraz üstü. Ama aziz o kadar değildi diye açıklama yapmıştı devrettiği borç için 400 milyon € civarı demişti.

Dursun Ozbek donemini dun gibi hatirliyorum.Yaptiklari,yapamadiklari ve hatta siyasi olarak bile icime hic sinmeyen aksiyonlari vardi.Buna eyvallah.
Ama su iki listeyi yan yana koydugunuzda en basitinden bu foruma adini veren basket var ya Esref Hamamcioglu secilse yoktu seneye.Gecen seneye donus vardi.Adam futbolu bile nasil idare edecegini 3 ayda anlatamamisken basketbolda ne bekliyordunuz ?
Hayirlisi olsun.Dursun Ozbek fani falan degilim ama listesine bakinca cok rahat goruluyor ki en azindan taraftarin istedigine yonelik bir takim aksiyonlar alinacak seneye cok belli.Kimse eline kagit kalem alip kulubun muhasebesini tutmaz.
Basarili olur olmaz onu Abramovich bile gelse kestiremeyiz ancak en azindan birseyler olacak.Bunu biliyorum.
Erden Timur yeter zaten tek basina fazla soze gerek yok.

Dursun Ozbek donemini dun gibi hatirliyorum.Yaptiklari,yapamadiklari ve hatta siyasi olarak bile icime hic sinmeyen aksiyonlari vardi.Buna eyvallah.
Ama su iki listeyi yan yana koydugunuzda en basitinden bu foruma adini veren basket var ya Esref Hamamcioglu secilse yoktu seneye.Gecen seneye donus vardi.Adam futbolu bile nasil idare edecegini 3 ayda anlatamamisken basketbolda ne bekliyordunuz ?
Hayirlisi olsun.Dursun Ozbek fani falan degilim ama listesine bakinca cok rahat goruluyor ki en azindan taraftarin istedigine yonelik bir takim aksiyonlar alinacak seneye cok belli.Kimse eline kagit kalem alip kulubun muhasebesini tutmaz.
Basarili olur olmaz onu Abramovich bile gelse kestiremeyiz ancak en azindan birseyler olacak.Bunu biliyorum.
Erden Timur yeter zaten tek basina fazla soze gerek yok.

Çocuğa anlatır gibi anlatmışsın ama sanmıyorum anlamamışlardır.

Dursun Özbek'e şimdi düşen geri planda durup işi Erden Timur gibi profesyonellere bırakmak.

Çocuğa anlatır gibi anlatmışsın ama sanmıyorum anlamamışlardır.

Dursun Özbek'e şimdi düşen geri planda durup işi Erden Timur gibi profesyonellere bırakmak.

Profesyonelden kasıt nedir? Burak Elmas gitti ama boş söylemleri hala devam ediyor gibi. Turgay Zeytingöz profesyoneldir, basketbol alanında. Dursun Özbek otelcilik/hizmet sektöründe profesyonel sayılır, neticede babasından büyük miras almaktan çok kendi kurmuş işlerini. Erden Timur müteahhit, babasından aldığı şirketi devam ettiriyor. O da o alanda profesyonel. Profesyonellere bırakmak nedir? Erden Timur'u profesyonel yapıp da Dursun Özbek'i profesyonel yapmayan nedir mesela?

Ayrıca DÖ seçildi ama Okan Buruk mu gelecek, Fatih Hoca mı gelecek yoksa yabancı TD mi olacak kimsenin net fikri yok. Futbolu nasıl idare edeceğini tek söyleyebilen iki seçimdir EH'ydi. İlk seçimde diğerlerinin aksine net şekilde Fatih Hoca'yla çalışmayacağını ve yabancı TD istediğini söyledi. Bu seçimde de aynı şeyi söyleyip birkaç isim verdi.

Benim anladığım kadarı ile algoritma su tarafların yönetim kurullarının tahmin ettiğin servetini topluyorsun birisi net fazla ise o ideal seçenek oluyor burada eşitlik var gibi ise bu sefer de vaadlere/procelere bakıyorsun.

Profesyonelden kasıt nedir? Burak Elmas gitti ama boş söylemleri hala devam ediyor gibi. Turgay Zeytingöz profesyoneldir, basketbol alanında. Dursun Özbek otelcilik/hizmet sektöründe profesyonel sayılır, neticede babasından büyük miras almaktan çok kendi kurmuş işlerini. Erden Timur müteahhit, babasından aldığı şirketi devam ettiriyor. O da o alanda profesyonel. Profesyonellere bırakmak nedir? Erden Timur'u profesyonel yapıp da Dursun Özbek'i profesyonel yapmayan nedir mesela?

Ayrıca DÖ seçildi ama Okan Buruk mu gelecek, Fatih Hoca mı gelecek yoksa yabancı TD mi olacak kimsenin net fikri yok. Futbolu nasıl idare edeceğini tek söyleyebilen iki seçimdir EH'ydi. İlk seçimde diğerlerinin aksine net şekilde Fatih Hoca'yla çalışmayacağını ve yabancı TD istediğini söyledi. Bu seçimde de aynı şeyi söyleyip birkaç isim verdi.

Kendiniz söylemişsiniz işte. Erden Timur, Turgay Zeytingöz, Kerem Tunçeri örneğinde ki gibi.
Eşref Hamamcıoğlu iki seçimdir başkan adaylarına ve onların söylemlerine laf atarak geçirdi. Bunun ona olumsuz yansıyacağını farkedemedi. Ayrıca söylemleri hep küçülme olarak anlaşıldı. Acaba bundan sonra ki seçimde de başkan adayı olur mu?

Erden Timur basketbol alanında ya da herhangi bir şubede profesyonel değil. Adam müteahhit. Onu anlatmaya çalıştım ama neyse işte, umarım DÖ yerine aktif olan kişi kendisi olur ona katılırım.

Ülkenin peşkeş çekilmesini normalleştirdik mi ki Galatasaray'ın peşkeş çekilmesini normalleştirelim?

Tutturulmuş bi para koyacak muhabbeti. Paraya ne zaman bu kadar tamah eder oldu bu millet ben anlamıyorum. Savunmak isteyene argüman çok da en gülüncü bu. Euro 3'ken koymadığı parayı 17'yken mi koyacak? Mevzu gayrımenkul satmaksa ben başkan olur ben de satarım.
Ya sen normalleştirmemiş olabilirsin ben de normalleştirmemiş olabilirim ama toplum normalleştiriyor ya da önemsemiyor ki 20 senedir aynı iktidar var.
Şimdi bana Dursun Özbek savundurma gittiği dönem gitmesi gerektiğini en çok söyleyenlerden biriyimdir bu forumda ama şunu da söylemek lazım. Dursun Özbek o dönemde de gerektiğinde para koydu ve tekerin dönmesini sağladı. Koyduğu paranın ister bir kısmını isterse tamamını zaten geri alacak bunda anormal bir şey de yok. Önemli olan o gün teker döndü mü işler görüldü mü? Yoksa Dursun Özbek bence de çok başarısızdı. Hiçbir zaman da Dursuncu vs olmadım. İlk iki yılı çok kötü yönetti ve başarısız oldu ama gerektiğinde para koymadı doğru tespit değil.

Şimdi ortada iki aday var. Eşref H ölüm ise Dursun Ö sıtma. Dolayısıyla ben Galatasaray bu seçim için SITMA'yı tercih etmeli dedim. Çünkü mevcut şartlarda bunun nispeten daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca öyle postların var ki hiçbir şey anlaşılmıyor. Erden Timur'dan dolayı Dursun Özbek'i istiyor gibisin bir yandan da istemiyor gibisin. Eşref H'yi de istemiyor gibisin. Anlamadım yani:) ortada iki aday varsa ikisinden biri tercih edilmeli teknik olarak:)

Bu gece hüzün doluyum,dışarıdaki ıslak sokaklar ve yağmurlu hava hüznümü daha çok arttırıyor,hep aynı şeyler,hep ayni hisler,2002 yılından beri gizemli bir şekilde Türkiye'de her istediğini yapanlar ve bunuda alıştığımız her şeyi acı çektire çektire yıkarak yapanlar var.Sevdiğimiz herşeye el uzatıyorlar,zihnimizdeki bütün güzel imajları yok ediyorlar ve sonuçta hep güçlüler ve biz çaresiziz,bu böyle ne kadar sürecek ? Birilerini sürekli güldürürken birilerini sürekli kaybettirdiği için bu hayattan nefret ediyorum.Gelecekten boşuna umutlu olmayın en büyük zevkleri umutlandırıp umutlandırıp hayal kırıklığı yaşatmak ve en çokta aklımızla alay etmeyi seviyorlar

Bu gece hüzün doluyum,dışarıdaki ıslak sokaklar ve yağmurlu hava hüznümü daha çok arttırıyor,hep aynı şeyler,hep ayni hisler,2002 yılından beri gizemli bir şekilde Türkiye'de her istediğini yapanlar ve bunuda alıştığımız her şeyi acı çektire çektire yıkarak yapanlar var.Sevdiğimiz herşeye el uzatıyorlar,zihnimizdeki bütün güzel imajları yok ediyorlar ve sonuçta hep güçlüler ve biz çaresiziz,bu böyle ne kadar sürecek ? Birilerini sürekli güldürürken birilerini sürekli kaybettirdiği için bu hayattan nefret ediyorum.Gelecekten boşuna umutlu olmayın en büyük zevkleri umutlandırıp umutlandırıp hayal kırıklığı yaşatmak ve en çokta aklımızla alay etmeyi seviyorlar

Usta ne yaptın yahu🤦‍♂️
Seçim bu. Alt tarafı sadece bir seçim.
Geçen sene Burak Elmas için taraftarın yüzde 80 i olarak sevinmiştik ama sonuç hüsran oldu. Şimdi üzülüyorsunuz ama durun hele. 3 ay sonra ne olacağı belli değil daha. Belki gelecek sene bir seçim daha olur 😀 Can sıkılacak bir şey yok. Bu yönetimin ardında durmak gerekir. Çünkü başka Galatasaray yok...

Ülke zaten peşkeş çekiliyor, varsın Galatasaray da elden gitsin diyorsunuz yani.
Galatasaray taraftar olarak senin ya da bizim elimizde değil zaten. Galatasarayı küçük bir zümre yönetiyor ve o zümrenin aldığı kararlar neticesinde sen başarıda seviniyor başarısızlıkta üzülüyorsun. Galatasaray bütün branşlarda başarılı olmalı aslolan vizyon budur. Gayrimenkul vs konuları taraftar olarak çok da benim konum değil aslında ama o konuda da Galatasaray'ın menfaatlerine aykırı bir şey yapılırsa onu da ayrıca eleştiririz sorun yok. Kimseyle herhangi bir bağım da yok

fenerin borcu 6 milyardan fazla bunu net biliyoruz.Koc cebinden para vermiş mi?Sanmıyorum, şirketlerden aktarmistir olsa olsa.Onun parası bile yetmiyorsa kimsenin gücü yetmez bu borcu çevirmeye. Hic bir Gs baskani kulübe yüklü para hibe etmemiştir.Simdi Özbek para verecek, geri alırken yine sıkıntı.Borc buraya geldikten sonra geçmiş olsun.Ama mevcut varliklari iyi değerlendirip,gereksiz harcamaları kisarsa kulübü yaşatabilir.
Bunu sanırım seninle daha önce de tartıştık o dönem ikna olmuştun cebinden verdiği konusunda. Neyse önemli değil şirketler üzerinden verdikleri sponsorluk kendi kişisel servetinden verdikleri de hibe olarak değerlendirilebilir ama sonuç olarak farketmez adam bir şekilde kendi kaynaklarından kulübe çok ciddi meblağlar sokmuş ve bunun bir lirasını geri almicam demiş. Dolayısıyla saçma sapan yerlerden Ali Koç eleştirmeye gerek yok. Ali Koç gibi bir başkana sahip oldukları için şanslılar. Saha sonuçları açısından başarılı mı? elbette değil ama bu ayrı değerlendirilmesi gereken bir konu benim için.

Ayrıca Galatasarayda da hibeler dönem dönem olmuştur. Mesela Özbek en son 30 milyon TL hibe etmiş. Tabi ki Koç ile kıyaslanmaz ama yine de birçok insan için büyük bir meblağ.

3 yıllık yönetime bakarsak Ali Koç gibi bir başkanım olacağına, 2000 tl kredi çekip asgarisini ödeyen başkanı tercih ederim. Cebinden koyduğu para olmasa kulüp iflas etmişti şimdiye sayesinde.