#19 Furkan Aldemir

Sezon ortası fırsat budum gittim demesine bile kızmadım ama Darüşşafaka dönüşü verdiği röportajda Galatasaray'ın kontratı karşılama maddesi sorulduğunda 'Öyle bir madde varmış,pek haberim yok,ben Darüşşafaka'ya odaklandım,menajerim ilgilenmiştir' demiş beyefendi.Galatasaray konusunu 1-2 cümle ile geçiştirmiş,üstünde bile durmayıp.İnsan konu açılmışken bir teşekkürfalan eder kaç yıl oynadığı yere,taraftara,hocasına.Benim pek haberim yok menajerim halletmiştir falan ne demek

Sen turnike bırakmayı beceremezken,1 metre yakından topu potaya bırakamazken gençsin diye sabretti(hala da ne turnike ne de pota yanı bitirmeyi biliyorsun o ayrı).

Umarım başarısızlıkla dolu bir kariyere yelken açarsın nankör kardeş

Sezon ortası fırsat budum gittim demesine bile kızmadım ama Darüşşafaka dönüşü verdiği röportajda Galatasaray'ın kontratı karşılama maddesi sorulduğunda 'Öyle bir madde varmış,pek haberim yok,ben Darüşşafaka'ya odaklandım,menajerim ilgilenmiştir' demiş beyefendi.Galatasaray konusunu 1-2 cümle ile geçiştirmiş,üstünde bile durmayıp.İnsan konu açılmışken bir teşekkürfalan eder kaç yıl oynadığı yere,taraftara,hocasına.Benim pek haberim yok menajerim halletmiştir falan ne demek

Sen turnike bırakmayı beceremezken,1 metre yakından topu potaya bırakamazken gençsin diye sabretti(hala da ne turnike ne de pota yanı bitirmeyi biliyorsun o ayrı).

Umarım başarısızlıkla dolu bir kariyere yelken açarsın nankör kardeş

Bir sporcu kontratındaki maddeleri bilmek zorunda değil. Eğer bu zorunluluğu varsa menajeri niye var?

Furkan Aldemir KSK'da çok iyi bir sezon geçirip bize geldi ve aldığı paranın karşılığını iyi bir şekilde verdi.Bana kalırsa ne kendisine her maç 3lü çektirecek kadar bağlılık duymamıza gerek yoktu, ne de şimdi öfke kusmaya gerek var.
Profesyonel kariyeri için hatalı olsa da özel hayatı ve geleceği için gayet makul tercihler yaptı.Parası düzenli ödenmeyen ve geleceği belli olmayan Galatasaray'dan NBA'ye gitti.76ers'la 2 yıllık sözleşme imzaladı, serbest bırakıldı ve bu yılki 7.8 milyon tllik ücretini de takır takır alacak.Üstüne de 4 yıllık yüksek ücretli bir kontrat imzaladı.Kontratı tamamlandığında zaten yaşı 29 olacak.Kalan 5 yıllık kariyerini de KSK Banvit Beşiktaş gibi alternatiflerle geçirme ihtimali de yüksek

Furkan baya bir incelmiş göründü bana. Bilerek mi küçüldü acaba 4 numara oynayabilmek için olabilir ama bu oyun yeteneği ve gelişen basketbol anlayışı ile pf oynayamaz. Bizdeki furkandan eser kalmamış. Nba ye giderek çok yazık etti kendine iyi ki almamışız.

Furkan baya bir incelmiş göründü bana. Bilerek mi küçüldü acaba 4 numara oynayabilmek için olabilir ama bu oyun yeteneği ve gelişen basketbol anlayışı ile pf oynayamaz. Bizdeki furkandan eser kalmamış. Nba ye giderek çok yazık etti kendine iyi ki almamışız.

Saclarıda 15 yasındaki liseli gibi yapmış tam olmuş [emoji3]

Bu adam keşke parayı seçmeseydi de bizle kalsaydı. Cidden efsanemiz olabilirdi. NBA'ye gitti 2 maç yapamadı döndü şimdi Daçka'nın kadrosunda havlu sallıyor. Hem kariyeri hem itibarı yerle bir oldu. Yazık oldu.