#20 Rashid Atkins

Re: Rashid Atkins Galatasaray Cafe Crown da

muhammed e güveniyoruz.istediğim tarz bi oyuncu . istediği zaman atıyor.istediği zaman oynatıyor maşallah.in. böyle devam eder

İlk maçta dikkatimi çeken özellikleri!

1-Şutu son derece düzgün.

2-Nerde şut nerde pas vereceğini çok iyi biliyor.

3-Savunmada son derece istekli.

4-İçeri penetre etmekten korkmuyor, ve yüksek ihtimal bitiriyor penetrelerini.

5-Daha ilk maçı olmasına rağmen takımı çok iyi yönlendirdi, özellikle Graves'i sürekli yönlendirdi, kısaca ne yaptığını bilen bir guardımız var artık, umarım büyük maçlarıda bu şekilde oynar.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
İlk maçta dikkatimi çeken özellikleri!

1-Şutu son derece düzgün.

2-Nerde şut nerde pas vereceğini çok iyi biliyor.

3-Savunmada son derece istekli.

4-İçeri penetre etmekten korkmuyor, ve yüksek ihtimal bitiriyor penetrelerini.

5-Daha ilk maçı olmasına rağmen takımı çok iyi yönlendirdi, özellikle Graves'i sürekli yönlendirdi, kısaca ne yaptığını bilen bir guardımız var artık, umarım büyük maçlarıda bu şekilde oynar.
2 gün idman yapmasına rağmen takıma oyun gösterdi xD

Rashid ilk maç itibari ile bende de olumlu izlenimler yarattı. Ne yaptığı bilen tavırları ve kendine güveni benim için ilk etapta önemli. Çünkü MS'in kendine olan güvensizliği ve zaman zaman saçmalaması beni bıktırmıştı. Takıma alışıp daha iyi olabilmesi için zamana ihtiyacı var...

Basketbolda bazen küçük değişikliklerle beklenilmeyen derece de olumlu işler başarılabiliyor.
Yılını hatırlamıyorum ama iddalı bir kadro kuran (Ömer büyükaycan ve Levent Topsakal takımdaydı)Siyavuş döneminde çok kötü giden ve yabancıları çok kötü olan GS, o yabancıları gönderip Gaylon Nickerson ve Jevon Crudup'ı kadrosuna katmış ve daha bu yabancıların ilk maçında(Nickerson maç günü gelmişti) şampiyonluk adayı FB'i büyük farklardan geri gelip yenmişti.
NBA de ligin dibine demir atan P.Suns Kevin Johnson'ın basketbola dönmeye ikna edilmesiyle ard arda maçlar kazanıp play-off oynamayı sezon bitmeden çok önce garantilemişti.
Yakın zamanda M.Dickel transferinin çok kötü giden FB nin çehresini nasıl değiştirdiğini de gördük.Fransa ligine kötü başlayan 90'lı yılların sonunda Pau'nun Funderburke transferiyle şampiyon oluşu.Örnekler çoğaltılabilir,burdaki ortak nokta doğru yere doğru transfer ile takımın çehresinin değişmesiydi.Ben Atkins'in de bu yönde bir transfer olduğunu ve GS'a çok yarar sağlayacağını inanıyorum.1-2 hafta içinde Atkins takıma uyum sağlayınca,yenilebiliriz tabi ama bundan sonra bizi yenmek hiçde o kadar kolay olmayacak.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Uzun bir aradan sonra Rashid Atkins'in gelişiyle dönmüş oldum.Bu transfer için yapabileceğim yorum ; GALATASARAY Solomon'unu buldu.Bunun ne kadar doğru olduğunu ilerleyen zamanlarda göreceksiniz.Bu transferle belkide Basket takımımızın bu sezon için olası makus talihini tersine çevirmiş olduk.Bundan sonra herşey daha güzel olacak.

Mersin BŞB 70 - Galatasaray Cafe Crown 75

Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi 10. hafta maçında Mersin Büyükşehir Belediye'yi deplasmanda 70-75 mağlup etti. Edip Buran Spor Salonu'nda pota arızası nedeniyle yaklaşık bir saat geç başlayan maçı takımımız baştan sona üstün götürdü. Son çeyrekte de rakibine farkı kapatma şansı tanımayan Galatasaray Cafe Crown, bu sonuçla ligde averajla ikinci sıradaki yerini korudu.

Galatasaray Cafe Crown'da Hüseyin Beşok 17 sayı - 15 ribaund ile double-double yaparken günün en etkili ismi oldu. Yeni transferimiz Rashid Atkins, 18 sayı - 8 ribaund - 5 asist - 3 top çalma ile galibiyetin mimarlarındandı.

Antonio Graves 14, Murat Kaya 9 sayı ile maçı tamamladı.

Rashid Atkins, 18 sayı - 8 ribaund - 5 asist - 3 top çalma ile galibiyetin mimarlarındandı.
inanılmaz mükemmel müthiş .bu adamı trasnfer edenlere teşekkür ediyorum solomon umuzu bulduk sonunda.bu adam böyel giderse çok maç kazandırır.maşallah

Aklı başında ne yaptığını bilen, çok iyi bir guardımız var artık, gözümüz aydın.

Yabancı forumlarda Belçikalılar Atkins'in ayrılmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını söylüyorlar. Çok fazla kendine oynuyordu diyorlar.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Yabancı forumlarda Belçikalılar Atkins'in ayrılmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını söylüyorlar. Çok fazla kendine oynuyordu diyorlar.
Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş.
Valla ne yalan söyliyim çok büyük endişelerim vardı Atkins'le ilgili ama oynadığı 3 maçtaada kendisini çok beğendim.İyiki katılmış takımımıza

Mustafa Kaya' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":288ppj1z]Aklı başında ne yaptığını bilen, çok iyi bir guardımız var artık, gözümüz aydın.
Şu özelliklerde bide pivot bulsak .[/quote:288ppj1z]

Var iste bosta olan 2 tane hemde!! Birincisi Esteban Batista digeri POPS-MENSAH BONSU... Ozellikle su POPSU klube yakın kisiler uzerine basa basa tavsiye edebilirmi?Olmassa kendi aramızda para toplayalım getirelim su POPS'u!!!!!

Mesah-bonsu sakat.O yüzden klübü tarafından serbest bırakıldı.Bize gelip hemen oynayacak adam lazım.Ayrıca Esteban Batista eurolig'de oynayacak bir takıma gitmek istediğini belirtmiş sanırım.Bize lazım olan tanınmayan fakat yüreği ile oynayan içeriyi domine edecek biri.

Eren Aydın' Alıntı:
Mesah-bonsu sakat.O yüzden klübü tarafından serbest bırakıldı.Bize gelip hemen oynayacak adam lazım.Ayrıca Esteban Batista eurolig'de oynayacak bir takıma gitmek istediğini belirtmiş sanırım.Bize lazım olan tanınmayan fakat yüreği ile oynayan içeriyi domine edecek biri.

O zaman geriye tek isim kalıyor...Bu ismi Murat Ozyere tavsiye edelim,Turkiyeye yeni bir Conrad Mc Rae getirecegiz..

Ken Johnson!!!! Bu ismi iyi arastirin..Ben 3 kez izleme firsati buldum.Eski Orlando Magicli....Gecen sezon Uleb'te hermac 5-6 blok yapıyordu!!Inaılmaz bir pivot....Bu adam gelirse hepimiz mest oluruz..Su Murat Ozyer bir kendini assa da su adamı izlese!!!!

http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH ... 40058.html

Eli düzgün gibi.Serbest atış yüzdesi bunu gösteriyor.Yine istatistiklerden yorum yapmak hata olur ama ya içeride iyi yerde topla bulaşamamış ya buluşup iyi kullanamamış veya orta mesafe deneyip kaçırmış.Blokları dediğin gibi çok etkili.Rebound idare eder gibi maçı zilemeden yorum yapılmaz tabi.Bencede bize ilaç olabilecek uzun olur.