2008-2009 NBA Şampiyonu LA LAKERS

Re: LA Lakers vs. Orlando Magic

Burak Barut' Alıntı:
Levent Abi'yi ve diğerlerini :) tebrik ederim.
Başarınızın son olmasını temenni ederim.
Çok güzel maçlar, çok güzel seriler izledik.
Gönlümüzün şampiyonu Hido'ya da en büyük teşekkürler ve tebrikleri yollamak isterim.

Bülent Uygun gibi konuşmuşsun Burak.

Hele gönüllerin şampiyonu kısmı tam kumaş pantolon deri ceket tipi olmuş...

Tugay Aktepe' Alıntı:
Batı ve NBA kralı Los Angeles Lakers...

Çakma MVP'lere karşı gerçek MVP oyuncusu Kobe Bryant ile şampionluğa ulaştı. Kıskananlar olabilir, çekemeyenler olabilir, yediremeyenler olabilir. Herşeye rağmen onlardan tebrik mesajı bekliyorum. Hak haklıda kalmalı...
Bu sene hakeden taraf Lakers ve Kobe idi. Çok eleştirildiler, haklarında çok şey yazıldı çizildi fakat Kobe ve takımı herşeye rağmen serileri bir bir geçerek şampiyon oldu.

Los Angeles Lakers'ın şampiyonluğuna hitaben hazırlayacağım video klibi yakında burada sizlerle paylaşacağım...

Ben bu zihniyeti tebrik etmem...
Bu kafayı da tebrik etmem...
Kendi şampiyonluğunu kutlarken bile oraya buraya laf atan zihniyeti de tebrik etmem...
Bazen susayım yazmayayım diyorum ama harbi bunaldım yani bu çoçuk tavırlardan...
Lütfen yaşınızın ve kazandığınız 15 şampiyonluğun olgunluğuyla mesajlar yazınız...

Levent Abi'yi tebrik ederim, ancak basketbola sırf laf yetiştirmek amacıyla bakanları tebrik etmiyorum...

bir sezon daha sona erdi..

isterdim ki daha cekismeli bir seri olsun, 7. maci gorelim, ya da en azindan sampiyon takim bunu evinde ilan edebilsin, ancak serinin 2. ve 4. macinda orlandonun, bu seviyede maclari oynamaya aliskin olmamasi, bitmesine sebep oldu serinin 5. macta..

basta levent oktener olmak uzere, sitedeki tum lakers fanlarini tebrik ederim..

Öncelikle Lakers'ı tebrik etmek gerekir. Her ne kadar sevmesem de başarıları ile aygıyı sonuna kadar hak ediyorlar. Sonuçta NBA Tarihi'nin Boston Celtics'den sonra en fazla şampiyon olan takımı.

Shaq-Kobe ikilisinin ayrılmasından sonra bocalama devresi geçirseler de doğru bulup tekrar zirveynin önemli adaylarından biri haline geldiler. Kobe faktörü tabi ki çok etkili ancak onun yanında Ariza, Gasol, Odom, Bynum, Fisher gibi parçalar ile gerçekten takım olarak üst düzeydediler.

Final serisinde her ne kadar Orlando'nun yaptığı basit hatalardan ve Lakers'ın tecrübesinden bahsetsek de bu Lakers'ın hakkını yediğimiz anlamına gelmez. Lakers iki seneden beri gösterdiği performansın meyvesini bu sene hakkı ile aldı.

Kobe seri boyunca etkiliydi. Özellikle ilk maç ve son maçta darbeyi vurmada çok etkiliydi. Diğer maçlarda ise takımını taşıdı bunun yanında bitirici darbeleri Fisher, Ariza, Gasol ve Odom vurdu. Bu seride Gasol, Odom ve Ariza oldukça etkiliydi. Fisher da zor anlarda soktuğu şutlarla takımı rahatlattı.

Orlando'yu da sezon boyunca gösterdiği performanstan ötürü tebrik etmek gerekir. Beklenmeyen performansları ile bir sürprizi gerçekleştirdiler. Ancak son sihirleri Lakers'a işlemedi. Hido müthiş bir sezon geçirdi. Mr. Fourth Quarter'a bir kez daha tebrikler. Göğsümüzü kabarttı. Artık yıldız statüsünde olduğunu ispatladı. Orlando'nun daha kat edecek yolu var. Maç içinde Kaan Kural'ın dediği gibi bu işler tek seferde olmuyor buralarda daha önce oynamışlık ve o olgunluğa ulaşmışlık gerekiyor. Yine de oldukça iyiydiler.

Tekrardan Los Angeles Lakers'a ve taraftarlarına tebrikler...

Bu başlık altında da tebriğimizi iletelim.

2008-2009 NBA Şampiyonu Los Angeles Lakers'ı tebrik ederim.

NOT: Tugay Abi bari bu mutlu gününüzde bu tip şeyler yapmayın. Varın şampiyonluğunuzun tadını çıkarın.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":2w9mtn4a]Öyledir Burak öyledir... ;)

Ben çok sustum, bırak da bugün konuşayım...

Sustun mu :)
Yapma be Tugay :)[/quote:2w9mtn4a]

Evet Burak susmuş halimdi gördüğünüz...

Ben bu konuyu MSN'de olsun, telefonda olsun Saadet ile çok konuştum. Kendisine de söylemiştim, şampiyon olduğumuz zaman rahatça konuşacağım diye. Ben geçtiğimiz günlerde sadece yazılanlara cevap verdim, şimdi ise sadece kendim yazıyorum. Cevap vermek isteyen yazar fakat bu dakikadan sonra verilen cevapların da bir anlamı olduğunu düşünmüyorum...

Tugay çakma MVP derken Lebron'u , gerçek MVP derken Kobe'yi kastettin sanırım . Sana şunu hatırlatmak istiyorum . Lebron James senelerdir yanında yardımcısı olmadan Finalleri yaparken Kobe o zamanlar Playoffları dev ekran LCD ile izliyordu . Bir zaman sonra Lakers Gasol'u çalınca batıda rakipsiz kaldılar ve finalleri oynadılar . Anlatmak istediğim Kobe yanında 2 tane yıldız olmasaydı(Gasol , Odom) Finalleri , ödülleri rüyasında görürdü . MVP'leri yanlış nitelendirmeyelim

Sitemizdeki anket sonuçları;

Kim Şampiyon Olur?

Los Angeles Lakers 32% [ 23 ]
Orlando Magic 67% [ 47 ]

Tugay Aktepe' Alıntı:
Sitemizdeki anket sonuçları;

Kim Şampiyon Olur?

Los Angeles Lakers 32% [ 23 ]
Orlando Magic 67% [ 47 ]

Bunda Orlando sevgisinin yanı sıra, senin Lakers'ı antipatikleştirmeninde etkisi var kardeşim ;)

Emin Doğanca' Alıntı:
Tugay çakma MVP derken Lebron'u , gerçek MVP derken Kobe'yi kastettin sanırım . Sana şunu hatırlatmak istiyorum . Lebron James senelerdir yanında yardımcısı olmadan Finalleri yaparken Kobe o zamanlar Playoffları dev ekran LCD ile izliyordu . Bir zaman sonra Lakers Gasol'u çalınca batıda rakipsiz kaldılar ve finalleri oynadılar . Anlatmak istediğim Kobe yanında 2 tane yıldız olmasaydı(Gasol , Odom) Finalleri , ödülleri rüyasında görürdü . MVP'leri yanlış nitelendirmeyelim

Geçen yılın final serisi başlığındaki iletilere bakarsanız neden bu kadar agresif olduğumu anlayabilirsiniz Emin...

Basketbol ''takım oyunudur'' ve bu sene Lakers bunu kör , sağır , klavye delikanlısı , basketbol topunu evinde ki tek arkadaşı olan bilgisayarında görüp , bu konuda prof olduğunu zanneden herkese gösterdi.
Yazıları okuyorumda herkes 20 yıllık oyuncu , üstüne antrenörlük yapmış birçok değerli şahsiyet varmış buralarda.Neyse hadi artık bu kin ve nefret duygularınızı gelecek sezona kadar biriktirin , LeBron ve onun gibi 40 sayı , 15 ribaund ve 10 asist gibi çakma MVP'leri ve karşısında ki oyuncuyu düşman olarak gören örümcek kafalı boş zihniyete ise M. Jordan ve onun mantalitesinde olan gerçek basketbolcuları izlemesi gerektiğini de yineliyorum ama NAFİLE nede olsa LOST , PRISON BREAK ve play station gibi devlet meseleleri varken bu imkansız !!!

Al Lakers'ı vur Detroit'e ;) Sizin gibi insanları forumda nasıl tutuyorlar anlamak mümkün değil.
Bazı isimler sadece hakaret ve laf sokma modunda herkes kendine yakışanı yapıyor, yoksa karşı yaka'dan mı bunlar ;)