2009/2010 Avrupada Transfer Dönemi

"Benzema gitse gitse Real'e gider"

Olimpik Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas, yıldız futbolcuları Karim Benzema'nın, kendileri dışındaki tek adresinin Real Madrid olacağını söyledi. Aulas, Goal.com'a verdiği özel demeçte, Madrid'de oynayan Huntelaar'ı uzun süredir transfer etmeye çalıştıklarını söyledi.

Karim Benzema'yla ilgili Real Madrid söylentileri, birinci ağızdan doğrulandı. Goal.com Fransa'ya özel demeç veren Olimpik Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas, İspanyol devinin bu oyuncuyla ilgilendiğini doğruladı. Aulas, Benzema'yı ellerinde tutmak için her şeyi yaptıklarını vurgulayarak, "Ancak transfer dönemi sürprizlerle doludur. Real, Chelsea ve Manchester United'dan gelen haberler bir hayli şaşırtıcı. Şu açık ki transfer edilemeyecek futbolcu yoktur. Ancak eğer Karim'i tanıyorsam eğer, bizden ayrılacaksa, gideceği yerin Real Madrid olacağını söyleyebilirim" diye konuştu.

Öte yandan kendilerinin de Real Madrid'den transfer yapabileceklerini dile getiren Aulas, özellikle de Hollandalı golcü Klaas Jan Huntelaar'la uzun süredir ilgilendiklerini doğrulayarak, "Ancak şu âna kadar onu buraya getiremedik. Çünkü transferde biliyorsunuz, ne kadar az konuşursanız o kadar iyidir. Ayrıca Drenthe ve Robben de iyi oyuncular. Real'le yapacağımız işler olabilir" dedi.

"Vieira'yı almak isteriz"

Bu arada Brezilyalı orta saha oyuncuları Ederson'un Inter'e transfer olduğu yönündeki iddiaları yalanlayan Aulas, bu futbolcunun menajerinin, kimi İtalyan kulüpleriyle görüşmeler yapmış olabileceğini; ancak bugüne dek kendilerine hiçbir resmî teklif ulaşmadığını belirtti.

Aulas, Fenerbahçe'nin de gündeminde olduğu söylenen Patrick Vieira'yı transfer etme imkânı buldukları anda bu fırsatı kaçırmayacaklarını da dile getirdi.

Karim+Benzema.png

Lisandro Lopez Lyon yolunda !

Porto?nun golcü oyuncusu ile Ligue 1 ekiplerinden Lyon ilgileniyor. Oyuncunun menajerine göre Porto, Lopez için Lyon ile anlaşmak üzere.

Geçtiğimiz birkaç sezon boyunca Porto?da gösterdiği performansı ile birçok takımın dikkatini çeken Lopez Portekiz şampiyonundan ayrılmak üzere.

Gelen haberlere göre Lyon, Porto ile 22 milyon avro karşılığında anlaştı.

Lopez?in menajeri Fernando Hidalgo?ya göre oyuncu Lyon ile anlaşırsa bu transfer resmiyet kazanacak.

Maisfutebol?e konuşan Hidalgo, ?Lyon?dan kulübü ve Lopez?i memnun edecek bir teklif aldığımızı söyleyebilirim. Bizim açımızdan herhangi bir problem yok. Biz 2 kulübün anlaşmasını bağlı olarak hareket ediyoruz.? açıklamasını yaptı.

Anlaşmanın açıklanmasından önce bir şey söylemenin yanlış olacağını belirten Hidalgo, Lopez?in ancak Lyon ve Porto?nun anlaşması durumunda konuşacağını söyledi.

LisandroLopez_468x302.jpg

Perez: ?Villa?nın gelmesi an meselesi?

Real Madrid başkanı, Valencialı yıldızın transferinin her an gerçekleşebileceğini söyleyerek, taraftarlara bir müjdeli haber daha verdi.

Florentino Perez, David Villa transferini kısa zaman içerisinde gerçekleştireceklerini belirtti.

İspanyol oyuncunun Madrid ekibine transfer olmak istediği belirtilmişti. Dün bir açıklama yapan Villa da önümüzdeki sezon Bernabeu?da forma giyeceğini belirtti.

Söylentileri doğrulayan bir diğer isim de Real Madrid başkanı Perez?di. Marca gazetesine konuşan Perez, ?Villa gerçekten çok iyi bir oyuncu ve biz de bu transferi bitirmeyi çok istiyoruz. Valencia başkanı Llorente artık gerekeni yapmalı. Villa?yı almamız artık an meselesi?

?Valencia kulübü ile güzel bir dostluğumuz var ve bu transfer görüşmeleri de oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşti. Geçmişte kulüpler arasında bir sorun olup olmadığını bilmiyorum ama benim zamanımda böyle bir durum olması mümkün değil? diye belirtti.

50629.jpg

Bu sene real madrid show var:d bu kadar parayı nerden buluyorlar?** :p

Forum kapalıyken Avrupa' da transferler devam etti. Ses getiren transferlerin başında Huntelaar' ın Milan' a; Aquilani' nin Liverpool' a transfer olması geliyor.

Arnautovic ise bir yıllığına İnter' de kiralık olarak forma giyecek.

Emerson ise Santos' a ne zaman transfer oldu, hiç duymamıştım, yeni gördüm.

Oo Yiğit Abi büyük bombayı atlamışsın. Milan, Flavio Roma'yı almış. Adam 35 yaşında. Takımı resmen huzur evine çevirdiler. Yazıktır, günahtır. Koskoca Milan'ın düştüğü hallere bak. Allah'tan Kaka'yı sattılar da Real ile iyi ilişki kurdular. Huntelaar'dan sonra Drenthe'yi de istiyorlarmış. Aslında onlara drenthe gitmez, 36'lık Carlos lazım Milan'a...

Alemsin, Uğur. =) Milan' ın kaleciye ihtiyacı vardı, ama bu isim Roma mı tartışılır. Milan taraftarlarının isyanda olduğunu biliyorum. Sezonun ilk idmanında protestolarda bulunmuşlardı. Ben bir bomba daha bekliyorum aslında Milan' dan.

Bu arada Milan' ın kalecisi Kalac, Roma' ya transfer oldu.

Bir başka gelişme; Barcelona, Fabregas' ı transfer etmek istiyor. Bu bilinen bir gerçek, ama son günlerde transferi bitirmek için büyük çaba harcıyorlarmış. Arsenal, o kadar çok kan kaybetti ki, bu transferin olacağını pek düşünmüyorum. Hoş, Arsene Wenger çıkarır alt yapıdan bir oyuncu, Fabregas giderse.

Eğer Cesc Barca'ya gelirse çok iyi bir hamle olur. Cesc hem orta alanda Inıesta ve Xavi'nin yükünü azaltabilir hem de orta alana geçtiğinde Iniesta'yı kanatlara kaydırarak rotasyon yapabilirler. Bu sayede de Messi ve Henry rahatlamış olur.

Cesc altyapısından yetiştiği kulübe dönmek için oldukça istekliymiş. Olabilecek bir transfer gibi görünüyor.

Kalac, Roma'da Doni'nin arkasında yedek kulübesinin ısıtır. Gördüğüm en kalas kalecilerdendir.

bi futbolcunun yarım damla beyni varsa real'e gitmez..fenerbahçeninkinden beceriksiz yönetim fenerbahçeden ruhsuz takım fenerbahçeden coşkusuz seyirci= Real Madrid
Son 5 yılda kim sevildi bu takımda ya da kim kalıcı oldu.
forvetleri sağ sol kanatlara koymalar , her adama kral muamelesi yapılması filan tam real madrid işleri bunlar...bu sene yine birşey kazanamayıp komik duruma düşecekler keşke golf klübü olsaydı bu klüp,en azından kazanmak için çok terlemeye gerek yok hem rakibin deliğine para tıkarlar olur biter

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Eğer Cesc Barca'ya gelirse çok iyi bir hamle olur. Cesc hem orta alanda Inıesta ve Xavi'nin yükünü azaltabilir hem de orta alana geçtiğinde Iniesta'yı kanatlara kaydırarak rotasyon yapabilirler. Bu sayede de Messi ve Henry rahatlamış olur.

Cesc altyapısından yetiştiği kulübe dönmek için oldukça istekliymiş. Olabilecek bir transfer gibi görünüyor.

Kalac, Roma'da Doni'nin arkasında yedek kulübesinin ısıtır. Gördüğüm en kalas kalecilerdendir.
Ben kendimi bildim bileli Roma'nın doğru düzgün kalecisi yoktur.Son 8 yılda 1 kere bile şampiyon olamamalarının ilk sebebide budur.

Uğur YILMAZ' Alıntı:

Roma, esasında ilginç bir kalecidir.Her kalecinin 25inden sonra yapması beklenen patlaması bunun içinde patlamış olacak ki Uğur'unda belirttiği, gibi kalas bir adam haline gelmiştir.Çok iyi maçalar çıkarırken çoğunla yediği ilginç gollerle kendine haylice küfrettirir.

Milan iyice İnter'e benzedi.Bu yaşlı oyuncularla FM tarzı oluşumlarla başarı kovalamak genelde İnter'in tarzıdır(Yıllık min. 50 milyon dolar tv geliri alan takım niye böyle bir oluşumu benimser daha çözemedim ya neyse).Neyse başarıları idol alınacak duruma gelmiş olacak ki Milan'da bu sistemi kaptı.Hayırlısı artık.Gattuso,Pirlo artık yaşlanıyor ,alternatifleri bulunacaktır diye düşünürken bu adamlar delikanlı pozisyonuna geldi bir anda.

Negredo, Sevilla'da !

Real Madrid, genç forvet oyuncusu Alvaro Negredo'yu Sevilla'ya verdiğini resmi sitesinden duyurdu.

Açıklamada , Madrid ekibinin iki yıl sonra satın alma opsiyonunun olduğu yer alırken bonservis bedeli açıklanmadı. Sevilla'nın genç oyuncu için 15 milyon avro ödediği tahmin ediliyor.

Hull City ve Zaragoza ile de adı anılan Negredo, listelerinde bir numarada yer alan Fred'i Fluminense'nin kapması üzerine Sevilla'nın da ilgi alanına girmişti.

n_real_madrid_negredo-392547.jpg

Lescott, M.City ile anlaştı sonunda. Oyuncu sağlık kontrolünden geçtikten sonra yeni kulübü ile sözleşme imzalayacak. Everton için büyük kayıp. Lige istedikleri gibi başlayamadılar. Transferin son günlerinde nasıl bir atak gelecek Everton' dan, göreceğiz.

man. city klübü işi iyice abarttı.fifa nın genel olarak bu duruma çözüm bulması lazım bence.bu tür takımlar yüzünden piyasa yükseliyor.küçük bütçeli takımlar iyi transfer yapmakta zorlanıyor.