Neler yeni

2015-2016 Eurocup Şampiyonu Galatasaray!

Euroleague in de bir listesi vardı galiba.

Bu arada wiki deki listeye baktım, güncellenmiş hemen. Fenerbahçe Olympiacos un gerisindeydi laboral maçı öncesinde.

Kazan 2 sene önce, Khimki geçen sene Canaria da 2 senedir 50 civarı almış. Çeyrek Final ve sonrası deplasmanda maç kazanamamış olsak da 50 civarı almamız gerekirdi diye düşünüyorum.

Puanlama ; oynadığın tüm maçlarda kazandığın maç ; 2 puan yenilgi ; 1 puan tur atladığında +2 puan kazanıyorsun. Bu sezon oynadığımız 24 avrupa maçında 15 maç kazandık toplam 30 puan 9 maç kaybettik 9 puan etti 39. 2 tane tur atlayıp +4 bonus aldık etti 43. Ve şampiyon takım bonusuda 2 etti 45. Yani biz bu sezon toplam 45 puan aldık bu sezon daha fazla puan almamız olası değil sezon bitti. Birde şampiyonluk bonusu final bonusu yani final oynayan iki takımıda extra 2 puan alıyor bu hem finalde kazananın hemde kaybedenin 2 puan alması demek oluyor. Şampiyon takıma özel değil yani bonus final oynayan iki takımında aldığını bildirmek için düzeltme yaptım. Geçen sene gran canaria toplam 24 maçın 21 tanesini kazanmış ( ki kaybettiği 3 maçın 2 si finalde khimki ye) 21 maç 42 puan 3 de yenilgi toplam 45 2 tur geçti 4 puan etti 49 artı 2 puanda final bonusu 51 puan aldı ? Biz şampiyon olduk onlar finalde kaybetti ama bizden 6 puan daha fazla aldı adamlar?

Puanlama ; oynadığın tüm maçlarda kazandığın maç ; 2 puan yenilgi ; 1 puan tur atladığında +2 puan kazanıyorsun. Bu sezon oynadığımız 24 avrupa maçında 15 maç kazandık toplam 30 puan 9 maç kaybettik 9 puan etti 39. 2 tane tur atlayıp +4 bonus aldık etti 43. Ve şampiyon takım bonusuda 2 etti 45. Yani biz bu sezon toplam 45 puan aldık bu sezon daha fazla puan almamız olası değil sezon bitti. Birde şampiyonluk bonusu final bonusu yani final oynayan iki takımıda extra 2 puan alıyor bu hem finalde kazananın hemde kaybedenin 2 puan alması demek oluyor. Şampiyon takıma özel değil yani bonus final oynayan iki takımında aldığını bildirmek için düzeltme yaptım. Geçen sene gran canaria toplam 24 maçın 21 tanesini kazanmış ( ki kaybettiği 3 maçın 2 si finalde khimki ye) 21 maç 42 puan 3 de yenilgi toplam 45 2 tur geçti 4 puan etti 49 artı 2 puanda final bonusu 51 puan aldı 😀 Biz şampiyon olduk onlar finalde kaybetti ama bizden 6 puan daha fazla aldı adamlar😀
Faydalı bilgiler için teşekkür ederim. Tur atlamayı neye göre değerlendiriyoruz? Son 32, 16, 8, 4 ve final... toplam 5 aşama şampiyonlukla beraber 6 yapar. Ekstra 6 puan daha gelmesi gerekmez miydi?

Türkiye Erkek Basketbolunda şuana kadar kazanılan en büyük kupayı kazanan Ergin Hoca ve Aslanlarına bir kez daha helal olsun... Teşekkürler Aslan parçaları... Biz inandık, siz kazandınız...
Hayatım boyunca unutmayacağım bir mutluluk yaşattınız...

Sürekli geçen seneki maçların tekrarlarına bakıyorum ve bir sene sonra bu kadar ümitsiz kötü sonuçlarla karşılaşacağımızı düşünmüyordum. Geçen seneki yükselişten sonra bu sene f8 vs ligte underdog olarak şampiyonluk bekliyordum. Dursun denilen zerzevat bütçeyi düşüreceğim diyor benim gibi basketbol severler yıllar sonra toparlandık diye sevinirken yine umutsuzluğa sürükleniyor.

Yine de ayağa kalkmasını bileceğiz. Biz böyle bir kulübüz ama önümüz şimdilik karanlık. Türkiye'ye basketbolu getiren kulüp olarak daha iyilerine layığız.

Şu takımın düştüğü hallere bakın. İlk turda averaj takımı olup galibiyet alamadan elenebiliriz.

Şu an konu'yu görüntüleyenler: (Kayıtlı: 1, Misafir: 0)