2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı

Terim, şu Feguliyi gönderebilmek için kadroya dahi almadı ama adam her maç takımın en iyisi oluyor. Pas organizatörü, asist ya da asist hazırlayıcısı, oyunu açan ve aklını ender kullanan yetenekte bir oyuncu.

Takımın fizik gücüne bayıldım.
İtalyan kondisyoner müthiş iş çıkarıyor.
Çok zor bir deplasmanda çok zor şartlarda dar kadro ile muazzam iş.
Helal olsun teknik ekibe ve oyunculara...

Valla o kadar yazmışsınız ben rakamları vereyim :)

17/18 1 gol 2 asist, 16/17 0 gol 3 asist, 15-16 1 gol 2 asist, 14-15 0 gol 1 asist 13-14 3 gol 6 asist kim olduğunu da siz bulursunuz artık :)
Kaçının büyük maçlarda veya kritik maçlarda olduğuna bakalım. Sneijder 16/17 sezonunda 15 asist yaptı bunların yarısından çoğu dandik (küme düşen vs.) takımlara karşıydı. Belhanda yetenekli bir oyuncu ama güvenilmez bir oyuncu aynı zamanda. Her an takımını yalnız bırakabilir, her an huzursuzluk çıkarabilir. Evet Melo da yapıyordu ama o daha akıllıydı. Kime ne zaman yapacağını iyi seziyordu. Bu düpedüz beyinsiz.

Swansea City teknik direktörü Graham Potter, Wilfried Bony'yi Galatasaray ya da Al-Sadd'a transferinin netleşmesi için kadroya almadığını açıkladı. (GSG_SCOUT)

Abi rakip 10 kişi, deli divane saldırıyorlar, arka tarafları bomboş. 2 pas yapsak 0-2 olacak skor ama Semih hamlesi geliyor. Donk buna ithafen son dakika Ndiaye “ulan başlıycam saçma işinize, at işte önüme kaleye gol atayım” der gibi el hareketleriyle isyan etti. Hakkaten 5 e 2 pozisyonlarda bile kaleye gitmedik. Kafayı kullanıp 2 dakikada bi gol atıp yatacaksın. Gereksiz heyecan yaşatmaya gerek yok kazara 1 gol atsalar bittik..
Marcao’ya da rakip takımlardaki taraftarlar dahil hepimiz aşık olduk sanırım. Umarım böyle devam eder gerçekten müthiş scout işi duruyor kim yaptıysa bu transferi. Yıllardır deriz dünyanın her yanı futbolcu birini bulup getiremiyor musunuz diye, adamlar bulup getiriyor artık haklarını vermek lazım.
Son olarak; bu takımın olmazsa olmazı Feghouli’dir. Pergelle çizilmiş pas atar, ara pası atar, çalım atar, pozisyona sokar, oyun aklı yüksek, orta saha ve forvet arasında kilit köprü, yeri geldi mi şutla da gol atıyor. Feghouli 1 maç oynamasın görün takımın halini.

Alan Carvalho bitti diyorlar. Umarım doğrudur. Gelsin artık ya saçlarımız beyazladı valla. Hem kaliteli, hem birden fazla mevkide oynayabilen joker oyuncu. Daha ne olsun. Yanına da Tetteh, Bony gibi pivot santrafor alırsak bu takım her maçta gol atar.

Alan Carvalho bitti diyorlar. Umarım doğrudur. Gelsin artık ya saçlarımız beyazladı valla. Hem kaliteli, hem birden fazla mevkide oynayabilen joker oyuncu. Daha ne olsun. Yanına da Tetteh, Bony gibi pivot santrafor alırsak bu takım her maçta gol atar.

Charlie Austin haberleride geliyo. Levent Tüzemen 3 Forvet gelicek diyor.
Alan, Bony, Austin 3lüsü olurmu acaba diye düsünüyorum..
Eger öyle olursa Alan kanatta oynar..

Kaçının büyük maçlarda veya kritik maçlarda olduğuna bakalım. Sneijder 16/17 sezonunda 15 asist yaptı bunların yarısından çoğu dandik (küme düşen vs.) takımlara karşıydı. Belhanda yetenekli bir oyuncu ama güvenilmez bir oyuncu aynı zamanda. Her an takımını yalnız bırakabilir, her an huzursuzluk çıkarabilir. Evet Melo da yapıyordu ama o daha akıllıydı. Kime ne zaman yapacağını iyi seziyordu. Bu düpedüz beyinsiz.

Verdiğim rakamlar Iniesta'nın gol ve asist rakamlarıydı.

Verdiğim rakamlar Iniesta'nın gol ve asist rakamlarıydı.
Iniesta'nın prime dönemlerine açıp bakmak lazım. Bazı sezonlarda hem gol hem de asist hanesi çift rakamları görüyordu. Belhanda bu zamana kadar böyle bir dönem geçirmedi. Ayrıca Iniesta, Belhanda'dan daha fazla extra işler yapıyor. Belhanda'nın Iniesta'dan hangi özelliği iyi? Ve ayrıca Barça'da Messi, Suarez, Villa, Zlatan, Henry, Sanchez gibi dünyaca yıldız isimlerin hücumda oynadığını belirtmek lazım. Bizde maalesef forvetler o seviyede değil ve bu yüzden orta sahaların da skora yatkın olması lazım.

Abi Iniesta vs. Belhanda tartışmıyoruz zaten. Belhanda'nın bu takımdaki rolü belli hoca memnun olmasaydı sattırırdı Ozan'dan önce zaten. 10 numara giyiyor diye 10 gol 15 asist yapmak zorunda değil. Evet orta sahalar skora yatkın olmalı ama skora yatkın olmayan orta saha kötüdür diye bir kaide de olduğunu sanmıyorum.

Bence 3 forvete gerek duyacak bir kadromuz yok; Belhanda ya da Feguliyi kesmek akıllıca bir iş değil, Emre de gelecek!

Alan ve Tetteh olsa bence kafi ancak gidip, 20 maçta 2-3 gol atan adamı getirirlerse tam fiyasko olur. Sürecin başında, Alan bizim sisteme uygun mu, fiziksel durumu bizim istediğimiz topçu tipi mi gibi değerlendirmeler yapıyorduk lâkin artık bu adam gelse, sanırım Sniper ya da Drogba gelmiş gibi bir etki oluşturacak çünkü yoklukta, forvet branşlı topçu dahi nimettir!

Abi Iniesta vs. Belhanda tartışmıyoruz zaten. Belhanda'nın bu takımdaki rolü belli hoca memnun olmasaydı sattırırdı Ozan'dan önce zaten. 10 numara giyiyor diye 10 gol 15 asist yapmak zorunda değil. Evet orta sahalar skora yatkın olmalı ama skora yatkın olmayan orta saha kötüdür diye bir kaide de olduğunu sanmıyorum.
Renktaş ben senin dediğini anladım ancak Belhanda'nın skora katkısının olmaması tek olumsuz yönü değil bunu anlatmaya çalışıyorum. Skora katkı yapmaması buzdağının görünen kısmı. Belhanda'nın oynadığı oyundan memnun olanlara saygı duyuyorum. Renkler zevkler ancak memnun olmayanlara da siz ne anlarsınız futbol cahilisiniz asistin asistini yapıyor tayfası var benim lafım bunlara.

Belhanda'yı satan şampiyonluğu satar. Bu sezon bu kadar net bu olay. Fatih hoca da bunu biliyor ki talibi de varken sattırmamak için direndi. Bize şampiyonluğu getirecek iki adam var biri Feghouli diğeri Belhanda. Forveti Sinan'la Muğdat'la bile geçeriz ama orta sahada Belhanda ve kanatların birinde Feghouli olmazsa olmaz. Takımın aklı bu adamlar.
Ayrıca bu Alan denen adam için söylenen maliyetler doğruysa vah Galatasarayıma diyorum. Yıllık 4,5 milyon euro, bonservis için de 3,5 milyon euro gibi laflar dönüyor. Kariyerinde hiç bir üst ciddi ligde oynamamış ve yaşı 30'a dayanmış bir adama böyle bir para bağlamak çok ama çok büyük bir kumar. Ben hiç transfer yapmasak bile şampiyon olacağımıza inanıyorum bu akşam o havayı yakaladık. Serdar'ı ve Eren'i postalayarak doğru hamleler yapan yönetim umarım taraftar baskısıyla saçma fantazi bir transfere imza atmaz. Taraftara şirin görünmek için sene başında bütün dediklerini yalayıp yutan ali koç önlerinde iyi bir örnek çünkü.