2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

Saf gegenpressingin başarı getirmediğini bu taktiğin mimarı cozmedi mi? Onde sadece basan liverpoolun yerine topu da ayaginda tutan oyunu kontrol eden bu takimla ki sene önceki takim bir mi peki? Adamlar ileri gitmiş sen bırak yerinde saymayı geri gitmişsin hem de elindeki kadroyu bozarak.

Siz kendi yapmak istediğiniz ama yapmadığınız eleştirileri, bizim söylediklerimiz üzerinden sekillendiriyorsunuz. Bu takımın top oynamayacagini siz de bildiğiniz için siz bu takımı hic begenmeyeceksiniz diyorsunuz.

Siz beğenmiyor olabilirsin ama 1,5 seneki performansı çok olumsuz bulmadım. Hamle şansın olmadan ekstrem bir değişiklik yapman zaten imkansız. Eldeki hamur ve tüm olumsuzluklara rağmen yapılabileceğin en iyisi yapıldı.
Müthiş ilerleme gösteren Liverpool'un yaptığı eklemelerle seninkiler bir mi? 23 transfer diyorsun 9'u kiralık 8'i bonservissiz. Adam akıllı hamle şansın yok. Ama bir tutuyoruz . O da güzel.

Eleştiri yapmadığımıza emin misin? ben kendi adıma bu sene ki tablodan hocayı sorumlu tuttuğum bir çok yazımı hatırlıyorum. Eleştiriye de hiç karşı olmadım. Burada isim önemsiz ilk başarısızlıkta ortaya çıkan kelle avcısı huyumuzu eleştirdim.

Ben bir tutmadım ki gegenpressing örneğini ben vermedim. Falcao diagne andone mitroglou birak gol atmayı herifler topla bulusamiyor. Suclusu kim peki forvetler mi? 2 milyon euro verdiğin forvet gol krali oldu. Tutturdun emre akbaba diye adami sattirdin. Ocak ayinda 13 milyon euro verdin forvete, 6 ayda bunlari yapan adam bi kere çıkıp hata yaptim demedi.

Ayristigimiz nokta bu. Gecen sene bu oyun avrupaya yetmez derken herkes yine elestiriyordu bizi. Gördük sonucunu. Geçmiş hocanın tüm sermayesini yiyip takıma katma deger getirecek bir topçu bile almayan da ayni kisi.

İlk kan dün akmış. N'zonzi kadro dışı kalmış. Geldiğinde çok sevinmiştim. Ama takım temposuz olunca kendisinin temposuzluğu çok sırıttı. Oranın sahibinin Lemina olacağı zaten belli olmuştu. O yüzden gidişine de çok üzülmüyorum.

Devre arasında yapılacaklar az çok belli oldu. 2 bek değişecek. Onyekuru gelecek. Bir de Belhanda'nın yerine transfer olacak. (belki kanat alıp Soso'yu oraa atarız)
Görünen o ki 2. yarıda en azından temposuz bir Galatasaray izlemeyeceğiz.

Onu örnek olarak yazdım ben. Ne olursa olsun memnun olunmayacak demek için. Adına gegenpres de tikitaka de ne dersen de.

Şimdi hocanın Gomis'i satmak istemediğini sonrasında ne şartlar altında satılmasına onay verdiğini biliyoruz değil mi? Gidip buradan hocaya sallamak yanlış.
Ya da hocanın forvete Diagne değilde şu alınmaya Katar'a gidilen kardeşimizi istediğini de biliyoruz değil mi? Diagne son dakika yönetimin tabiri caizse boşta kalmamak için Kasımpaşa'nın kucağına oturması.
Ki zaten dengesi bozuk olan adamı da daha 2. maçında eleştirdiğim kafanın değişik versiyonu seyirciler ıslıkları, küfürleri ile iyice dengesizleştirdiler.

Topla buluşturamıyor dediğin takım ligin en çok gol atan takımıydı. Bu da dip not olsun.

Hocanın 2 büyük transfer yanlışı vardı bence. Babel ve Nagatomo.

Son düzenleme:
Onu örnek olarak yazdım ben. Ne olursa olsun memnun olunmayacak demek için. Adına gegenpres de tikitaka de ne dersen de.

Şimdi hocanın Gomis'i satmak istemediğini sonrasında ne şartlar altında satılmasına onay verdiğini biliyoruz değil mi? Gidip buradan hocaya sallamak yanlış.
Ya da hocanın forvete Diagne değilde şu alınmaya Katar'a gidilen kardeşimizi istediğini de biliyoruz değil mi? Diagne son dakika yönetimin tabiri caizse boşta kalmamak için Kasımpaşa'nın kucağına oturması.
Ki zaten dengesi bozuk olan adamı da daha 2. maçında eleştirdiğim kafanın değişik versiyonu seyirciler ıslıkları, küfürleri ile iyice dengesizleştirdiler.

Topla buluşturamıyor dediğin takım ligin en çok gol atan takımıydı. Bu da dip not olsun.

Kanatlari atıyor golü zaten? Forveti topla bulusturup oynamak gol atmakla ayni şey değil ki? Bahane her zaman bulunur bu takimda bu adamdan izinsiz tuvalete gidemezsiniz 13 milyon euro verip forvet mi alacaksiniz?

Emre'yi aldığında GS FFP'de eksiye düştü. Adam satamadi (ki satmaya çalıştığı feghouli şampiyon yapti) kabak Gomise patladi. Bunun adi benim istediğimi yapin, siz ne yaparsaniz bu beni ilgilendirmezdir.

Sorun surda biz Fatih Terimi hangi argumanla elestirirsek siz hoca bunu yapacaktı diyorsunuz. Bu hocanin her yaptığı doğru demekle ayni sey. Bi transfer döneminde hee istedigini alacaksın diye bir kaide yok bence. Simdi hoca zaten falcaoyu istemedi denmiyor mu :)

Kanatlari atıyor golü zaten? Forveti topla bulusturup oynamak gol atmakla ayni şey değil ki? Bahane her zaman bulunur bu takimda bu adamdan izinsiz tuvalete gidemezsiniz 13 milyon euro verip forvet mi alacaksiniz?

Emre'yi aldığında GS FFP'de eksiye düştü. Adam satamadi (ki satmaya çalıştığı feghouli şampiyon yapti) kabak Gomise patladi. Bunun adi benim istediğimi yapin, siz ne yaparsaniz bu beni ilgilendirmezdir.

Sorun surda biz Fatih Terimi hangi argumanla elestirirsek siz hoca bunu yapacaktı diyorsunuz. Bu hocanin her yaptığı doğru demekle ayni sey. Bi transfer döneminde hee istedigini alacaksın diye bir kaide yok bence. Simdi hoca zaten falcaoyu istemedi denmiyor mu :)

Furkan sen akıllı adamsın. Bırak izinsiz tuvalete gidilemez laflarını. O gün o şartlarda hocaya beni alıyoruz diye gitselerdi kabul ederdi. Bunları yazmayı hiç istemiyordum bahane diyeceğini bildiğim için ama mecbur bırakıyorsun.
Gomis olayının yönetim ve oyuncu arasında olduğunu bilmeyen yokken hala hocaya atmak olmuyor. İşin içine gerçek girince bahane olmuyor.

Sorun yanlış argümanlarla eleştirmeniz. Misal çıkıp 30 küsür yaşında ki Nagatomo ile devam etmesini eleştirseniz çıkıp hoca bunu yapacaktı demem. Ya da Babel ile nasıl 3 yıllık sözleşme yapılır desen. Tam tersi gelir altına imzamı atarım. Yeterki doğru olduğunu düşündüğüm eleştiri olsun ;)

Hoca Falcao'yu istedi mi istemedi mi bilmiyorum. yorum yapamam. Ama Muric'i deli gibi istediğini biliyorum. Muric'i isterken ''Lan o adama o para verilir mi'' diye de deli gibi eleştirildiğini de biliyorum. :)

Murici alsak orta sahada rakip kovalardi iste. Falcao alacak konumun varken ben aslinda Muric istiyordum demek komik abi ya :)

Galatasaray'da sorun Babel değil ki. Görüyoruz olmadığında rakip sahada top tutamiyor bile. Abi hoca gönderdi yönetim kulp buldu. Bunu bilmeyen yokken bence gerek yok yani bunu savunmaya. Tutturmasaydi emre akbaba diye

Tam tersi Furkan. Yönetim gönderdi. Tamamen maddi konulardan kaynaklı. Savunma değil. Olayın gerçeği bu. Gerek yona ısrar etmeye :)

Babel transferine değil zaten itirazım. Transferin süresine. 3 yıl fazla.

Ben aslında Muric'i istiyordum demedi. Bunu söyleyen de olmadı. Muric istediği adamlardan birisiydi. Falcao-Muric yapacaktı adam ne biliyorsun? :)

Akşam ki Ankaragücü maçında Mariano ve Selçuk'u ilk 11 de görmek istemiyorum.

Muslera
Şener Emin Marcao Emre
Lemina Donk Belhanda
Feg Falcao Ömer

Fatih Hoca'ya ligin en iyi kadrosunu verirseniz büyük bir ihtimalle şampiyon olur. Ligin en iyi kadrosunu vermezseniz şampiyon olamaz, başarılı da olamaz, üzerine izlediğiniz oyun da çok kötü olur. Türkiye Ligi'nin dinamiklerini iyi biliyor, psikolojik savaşı iyi kotarıyor ama bir Kızılyıldız, Dinamo Zagreb, Olympiakos, Leverkusen, Genk, Lille kadar top oynatamıyor Avrupa'da. Onu bırak Brugge kadar olamadık, halbuki bütçe, seyirci ortalaması, taraftar sayısı, tesis şu bu olarak baksan bu saydıklarım yanımıza yaklaşamaz.

Cenk Ergün'ün kurduğu takım Fatih Hoca döneminde hem yaşlandı hem bozuldu, bir de üzerine basiretsizce hamleler yapılarak iş çıkmaza girdi. Fatih Hoca'nın teknik becerisi yetersiz olduğu için kendisi de sürekli olarak takımı krizden krize sokup transfer dönemlerini bekliyor, bekletiyor. Şu an 3 tane Gomis'imiz olsa hiçbir işe yaramayacak çünkü karşımızda az buçuk oyun aklı olan ve topa basan bir takım olduğunda oyun bile kuramıyoruz, hiç kimse sorumluluk almıyor ve devamlı kaleciye kadar uzanan geri pas zincirleriyle boğuşuyoruz. Feghouli mesela takımın en yetenekli oyuncusu ama topu üçüncü bölgede neredeyse hiç almıyor. Orta alanda birbiriyle aynı işi gören bir sürü oyuncuyu aynı anda oynatıp müspet sonuç bekleyen bir hocamız var. Oynadıkları bölgeler itibarıyla en genç olması gereken futbolcularımızın yaşları 33 ve üzeriyken en genç oyuncularımız da stoperlerimiz.

Adı ne olursa olsun, Galatasaray'a gelen hiçbir hoca transferlerden Fatih Terim kadar sorumlu olamaz. Fatih Hoca bu külüp için çok önemli bir figür ve etki alanı Florya'nın dışına uzanıyor. Futbolcusunu eleştirmesini filan anlarım ama sürekli aynı teraneleri anlatıp sahaya Belhanda'yla filan çıkması bana "Kızımız o****** ama iyi para getiriyor" deyimini hatırlatıyor. Yok doğuluymuş da çok duygusalmış, geçelim bunları. Ben ufakken Kayserispor, Bursaspor maçlarına gittim hep oturduğum illere bağlı olarak. İngilizce ödevimiz olurdu Kayserispor'un kalecisi Agu'nun evinde röportaj yapardık. Bursa'da biz Astra'ya biniyorsak Ömer-Adnan Vectra'ya binerdi, Burç sinemasında beraber film izlerdik. Daha 6-7 sene önce Ivan Ergic ile Cicim Pastanesi'nde oturmuşluğumuz var. Bu Belhanda'yı rica minnet mi oynatıyoruz? Fatih Hoca bile ülkenin açık ara en fazla kazanan hocası değil mi? Lafa gelince 1905 lira güzel hikaye ama gerçekler böyle. Fatih Hoca Belhanda'yı oynatmaya devam ederek ne umabilir? Zaten bir halt oynadığı yok, izleyenin alacağı varsa da vazgeçer.

Fatih Terim'in hiçbir zaman Kalli gibi Hakan Şükür-Lincoln ikilisini tribüne gönderecek prensipleri olmadı. Daha önce bana göre bu kulübün en fazla ayıp ettiği Bülent Korkmaz ve bir dizi oyuncuyu da kadro dışı bırakarak kendi başarısızlığını gölgelemeye çalışmıştı. Zaten Lucescu'nun şampiyonluğunu cezalandırarak başlayan Fatih Terim-Canaydın birlikteliği takımı iflas ettirdi. Bugün de Fatih Hoca'nın yorumları gerçeklik duygusunu yitirdiğini kanıtlar nitelikte. Hiçbir şey oynamadığımız maçların sonunda tuhaf konuşmalar yapıyor, 2-3 haftada bir çark ediyor. Pirlo'yu filan hiç takmam ama bazen aklıma Frank De Boer'in sözleri geliyor: "Çalıştığım teknik adamlardan hep bir şeyler öğrendim Terim'den ise nasıl oynanılmayacağını öğrendim". Şu dönemde bu yönetimle Fatih Terim'in görevden alınması hiçbir şeyi değiştirmez, zaten ligin kalitesi belli, bu sezon da şampiyon olmamız olası. Ancak önümüzdeki sezon Fatih Hoca'yla CL'de olursak o bir golü atabilir miyiz acaba?

Fatih Terim Gs'nin basinda degilken ne kendisi ne kızları GS hakkinda paylaşım yapmaz iki satir konusmazlar. Ergin Ataman'i ayri tutarım bu konuda ama bu benim ilgi alanim değil. O benden buyuk Galatasaraylı ben ondan buyuk Galatasaraylıyım diye bir kompleksim yok açıkçası.

Ben kendimi bildim bileli Galatasarayliyim. Galatasaray basketbolunun 10 yıldır içindeyim. Murat Ozyer, Ataman, Mahmuti, Kunter, Ertuğrul Hoca benim için takımın başında bu var diye bi cosku ya da uzuntu yok onlar da Galatasaray'ın basarili olması için burdaydı.

Burda sözün özü surda, siz sahsen bu insanlarin sizden büyük Galatasarayli olduğunu dusunuyor olabilirsiniz, saygı duyarım. Ama buraya gelip de kimseye Fenerbahcelisiniz hainsiniz onlar gibi davraniyorsunuz deme hakkiniz yok.

Atamani destekleyin umrumda değil istiyorsanız gidin Efes maçlarına kombine alın sizin bileceğiniz is. Ama kimsenin Galatasarayliligini yargilayacak mercii kimse degil.

Kimse bu insanlar başarısız olsun istemiyor. Kim dedi ben cidden bilmiyorum ben hiçbir zaman görmedim insallah yenilir de gider diyeni. Galatasaray sevgisi tartışacaksak Yıldırım Demirören'le saf tutan adamı kendimle bir tutmam. Sizin dusunceniz size aittir. Bize boyle bir ithamds bulunma hakkiniz yok.

Her macta voleybol basketbol fark etmeden yıllardır salondayim. Galatasarayliligim icin de kimseden icazet alacak değilim.

eğer yönetim gibi bir yönetim olsaydı bugün Galatasarayda, bu maç sonunda Fatih hoca ile güzel bir şekilde yollarını ayırırlardı. Fakat bu yönetim Fatih Terimden de beter durum vahim bakalım neler olacak.

Maç 90 dakika bunu unutmamalıydık.
Tamamen ruhsuzluk ve amatörlük.
Fatih hoca Ocak derse takımı da boşvermişlik yapar.
Hâlâ Selçuk'u oyuna alıyor.
Fatih hoca kendine gelirse takım da kendine gelir...

Selçuk İnan: "Sorumlu bizleriz, oyuncular."
Muslera: "Ne hocamız, ne yönetim. Sorumlu tamamen bizleriz."
Donk: "Futbolcular olarak özeleştiri yapmalıyız."

Eğer bir gemi sahile sağ salim yanışmışsa bu herkesin başarısıdır. Ama gemi yanaşamamışsa bu Kaptanın suçudur...

Fatih hocayla doğru düzgün başarısızlık görmemişiz ki. Bilmiyoruz, bu adamla başarısız nasıl olunur, olunca ne yapılır bilmiyoruz. Bizi öyle şeylere alıştırmış ki 3 5 puan kaybıyla dağıldık. Üzüldüğüm konu da canın sağ olsun hocam bile diyemiyor insanlar. Hiç mi hatrı yok be?

Alıntıdır...