2019-2020 Galatasaray Futbol Takımı

Mehmet Özcan yerine bizde Abdussamed Karnucu ve Celil Yüksel, Doğukan yerine Yunus Akgün ve Ali Yavuz'a şans vermek bize daha çok şey kazandıracaktır.
Şu anda Türkiye de daha öncede dediğim gibi yatırım yapacağım tek oyuncu Ravil Tagir'dir. Ama o da çok pahalıya kaçar. O olmuyorsa kendi alt yapımıza güvenmeliyiz...

Yahu kendi altyapı çocuklarımızı da gereğinden fazla göklere çıkartıp sonra birden dibe çakıyoruz.
Misal Celil Yüksel için neler dendiğini hatırlıyorum. adamı kiralıyoruz hepi topu 9 maç oynayabiliyor. sonra vay efenim biz adamı niye oynatmadık. Yunus Akgün'den de bir şey olmayacağı açık. Anadolu takımlarında gidip iş yapar.

Ali Yavuz, Emin ve Bartuğ dışında öyle beklentimin olduğu kimse yok. Abdulssamed çok iyiydi ama sakatlık sonrası nasıl bilmiyorum. Bir de Işık Kaan vardı beğendiğim.

Celil, Adana da sürekli oynuyordu.
Doğukan yedek de bekleyeceğine Yunus beklesin.
Çünkü Mehmet dışında bu sayılan isimlere bonservis verecek durumumuz yok.

Bu sene hiç izlemedim şimdi ne desem yalan olur ama önceki sene biraz izlemiştim. Şöyle diyeyim Mehmet Özcan bizim Celil'i top diye oynar. 1 sene de bir şey değişmediyse.

Hay başlıycam yerli kuralınıza ya. Ulan bütün dünya ileri gittikçe geriye gitmeye sevdalanan bi bu ülke var galiba. Yine salak salak adamlara milyonlar verilecek.

Proje takımı öyle ya da böyle şampiyon oldu sonunda. Sinsi Göksel, hangi Katarlıya peşkeş çekecek bakalım.

Trabzonspor, sezon özetini izletti yine bu akşam.

Ligin elle tutulur hiçbir tarafı yok gerçekten. Kalite sıfırın altında. Son yabancı sınırı da tuzu, biberi oldu. Otursun, Nihat ve yandaşları izlesin.

Son düzenleme:
Sırf biz şampiyon olmayalım diye iki senedir Başakşehir'i destekleyenler gitsin kutlasın şimdi şampiyonluğu. Gitmişken Bilal Erdoğan'ın da elini sıksınlar.

Ha bizim şampiyon olamamamızın sorumlusu beceriksiz yönetim ve teknik heyet, orası ayrı... İki senedir sezona kötü başlayıp, ikinci yarı toparlayarak şampiyon olduk ama papaz bu sefer pilav yemedi. Pandemi olmasaydı belki gene başaracaktık, ama olmadı. Belki de böylesi daha hayırlı olur. Yapılan hatalardan ders çıkartılır. Umarım...

Gram sevmem ama yıllardır istikrarlı olarak tepeye oynuyorlar. Belirli bir sistemleri var. Her sene bam güm Allah’a emanet gitmektense biraz örnek almak lazım.

Mensah ismi dolaşıyor.
Olursa en az 5 milyon euroya patlar bize.
Bir diğer husus maç içinde hatta sezon içinde de git geli çok olan bir oyuncu. Güvenilir değil bu yüzden.
Seri ile 2 li düşünülüyorsa işte o zaman defansif anlamda çok zor duruma da düşmüş oluruz.
Güvenemiyorum bu yüzden...

Gram sevmem ama yıllardır istikrarlı olarak tepeye oynuyorlar. Belirli bir sistemleri var. Her sene bam güm Allah’a emanet gitmektense biraz örnek almak lazım.

Tamam, bazı konularda yaptıkları doğrular var, iyi scouting (Visca mesela), istikrar, Abdullah Avcı gitti, yerine Okan geldi, aynı sistemi ileri bile taşıdılar falan...
Ama, aldıkları sınırsız maddi ve siyasi destek (bu sene özelinde Trabzonun daha fazla kollandığını düşünüyorum) bence başarılarındaki diğer önemli faktör ve yıllardır devam eden istikrarın arkasındaki en önemli etken. Yani bizim örnek almamız gereken çok da fazla bir şey yok.
Bu arada, sağda solda, "Fener de Başakşehiri destekledi" diye yazanları görüyorum, gülesim geliyor. Ligde 2 maçta da yendiğimiz, yada bir başka değişle bizden puan alamayan 2-3 takımdan biridir sanırım Başakşehir.

Abi isterse milyar alsın, senin takımın benim takımım hak ediyor mu şampiyonluğu? Hayır. Sen kendine bakacaksın ilk evvela. Adamın forvetinde Aguero yok ki Demba Ba , Robinho var neticede. Çok iyi de futbol oynuyorlar mı oynuyorlar. Bence ders çıkarılması gereken gayet de mevcut yerler var. Bizimkiler onlara sataşacağına sahada adam gibi futbol oynasınlar yeterli.

Neye gör hak etmiyor? Bu seneden bahsediyorsak eyvallah. BEnce de hak eden şampiyon oldu. Gerisi faso fiso. Ama önceki seneleri de işin içine katıyorsak yine hak eden şampiyon oldu. Orada da gerisi faso fiso.

Tamam, bazı konularda yaptıkları doğrular var, iyi scouting (Visca mesela), istikrar, Abdullah Avcı gitti, yerine Okan geldi, aynı sistemi ileri bile taşıdılar falan...
Ama, aldıkları sınırsız maddi ve siyasi destek (bu sene özelinde Trabzonun daha fazla kollandığını düşünüyorum) bence başarılarındaki diğer önemli faktör ve yıllardır devam eden istikrarın arkasındaki en önemli etken. Yani bizim örnek almamız gereken çok da fazla bir şey yok.
Bu arada, sağda solda, "Fener de Başakşehiri destekledi" diye yazanları görüyorum, gülesim geliyor. Ligde 2 maçta da yendiğimiz, yada bir başka değişle bizden puan alamayan 2-3 takımdan biridir sanırım Başakşehir.
Sosyal medyada Başakşehir'i destekleyen çok fenerli vardı. GS veya TS şampiyon olacağına BŞ olsun diyorlardı. Haksız da sayılmazlar. Ne de olsa Erdoğan külüplerinin divan üyesi. Onun "Benim takımım" dediği BŞ'yi desteklemeyecekler de kimi destekleyecekler?

rte.jpg

2017-18 sezonu dışında futbol oynadığımızı hatırlamıyorum. Çok az sekanslar vardır, gerisi fasa fiso. Zira neticesini Avrupa’da rezil olarak gayet iyi kavradık.

Ben Abdurrahim Albayrak ı merak ediyorum. Geçen yıl çıkıp"VAR" kayıtları elim de gibi saçma sapan şeyler söyleyip rezil etmiş idi kendini sezon sonu.. Şimdi sezon bitti nerede ise takım Avrupa ya gidemiyecek adam kayboldu.. Falcao da pis patladı..