2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları

Japonlar iyi götürüyor maçı ama İspanyollar ikinci yarı tempoyu alıp götürecek gibi sanki. Japonlar serbest atış olarak da kötü olunca fark ediyor.

Onu bende duydum da , Blu TV ücretli üyelik gerektiren bir platform değil mi?

Tüm oyunları TRTSpor, TRTSpor Yıldız, trtspor.com.tr ve eurosport'un 1 ve 2.kanallarından izleyebileceğiniz gibi eurosport'un internet üzerinden yayın yapan 7 kanalını ise BLU Tv üzerinden izleyebiliyorsunuz. Üstelik ilk 7 gün bedava. Yani bize neredeyse yeteri kadar :p 30 temmuza kadarmış kampanyası ama. O güne kadar üye olabilirsiniz. Ben son günü mü beklesem diye düşünüyorum.

Oyunların tüm programını rahat anlaşılır şekilde bir arada ya da milli takım, branş, gün, madalya karşılaşması gibi seçeneklerle filtreleyerek görmek isterseniz google'a "2020 Yaz Olimpiyatları programı ve sonuçları" veya benzeri şekillerde yazarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

NOT: Bu arada eski fb'li kadın basketçi Kelsey PLUM 3x3 ABD Basketbol Milli Takımında oynuyor. Tanıdık bir 5'e 5 basketbol oyuncusunu orada görmek şaşırttı.

"Başarılı(!)" tekwandodan yine bir şey çıkmadı. Nafia uzatmaya götürdüğü maçta elbette ki kaybetti. 4 numaralı seri başıydı ve 13 numara Dominikliye kaybetti. Dominikli finale çıkacak bir görüntü vermediği gibi bu tarafta 1 numaralı seribaşı B.Britanyalı Walkden ve 5 numaralı seribaşı Güney Koreli Lee Da-bin var. Yani Nafia'nın şansı mucizelere kaldı.

Kadınlar yüzmesinin yıldızı LEDECKY olacak derken en azından kısa mesafelerde onu 400m'den sonra 200mde de geçen Avustralyalı TITMUS galiba bu ünvan için daha ciddi aday olma yolunda. Erkekler 200m Kelebekte de Macar Kristof MILAK olimpiyat rekoru kırarak Micheal PHELPS'in bir rekorunu daha tarihe gömmeyi başardı.

Bu oyunlarda net şekilde Yüzmeden ABD Milli Takımının hükümdarlığı sona erdi. En büyük beklentileri LEDECKY de eski performansından uzak olunca Avustralya hükümdarlığı oldu kısa mesafelerde daha çok. Ama az önce Atletizmde 100 m neyse Yüzmenin 100m'si Serbest stil ve burada Caleb DRESSEL ile olimpiyat rekorlu bir altın madalya geldi ABD'ye.

TRTSpor neden kıytırık basketbol ve erkek futbol maçlarını veriyor anlamadım. 2 seferdir Japonya Erkek Basketbol Takımını izletiyorlar. Tamam DONCIC için izlenir de daha iddialı maçlarını ver yeterli. TrtSpor Yıldız ve internet üzerinden verebiliyorum diye en ilgi çekmemesi gereken müsabakaları 1 numaralı spor kanalına koyma.

TRTSpor neden kıytırık basketbol ve erkek futbol maçlarını veriyor anlamadım. 2 seferdir Japonya Erkek Basketbol Takımını izletiyorlar. Tamam DONCIC için izlenir de daha iddialı maçlarını ver yeterli. TrtSpor Yıldız ve internet üzerinden verebiliyorum diye en ilgi çekmemesi gereken müsabakaları 1 numaralı spor kanalına koyma.
Ben mümkün olduğunca trt den izlemiyorum spor programları dahil çünkü birkaç tanesi hariç bilgisiz sunucuları var. Euro 2020 maçları da dahil.

Ben mümkün olduğunca trt den izlemiyorum spor programları dahil çünkü birkaç tanesi hariç bilgisiz sunucuları var. Euro 2020 maçları da dahil.

Cahllik bir yana şu anda ÇİN-Avustralya Kadın basketbol maçı var trtsporda ve canlı yazıyor ama eurosport 6'nın maç süresi olarak 4-5 dk gerisinde (Tabi resmi internet sitesindeki skorborda göre de). Utanmadan canlı yazmışlar. :D

2 saniye kala Çin’in 3 sayı öndeyken faul yapmayıp üçlük yemesine mi güleyim ; 0.5 kala Avustralya’nın faul yapıp maçı vermesine mi...

Mete GAZOZ, Avustralyalı rakibini yendi ama çeyrek finalde şampiyon ABD'li ELLISON'a karşı mücadele edecek. Sıralama atışlarında da 2.olmuştu ELLISON. Şu anda sıralamada 1 ve 3 olan Koreliler elenmiş durumda ve sadece 4 numaralı Koreli kaldı. Ondan da iyi ELLISON ve altının kokusunu aldı. Maalesef son 16da vatandaşı 47 numaralı WUKIE ile karşılaştı skora aldanmayın ama 7-3 kazandı. Milimetrelerle shoot-off'a götürecekti maçı WUKIE. Ama benim maçtan önce ELLISON'ın daha çok şansı var diye ona yata mı diye düşüncem vardı. Özellikle ilk setteki bazı atışları sanki bir ön konuşma olmuş izlenimi yarattı. Yine de günahını almayalım. Mete umarım yener ama şimdiden söyleyeyim favori değil. Yine de okçuluk müsabaka sistemi sürprize çok açık olduğunda enseyi karartmaya da gerek yok. Bu arada Mete ve ELLISON'ın sabah seansında aldıkalrı set puanlarını sıralayınca Mete 6-2 kazanıyor. Ama elbette rakibin yarattığı stres de bir faktör bu atışlarda.

USA yine berbat başladı. Ciddi anlamda 0 çeker bunlar bu kafayla devam ettikçe. 2016’da Tatum’lu o genç çocuk kadro bile efsane basketbol oynuyordu.

Çekler harika oynuyor takım oyununu. USA Durant’in bireysel skorerliği ve Green’in enerjisiyle buralara gelebildi maçta.
Bu arada Schilb biraz daha oynasa keşke bizde...