2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Dursun'un aldıklarını sattı palavrası ne kadar zaman devam edecek? Belhanda ve Süfyan neden satılamadı? Ndiaye'nin gerçek bonservis bedelini hâlâ bilmiyoruz. Kap bildiriminde yazdığı kadar mı yoksa el altından 5-6 milyon avro daha verildi mi?
Dursun, Gomis'e verilen imza parası sonrası gelecek sezon zam yaparız sözü vermemiş miydi? Gomis yeni sözleşme isteyince biz bile tepki gösterdik. Terim'de istemedi ayrıca Gomis'i.
Terim geldiği günden beri hep transferi işaret etti. Beyimiz yönetim satmayı beceremiyor diyebildi ama sen de futbol oynatmıyorsun denilince de zoruna gitti.
Tff ve Ali Koç ile kavgasının nedeni takımın berbat oynamasıydı ve bu kavgalar işine geldi.
6 yıl geçti hala Mersin maçı sonrası verdiği sözü tutmasını bekliyorum. Ama pardon kendine kumpas kurduğunu iddia ettiği TFF yönetiminin maaşlı elemanı oldu.
Terim işine baksın yönetimler işine bakar.

Çok rahat olması gerekirken gitti Başakşehir’e şampiyonluk verdi, geçen sezon kendi yarattığı kaosa kaybetti, Sergen’i şampiyon yaptı. Eee hani futbolda dün yoktu?

Avrupada en son ne zaman, hangi maçı kazandık diye sorsan cevaplayacak taraftar bulamazsın.

Şaş, Davala, Selçuk, Necati vs. bunların nasıl bir vasıfları var yardımcı antrenörlük konusunda? Hangisi kendisine veya takıma bir şeyler katabildi?

Burak Elmas çok emin konuşuyor ama unutmasın olası bir başarısızlıkta Terim’in ilk hedefi her zamanki gibi yönetim olacaktır.

Bu gereksiz romantizm yüzünden Galatasaray zamanında Lucescu ile ŞL gediklisi olacak bir takım olma şansını kaybetti, bundan sonra da kaybedecek gibi gözüküyor.

Gerçek Galatasaraylılık da; kulüpte aktif görev alırken değil, görev almıyorken, bir menfaat sağlamıyorken belli olur. Albayrak, Terim gibi kişileri de bu konuda zerre samimi bulmuyorum.

Galatasaray, kaderini tek kişiye bağımlı hale getirecek kadar küçük, vasat bir kulüp değildir.

Her sene şampiyon olmak futbolda pek mümkün bir başarı değil fakat Fatih Terim'den en büyük beklenti iyi mücadele eden ve iyi futbol oynayan bir takım. Son 2 yıldır maalesef bunu başaramadı Fatih Hoca. Hele bu son sezonda çok başarısızdı ve bu başarısızlığın birinci sorumlusu da bence kendisidir ve artik kimsenin katlanamadigi egosudur. Maalesef sürekli takımla oynadı, isimlere çok takıldı, kavga etti ve ceza aldı, takımın başında olamadigimda her aldığı ceza puan kayıplarina sebep oldu. Yine taktik olarakta maalesef çok başarısızdi, bir oyun planı oturtamadi. Dediğim gibi her sene şampiyon olmak mümkün değil fakat iyi futbol oynayan, hatta iyi futbol oynamaktan öte iyi mücadele eden bir takım yapmalı Fatih Hoca, taktiksel olarakta yeni şeyler ortaya koymalı, herseyden önemlisi işine odaklanıp işini yapmalı. Umarim başarılı olacaktır.

Bence bu dönem (muhtemel 2-3 yıllık yeni anlaşması olur) kendisinin son dönemidir olası bir başarısızlıkta. Hele ki şu yeni Yönetim'le de bir didismesi olursa bir daha "Gel Fatih Hoca şu takımın başına" diyen de çıkmaz.

Rizespor bizim kaç sağ bekimiz ediyordu da 4 tane salladı ? Galatasaray Avrupa'dan uzaklaşalı yıllar oldu, kendimizi kandırmayalım. Oynayan çıkıp çatır çatır oynayıp yeniyor. Dünya futbolunda artık güçlü takım diye ayrım kalmadı fazla. Eskiden Barça, Real vardı; şimdi güzel futbol oynayan, mücadele eden galip geliyor.

Lig maçıyla Şampiyonlar Ligi maçı ön elemesini nasıl kıyasladın anlayamadım açıkçası. Mesela 800 milyon dolarlık PSG, 70 milyon dolarlık Lorient'e ligde kaybetti ancak iki takımın olası Şampiyonlar Ligi eşleşmesinde PSG'nin Lorient'e elenme ihtimali sıfıra yakındır.

Dünya futboluna baktığında finalleri en büyük bütçeli takımlar oynuyor. Nadiren sürprizler araya giriyor ki onlar da ekol olmuş ülke takımları.

Takım kaptanımız için baya yorucu bir sezon olmuş, FT'nin de sözleşmesi yok ama idmana çıkıyorken, kendisi kenarda duruyordu. Ne doğru dürüst yardımcı, ne kondisyoner, ne bi teknik ekip. Koskoca kulüpte profesyonel hiçbir şey yok. Kabus gibi.
Sözlesme yapilmamis adam nereye cikiyor elestirmek icin elestirmeyin yahu
Profesyonel olarak zaten suan cikamaz sakatlansa kim nereye hesap vericek.
Manevi olarak zaten yapmasi gerekeni yapmis

Parasal kıyaslama yaptım anlaşılmayacak bir nokta yok. Bunun ligi- şampiyonlar ligi falan da yok. Anderlecht ya da Astana daha mı pahalıydı bizden de yenemedik ? Yahut Lokomotiv Moskova ? Kimsenin favori olduğu yok futbolda. Bayern Münih, Madrid, Barça, Liverpool, PSG hepsi elendi, Chelsea aldı kupayı. 2 günlük toy Gerrard bile sahadan silip gönderdi bizi Rangers'la.
Ki Galatasaray son yıllarda hiç eleme turu takımı olamadı. En zayıf rakipler bile gelip eledi bizi. Umarım yanılan ben olurum da güzel bir futbolla şampiyonlar ligine katılırız.

Parasal kıyaslama yaptım anlaşılmayacak bir nokta yok. Bunun ligi- şampiyonlar ligi falan da yok. Anderlecht ya da Astana daha mı pahalıydı bizden de yenemedik ? Yahut Lokomotiv Moskova ? Kimsenin favori olduğu yok futbolda. Bayern Münih, Madrid, Barça, Liverpool, PSG hepsi elendi, Chelsea aldı kupayı. 2 günlük toy Gerrard bile sahadan silip gönderdi bizi Rangers'la.
Ki Galatasaray son yıllarda hiç eleme turu takımı olamadı. En zayıf rakipler bile gelip eledi bizi. Umarım yanılan ben olurum da güzel bir futbolla şampiyonlar ligine katılırız.

Anlaşılmayacak çok açık bir nokta var. Lig maçlarındaki mağlubiyeti başarısızlık örneği olarak gösterirsen, liginde kendinden maliyet anlamında daha ucuz takıma yenilen her takımı ve her antrenörü başarısız adledersin.

Kaldı ki Avrupa'da namağlup takım yok. Gs-Rize örneğini Avrupa'daki her ligde, her takım için verebilirim sana.

40 maçlık ligdeki bir müsabakayla Şampiyonlar Ligi eşleşmesini kıyaslamak elma ile armuttan farksız değil.

97.5M takım değerimiz yazıyor Transfermarkt'a baktım ben mi yanlış hatırlıyorum diye. Ligle elbette kıyaslayacağım. 100M yakın değerin varsa Rize'ye yenilme şansın vardır ama 4 yeme şansın yoktur; hele de şampiyonluğa giderken. City, Liverpool, Bayern, PSG yıllardır nasıl domine ediyor o halde uzun lig maratonunu rekorlarla ? Astana, Lokomotiv, Porto, Schalke gibi takımlarla maç yapıyorsun; kadronda Falcao, Lemina, Muslera, Belhanda, Feghouli, Nzonzi, Seri, Onyekuru, Diagne vs... gibi adamlar var. Çok mu düşük seviyedeyiz ? Büyük takımların da bazen tökezlediğini ben de biliyorum. Demek ki olay bütçede bitmiyormuş, aynı şeyi savunuyoruz aslında. Öyle olsa United neden yıllardır yokları oynuyor dünyanın en zengin kulübü olmasına rağmen... PSV'yi bile böyle yaptıysak o zaman hiç katılmayalım, hiç twitler atmayalım boşa ''bir hayalim var'' diye. Olay bütçede bitiyorsa orada milyarlık takımlar var çünkü. Kafadan elendik.

Sıkıntı şurada başlıyor “PSV’yi bile böyle yaptıysak”. Önce ayaklarımız yere bassın gerisini hallederiz.
Ne kendimizi çok büyük görelim ne de rakipleri. Gerçekçi konuşalım. Bu tür özelinde favori rakip takımdır. Ama bu demek değil ki çıkıp eleneceğiz. Önümüzde 1 ay var ne kadar çabuk kadro tamamlanıp hazırlanırsa şansımız o kadar artar. Yani 3 hafta sonra başka bir şey de söyleyebiliriz.

Bu arada Psv ilk maç için %100 seyirci kapasitesiyle oynanacağını açıklamış. İnşallah aşılama konusunda bu hızda devam edilirse biz de en azından %50 seviyelerinde bir taraftar alımı yaparız.

Son düzenleme:
97.5M takım değerimiz yazıyor Transfermarkt'a baktım ben mi yanlış hatırlıyorum diye. Ligle elbette kıyaslayacağım. 100M yakın değerin varsa Rize'ye yenilme şansın vardır ama 4 yeme şansın yoktur; hele de şampiyonluğa giderken. City, Liverpool, Bayern, PSG yıllardır nasıl domine ediyor o halde uzun lig maratonunu rekorlarla ? Astana, Lokomotiv, Porto, Schalke gibi takımlarla maç yapıyorsun; kadronda Falcao, Lemina, Muslera, Belhanda, Feghouli, Nzonzi, Seri, Onyekuru, Diagne vs... gibi adamlar var. Çok mu düşük seviyedeyiz ? Büyük takımların da bazen tökezlediğini ben de biliyorum. Demek ki olay bütçede bitmiyormuş, aynı şeyi savunuyoruz aslında. Öyle olsa United neden yıllardır yokları oynuyor dünyanın en zengin kulübü olmasına rağmen... PSV'yi bile böyle yaptıysak o zaman hiç katılmayalım, hiç twitler atmayalım boşa ''bir hayalim var'' diye. Olay bütçede bitiyorsa orada milyarlık takımlar var çünkü. Kafadan elendik.

Liverpool bu sene kendisinii ilk 5'e son haftalarda attı. Bak bu sene Lpool'un maçlarına A.Villa'dan 7 tane yediğini göreceksin. Öyle 4 falan da değil yani. Üstelik hocaları da kendilerini ligde yıllar sonra şampiyon yapan Kloop olmasına rağmen.

Bayern ve PSG'nin liglerindeki ekonomik dominasyonuyla GS'nin Türkiye'deki dominasyonunu bir mi tutuyorsun? Bayern ve PSG liglerinde açık ara tekler. GS-FB-BJK ise 3'ü birlikte takılır.

PSV-GS eşleşmesinin favorisi tüm dünyada PSV'dir. Bana bir tane sitede oransal olarak GS'nin favori gösterildiğini göster senden özür dileceğim.

Ancak yukarda Kaan Bey'in de dediği gibi bu demek değildir ki asla PSV'yi eleyemeyiz. Elersek önemli iş başarmış oluruz, elenirsek favori olan takım turu geçmiş olur.

Galatasaray’ın favori olmadığını, ve hatta sürpriz olmazsa “eleneceğini” en başta ilk mesajımda söyledim zaten. Favori olmayışımızın sebebi PSV’nin favori olmasından değil, kendimizin favori olmayaşından mütevelli. Bu ince bir çizgi. Olay para bütçe yahut onların bizim takımı komple satın alma mevzusu değil yani onu anlatmaya çalıştım. Ha Sivasspor veya Hatayspor olsa kesinlikle kapı oraya açılırdı. Dediğim gibi esasında aynı şeyi savunuyoruz zaten.

Galatasaray’ın favori olmadığını, ve hatta sürpriz olmazsa “eleneceğini” en başta ilk mesajımda söyledim zaten. Favori olmayışımızın sebebi PSV’nin favori olmasından değil, kendimizin favori olmayaşından mütevelli. Bu ince bir çizgi. Olay para bütçe yahut onların bizim takımı komple satın alma mevzusu değil yani onu anlatmaya çalıştım. Ha Sivasspor veya Hatayspor olsa kesinlikle kapı oraya açılırdı. Dediğim gibi esasında aynı şeyi savunuyoruz zaten.

Ama bahsettiğin favori olmama durumunu Fatih Terim üzerinden açıklıyorsun. Bugün hiçbir Türk takımı PSV'ye karşı favori olamıyorsa bu Terim'in değil Türk futbolunun problemidir.

Ben Türk futbolunun yetersizliklerini ekonomi, altyapı ile açıklarken sen Rize'den yediğimiz 4 golü örnekliyorsun.. Eee liverpool ligde 7 yedi?

Kim üzerinden açıklayayım mesela? Teknik direktör kimse onun üzerinden açıklayacağım tabiiki. Siz konuya “sağ bekleri-bizim takım” kıyasıyla girince; öyle parasal bakacaksak işler değişir diyerek örnekler verdim. Şimdi Rize ile Şampiyonlar Ligi bir değilse; lig maratonu , Şampiyonlar Ligi’ne göre daha mı zor oluyor bu denklemde ? Ben size sizin bakış açınızla örnekler verdim. En basitinden bahsini geçirdiğim takımlar Şampiyonlar Ligi ekipleriydi , izah ettim. Rize’ye Liverpool’a takıldığınıza göre Astana, Lokomotiv gibi saydığım takımlara takılmadınız o halde. 2 kere 2 dört. Ülkece futbolun gerisinde kaldık, benim derdim bu. Yoksa PSV , Schalke falan aman aman takımlar değil. Murat Bey’in dediği gibi, hatta ileri gideyim; Avrupa liglerinde küme düşme hattındakileri getirin bizim ligde şampiyonluğa oynar-olur hatta. Daha da ileri gideyim; 2.liglerindeki takımlar bile bizim ligde ilk 3 yaparlar. Muhtemelen öyle 100-200M bütçeleri de yoktur. Bunu izah etmeye çalıştım sabahtan beri.