2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Gomise zam vermeyip yollamak bir yonetim karari. Ustune diagne kostas ve sonra falcao almak da ayni yonetimin karari.
Bana sorarsan herkes biraz paragozdur, kucuk bir zam verip gomisi tutsaydik kac para kar etmistik acaba.

Gomise zam vermeyip yollamak bir yonetim karari. Ustune diagne kostas ve sonra falcao almak da ayni yonetimin karari.
Bana sorarsan herkes biraz paragozdur, kucuk bir zam verip gomisi tutsaydik kac para kar etmistik acaba.
Kar etmeyedebilirdik bundan daha önemlisi 3.350 milyon euro palan adamın yani takımın en çok kazanan 2-3 oyuncusundan olan birinin işini yaptı diye daha ağır bir ifade kullanmak istemiyorum o yüzden paragözce diyim 500 bin euro daha fazla istemesi kabul edilebilecek bir şey değil. Kötü oynasan biz desek 500 bin inelim desem kabul eder mi etmez. Zaten bu kadar para almasının sebebi çok fazla gol atması içindi aklıma geldikçe sinirleniyorum herife. İyi oynayınca para istemiyor mu oyuncular evet ister ama bu daha çok genç oyuncuların belirli bir seviyeye atlayınca isteyebileceği bir şey veya 2 yıl oynarsın aynı seviyede oynar bu kabul edilebilir. 6 ay çoştu diye oldu 500 bin zam yok ya neyse gelirse bir kez daha yazıklar olsun bu yönetime.

Zam da istenir, indirim de istenir. Sozlesme pazarligi olur. Yayin sozlesmesi kac kere degisti mesela. Oyuncu sozlesmelerine daha iki sene once indirim yaptik.

Burada konu pazarligi dogru yonetmek. Alternatif bulmadan yollamak yanlis oldu. O zaman insan dusunmeden edemiyor kalsaydi ne olurdu diye.

Hava İstanbul'da bu kadar karlı ve soğukken ve bundan sonra ki maçımız Alanya ile iken, daha sıcak olan, antrenman koşulları daha rahat olan Antalya'ya kampa gitmeyi neden kimse düşünemedi acaba? Gidersin 10 gün sıcak mis gibi ortamda antrenmanını yaparsın, sonra maç için Alanya'ya gider maçını yapar gelirsin. Ama bu futbol şubesinin aklına gelmemiş sanki...

Antrenmanları hâlâ İstanbul'da yapıyoruz.
Florya da değil de NEF Stadyumunda.
Fb, Bjk ve birçok kulüp Antalya'ya gitmiş, biz neyi bekliyoruz cidden şaka gibi. Hemde bundan sonra ki ilk maçımız Alanya ile iken hâlâ İstanbul da devam etmemiz,şu anda yönetimde futbol aklının olmadığının en güçlü kanıtı.

Gedson'a olumlu yaklaşmıyormuş teknik ekip. Alpaslan ve Anholt'u orta saha oynatan ekipten beklenecek hareket. Yönetim inşAllah bu sefer ferasetli davranır da alır Gedson'u...

IMG_20220127_144928.jpg

İnstagramda yaptığı söyleniyor bu paylaşımı.
Adam daha ne yapsın yahu.
Getirin artık şu adamı..

Galatasaray, Okan Kocuk için Giresunspor’a Alpaslan Öztürk ve Fatih Öztürk'ü teklif etti.

Giresunspor, bu iki isimle birlikte birlikte Oğulcan Çağlayan'ı da istedi. (via @yagosabuncuoglu)

Kendi oyuncumuzu geri getirmek için karşılığında yine kendi 3 oyuncumuzu teklif ediyoruz. Şaka gibi yönetimimiz var 😀

Luyindama'nın bedava gönderileceğine dair haberler var. Umarım böyle bir hata yapmayız. Yunus, Emre ve Okan gibi güzel örnekler varken, Luyi'yi bedavaya bırakmak büyük saçmalık olur. Luyindama boş adam değil. Daha 28 yaşında ve yeni sözleşme uzattık. Gönderin sene sonuna kadar kiraya verin. O da toparlansın gelsin. Ama bedavaya bırakmayın. Azıcık akıllı olun. Hatta bunu Barış Alper ve Bartuğ içinde yapabiliriz...

Zam da istenir, indirim de istenir. Sozlesme pazarligi olur. Yayin sozlesmesi kac kere degisti mesela. Oyuncu sozlesmelerine daha iki sene once indirim yaptik.

Burada konu pazarligi dogru yonetmek. Alternatif bulmadan yollamak yanlis oldu. O zaman insan dusunmeden edemiyor kalsaydi ne olurdu diye.
İndirim yaptık dediğin pandemiden dolayı kaynaklanan bir durum ne alakası var benim dediğim ile . Sanki performans veremeyen adamlara indirim yaptırdık. Pandemi dolayısıyla dünya üzerindeki çoğu kulüp yaptırdı o indirimi zaten.
Gomise ise takımında yıldız oyuncu niteliğinde bir maaş veriyorsun oda iyi performans ile bunun karşılığını veriyor sonra ama diyor ki ben çok gol attım 500 bin daha isterim yok ya birde kulübü üstüne yapalım oldu olacak. Bu hareketi hiç bir büyük kulüp kabul etmez . Gayet doğru bir karar vererek karlı bir anlaşma 33 yaşında adamdan 6 milyon bonservis kazandık ama sonraki süreç rezalet teknik ekibin 2 forvetle kandırılması tarihin en kolay cl grubumuzda forvetsiz oynamamız falan.
Adam gibi kontratımı tamamlayacam deseydi ne olurdu evet güzel olabilirdi ama ben böyle saçma sapan para koparmaya çalışıp sonrasında Arabistan'a giden paragöz bir topçu paşa paşa 2 yılda 7 milyonunu alıp yatadabilirdi.

Yönetim şaka gibi de, durduk yere yedek kalecisini kiralatan hocanın da ufak tefek şakaları yok değil..

Okan, Yunus ve Emre'nin kiralanması doğru idi. Okan bizde kalsaydı forma giyemeyecekti, formsuz olacaktı. Fatih'ten bir farkı olmayacaktı. Keşke gönderilirken geri dönmesini kolaylaştıracak bir formül uygulansaydı. Tek yanlış bence buydu...

Okan, Yunus ve Emre'nin kiralanması doğru idi. Okan bizde kalsaydı forma giyemeyecekti, formsuz olacaktı. Fatih'ten bir farkı olmayacaktı. Keşke gönderilirken geri dönmesini kolaylaştıracak bir formül uygulansaydı. Tek yanlış bence buydu...

Galatasaray'ın doğru düzgün oynayabilecek 3-4 yerli oyuncusu var. Muslera'nın bu durumda olacağını tahmin etmek (sakatlık dışında da epey formsuz) çok zor değildi. Burda sorun Okan'ın 15-20 maç kaleyi koruyamayacak olmasını düşünmekte. Yunus'un kiralanması doğru, Barış Alper'in alınması yanlış.

Galatasaray'ın doğru düzgün oynayabilecek 3-4 yerli oyuncusu var. Muslera'nın bu durumda olacağını tahmin etmek (sakatlık dışında da epey formsuz) çok zor değildi. Burda sorun Okan'ın 15-20 maç kaleyi koruyamayacak olmasını düşünmekte. Yunus'un kiralanması doğru, Barış Alper'in alınması yanlış.

Muslera sakat olmadığı müddetçe kimse ondan formayı alamazdı. Alsa da formsuz olurdu. Okan'ı geçmiş senelerde bu şekilde formsuz çok gördük. Gitmesi ve forma şansı bulması çok güzel düşünülmüştü. Dediğim gibi tek eksik geri dönmesi için bir madde olmamasıydı.
Barış Alper de Yunus gibi kiralık verilmeli. Onun da potansiyeli ortaya çıkacaktır. O da bence ilerleyen seneler de Kerem gibi güzel şeyler yapacak kalite de bir oyuncu...

Tuzlaspor ile şu anda oynadığımız hazırlık maçında 60 dakikada 4 yedik. Torrent hocayı bir an önce göndermez, yerine Okan hocayı getirmezsek küme düşeceğiz. Allah yardımcımız olsun...

Hazırlık mazırlık 4 yemek ne demek Tuzla'dan.

5i de yedik. 80. dakika 5-2 gerideyiz.
Torrent 60 yaşında. Düzgün bir td kariyeri yok. Brezilya liginde bile başarılı olamamış. Adam da lider ruhu yok. Lider adam 55-60 yaşına kadar 2.adam olarak kalmaz. Guardiola'nın not defteri ile td lik yapılmaz. Ligte kalmak istiyorsak ilk önce Okan hocayı ikna edip getirmek lazım. Yoksa ciddi ciddi küme düşme korkusu yaşayacağız...

Edit:6.golü de yedik...

Ah be Fatih Hocam sen ne kadar kotu takim kurmussun oyle Tuzla’dan bile 6 yiyoruz.Bir daha gelip tekrar mi gonderilsen acaba ?
Kiralik oyuncularla ilgili hocayi suclayan ifadelere guluyorum sadece.Bu oyuncularin gosterdigi gelisim bu oyuncularin kiralik gitmesinin transfer doneminde verilen nadir dogru kararlardan biri oldugunu gosterir.Cunku bizde kalsalar bunun 5’te birini bile yapamazdi bu cocuklar hepimiz biliyoruz.

Kiralık gönderdiğimiz oyuncular bizde kalsa gelişim gösteremezlerdi çünkü yerlerine Babel, Ömer Bayram filan oynayacaktı. Emrah Başsan bile zamanında tutulsaydı gayet iyi bir rotasyon oyuncusu olurdu. Olmadı, herhalde iyi bir evlat değildi.

Transfer sezonu başlayalı kaç gün oldu? Yönetimin tek transferi Omar galiba. En geç mayısta zaten gideceksiniz de, bu arada 1-2 hayrınız dokunsun bari beceriksizler, Ali Koç’un fakir versiyonu.

Transfer sezonu başlayalı kaç gün oldu? Yönetimin tek transferi Omar galiba. En geç mayısta zaten gideceksiniz de, bu arada 1-2 hayrınız dokunsun bari beceriksizler, Ali Koç’un fakir versiyonu.

Bazı taraftarlar Ali Koç ile karşılaştırıyor da en azından Ali Koç maddi destek veriyor, sponsor buluyor. Bizim başkan gerçekten de onun fakir versiyonu. Bu yüzden hiç çekilmiyor. Cidden büyük hayal kırıklığı ya...

Hayaller neydi acaba da kiriklik oldu. Projem var, fatih terim var diyip sonrasinda projesini bile sunamayan ve terimi yonetemeyen bir damat ve ekibine 1541 oy verildi.
Elitizmin zaferidir bu gunler.

Isin ilginci ayni elitizmi destekleyenler simdi de bu gitsin 3 ayligina baskasi gelsin diye bayrak salliyorlar.
Bize ust futbol akli filan degil tertemiz akil lazim.