2021-2022 Galatasaray Futbol Takımı

Galatasaray klubunde yasananlari gorunce, Fatih Terim'in tum haksiz yanlislari bile bu corba yoneticilerin arasinda dogru olur. Umarim imparator asla ve asla sadece kagit uzerinde yonetici sifati yazanlarin arasina girip kendini baska sikintilara sokmaz.

Semih Kaya su yedirdigi golden daha kac tane yedirmesi gerekiyor su takimin formasini bir daha giymemesi icin ?
Yani net sekilde Super Lig seviyesinde bile olmayan bu adami biz niye israrla getirtip getirtip ilk sakatlikta veya cezada kendisine mahkum kaliyoruz ?

bu işkence gibi sezon bitse de kurtulsak diyorum ama bu takımda çok ciddi değişiklikler yapılmaz ise , önümüzdeki sezonda ilk 5 e bire giremeyiz.
İnşAllah kereme 10 milyon euro üstü teklif gelirde satarız , kendisini ne sahada duruşu ( vucut dili ) nede futbol olarak beğenmiyorum. Onyekuru 5 basar kereme.
Taylan ise bildiğin rakip takıma çalışıyor. Sırfı zarar adam.
Musleraya teşekkür etmek lazım , kaleyi mutlaka iyi Türk kalaciye teslim etmek lazım.
Babeli hiç söylemiyorum.

Katilmayan cok kisi olur eminim ama Halil bu takimdaki en potansiyelli oyunculardan biri.Sadece forvet degil bu cocuk onu ogrenemedik biz.Top surme ve dar alan becerisi en yuksek oyuncularimizdan biri kendisi.

O nasıl bir gol öyle ? Ya bu şanssızlık mıdır nedir bilemedim.

Muslera bir tık önde yakalanmış.Top çok fena falso alıyor,önde olmasa kurtarabilir miydi bilemedim.

1-Geriden oyun kurmak veya kurmaya çalışmak.
2-Oyunu geride kabullenmek.
3-Oyunu geride kabul edip,topu kaparak kontra ataklarla çıkmak.

Biz ne 1.maddeyi ne de 3.maddeyi yapmıyoruz.Biz kendi evimizde öne geçip oyunu geride kabulleniyoruz.Muslera'dan Nelson'a ondan Semih'e sürekli geride paslaşıp sonrada Semih'in etkisiz uzaklaştırması ile topu kaybediyoruz.

Gol yediğimiz ana kadar Sivasspor'un pozisyonu yoktu.Üstelik topu kaptığımızda Sivasspor'u eksikte yakalıyorduk fakat hem beceriksizlik hem oyun mantalitemiz bizim 1-0 olarak maçı götürmemize neden oldu.

Yan toplar ve duran toplar en büyük korkumuz.Duran topuda,yan toplarıda uzaklaştıramıyoruz.Rakip takım gol kaçırınca biz atağı savuşturmuş olmuyoruz.

Bizim arka alanda hava toplarını kazanacak ve uzaklaştıracak,hücuma çıktığında tehdit oluşturabilecek iyi stoperlere ihtiyacımız var.Ayrıca iyi duran top hocalarına ihtiyacımız var.Önümüzdeki sezon takımın sürekli duran top çalışması lazım.Hem hücum,hem savunma kısmında.

2-2 den sonra jeneriklik gol yedik.2-1 geriye düştükten sonraki oyun planıyla 1-0 ken devam etseydik en azından kaybetmezdik.

İçi geçik,ayağında top tutamayan ve ayağında sadece top saklayıp pas becerisi olmayan,kısaca bizim kalitemiz altındaki oyuncular önümüzdeki sezon olmamalı.

Aklımda kalan bir pozisyon var,soldan kazandığımız bir duran top vardı.Anholt Babel'e çıkardı,sonrasında araya oyuncular girdi,top bizden taca çıktı.

Duran top organizasyonu olan takım bunları yapmaz.

Aklımda kalan bir pozisyon var,soldan kazandığımız bir duran top vardı.Anholt Babel'e çıkardı,sonrasında araya oyuncular girdi,top bizden taca çıktı.

Duran top organizasyonu olan takım bunları yapmaz.

Olur mu, Torrent çok iyi taktisyen. Çok iyi durma top çalıştırıyor takıma😀
Fatih hocamı beğenmeyenlere müstehak diyeceğim de Aslolan Galatasaray'dır. İnşAllah tez zamanda iyi bir hoca gelir.

Oyuncu yetistiremiyoruz zamanında doğru yerlileri seçemiyoruz transfer yapma becerimiz kötü, yerli çekirdek kalitesiz para da yok yönetimde zayıf becerili değil Terim değil ki (son yıllarda hangi yapıyı kurdu? ) kim gelse işimiz zor.

Olur mu, Torrent çok iyi taktisyen. Çok iyi durma top çalıştırıyor takıma😀
Fatih hocamı beğenmeyenlere müstehak diyeceğim de Aslolan Galatasaray'dır. İnşAllah tez zamanda iyi bir hoca gelir.

Nihat Fatih hoca ile Altay'ı yenemedik,Giresun'a yenildik,Denizli'ye elendik.Fatih hoca ile yollar ayrıldığında takımın görüntüsü kümeye oynuyordu.

Yani hocada yorgun olabilir,hocanında hataları olabilir.Ben hoca ile yola çıkılmamasından yanaydım.Burak Elmas'a kız kızacaksan,yola çıktığı insanı yarı yolda terkeden o :D

Nihat Fatih hoca ile Altay'ı yenemedik,Giresun'a yenildik,Denizli'ye elendik.Fatih hoca ile yollar ayrıldığında takımın görüntüsü kümeye oynuyordu.

Yani hocada yorgun olabilir,hocanında hataları olabilir.Ben hoca ile yola çıkılmamasından yanaydım.Burak Elmas'a kız kızacaksan,yola çıktığı insanı yarı yolda terkeden o :D

IMG_20220501_231340.jpg

O dediğin maçlardan sadece 1 tanesinin istatistikleri. Denizli başta olmak üzere diğer maçlarda böyle. Sadece gol atamıyorduk.
Dediğin dönemde Fatih hoca ile yenilgisiz grup lideri olduk. Fener ile fark 5 di şimdi 20 küsür oldu.
Sana niye kızayım kardeş. Bu işin müsebbibi tabiki Burak Elmas. Fatih hocayı göndermesi hata, yerine Torrent'i getirmesi çok daha büyük hata. Burada Fatih hoca hazımsızlığı yaşayıp Torrent'i savunan arkadaşlar vardı. Onlar için demiştim.

Ekli dosyayı görüntüle 1648

O dediğin maçlardan sadece 1 tanesinin istatistikleri. Denizli başta olmak üzere diğer maçlarda böyle. Sadece gol atamıyorduk.
Dediğin dönemde Fatih hoca ile yenilgisiz grup lideri olduk. Fener ile fark 5 di şimdi 20 küsür oldu.
Sana niye kızayım kardeş. Bu işin müsebbibi tabiki Burak Elmas. Fatih hocayı göndermesi hata, yerine Torrent'i getirmesi çok daha büyük hata. Burada Fatih hoca hazımsızlığı yaşayıp Torrent'i savunan arkadaşlar vardı. Onlar için demiştim.

Nihat keşke Denizli maçı istatistiklerini atsaydın.Bu maçta istatistikler içi boş istatistikler :) Gol atamadığımız için demiyorum.O gün takım sahada yürüyordu.Okan'ın 1-2 tane iyi kurtarışı harici bir şey yoktu ortada.Gidip 90 dk baştan seyredebilirsin.O gün yazılanlara tekrardan bakabilirsin sosyal medyada.O maçla ilgili maç analizlerini dinleyebilirsin.Giresunspor maçında Fatih hocanın bir ıslıklanmadığı kaldı.Arda Turan'ın taraftardan özür dilediği maç oldu o maç.Gerçi aynı taraftar kitlesi Burak Elmas Terim ile yolları ayırınca Terim'in inanılmaz arkasında durdu.O da tuhaf.Başkan kötüyse,icraatleri zayıfsa,sözlerini tutmamışsa kötüdür.Yani sadece Terim'den ötürü Burak Elmas'a yüklenilmesi tuhaf.

Ben Fatih Terim düşmanı falan değilim.Fatih Terim ile yollar güzelce ayrılsa daha güzel olurdu.Ama ne hoca bırakıyor ne de hocayı bırakıyorlar.

Terim'in yerine Torrent gelmesinede katılıyorum.Emin ol Barcelona'yı eleseydik imparator diyorlardı.O kitleyi bende sevmiyorum.

Nihat keşke Denizli maçı istatistiklerini atsaydın.Bu maçta istatistikler içi boş istatistikler :) Gol atamadığımız için demiyorum.O gün takım sahada yürüyordu.Okan'ın 1-2 tane iyi kurtarışı harici bir şey yoktu ortada.Gidip 90 dk baştan seyredebilirsin.O gün yazılanlara tekrardan bakabilirsin sosyal medyada.O maçla ilgili maç analizlerini dinleyebilirsin.Giresunspor maçında Fatih hocanın bir ıslıklanmadığı kaldı.Arda Turan'ın taraftardan özür dilediği maç oldu o maç.Gerçi aynı taraftar kitlesi Burak Elmas Terim ile yolları ayırınca Terim'in inanılmaz arkasında durdu.O da tuhaf.Başkan kötüyse,icraatleri zayıfsa,sözlerini tutmamışsa kötüdür.Yani sadece Terim'den ötürü Burak Elmas'a yüklenilmesi tuhaf.

Ben Fatih Terim düşmanı falan değilim.Fatih Terim ile yollar güzelce ayrılsa daha güzel olurdu.Ama ne hoca bırakıyor ne de hocayı bırakıyorlar.

Terim'in yerine Torrent gelmesinede katılıyorum.Emin ol Barcelona'yı eleseydik imparator diyorlardı.O kitleyi bende sevmiyorum.

Screenshot_20220501_234054_com.kokteyl.mackolik.jpg

Ben Fatih hoca döneminde ki hemen hemen her maçı izledim. Tek eksiğimiz gol atamamamızdı. Debre arasında yapılacak bir iki hamle ile çok daha iyi hale gelecektik. Burak Elmas ve Işıtan Gün maalesef izin vermediler. Şimdi de bu haldeyiz.

Bizim bu kadar kötü gitmemizin sebebi,Terim ile yolların ayrılması değil,aynı noktada olduğumuz durum var,Terim sonrası Torrent'in gelmesi.Fatih hoca ile sonsuza kadar devam edilemez sonuçta,bu gerçeği görmek lazım.

A-plus yabancı bir hoca gelmeyecekse,Avrupa'da yetişmiş,Almanya ligine hakim,futbol olarak Avrupa kültürü üst düzey olan potansiyelli ve önü açık Nuri Şahin var.Tecrübe sorunu yaşar mı diye düşünüyordum ama bunları düşününce yaşamaz bence.

Bizim bu kadar kötü gitmemizin sebebi,Terim ile yolların ayrılması değil,aynı noktada olduğumuz durum var,Terim sonrası Torrent'in gelmesi.Fatih hoca ile sonsuza kadar devam edilemez sonuçta,bu gerçeği görmek lazım.

A-plus yabancı bir hoca gelmeyecekse,Avrupa'da yetişmiş,Almanya ligine hakim,futbol olarak Avrupa kültürü üst düzey olan potansiyelli ve önü açık Nuri Şahin var.Tecrübe sorunu yaşar mı diye düşünüyordum ama bunları düşününce yaşamaz bence.

Kesinlikle katılıyorum. Yeni başkanın yapması gereken ilk iş bir yolunu bulup Nuri Şahin'i takımın başına getirtmek olmalı. Tutmazsa yapacak bir şey yok. Ama tutarsa yıllarca td sorunu yaşamayız. Yeni Fatih Terimimizi bulmuş oluruz. Ekibi de çok sağlam. Ama bunun için güçlü bir başkan ve yönetim şart.

Fatih hocamizin eline Melo-Elmander-Sneijder-Drogba-Hagi-Popescu tarzi oyuncular verin yanlarindaki genclerle neler yapiyorlar bir gorun. Yani sezon basinda Aboubakar,Talisca,Marcelo tarzi 3-4 yildiz oyuncu alinip, yanlarina Emre Kilinc-Kerem gibi oyuncularla harmanlama yapilsaydi iste bugun ligde zirvedeydik.