2021-2022 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Aklıma geldikçe sinirleniyorum.Kadın basketbol takımımızı izlerken şu cümle aklımın ucundan gitmiyor.''Ligde 4 yabancı oynatabiliyorsam,5.yabancıyı almam''

Çukurova basket takımı devşirme oyuncusuyla beraber 8 yabancıyla sezona devam ediyor.Çukurova takımı bilmiyor mu 4 yabancıyla yola devam etmeyi ? Bir amaçları var,olursa Eurocup'ı kazanıp kendimizi göstermek istiyoruz diyorlar.Yine olursa ligdede şampiyonluk istiyoruz diyorlar.
Eleştirirsin,sevmezsin ama 2021 Mayısından beri biz şampiyon olacağız paylaşımları yapılıyor.

Ben başarısız olurlarsa dalga geçmem.Hedef koyup,yatırımlar yapıp,o hedefe ulasamamıs takımla dalga geçilmez.Hele ki senin takımın yatırım yapmıyorsa.

Bugün Tan White ilk yarıdan 21 sayı atıyor,o atmasa Prince atmış olurdu.Üstelik takımın pota altını İnci ve Tuğçe Murat savunuyor !

Senin 5.yabancın sakatlık durumunda ligdede seni kurtarır.Senin ekstra yabancın sana kaybedeceğin Avrupa maçınıda kazandırır.Sen hem 4 yabancıyla yola devam edip hemde Kaela Davis'i alırsan olmaz.4 tane çok iyi yabancı alırsın,bizde deriz ki ellerinden geleni yaptılar.

Eka'nın güçlü kadrosu varken Fenerbahçe şampiyon olamaz doğru mu ? O zaman onlarda 4 yabancıyla devam etsinler.Böyle saçmalık mı var ?

Geçende Girona maçının devre arasına girerken 18 sayı önde ve 30 sayı yiyerek girmiştik.Normalde harika bir durumdur,savunma övülür böyle durumda.

Ben o gün dedim ki savunmamız soru işareti.Girona çok beceriksiz bir takım dedim.3.çeyreğin bitimine 4 dk var ve 61 sayı yedik 3 yabancılı Çankaya'dan.

Takım olarak iyi halde değiliz.

Ben neden yıllardır altyapıdan 1 tane bile iyi oyuncu çıkaramadığımızı merak ediyorum.Çıkardığımız oyuncular zayıf takımlara karşı oynarken bile faydalı olamıyorlar.

Çıkardığımız oyuncular Tkbl seviyesinde bile olmuyorlar.Bizi ligde rahatlatacak oyuncular çıkarmamız lazım artık.

Kellsey ve Melis bu gün çok iyidiler.
Tina elinden geleni yaptı ama çok yoruluyor.
Pelin 1-2 top hariç saçmalamadı.
Davis hiç içime sinmiyor benim.

Acilen iyi bir 4 numara almalıyız.

Seneye ; Kellsey , Anete kesin kalmalı. 5 yabancı olacaksak Tinada kalmalı , Davir yerine çok daha iyi bir oyucu ve Tilbe ve pota altına yerli bir uzun ile 5. yabancıyı farklı bir yerde konumlandırabiliriz.

Bu arada sadece bu maç seyrettim ama inci bize karşı iyi oynadı. Gizem yerine düşünülebilir mi seneye acaba.

Seneye ; Kellsey , Anete kesin kalmalı. 5 yabancı olacaksak Tinada kalmalı , Davir yerine çok daha iyi bir oyucu ve Tilbe ve pota altına yerli bir uzun ile 5. yabancıyı farklı bir yerde konumlandırabiliriz.

Bu arada sadece bu maç seyrettim ama inci bize karşı iyi oynadı. Gizem yerine düşünülebilir mi seneye acaba.
Senelerce İnci 'ye yatırım yaptik ama hemen hemen hiç faydalanamadik.Artik tecrübeli sayılır seneye takımda olur umarım.

Hepsine katılıyorum ama İnci bizde 1-2 maç dışında hiç katkı vermez,fazla sürede alamaz bence.

Ben neden yıllardır altyapıdan 1 tane bile iyi oyuncu çıkaramadığımızı merak ediyorum.Çıkardığımız oyuncular zayıf takımlara karşı oynarken bile faydalı olamıyorlar.

Çıkardığımız oyuncular Tkbl seviyesinde bile olmuyorlar.Bizi ligde rahatlatacak oyuncular çıkarmamız lazım artık.
Altyapıdan çıkan İrem Naz bizden ayrılalı 3 yıl oldu bizde 2sy ort. bile yakalayamayan bu kız 1 yıl 4.5 sy, son 2 sene Bjk ta geçen yıl 10.3 bu yıl 9 civarı say ort. oynuyor başka örneklerde verebilirim biz yetiştiriyoruz ama geliştiremiyoruz dostum sorun bu oyuncu geliştirecek bir yapımız organizasyonumuz YOK..

Altyapıdan çıkan İrem Naz bizden ayrılalı 3 yıl oldu bizde 2sy ort. bile yakalayamayan bu kız 1 yıl 4.5 sy, son 2 sene Bjk ta geçen yıl 10.3 bu yıl 9 civarı say ort. oynuyor başka örneklerde verebilirim biz yetiştiriyoruz ama geliştiremiyoruz dostum sorun bu oyuncu geliştirecek bir yapımız organizasyonumuz YOK..

Geliştirememe kısmına katılıyorum.İnci Güçlü mesela 2018 yılında bir pota altı oyuncusu olarak çoğu oyuncudan kuvvetli ve size olarak çok iyi durumdaydı.Bugün onun Bernadett Határ gibi olamamasında bizimde çok fazla hatamız var.Oyuncunun pozisyon bilgisi yok,pozisyonu oynayamıyor,ribaund sezgisi kuvvetli değil,savunmada sertlik ortaya koyamıyor.Tek avantajı boyunun uzunluğu oluyor,hiçbir şey yapamayınca onunda etkisi kalmıyor.

Biz ülke olarak kadın basketçi yetiştirme konusundada sıkıntılıyız.Milli takım maçlarındada bunu görüyoruz.Oyuncular tarafındada sorunlar var.Yeterince çalışmadıklarını düşünüyorum.İspanya'da bir İspanyol oyuncu takımına maç kazandırabiliyorken bizde bir Türk oyuncu takımına maç kazandıramıyor mesela.Bu hafta 10 ve üzeri sayı atan oyuncular,diğer haftalarda 12 de 4 gibi bir yüzde ile maç çıkarabilirler.

İrem basketbolcu falan değil kusura bakmayın.
Sude'ye fazlasıyla şans verildi peki o ne yapıyor? Airball atınca deliriyorum.