2021-2022 Türkiye Süper Ligi

Eyvah,eyvah,eyvah.Galatasaray'a yenilen Rizespor kümeye bir adım daha mı yaklaştı ? Eyvah,eyvah :D

İnsallah küme düşünce çıkmaza girer ve bir daha Süper Lige çıkamazsınız.Sevimsiz takım.

Cuma akşamı Yeni Malatyaspor-Adana Demirspor maçı ile bugün oynanan Karagümrük-Altay maçı resmen fotokopi maçlardı.

Daha ligin bitimine 10 hafta var,lig bitmiş havasında oynuyorlar.Pozisyon yok,şut yok,mücadele yok.

Hele Altay 45.dkda 10 kişi kaldı.Normalde kendi sahasında oynayan ve rakibi 10 kişi kalmış takım baskılı oynar,pozisyonlara girer değil mi ? Karagümrük maç boyunca yürüdü ya.Futbola uzak birisi izlese der ki 90dk boyunca neyi protesto ettiler diye sorar.O derece anlamsız maç oldu.

Ayıp harbiden ya.Biz yayıncı kuruluşa sizin bu samimiyetsiz hallerinizi izlemek için mi para veriyoruz ? Kötüde oynasalar 4 büyükler harici takımlar beter olsunlar,haksızlığa uğrasalarda savunmam bu takımları.Kendilerini iyi sanıyorlar,lig kötü kardeşim lig kötü,siz iyi değilsiniz.Siz berbatsınız.

Emre Mor'ada offf öfff diyorlar.Lan adam sabaha kadar rakibini geçse ne olur,pas mı veriyor ? 2 tane pas verdi 1 tanesinde aklı fikri orta kesmek olan Caner'e diğeride 90+6 da verdiği pas.Onun haricinde rakibini geçiyor,topu kaptırıyor ya da uzaktan etkisiz saçma şutlar çekiyor.Ligde herkes yürüyor,oyunu az hızlandıran futbol aklı kısıtlı kişileri yıldız yapıyorsunuz.

Şu ligde şampiyon olamadıysak son 3 sezondur tek sorumlusu Terim'in yönetimlerle kavga etmesi ve çok pahalı bir oyunun peşine düşmesi. Abdullah Avcı denen yetersiz siyaset tarafından itilmesine ve aşırı balına rağmen şu puan farkından bile şampiyonluğu verecek yapıda. Yatsınlar kalksınlar rakip olarak Konyaspor'un kalmasına dua etsinler. Fenerbahçe bile ileri düzeyde kaybeden olmasına rağmen bunlardan alırdı şampiyonluğu.

Trabzonspor öne geçtikten sonra çok uzun süre tehlikeli olmayan yerlerde pas yapıp durdu.Skor 1-1 e gelince önce Nwakaeme,sonra Visca ile pozisyonlara girdi.Peki Trabzonspor 1-0 öndeyken ve rakip 10 kişiyken neden gol atmak için çabalamadı.Bu işte zayıf oyun anlayışıdır.75 dk boş boş pas mı yapacaksınız ? Bu oyun anlayışı ile Trabzonspor için bu sezonki şampiyonluktan öteye giden yol olmaz.

Öte yandan Fenerbahçe ile Trabzonspor'un arasında kimsenin takmadığı,kişisel ego yarıştırması var.Bu kompleksinizden bir sıyrılın artık.Fenerbahçe taraftarı 10 kişi kaldık,çok iyi mücadele ettik,pozisyonlar yakaladık,onu yaptık,şunu yaptık diyordur.

Rakip Trabzonspor olduğu için oyuncularınızda hırs vardı.2.lik yarışı için değil o mücadele.Aynı şekilde aynı egodan ötürü Trabzonspor bir türlü 2-0 yapmak için uğraşmadı.Fenerbahçe 9 kişi kalsa bile yenilmeyeyim yeter derlerdi.

Ayrıca 11 e 11 giden maç olsaydı Fenerbahçe kazanırdı.O atmosferde o oyun ile direnemezsin.

3 sınıf Sahalar
5 sınıf Futbolcular
7 sınıf hakemler
10 sınıf Takım Vede Tff yönetimleri ile bu ligi kimse izlemez Yurt dısında bu sene bir yerlere gelmemiz bizi kandırmasın seneye yine ilk turdan elencez Gerçekleri görelim.

Vizyonu becerisi olan biraz iyi Başkan gelse iyi takım kursa şu ligde ne yaparlarsa yapsınlar Mayıs gelmeden şampiyonluk ilan edilir.

Trabzon birazcık oynuyor durum ortada, Geçmişte ne kadar para harcarsa harcasın bence Vizyon sahibi olarak Ünal Aysal Başkan olmalı yanına Haldun Üstünel, Rezan Bey, Ahmet Yüce gibi isimler ile süsleyip yürümek lazım

Abi siyaset kısmına katılmıyorum. Siyaset varsa Trabzonspor neden asırlardır şampiyon olamıyor ? Bu adamlar en son şampiyon olduğunda ben bile doğmamışım muhtemelen. Abdullah Avcı itiliyor desen; e bu adam 8 puan önde, ligin açık ara en iyi futbolunu oynarken biz şampiyon olmadık mı ? O zaman devlet biz oluyoruz direkt ?
Abdullah Avcı winnerdır loserdır bilmem. Bildiğim tek şey ; Başakşehir'e yıllarca istikrarlı ve çizgisini bozmayan sistemli bir futbol oturttu. Ligin en az gol yiyen takımı, topla en verimli oynayan takımı haline getirdi. Neticesinde de yıllardır tepeye tepeye oynaya oynaya 3 büyükler dışında 1 şampiyon daha çıkarmayı başardı. Kabul etseniz de etmeseniz de hak ederek başardı adam.
Trabzon'daki performansına bakarsak da; adam aylarca mağlubiyeti unutturdu Trabzonspor'a. Gelir gelmez oyuncular alıp, kadro inşa edip, iyi de futbol oynattı. E bu adam bunu bir anda yapıyor da; senin teknik adamın 4 yıldır mı yapamadı ? E lig bu kadar çöpse; sen çöp oğlu çöpsün ki , şu ligde kümeye oynuyorsun ; geçtim tepeye oynamayı.
Ondan sonra millet burda fanboyluk yapıp ''ya zamana ihtiyaç vardı'' diyip kendini avutuyor. Zamana ihtiyacı olan biz değil onlardı.

Abdullah avcinin bildigim kadariyla kazandigi bir kupa yok henuz. Buyuk ihtimalle bu sene ilk kupasini kazanacak.
Basaksehir o ayrilinca sampiyonluk kazanmisti.

Edit: merak edip baktim bir tane super kupa finali kazanmis onceden.

Son düzenleme:
Ben lig şampiyonluğunu o kazandırdı zannediyordum. O sıra askerde olduğum için yanlış hatırlıyor olabilirim. Bilgilendirme için teşekkürler.

Yayın ihalesi gösterdi ki seneye maçlar açık kanalda yayınlarsa şaşırmayacağım hatta ligin oynanabileceginden bile şüphem var filen kulüpler battı devlet bankaları arazileri karşılığında borçları satın aldılar yarın kulüplerin arazilerine el koyup borcunuza karşılık aldık diyebilir bankalar o zaman kulüpler alt yapı oyunculari ile oynamak zorunda kalırlar geliri olmadığı için söylemesi benden

Abdullah avcinin bildigim kadariyla kazandigi bir kupa yok henuz. Buyuk ihtimalle bu sene ilk kupasini kazanacak.
Basaksehir o ayrilinca sampiyonluk kazanmisti.

Edit: merak edip baktim bir tane super kupa finali kazanmis onceden.
Şuan asıl rakipleri gerek kendi aptallıkları gerekse yukarıdan müdahale ile geri planda oldukları için rahat apo yoksa baskıyı kaldıracak biri değil kesinlikle bunu Milli Takım ve bjk da gösterdi.

Yayın ihalesi gösterdi ki seneye maçlar açık kanalda yayınlarsa şaşırmayacağım hatta ligin oynanabileceginden bile şüphem var filen kulüpler battı devlet bankaları arazileri karşılığında borçları satın aldılar yarın kulüplerin arazilerine el koyup borcunuza karşılık aldık diyebilir bankalar o zaman kulüpler alt yapı oyunculari ile oynamak zorunda kalırlar geliri olmadığı için söylemesi benden
İhale tekrarlanır kanımca yüksek ücret verenden vazgeçip düşük olana verirsen kulüpler yanaşmazlar bu işe.

Buraya yazılmamış ama iki gün önce çok ilginç kararlar alındı. Bilhassa Cüney Çakır ve Fırat Aydınus'un süper ligden çektirilmesi...
Ilginç olansa hakemlerden şikayet eden 4 büyük kulübün başkanı bu olayda mhkyi eleştirmesi bence yapılmış en doğru iş bana kalsa geri kalanını değiştirirdim bazıları da istifa etmiş diye duydum bu olumlu bence

Ilginç olansa hakemlerden şikayet eden 4 büyük kulübün başkanı bu olayda mhkyi eleştirmesi bence yapılmış en doğru iş bana kalsa geri kalanını değiştirirdim bazıları da istifa etmiş diye duydum bu olumlu bence
Yapılan baştan aşağı yanlış bir iş. MHK bu kararıyla ligi şaibeli hale getirdi. Ne oldu da bu hakemlere el çektirildi? Açıklamalar çok boş.
https://www.haberlobi.com/yeni-mhk-baskani-ferhat-gundogdunun-adi-sike-ve-fuhusla-anilmis bu adamlar mı temizleyecek hakem camiasını.

Visca süper oyuncu.Abdulkadir Ömür'e alda at diye 2 tane gollük pas verdi.O da geri çevirmedi.

Az öncede uzatma bölümünde çok iyi top yolladı,Bakasetas adamın 3.asistini yedi.

Abdullah Avcı 2.yarıya 3 tane doğru değişiklikle başlayıp maçı kazandı.Özellikle Trondsen ve Berat takımı bozan oyunculardı.İlk yarı gollerin yanı sıra çok fazla pozisyon verdi Trabzonspor.Elinde iyisi olsa Denswill ile Perez'ide çıkarırdı bence.

Geçen hafta ne kadar korkak davrandıysa bugünde tam tersi o kadar cesur davrandı.