2022-2023 Basketbol Süper Ligi

Henry'nin gidişinin çok zarar vereceğini düşünmüyorum ama De Colo da gittiyse oyun kurucu mevkiinden gol yiyebilir Fener. O bölgeye ya Efes gibi NBA'den Larkin klasında potansiyelli birini çekmeleri lazım ya da varsa EL'den De Colo ayarı birini getirmesi lazım. Kampa katılıp ne yapacakmış onu da çözemedim.

Henry'nin gidişinin çok zarar vereceğini düşünmüyorum ama De Colo da gittiyse oyun kurucu mevkiinden gol yiyebilir Fener. O bölgeye ya Efes gibi NBA'den Larkin klasında potansiyelli birini çekmeleri lazım ya da varsa EL'den De Colo ayarı birini getirmesi lazım. Kampa katılıp ne yapacakmış onu da çözemedim.

En son De Colo kalıyor denmeye başlamıştı bilemiyorum.Henry için de Real Madrid geçiyor NBA olmazsa mı gidecek nedir.

Evet ama NBA söz konusu olunca gidiyorlar. Avrupa için bile sınırlı olan bir oyuncu ne umut ediyor da NBA deniyor çözemiyorum. Herhangi bir fonksiyonu da yok öne çıkan. Fener de o bölgeyi , sallıyorum Goss tarzı biriyle geçmeyi planlıyorsa geçmiş olsun şimdiden. En az De Colo klasında hem atan hem oynatan birini getirmedikçe başarı zor. Tabii hedefleri EL şampiyonluğuysa.

Tolga Geçim de Bursa'da devam ediyor gözüküyor en azından şu an için. Yabancı 5 ve 3 numara için pek yüksek bütçeleri kalmadığını tahmin ediyordum Nedim Yücelin açıklamalarından da aynı havayı aldım yerlileri sağlam tutalım iyi yabancı ucuza da düşer mantığı var muhtemelen.Dacka da daha da düşük bütçe ile benzer şekilde hareket etti.Bizde ise durum tam tersi gibi bakalım zaman kimi haklı çıkaracak

Tolga Geçim de Bursa'da devam ediyor gözüküyor en azından şu an için. Yabancı 5 ve 3 numara için pek yüksek bütçeleri kalmadığını tahmin ediyordum Nedim Yücelin açıklamalarından da aynı havayı aldım yerlileri sağlam tutalım iyi yabancı ucuza da düşer mantığı var muhtemelen.Dacka da daha da düşük bütçe ile benzer şekilde hareket etti.Bizde ise durum tam tersi gibi bakalım zaman kimi haklı çıkaracak
Bizde hoca ilk defa koçluk yaptığı için bu seviyelerde nasıl oyuncular tercih edecek tam bilemiyoruz hocada yabancıları daha iyi seviyede olsun demiş olabilir.

Fenerbahçe ilginç hamleler yapıyor, üst üste hem Jekiri ve Alex Peters ismi çıktı. İkisini de alırlarsa bence kötü seçimler yapmış olacaklar. Jekiri hücumda, Peters savunmada kısıtlı oyuncular, ikisi de tam tersi alanlarda iyi oyuncular ama bu bütçelerle oyunun bir kısmında büyük defolu oyuncularla anlaşmak garip, piyasada gerçekten oyuncu yok demek ki.

Fenerbahçe ilginç hamleler yapıyor, üst üste hem Jekiri ve Alex Peters ismi çıktı. İkisini de alırlarsa bence kötü seçimler yapmış olacaklar. Jekiri hücumda, Peters savunmada kısıtlı oyuncular, ikisi de tam tersi alanlarda iyi oyuncular ama bu bütçelerle oyunun bir kısmında büyük defolu oyuncularla anlaşmak garip, piyasada gerçekten oyuncu yok demek ki.

Allah korusun da Alex Petersi alana kadar Kerry'i almak daha mantıklı değil mi hücumda dış sütun yanında durdurulması çok zor post-up'i var savunmada da Peters gibi gamsız değil en azından

Jekiri iş yapar ama nereye kadar ve ne kadar iş yapar kimse kestiremez. Biraz da coaching faktörü devreye girecek tabii ki. Peters hamlesi ise Eddy transferi gibi olur onlar adına. Çok artısı olmaz. Şu bütçelerle şöyle oyuncular tercih etmek de gerçekten şaşırtıyor.

Itoudis ' in ilk hedefi savunma sanırım. Motley ve Jekiri transferlerinden bunu anlayabiliyoruz. Bence isabetli transferler her ikisi de. Motley, Kuban' ın en önemli oyuncusuydu. Hücum yönü çok iyi. Jekiri' de hücum yönü kısıtlı olsa da, savunmada iş yapar. Euroleague'de beraber iyi iş görürler. Wilbekin' de son yıllarda savunmasıyla ön plana çıkıyor. Alex Peters ' i TBSL için düşünüyorlar sanırım.

Anadolu Efes' te her ne kadar Clyburn transferini olumlu bulsamda o bütçeye Ziziç hamlesini pek anlamlandıramadım. Maccabi' de izlediğim kadarıyla genç yaşına rağmen ayakları çok yavaş ve erken faul problemine girebiliyor. Ergin Hoca yeni bir Pleiss yaratma peşinde olabilir ama bu Ziziç değildi.

Antep John Egbunu'yu almış oyuncu geçen sezonun ikinci yarısıni pek iyi geçirmemiş bakalım bu sefer de tutacak mi
Öte yandan Metehan Akyel Çekmece ile anlaşmış.KSK kimi alacak acaba.Deniz Kılıçlı kaldı bir o da İstanbuldan ayrılır mı ki 🤔 Efes Egemen'i mı bırakacak acaba