2022-2023 Fiba Şampiyonlar Ligi

Sezon boyunca Şampiyonlar Ligi maçlarını konuşabileceğimiz bir konu olsun istedim.

Dün Darüşşafaka kaybederek giriş yaptı.Rakip takım oyuncuları bu kadar birbirleriyle uyumsuzken,hem kısalar içeri atak ederken hemde Olaseni'ye gelen topları savunmakta bu kadar zorlanırken ve hücumda sadece 2 oyuncunun(Randolph ve Carrington) eline bakarken,Selçuk Ernak ve ekibi kaybetmemeliydi.

Son 3dk Doğuş 2 tane bana göre kendisi için zor 3'lükler denedi ve kaçırdı.Ardından yine Doğuş önce topu Olaseni'nin ayağına attı bir sonraki hücumdada hücum faul yaptı.Sadece son 3dkda 4 tane maça etki eden durum.Maç boyuncada hep en zoru deniyordu.Savunmadada kendisini istekli ve baskılı bulmadım hem bu maçta hem lig maçında.

Bence 1 yabancıya daha ihtiyaçları var.Fakat bu hangi pozisyona olmalı onda kararsızım.Çünkü dün yine son 5sn kendileri hücum etti ve Starks topu yarı sahadan çıkaramayıp sonrasında logodan üçlük denemek zorunda kaldı.Starks ile Troy Caupain'den az katkı alıyor Daçka.Doğuş ve Can'danda yeterli katkı gelmezse işleri zorlaşıyor.

Ben yinede Olaseni'yi yedekleyecek yabancı alıp lig maçında Yeboah'ı oynatmazdım.Gereksiz bir transfer Yeboah.Olaseni'nin her maç canı çıkıyor yazık adama.

Son düzenleme:
Of be Rob Gray.Of be Dimitrios Priftis.

Son top 5 sn Tofaş 1 sayı geride ve hücum Tofaş'ta.Rob Gray frene bastı kaldırdı uzaklardan dengesiz üçlük yolladı.Son çeyrek birçok kezde hata yaptı Gray.Nba'de misin kardeşim ya.

Tofaş maç özelinde çok fazla hücum ribaundu verdi.Takım olarak çok fazla oyuncu faul problemi yaşayıp durdu.Ennis sürekli kenara gelmek zorunda kaldı.Traore daha 3.çeyrekte hem çok kolay 4'ledi hem pota altında etkin olamadı.

Koça gelince 3.çeyrek takımın 16 sayısını 3 tane kritik üçlükle Berke attı sayın koç.3.çeyrek takımın 8 sayıdan çok kolay rakibi maça ortak ediyor.Son çeyrek Gray topu üst üste 3 kez oyuna sokamıyor hala 1 hata daha yapsın Ennis'i alırım diye bekliyorsun.Ennis oyuna giriyor Berk veya Thomas oyunu zorluyor bu kezde.Sürekli iki takımın basit hatalarıyla gelip giden maçı böyle kaybedersin tabi.Al bir mola çiz bir oyun rahatlat takımını.

Bugün Tofaş maçı kazansa Berke ile Berk maçın yıldızları olacaktı yazık oldu.

Faul hakkı dolmuşken, rakip geçiş hücumunda dengesiz ve eksik yakalanmışken, son hızla rahatça içeri drive edip sayı veya serbest atış bulacakken... Ben bu tarz seçimleri hata olarak bulmuyorum. Çok ağır uyarı yapacaksın veya yaptırım uygulayacaksın. Bu seçim falan değil çünkü. Bu aymazlık.

Erhan Ernak bir şeyler yapacak mısın artık ya ? Takım maçın içine hiç girememiş,hücumda 1-2 pozisyon dışında doğru hücum diye bir şey yok üst üste 3 tane saçma üçlük yemişsin sonrasında yine hücum edememişsin ve 0-11 seri sonrasında mola alıyorsun.

Neden alıyorsun ki ? Yiğit'in airball atması için mi yoksa Yiğit'in turnikeye benzer saçma bir şey denemesi için mi ? Yoksa Muhammed'in oyun sıkıştığında hiçbir şey üretemeyip zorlama denemesi için mi ?

Kartal ve Boutsiele harici oyuna girebilen oyuncu yok.Igokea ile oynuyorsun,bu maçta eksiklerden bahsedemezsin.

Türk Telekom maçın başlarında ne atsa giriyordu ve 40-25 e gelmişti skor.O anlarda spiker her şeyin muhteşem olduğundan bahsediyor.

Sonraki 22 dklık bölümde takım 27 sayı atınca ve skor 67-78 e gelince spiker diyor ki Türk Telekom yeni oyunculardan ve yeni bir koç ile yola çıkmış takım.Yani artık basketbol takımlarımız maç kaybedince resmen bahane oldu yeni takım kuruldu denmesi.Sanki lige yeni çıkmış 4de0 çekmis Paris ile değilde Monaco ile oynuyorlar.

Bugün takım kaybediyorsa sebepleri çok dar rotasyona sahip olunması,Erdem Can'ın sürekli oyuncu değişiklikleriyle ritimi bozması,Tony Taylor'ın sakatlığı(en önemli) ve pota altında Jones'ı yedekleyen oyuncu olmamasıdır.

Taylor yokken ve Jones'ı yedekleyen oyuncu yokken Bursa'nın nasıl çok rahat 16 fark attıgını gördük hafta sonundada.

Rezaletsin Karşıyaka,rezaletsin.

En sonunda ters bir şey söyleyeceğim.Bu sezon bu 14.maç Karşıyaka'nın kazansın veya kaybetsin çok zorlanarak bitirdiği.İçeriyi savunamıyorsun,dışarıyı savunamıyorsun,ikili oyunu savunamıyorsun,1'e 1 savunma yapamıyorsun,sürekli oyuncu kaçırıyorsun.Savunma adına takımın yapabildiği hiçbir şey yok.

Bu kadar rezalet olunamaz.Maç öncesi gözdağı verdiğiniz takıma karşı bu kadar kötü savunma yapamazsın.Sezonun maçını oynuyorsunuz arkadaş.Geçen hafta doğranmışsın İspanyol lobisi yüzüne.Ayıptır ya.Takım halinde 1 maç iyi savunma yapacaksınız alt tarafı.

Kenan Sipahi harici savunma yapmayı bilen adam yok ya takımda.

Rezaletsin Karşıyaka,rezaletsin.

En sonunda ters bir şey söyleyeceğim.Bu sezon bu 14.maç Karşıyaka'nın kazansın veya kaybetsin çok zorlanarak bitirdiği.İçeriyi savunamıyorsun,dışarıyı savunamıyorsun,ikili oyunu savunamıyorsun,1'e 1 savunma yapamıyorsun,sürekli oyuncu kaçırıyorsun.Savunma adına takımın yapabildiği hiçbir şey yok.

Bu kadar rezalet olunamaz.Maç öncesi gözdağı verdiğiniz takıma karşı bu kadar kötü savunma yapamazsın.Sezonun maçını oynuyorsunuz arkadaş.Geçen hafta doğranmışsın İspanyol lobisi yüzüne.Ayıptır ya.Takım halinde 1 maç iyi savunma yapacaksınız alt tarafı.

Kenan Sipahi harici savunma yapmayı bilen adam yok ya takımda.

Daha beter olurlar inşallah. Karşıyaka’ya üzülecek değiliz herhalde.

Daha beter olurlar inşallah. Karşıyaka’ya üzülecek değiliz herhalde.

Şu düşüncelerden artık çıkmak lazım ülkece.Yani Şampiyonlar Liginde Galatasaray'ın maçını izlerken spiker veya yorumcu bile eleştiriliyor değil mi forumda ? Yok neden sayı attığımızda kısık sesle belirtti falan diye.E sen burada kendi ülkenin takımına beter olsun diyorsun.Spiker veya yorumcuda maçı anlatmazlar,yorumlamazlar içten neden anlatsın.

İspanyollar gelip Türkleri kebap yaptık dediğinde rahatsız olmuyor musun mesela ?

Forumda çok garip bir düşmanlık algısı yapılıyor.Sürekli kin ve nefret ön plana çıkarılmaya çalışılıyor.Bu forumda Galatasaray dışındaki her takıma düşman gözüyle bakılıyor.

O zaman hiçbir Türk takımından yerli oyuncuda transfer etme.Düşman takımdan oyuncu mu alınır ? Bu nasıl bir saçmalıktır.

Fenerbahçe tamam ezeli rakibin ona hiçbir lafım yok.Efes ile olan seriden ötürü Efes düşman,Karşıyaka düşman,küme düşmeye oynadıgın sezon kaybettiğin Çekmece takımı düşman,geçenlerde Denizli basket aşırı reaksiyon gösterdi diye düşman.Yarın bir gün Tofaş'a falan yeniliriz onlarda düşman olur.

Basketbolun içine holiganlık karıştırmaya gerek yok.Kim karıştırırsa karıştırsın biz karıştırmayalım.

Şu düşüncelerden artık çıkmak lazım ülkece.Yani Şampiyonlar Liginde Galatasaray'ın maçını izlerken spiker veya yorumcu bile eleştiriliyor değil mi forumda ? Yok neden sayı attığımızda kısık sesle belirtti falan diye.E sen burada kendi ülkenin takımına beter olsun diyorsun.Spiker veya yorumcuda maçı anlatmazlar,yorumlamazlar içten neden anlatsın.

İspanyollar gelip Türkleri kebap yaptık dediğinde rahatsız olmuyor musun mesela ?

Forumda çok garip bir düşmanlık algısı yapılıyor.Sürekli kin ve nefret ön plana çıkarılmaya çalışılıyor.Bu forumda Galatasaray dışındaki her takıma düşman gözüyle bakılıyor.

O zaman hiçbir Türk takımından yerli oyuncuda transfer etme.Düşman takımdan oyuncu mu alınır ? Bu nasıl bir saçmalıktır.

Fenerbahçe tamam ezeli rakibin ona hiçbir lafım yok.Efes ile olan seriden ötürü Efes düşman,Karşıyaka düşman,küme düşmeye oynadıgın sezon kaybettiğin Çekmece takımı düşman,geçenlerde Denizli basket aşırı reaksiyon gösterdi diye düşman.Yarın bir gün Tofaş'a falan yeniliriz onlarda düşman olur.

Basketbolun içine holiganlık karıştırmaya gerek yok.Kim karıştırırsa karıştırsın biz karıştırmayalım.
Algı felan yaptığım yok sen üzülüyorsan üzül Karşıyaka’ya. Kendini nimetten sayıp bizle oynadığı hermaçta her türlü pisliği yapan takım yeniliyor diye sevineceğime üzüleceğim öylemi ?

Algı felan yaptığım yok sen üzülüyorsan üzül Karşıyaka’ya. Kendini nimetten sayıp bizle oynadığı hermaçta her türlü pisliği yapan takım yeniliyor diye sevineceğime üzüleceğim öylemi ?

Sana kimsenin bir şey dediği yokken gelip kendi kendine alıntılayıp üzülecek miyiz diye yazan sensin :)

O dediğini varsayarsak ülkede Galatasaray harici her takım bizim düşmanımız olur :)

İster üzül,ister sevin hocam ama farklı kişilerdende bunu yapmasını bekleme.

Sana kimsenin bir şey dediği yokken gelip kendi kendine alıntılayıp üzülecek miyiz diye yazan sensin :)

O dediğini varsayarsak ülkede Galatasaray harici her takım bizim düşmanımız olur :)

İster üzül,ister sevin hocam ama farklı kişilerdende bunu yapmasını bekleme.
Galatasaray harici hertakım değil Galatasaray’a düşmanlık yapan takımlara bakışımdan bahsettim. Ben bir tane olaysız bahsettiğin takımla maçımızı hatırlamıyorum seyirci olduğu zaman iki takımın. İzmir deplasmanına gidildiğinde yapılmayan pislik edilmeyen küfür kalmıyor bize ve sen üstteki mesajında kahretsin, bu kaçıncı vs vs gibi isyan ettiğini görünce herhalde Karşıyaka’ya daha yakın bir taraftar gibi gördüm. İlk mesajını okursan bir basketbolsever gibi değilde fanatik bir Karşıyaka taraftarı mesaj yazıyor gibi geldi bana.
İspanyollar yok kebap yaptı vs işlerine girersek madem holiganizme karşı gibi görünüyorsun yabancı takımların Türk takımları yenmesindede sakıncalı birşey yok. Sonuçta bu sadece bir Spor . Adamlar en azından kebap yaptık diyorlar. Bizimkiler ne soy ne aile ne sülale bırakıyor.

Galatasaray harici hertakım değil Galatasaray’a düşmanlık yapan takımlara bakışımdan bahsettim. Ben bir tane olaysız bahsettiğin takımla maçımızı hatırlamıyorum seyirci olduğu zaman iki takımın. İzmir deplasmanına gidildiğinde yapılmayan pislik edilmeyen küfür kalmıyor bize ve sen üstteki mesajında kahretsin, bu kaçıncı vs vs gibi isyan ettiğini görünce herhalde Karşıyaka’ya daha yakın bir taraftar gibi gördüm. İlk mesajını okursan bir basketbolsever gibi değilde fanatik bir Karşıyaka taraftarı mesaj yazıyor gibi geldi bana.
İspanyollar yok kebap yaptı vs işlerine girersek madem holiganizme karşı gibi görünüyorsun yabancı takımların Türk takımları yenmesindede sakıncalı birşey yok. Sonuçta bu sadece bir Spor . Adamlar en azından kebap yaptık diyorlar. Bizimkiler ne soy ne aile ne sülale bırakıyor.

O en basit bir örnekti.Emin olun sadece kebap yaptık demiyorlar.

Geçen gün başkasıda Efes taraftarı ilan etti.

Yahu şu forumda aktif olarak bulunan insanlarsınız.Kendim desem kaç yıldır forumdayım.Ben Lyon-Psg maçındada Lyon'a kızarım fanatik Lyon taraftarı mı oluyorum.Ya da bugün Daçka-Benfica maçında Daçka gerideyken Daçka'yada kızabilirim bu kimseyi ilgilendirmez.Ya da zar zor kazandı diyede kızabilirim.

Yani sizde Sinan Ömer olarak bir başka insanın yaptığı yorumla ilgilenmek yerine,izlediğiniz maç hakkında kendi tarzınızla yorum yapın.Ben size herhangi bir konuda karışıyor muyum ?

Geçen gün yine dediğim gibi bir başka arkadaş Efes'in Asvel'i yenmesinden bize ne seride yaptıklarını görmediniz mi diyordu.Bu durum Gsbasket forumunu farklı bir noktaya getirir.

He temsilcilerimize gelince ben bu takımlara kızarım 10dk sonra neyse der geçerim.Galatasaraylıyım çünkü.

Sizlerdende insanlara ''Efesli mi,Karşıyakalı mı vs'' şeklinde yaklaşmamanızı istiyorum.Kaldı ki forumda Fenerbahçeli'de var,Karşıyakalı arkadaşlarda var.Yani Karşıyakalı bir arkadaş gelip forumda Karşıyaka'ya kızmış olsa ben bundan neden rahatsız olayım ?

Helal olsun Bahçeşehir 'e Oostende gibi dirençli bir takımı elediler.
Tyree iyi bir 2 numara kombo guard bize kalmaz belki ama Ennis yerine isterim önümüzdeki sezon bizde oynasın

Limoges, Ludwigsburg'u uzatmalarda mağlup etmiş ve gruptaki son rakibimiz olmuş. Açıkçası sevindim bu duruma çünkü kıyaslayınca ludwigsburg bize daha ters gelebilecek bir takım. Gününde olunca durdurulamayan takım, bize karşı da gününde olacağı falan tutar aman.

Unicaja Malaga
Galatasaray NEF
AEK
Limoges

Grubun son hali bu şekilde.

İlk karşılaşmamız, Limoges'e karşı 24 Ocak Salı günü saat 20:00'da Sinan Erdem'de oynanacak.

Gruba iyi başlamak çok önemli, rakibimiz buna çok müsait. Gelen yeni Guard ile vura vura kazanılacak bir galibiyetle şubenin havası değişir.
Başarılar Galatasaray NEF.

Bu arada hesap kitap işlerine girmek için henüz erken fakat ben ilk kurşunu atayım. İçerdeki tüm maçları kazanırız ve Malaga hariç kalan rakiplere karşı ikili averajda önde oluruz ve 2. çıkarız. Yada yine içerdeki maçların hepsini kazanır dışarıda da 1 tane galibiyet kovalarız, (yüksek ihtimalle limoges deplasmanı) Malaga ile aramızdaki ikili averaj durumuna göre de lider çıkarız.
Ben ikinci hesabı benimseyeceğimizi düşünüyorum ama dediğim gibi daha çok erken, benim ki öyle düz hesap kitap.

Sizin kadar ümitli değilim psikolojik ve oyun olarak çok düştük özellikle hücumda.

MHP L. ters takımdı ama Limoges daha kaliteli takım Limoges hak ediyordu gelmesine sevindim.
Güzel grup antibasketbol takımı yok oynamaya çalışan takımlar hepsi güçlü AEK dahil.

5 gün var bu ne rahatlık hesap açsınlar para gönderelim 150 bin dolar toplarız herhalde 5 ay için bir uzun almaya yeter. Floyd ve Hummer 'la bir şey uretemiyoruz hücumda yazmaktan sıkıldık göz göre göre ilk 2 maçı kaybedip telafisi mümkün olmayan noktaya gelip eleneceğiz BCL 'den böyle bir risk ciddi ciddi var. 4m dolar çöpe gidecek.

3 yılda BCL 'de bu kadro ve bütçelerle son 8'e bir kere bile kalamamak başarısızlık.