2022-2023 Fiba Şampiyonlar Ligi

I Grubu
SIG Strasbourg
Hapoel Bank Yahav Jerusalem
Hapoel Atsmon Holon
JDA Dijon

J Grubu
Telekom Baskets Bonn
Baxi Manresa
Bahçeşehir Koleji
Rytas Vilnius

K Grubu
Galatasaray NEF
Unicaja
AEK
Limoges CSP

L Grubu
Surne Bilbao
Lenovo Tenerife
UCAM Murcia
Darüşşafaka

I grubu iki İsrail ve iki Fransa takımıyla birbirine denk çekişmeli bir grup olacak gibi görünüyor

J grubunda Bahçeşehir koleji Rytas'ı iki maçtada yenerse ilk iki için umutlanıp şansı olabilir.

K grubunun kaderini bence bizim yapacağımız transferler ve oynayacağımız oyun belirleyecek, çünkü şu an ne olup biteceği belli olmayan bir takım haline geldik, tabi şu anki görüntü ile maç bile kazanmamız oldukça zor görünüyor.

Darüşşafaka'da ölüm grubundaki en zayıf halka olarak kalmış gibi görünüyor. Umarım bütün takımlarımız ilk ikiye girebilir ve şu İspanya hegamonyasını sonlandırmak için adımlar atabiliriz.

Son düzenleme:
Salı günü evimizde ağırlayacağımız Limoges maçını bugünden oynuyor, biz ise pazar akşamı 8 buçukta oynayacağız. Her ne kadar ev sahibi olsak da takımın üzerinde yorgunluk olmaz umarım.

Yürüyedur be Telekom

Yüreğinize sağlık.Geri dönüş sonrası önede geçtiler.İnsallah kazanırlar.

Atmosferde güzel,oyuncuların mücadelesi,inatçılıklarıda.Çok karakterli oyunculardan kurulu bir takım Telekom.

Edit : Tyrique Jones helal sana be,basket + faul

Yürüyedur be Telekom

Yüreğinize sağlık.Geri dönüş sonrası önede geçtiler.İnsallah kazanırlar.

Atmosferde güzel,oyuncuların mücadelesi,inatçılıklarıda.Çok karakterli oyunculardan kurulu bir takım Telekom.

Edit : Tyrique Jones helal sana be,basket + faul
inanilmaz oynuyorlar ya inanılmaz bir dönüş. az önce axel üçlük attı farkı 6'ya çıkardılar. moladan müthiş döndüler baya çalışılmış bir üçlüktü. ekmek baniyorum televizyona.
bunu yazarken Jones bir basket daha buldu 75-67 son 58 saniye, bitti maç yarı finaldeler.

inanilmaz oynuyorlar ya inanılmaz bir dönüş. az önce axel üçlük attı farkı 6'ya çıkardılar. moladan müthiş döndüler baya çalışılmış bir üçlüktü. ekmek baniyorum televizyona.
bunu yazarken Jones bir basket daha buldu 75-67 son 58 saniye, bitti maç yarı finaldeler.

Aynısını bende dedim Axell'in üçlüğünde.Erdem hoca çok mütevazı davranıyor kendisiyle ilgili fakat inanılmaz bir potansiyeli var.

FIBA şampiyonlar ligi bilgisayar oyunu gibi.
Kalite yerlerde.
Acilen ULEB'e geçmek lazım diye düşünüyorum.

EuroCup'ın FIBA Şampiyonlar Ligi'ne tek üstünlüğü var, o da Euroleague bileti alma ihtimali, onu alman içinde şampiyon olman gerekiyor. Şampiyon olup Euroleague'e katılırsan şartları oluştursan bile f8 yapamadığın sürece ertesi sezon Eurolegue'de yoksun.

FIBA Şampiyonlar Ligi hem parasal olarak hem takım kalitesi olarak hem de turnuva sistemi olarak EuroCup'ın çok üstünde şu an.

Üst seviye liglerin en iyi baş altı ekipleri FIBA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele ediyor. Mesela İspanya'da Eurolegue ekiplerinden sonra gelen Malaga ve Tenerife gibi, İsrail'den Hapoel Jerusalem, Hapoel Holon, Almanya'dan Bonn, bizim ligden Pınar Karşıyaka, Tofaş, Darüşşafaka vs genel kadrolar takımların güç dengeleri çok daha yakın...

Hedef Eurolegue'se EuroCup'a katılmak gerekiyor bu konuda yapılan yorum doğru ama eğer konu BCL ile EuroCup kıyasıysa BCL çok daha üstün durumda...

Yani işin özü şu an FIBA Şampiyonlar Ligi bilgisayar oyunuysa EuroCup seviye olarak atari oyunu anca olur.

Son düzenleme:
EuroCup'ın FIBA Şampiyonlar Ligi'ne tek üstünlüğü var, o da Euroleague bileti alma ihtimali, onu alman içinde şampiyon olman gerekiyor. Şampiyon olup Euroleague'e katılırsan şartları oluştursan bile f8 yapamadığın sürece ertesi sezon Eurolegue'de yoksun.

FIBA Şampiyonlar Ligi hem parasal olarak hem takım kalitesi olarak hem de turnuva sistemi olarak EuroCup'ın çok üstünde şu an.

Üst seviye liglerin en iyi baş altı ekipleri FIBA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele ediyor. Mesela İspanya'da Eurolegue ekiplerinden sonra gelen Malaga ve Tenerife gibi, İsrail'den Hapoel Jerusalem, Hapoel Holon, Almanya'dan Bonn, bizim ligden Pınar Karşıyaka, Tofaş, Darüşşafaka vs genel kadrolar takımların güç dengeleri çok daha yakın...

Hedef Eurolegue'se EuroCup'a katılmak gerekiyor bu konuda yapılan yorum doğru ama eğer konu BCL ile EuroCup kıyasıysa BCL çok daha üstün durumda...

Yani işin özü şu an FIBA Şampiyonlar Ligi bilgisayar oyunuysa EuroCup seviye olarak atari oyunu anca olur.
FIBA Şampiyonlar ligi Eurocup’tan daha fazla para veriyorsa biz neden hâlâ bütçeyi açıklayamıyoruz ve transferlere daha başlamadık? Üstelik 2 senedir de FIBA şampiyonlar ligindeyiz.

Bu argümanı söylüyorsanız rakam da söylemeniz gerekir yoksa daha fazla para veriyor demenin anlamı kalmıyor.

Ayrıca ben hem EuroCup hem FIBA şampiyonlar ligi maçlarını izledim bu sene ve dediğiniz gibi bir takım kalitesi ve oyun kalitesi farkı görmedim açıkçası. Tam tersine EuroCup‘ın izlenme ve reyting oranı daha fazla oldu. Bu da takım ve oyun kalitesinin yüksek olmasından kaynaklanıyor.

Eurocup‘ın Euroleague vaadi zaten tek başına en önemli ve en büyük ödüldür. Sadece bunun için bile EuroCup FİBA şampiyonlar liginden daha önemli bir turnuva oluyor.

Top rengi+hakem forma rengi+takım kalitesi+oyun kalitesi göz önüne alındığında EuroCup>FIBA CL oluyor.