2023-2024 Basketbol Süper Ligi

Bugün Bodrum-Petkim maçını izledim Burak Gönen'i tebrik ederim.Sezon başından beri Simmons ile Mahir'e süreleri paylaştırıyor.Takıma geçen hafta Starks geldiği halde son 3 dk ya girilirken Yunus Emre kendisinden daha fazla süre almış durumdaydı.Süreleri çok iyi ayarlaması,maçın hep içinde olması,anında hamleler yapması müthişti.2 haftadır çok iyi iş yapıyor.Petkim'de oyuncular arasında bir aile ortamı görmekte güzel.

Daçka-Telekom maçının tamamını izleyemedim ama Yakup Sekizkök'ede helal olsun.Sezon içinde oyuncular ayrılmış Manisa'yı son topa kadar zorlamışsın kıl payı kaybetmişsin.Evinde Riga'yı yenmişsin.Düşük kalitede oyuncularla yeni bir takım olmuşsun,Efes'i zorlamışsın.Yetmemiş bugün birde takımın en önemli oyuncularından Can Korkmaz'dan mahrum kalmış ve Telekom'u yeniyorsun.

Bu arada Daçka'nın 2 snlik son hücumu neydi öyle ? Tyrone Wallace ile Jarrod Jones'un büyük hatası.Bomboş turnikeyi attı Brandon Adams.Berk'in yaptığı perdede asist gibi bir şeydi.Maç kazandıran perde oldu.

Euroleague'de transfer sezonu kapandı. Alacak olan Euroleague takım en fazla ligde oynatır Okobo'yu. Bu da Bahçeşehir için bir şans doğuruyor.

Yoksa Pana'da Vildoza an itibarıyla sezonu kapadı. Hemen çekerlerdi Okobo'yu

Son düzenleme:
Enes Berkay Taşkıran, Beşiktaş deplasmanının bugüne; Daçka'ya transferinin ardından gelmesiyle evrendeki kaostan büyük bir kazanç elde etti.

Bodrum'a karşı bile oyunun içine giremiyor Sertaç Şanlı.Çok kötü durumda.Oyundayken katkı vermesini geçtim,ileri derecede hatalar yapıp,takımıda dibe çekmeye çalışıyor.Ben yazın milli takımdada hiç beğenmiyordum kendisini.Kafada basketbolu bitirmiş adam.Senelik 950 bin euro alıyor !

Bugün Melih ile Wilbekin'in hücumda değişimli sahne almasıyla kazandı Fenerbahçe.Çok zorlandılar.

Fener 93-92 öndeyken,son 16 saniyelik bölümde bayağı tuhaftı.Yam Madar önce topu oyuna sokarken çok zorlandı,5 saniye olacaktı.Ardından tekrar topu oyuna sokmakta çok zorlanıp pası dışarı attı ve son hücum Bodrum'a geçti.Jaron Johnson içeri girip kaçırınca Fener kazanmış oldu.

Bodrum'a karşı bile oyunun içine giremiyor Sertaç Şanlı.Çok kötü durumda.Oyundayken katkı vermesini geçtim,ileri derecede hatalar yapıp,takımıda dibe çekmeye çalışıyor.Ben yazın milli takımdada hiç beğenmiyordum kendisini.Kafada basketbolu bitirmiş adam.Senelik 950 bin euro alıyor !

Bugün Melih ile Wilbekin'in hücumda değişimli sahne almasıyla kazandı Fenerbahçe.Çok zorlandılar.

Fener 93-92 öndeyken,son 16 saniyelik bölümde bayağı tuhaftı.Yam Madar önce topu oyuna sokarken çok zorlandı,5 saniye olacaktı.Ardından tekrar topu oyuna sokmakta çok zorlanıp pası dışarı attı ve son hücum Bodrum'a geçti.Jaron Johnson içeri girip kaçırınca Fener kazanmış oldu.
Adam 29 sayı attı. Boş turnikeyi kaçırdı.
Basketbol böyle bir oyun işte

Petkim bugün inanılmaz iyi savunma yaptı.Bu kadar iyi,baskılı ve takım halinde yapılan savunmalar izlemeyi özlemişiz.Simmons ile yapılan ikili sıkıştırmalarda yarı sahaya kadar püskürtüyorlardı Bahçeşehir'i.Efianayi'de hücumda bambaşka şeyler izletmeye devam ediyor.

Bahçeşehir'de Tony Taylor ile Muhammed Baygül yoklardı bu arada.

Bodrum'a helal olsun diyorum başka şey demiyorum.Bizi yendiler,Fener'i son hücumda,son saniyede,son topu soksalar yeneceklerdi.Bugün ise son 2 dk kala Efes karşısında 79-78 öndelerdi.Ligde aldıkları sürpriz galibiyetlerde olmuştu.Bu takım daha ne yapabilir ?

Efes'te maçı Darius Thompson tek başına aldı desek yalan olmaz.Çok önemli anlarda,maçın gidip geldiği bölümlerde,çok kritik şutları soktu.