2023-2024 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Erkan Yılmaz ve Onur Alp Bitim ile görüşüyormuşuz. Onur büyük olasılıkla valencia yada malum şirket takımına gidecek ama şansımızı deniyoruz sanırım.

Son düzenleme:
Eyüp yıldız hariç BCL'den devam edeceğiz diyen var mı? kendinden çok emin bir şekilde bcl'de ilerleyeceğiz demiş. ben hala inanmak istemiyorum, umarım Eurocup'a geçiyoruzdur. BCL ile devam etmek demek +2 opsiyon devreye girecek demek. yani 2 sezon daha bcl'deyiz demek. Allah korusun.
Eyüp Yıldız'a saygım var ama benim çok güvendiğim bir kaynak değil kendisi .

İyi yapılanma, iyi tercihler, hatalardan ders almak elbette önemli ama iş bütçede bitiyor bu bir gerçek. Galatasaray bu bütçelerle bir ileri bir geri olduğu yerde debelenip durur. Erden bey şube ile ilgili verdiği sözleri unutmaz umarım.

Eyüp Yıldız'a saygım var ama benim çok güvendiğim bir kaynak değil kendisi .
ben kendisine zerre inanmıyorum hatta bu söylemim yüzünden kaç kere engel yedim kendisinden Allah bilir. çok ozguvenli bir şekilde seneye şampiyonlar liginden devam edeceğiz demiş, ondan başka bunu söyleyen yok zaten. ya kendisi yine yanilacak yada ilk kez tutturacak ve biz çok uzulecegiz.

Erkan Yılmaz ve Onur Alp Bitim ile görüşüyormuşuz. Onur büyük olasılıkla valencia yada malum şirket takımına gidecek ama şansımızı deniyoruz sanırım.
Erkan Yılmaz iyi bir hamle olur. Onur Alp Bitim bize kalmaz gibime geliyor. Erkan Yılmaz ve Buğrahan Tuncer ve Sadık gidecekse onun yerini alabilecek Türk transferi bize baya level atlatır. En azından bu sene geç kaldık diye bir bahane olmayacak.

Eyüp Yıldızı çokta şey etmemek lazım Gazetelerden,Twiterda dipde kıyıda okuduklarını güzel yorumlayıp kendi haberi gibi anlatıyor.

Defans takımı kuruyor diyor Eyüp yıldız ,Sonuçlara bakıyorum hiçte defansif durmuyor

Sene Euro Cup 'a gitmeliyiz 4m dolar bütçe olur gibime geliyor.

Eurocup gittik,diyelim şampiyon olduk,bir sene EL yaptık, sonra ne olacak?Ancak çok güçlü bir sponsor ve salon olmadan orada kalmak zor. Unutmayalım Ülker EL'nin 11 ortağından biri olduğu için fb orada.Ya da şöyle bir yol izleyeceksin,2 senelik çok güçlü bir kadro kurup,belki 30-40 milyon € harcayıp önce EC,sonra EL şampiyonu olup normale döneceksin.

Buğrahan ismi çıkmış yine. Efes yeni antrenörünü belirlemeden kontratlı oyuncusunu salmaz gibi. Boşa zaman kaybedeceğime İsmet’i bağlardım ki bana göre Buğrahan’dan daha iyi oyuncu

Onuralp’in de kontratı sürüyor ancak Euroleague çıkışı var. Bizim için imkansız, neye göre görüşüyormuşuz anlamadım. Erkan’ın da kontratı sürüyor diye biliyorum

Sozlesmesi bitecek yerli oyuncular :

1 Numara : Ismail Cem Ulusoy,Kartal Ozmizrak,Nikolov,Tayfun Erulku,Eray Aydogan,Can Korkmaz,Ismet Akpinar,Omer Utku Al,Can Ugur Ogut,Kenan Sipahi,Ridvan Oncel,Arca Tuluoglu

2-3 Numara : Dorukhan Engindeniz,Muhammed Baygul,Yigit Arslan,Can Maxim Mutaf,Tarik Biberovic,Enes Berkay Taskiran,Okben Ulubay,Canberk Kus,Birkan Batuk,Erdi Gulaslan

4 Numara : Berkay Candan,Nusret Yildirim,Metin Turen

5 Numara : Ege Arar,Egemen Guven,Troy Selim Sav,Muhsin Yasar,Samet Geyik,Deniz Kilicli,Dogan Senli,Semih Erden,Samet Yigitoglu

Bunu buraya da birakayim da belki kadroyu kuracaklara bir faydasi olur :)
Erkan’in kontrati bitmiyor.Kontrati bitenler bunlar.Buradan bakabilirsiniz.

Mesela Mitrovic'in basketbolunu da hesaba katarsak, şurdan kimler alınabilir yada alınmalı?
Abi bence belli bir seviyenin ustundeki 4 yerliyi dusunmeden cekmemiz lazim suradan.

Ismet Akpinar,Muhammed Baygul,Yigit Arslan,Enes Berkay,Samet Geyik,Kartal Ozmizrak,Kenan Sipahi,Tarik Biberovic,Berkay Candan,Can Korkmaz..Su ekipten en az 4’unu cok isterim.

Mitrovic o oyunculara gore belli bir sistem oturtur bence.Bundan suphem yok.

Bencede en az 4 iyi yerli almalıyız. Kenan , İsmet ve Buğrahan dan biri guard için çok iyi olur. Erkan Yılmaz sonuna kadar zorlanmalı. Bildiğim kadarıyla kendisi GS taraftarı. Yiğit Arslan da alınabilir. Pota altı için Samet Yigitoğlu (sözleşmesi bitiyorumu bilmiyorum) bence iyibir seçenek olabilir. 4 iyi yerli Göksenin ve Egetan iyi bir yerli rotasyonu olur.

Abi bence belli bir seviyenin ustundeki 4 yerliyi dusunmeden cekmemiz lazim suradan.

Ismet Akpinar,Muhammed Baygul,Yigit Arslan,Enes Berkay,Samet Geyik,Kartal Ozmizrak,Kenan Sipahi,Tarik Biberovic,Berkay Candan,Can Korkmaz..Su ekipten en az 4’unu cok isterim.

Mitrovic o oyunculara gore belli bir sistem oturtur bence.Bundan suphem yok.

abi nihayet kartal'ı yazan birine şahit oldum. kimse kartal'ı yazmıyor ama senelerdir kendisinin bize dusmesi için dua ediyorum. ciddi bir sakatliktan dönecek doğru ama çok sağlam bir parça bence, umarım kendisine gidilir ya çok isterim cidden.