25 Mayıs 2024 GALATASARAY Seçimli Genel Kurulu

Seçimi hangi isim kazanmalı ?

• Dursun Özbek

Oy: 24 68.6%
  • Süheyl Batum

Oy: 4 11.4%
  • İkisinede Hayır

Oy: 7 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    35
AİG konusunda hakkını veriyoruz Ünal Aysal'ın ama planlama kaynakları dogru kullanma surdurebilirlik mali disiplin kulüp profesyonellerinin denetimi ve iletişimi vb yönetim açısından başarılı değildi bence, para girişi olduğu dönemlerde başkanlık kolay.

Ünal Aysalin bu külübe ne katkisi olmus? Galatasaray sevdalisi olduguna bile inanmiyorum.

Baskan oldugu dönemde bile okadar zengin olmasina ragmen hic bir subeye sponsor olmayan cimri bir kisilik.
Galatasarayin finansal fair playe girmesinde bas rol oynayan bir baskan neden bukadar seviliyor hala anlamis degilim.
Felsefenin temel sorusuna madde değil de ruh diyor olsaydım nefes alışımı değiştirebilirdin. Taraftar yok, transfer yapılmasın dediğin kadın futbolda izdihamdan; meşale ve sis dumanından kendimize gelememiş halde zafer sarhoşuyuz. Eve gelir gelmez okuduğumuz cümle kadın basketbolda Avrupa'nın birinci kupasını Fenerbahçe galibiyetiyle kazanmış, erkek futbolda Avrupa'nın birinci kupasında çeyrek final oynamış, erkek basketbolda Avrupa'nın birinci kupasında çeyrek final oynamış, kadın voleybolda Avrupa'nın birinci kupasında yarı final oynamış başkana dair kulübe ne katkısı olmuş yazısını okumak.

Tüm bunlar olurken kadın basketbolda Lindsay Whalen'ın ayrılığı gibi, kadın basketbolda organizasyonu FİBA'ya bırakılan Avrupa'nın birinci kupası çeyrek final organizasyonu gibi açmazlarda Galatasaray'ı öncelik haline getirerek yazdıklarımızla Ünal Aysal'ı kılıçtan geçiriyorduk Gsbasket'te.

Sana da tavsiye ederim. Erden Timur'u erkek futbolda Avrupa'nın birinci kupasındaki Old Trafford'daki galibiyetle, Urfa'daki yerel Süper Kupa şampiyonluğuyla övüp Avrupa'nın birinci kupasında son 16'ya kalamamış olmak üzerinden yerersen Erden Timur'la aranızda arsa davası olmaz. Aksine kendisine fayda sağlamış olursun. Gsbasket'in okuyucuları da kendilerinde yarattığın antipatiyi zihinlerinde Erden Timur'a yansıtmamış olur.

Felsefenin temel sorusuna madde değil de ruh diyor olsaydım nefes alışımı değiştirebilirdin. Taraftar yok, transfer yapılmasın dediğin kadın futbolda izdihamdan; meşale ve sis dumanından kendimize gelememiş halde zafer sarhoşuyuz. Eve gelir gelmez okuduğumuz cümle kadın basketbolda Avrupa'nın birinci kupasını Fenerbahçe galibiyetiyle kazanmış, erkek futbolda Avrupa'nın birinci kupasında çeyrek final oynamış, erkek basketbolda Avrupa'nın birinci kupasında çeyrek final oynamış, kadın voleybolda Avrupa'nın birinci kupasında yarı final oynamış başkana dair kulübe ne katkısı olmuş yazısını okumak.

Tüm bunlar olurken kadın basketbolda Lindsay Whalen'ın ayrılığı gibi, kadın basketbolda organizasyonu FİBA'ya bırakılan Avrupa'nın birinci kupası çeyrek final organizasyonu gibi açmazlarda Galatasaray'ı öncelik haline getirerek yazdıklarımızla Ünal Aysal'ı kılıçtan geçiriyorduk Gsbasket'te.

Sana da tavsiye ederim. Erden Timur'u erkek futbolda Avrupa'nın birinci kupasındaki Old Trafford'daki galibiyetle, Urfa'daki yerel Süper Kupa şampiyonluğuyla övüp Avrupa'nın birinci kupasında son 16'ya kalamamış olmak üzerinden yerersen Erden Timur'la aranızda arsa davası olmaz. Aksine kendisine fayda sağlamış olursun. Gsbasket'in okuyucuları da kendilerinde yarattığın antipatiyi zihinlerinde Erden Timur'a yansıtmamış olur.
Güzel bir özet olmuş bence.Insanlar kulübe katkiyi verilen ya da verilecek para ile değerlendiriyor.Ornek Demiroren Bjk ye yüklü bir para hibe etti. Keza Koç fenere oluk oluk akitiyormus söylenen.Aysal sanırım yaşayan en zengin Gs'li bir kac kişiden biri,ama yukarıda saydiklarimdan bir farkı var,servetini kendisi yaratmış, baba parası harcamıyor.Yetki alamayınca bırakması da çok normal,buyurun istediğinizi yapın diyor.

Ünal Aysalin bu külübe ne katkisi olmus? Galatasaray sevdalisi olduguna bile inanmiyorum.

Baskan oldugu dönemde bile okadar zengin olmasina ragmen hic bir subeye sponsor olmayan cimri bir kisilik.
Galatasarayin finansal fair playe girmesinde bas rol oynayan bir baskan neden bukadar seviliyor hala anlamis degilim.
Ünal Aysal Galatasaray camiası için fazla bir adam. Para verdi vermedi geri aldı vs benim için çok önemli şeyler değil. Ünal Aysal döneminde Galatasaray spor kulübüydü. Bugün ise futbol kulübü..

Bir başkanın kulübü sürekli kendisine borçlandırması da öyle çok matah bir şey değil bence. Yapabiliyorsan Ali Koç gibi hibe edersin.. Aslolan iyi yönetmektir bence..

Ünal Aysal'ın aday olmak yerine hep birilerini desteklemesini anlayamıyorum,ben yıllarca aday olmasını beklemiştim mesela,benim için efsane başkandı ama bir noktadan sonra beklentim kalmadı çünkü her seçim döneminde aday olacak haberleri çıktı,umutlandım ama sonuç hep hüsran oldu.Şimdi sportif aş başkanı olacağı iddia ediliyor,bunun yerine bizzat kendisi aday olsa seçimi güle oynaya kazanacak ama olmuyor.Bu arada bir mucize olursa Süheyl bey kazanırsa ben Aysal'ın sportif aş başkanı olacağına inanmıyorum,Aysal aktif görev almaz bence.

Ünal Aysal'ın aday olmak yerine hep birilerini desteklemesini anlayamıyorum,ben yıllarca aday olmasını beklemiştim mesela,benim için efsane başkandı ama bir noktadan sonra beklentim kalmadı çünkü her seçim döneminde aday olacak haberleri çıktı,umutlandım ama sonuç hep hüsran oldu.Şimdi sportif aş başkanı olacağı iddia ediliyor,bunun yerine bizzat kendisi aday olsa seçimi güle oynaya kazanacak ama olmuyor.Bu arada bir mucize olursa Süheyl bey kazanırsa ben Aysal'ın sportif aş başkanı olacağına inanmıyorum,Aysal aktif görev almaz bence.
Galatasaray camiasının çekişmeli siyasi ortamına girmek istemiyor bence. Yoksa Ünal Aysal bence de aday olsa kazanırdı.

Ünal Aysal Galatasaray camiası için fazla bir adam. Para verdi vermedi geri aldı vs benim için çok önemli şeyler değil. Ünal Aysal döneminde Galatasaray spor kulübüydü. Bugün ise futbol kulübü..

Bir başkanın kulübü sürekli kendisine borçlandırması da öyle çok matah bir şey değil bence. Yapabiliyorsan Ali Koç gibi hibe edersin.. Aslolan iyi yönetmektir bence..
2014de baskanligi birakti aradan 10 yil gecti kulübe ne gibi bir katkisi oldu?

Ikinci dönemi cok kötü gecti cok basarisiz oldu.

Onun baskan oldugu yillarda Türkiye ekonomisi gayet iyidi.
Odeabank basketbol subesine yillik 10M Euro verip sponsor olmustu.

Su an Türkiyeye yabanci firmalar girmiyor, yatirim yapmiyor.

Alper'in bizleri aydınlatmış olmasından yola çıkarak; Ünal Aysal kadın basketbol takımının finalde Fenerbahçe'yi yenerek Avrupa'nın birinci kupasını kazandığı yıl aralığında çok kötü, çok başarısız. Ünal Aysal, erkek futbol takımının Avrupa'nın birinci kupasında son 16'ya kaldığı yıl aralığında çok kötü ve çok başarısız. Ünal Aysal, erkek basketbol takımının Avrupa'nın birinci kupasında çeyrek final oynadığı yıl aralığında çok kötü ve çok başarısız.

Adam hiç yazmasa, Mayıs gelmişken; bahar gelmişken insanlar erkek futbol üzerinden Erden Timur'a dair Old Trafford'u, Urfa'yı öne alarak yerel lig şampiyonluğunu bekleyecek. İnsanlar, dün Florya'daki kadın futbol yerel lig şampiyonluğunda kutlama görüntülerindeki varlığını dikkate alacak. Bizse bu ortamda oturduk; kendisinin kulübü Erden Timur kurdu, erkek futbolda Avrupa'nın ikinci kupasını Erden Timur döneminde kazandık, kadın basketbolda da Ekaterinburg'daki Fenerbahçe finalinde Aziz Yıldırım bizim tribünle atışırken Erden Timur gitti posta koydu; maç sonu da Fenerbahçelilerin önünde Avrupa'nın birinci kupasını kendisi kaldırdı şeklindeki fantezisiyle uğraşıyoruz.

Alper'in bizleri aydınlatmış olmasından yola çıkarak; Ünal Aysal kadın basketbol takımının finalde Fenerbahçe'yi yenerek Avrupa'nın birinci kupasını kazandığı yıl aralığında çok kötü, çok başarısız. Ünal Aysal, erkek futbol takımının Avrupa'nın birinci kupasında son 16'ya kaldığı yıl aralığında çok kötü ve çok başarısız. Ünal Aysal, erkek basketbol takımının Avrupa'nın birinci kupasında çeyrek final oynadığı yıl aralığında çok kötü ve çok başarısız.

Adam hiç yazmasa, Mayıs gelmişken; bahar gelmişken insanlar erkek futbol üzerinden Erden Timur'a dair Old Trafford'u, Urfa'yı öne alarak yerel lig şampiyonluğunu bekleyecek. İnsanlar, dün Florya'daki kadın futbol yerel lig şampiyonluğunda kutlama görüntülerindeki varlığını dikkate alacak. Bizse bu ortamda oturduk; kendisinin kulübü Erden Timur kurdu, erkek futbolda Avrupa'nın ikinci kupasını Erden Timur döneminde kazandık, kadın basketbolda da Ekaterinburg'daki Fenerbahçe finalinde Aziz Yıldırım bizim tribünle atışırken Erden Timur gitti posta koydu; maç sonu da Fenerbahçelilerin önünde Avrupa'nın birinci kupasını kendisi kaldırdı şeklindeki fantezisiyle uğraşıyoruz.
Son 16ya veya ceyrek finallere kalmak senin icin basariysa bisey diyemem :)

Futbol takiminda biraktigi enkazi kesin daha iyi biliyosundur su an burda uzun uzun yazmak istemedim. Ünal Aysali bende severim ama böyle kusursuz bir Baskanlik sergilemis ve gittiginde cok ic acici bir tablo birakmis gibi yorumlanan objektifligini ortaya koyuyor :).
Duygun Yarsuvat baskanliga geldiginde kulübün ne halde oldugunu yapti konusmalardan anlayabilirsin.

Ben Erden Timurla Ünal Aysali kiyaslamadim ve kiyaslamam. Cünkü birisi baskanlik yapmis 4 yil biriside iki senedir kendisine verilen görevi en iyi sekilde yerine getirmek icin cabalayan birisi.

Bugün Divan Kurulunu izledim. Dursun Özbekin secim sloganini, slayatlarini ve logosunu gördükten sonra Erden Timur gercekten ayrilmis gibi duruyor.

Paintle 11 yasindaki yegenim cizmis gibi hazirlanmis tüm görseller.

Son secildiginde Erden Timur secim sürecinde aktif rol almisti görseller ve kalite ona göre yüksekti hemen aradaki fark anlasiliyor :)

Sene başından beri Galatasaray değerlerine, Galatasaray kurucusuna küfür ettiren, taraftarına terörist diyen, Okan Buruk' un oğluna, Erden Timur' a hakaret ve tehdit eden Ali Yıldırım Koç denen müptezele sayın, lağım çukuru kulübüne çok değerli rakibimiz diyen Süheyl Batum' un Galatasaray başkanlığı koltuğuna oturtacak her üye benim gözümde haindir. Kendisinin İnan Kıraç ve Koç Holding' in proje adamı olduğunu düşünüyorum. Tıpkı Galatasaray' ı 6 ayda dibe çeken Burak Elmas gibi. Kendisinden çok fazla haz etmesemde Dursun Özbek yeniden seçilmelidir.

Kendisine bu kadar yoğun teveccüh varken, bugün kendisini Mehdi ilan etse peşinden gidecek 30 milyon varken, futbolcular peşinde abi abi diye dolaşırken Erden Timur bu görevi bırakırsa yada anlaşamadık şudur budur diyip ortamı saçma sapan adamlara bırakırsa kendisine kırılırım şahsen. sağlık sorunları muhabbeti, elbette aramızda sorun yok demek için ortaya atılan bahane. her gün sürüyle arsa konusunda anlaşmazlık çıktı diye haberler okuyoruz. bu mesele, çok sevdiği dursun abisi ile kendisinin meselesi. buna Galatasaray alet edilmemeli, Galatasaray'ın seneleri çalınmamalı. hepimiz biliyoruz ki Erden Timur görevden ayrıldığı takdirde başımız Dursun Özbek ve Metin Öztürk ile çok ağrıyacak. Erden Timur bunu bilmiyor mu mesela? Umarım ters köşe yaparlar, yönetim de taraftarın teveccühünü görmezden gelmez ve Sportif AŞ'ye girer kendisi. yok girmez ve yeni yönetimde bulunmazsa en az Dursun Özbek kadar suçludur gözümde. İleride kendisinin önüne koyulur bu.

muhalifler süheyl batumu desteklemiyor mu? Eşref hamamcıoğlu oyları nerede mesela?
60-40 özbek kazanır gibi geliyor bana da ama Erden Timur'un olmadığı bir Dursun Özbek yönetiminden bence bir yol olmaz.
aynen bende aynı şeyi düşünüyorum. Eşref hamamcıoğlu Adnan Polat vs kimi destekliyor. Bildiğim kadarıyla bu tayfa Ünal Aysalı sevmiyor ve istemiyor.