#26 Semih Kaya

Lütfen Semih'e sahip çıkalım. Bu çocuğu da kolayca harcamayalım. Çok değil 1-2 sene ne yaparsa yapsın arkasında duralım ondan sonra Bülent'ten sonraki en iyi defansımızı kazanmış oluruz Türk olarak

Sevebilirsiniz, derdim olumsuz eleştirmek de değil, ilk zamanlarında(A takımda oynamadığı dönem de dahil) ben de seviyordum ama Fenerbahçe derbisinden maçından beri çok ciddi hatalar yapıyor. Azımsanmayacak sayıda ve etkide. Umarım olgunlaşmasına yardımcı olur tüm bu hatalar ve uzun yıllar hizmet eder takıma.

Servet+Gökhanın+Hakan Baltanın yaptığı hatalar toplamının 10da birini yapmadı bu adam. Maçları hangi gözle izlediğini bilmiyorum ama bu çocuk daha 20 yaşında. Hata yapa yapa yapmamayı öğrenecek. Türk stoper olarak Semih, Eren Güngör ve Serdar Aziz başka yok. Sene başında alınması için can atılan Serdar Kesimalı gördük. Semih bizim herşeyimiz. Yürüyedur aslanım...

Hataya tahammül edemeyecekseniz Servet-Gökhan ile devam edelim..

Eleştiri olabilir, olacaktır fakat şimdi ne yeri ne de sırası..

Şu yorum yapanlar kime söylediğini belirtirse ya da alıntı yaparak yazarsa sevinirim. Ona göre üzerime alınıp cevap vereceğim.

Edit: Benden önceki en son yorum Aralık 2011 olduğuna göre bana heralde.

Şu fanatizmden gözünüzü seveyim kurtulun artık. Birine hakaret etmediğim sürece ve art niyetli olmadığım sürece istediğimi söyleyebilirim. Size uymayan bir şey söylendiğinde karşınızdakinin ağzından çıkmamış, hatta tam tersi çıkmış gibi yazıyorsunuz.

Ben Semih kötü mü dedim? Hata yapmamalı mı dedim? Semih'e güvenilmez mi dedim? Tabi ki yapacak, ben sadece Fenerbahçe maçından beri çok ciddi hatalar yapıyor diyorum. Ondan önce böyle değildi. Olanı söylüyorum adamı kötülemiyorum. Üstelik bu hatalar umarım tecrübe kazandırır uzun yıllar hizmet eder demişim. Hala Servet-Gökhan, ne var bunda, yeri ve zamanı değil muhabbetleri yapılıyor.

Olayları hemen uçlara çekmeyin. Ayrıca şu yeri zamanı olayı eğer işler iyi gidiyor diye ise(öyle ise diyorum) kötü giderken herkes eleştirir zaten, iyi giderken şimdi zamanı mı herşey böyle iyi giderken..Ee ne zaman eleştireceğiz acaba? Daha iyi işte ortam minimum gerginlikteyken gördüğüm bir durumu yazıyorum. Kendi açımdan. Katılırsın katılmazsın ama hemen saldırı pozisyonuna geçenleri de ben anlayamıyorum.

Yapmayanı bulun getirin yapanları boğazdan atın:)

Yapmayanı bulun getirin yapanları boğazdan atın:)

Bu iyimiş işte.. :)

Ayrıca,

Semih Kaya, Fenerbahçe maçından önce 5 maç oynamış. Fenerbahçe maçından sonra yaklaşık 13 maçta görev yapmış.

Anlatabildim sanırım. Bu kriterlere göre 13 maçta sürekli hatalar yapan oyuncu iyi oynadığı 5 maç ile değerlendirilemez. O halde rakamlara bakarak genelleme yapacak olursak Semih Kaya iyi değil hatta vasat bir oyuncu olmuş oluyor.

Geçiniz..

Geçen sezonki Servet - Gökhan ve Hakan Balta'dan sonra Semih ilaç gibi geldi. İç huzurumu sağladı. Ben iddia ediyorum bizim gidip bu ligden yerli oyuncu almamıza gerek yok. Altyapıdan gençleri oynatın daha iyi.

Şu yorum yapanlar kime söylediğini belirtirse ya da alıntı yaparak yazarsa sevinirim. Ona göre üzerime alınıp cevap vereceğim.

Edit: Benden önceki en son yorum Aralık 2011 olduğuna göre bana heralde.

Şu fanatizmden gözünüzü seveyim kurtulun artık. Birine hakaret etmediğim sürece ve art niyetli olmadığım sürece istediğimi söyleyebilirim. Size uymayan bir şey söylendiğinde karşınızdakinin ağzından çıkmamış, hatta tam tersi çıkmış gibi yazıyorsunuz.

Ben Semih kötü mü dedim? Hata yapmamalı mı dedim? Semih'e güvenilmez mi dedim? Tabi ki yapacak, ben sadece Fenerbahçe maçından beri çok ciddi hatalar yapıyor diyorum. Ondan önce böyle değildi. Olanı söylüyorum adamı kötülemiyorum. Üstelik bu hatalar umarım tecrübe kazandırır uzun yıllar hizmet eder demişim. Hala Servet-Gökhan, ne var bunda, yeri ve zamanı değil muhabbetleri yapılıyor.

Olayları hemen uçlara çekmeyin. Ayrıca şu yeri zamanı olayı eğer işler iyi gidiyor diye ise(öyle ise diyorum) kötü giderken herkes eleştirir zaten, iyi giderken şimdi zamanı mı herşey böyle iyi giderken..Ee ne zaman eleştireceğiz acaba? Daha iyi işte ortam minimum gerginlikteyken gördüğüm bir durumu yazıyorum. Kendi açımdan. Katılırsın katılmazsın ama hemen saldırı pozisyonuna geçenleri de ben anlayamıyorum.

Yazımın direk sana olduğunu anlamak zor olmadığından alıntı yapmadım madem istedin yapıyorum. Öncelikle Semih Fenerbahçe maçına kadar kaç maç oynadı ve bunların kaç tanesi ciddi rakipti? Sen oyuncuyu 3-5 maç ile değerlendiriyorsan zaten tartışmanın bir anlamı yok. Sen beğenirsin beğenmezsin ama şu an yaş-aldığı ücret-verim parametrelerini değerlendirecek olursak açık ara Türkiye'nin en iyisi. Hata yapacak tabi Muslera'da hata yapıyor ama bu onun kötü kaleci olduğu anlamına gelmiyor. Fikirlerine saygım var ama burası bir forum olduğu için ve bu forumun anlam kazanması için fikirlerimiz de tartışmaya açılabiliyor.

Kimsenin yorum yapmasına karşı değilim. Tek derdim Türkçe konuştuğum halde anlaşılmaması. Ben adam bir süredir çok hata yapıyor, umarım eskisi gibi olur diye normal bir dilekte bulunuyorum, ki bundan daha doğal hiçbir şey yok, karşılığında Semih'in kötü olduğu anlamına gelmez bu, istatistiklerle değerlendirme gibi acaip acaip yorumlar geliyor. Fikirlere olan saygıyı görüyoruz, iki kere yazımda belirttiğim halde yazılmayan şeyleri yazılmış gibi kafanızda uydurup ona göre cevap veriyorsunuz. Nerde kötü demişim? Servet-Gökhan'dan daha mı kötü demişim? Adam Galatasaray'da oynamamalı mı demişim? Asla hata yapamaz mı demişim?

İlk yorumumdan önce bir kaç hata yapması üzerine dair yorum gördüm, onun üzerine bir süredir benim de gözüme çarpan durumu söyledim. Sadece olanı söyledim, yapamaz veya kötü gibi bir ifadede bulunmadım. ''Semih çok hata yapıyor, kötü oyuncu, bizde oynamasın'' ile, ''Semih çok hata yapıyor umarım düzelir ve daha iyi olur'' yorumları aynı anlamama mı geliyor? Yanlış anlaşılmasın diye de özellikle umarım tecrübe kazandırır ve uzun yıllar bize hizmet eder dedim. O kadar alışmışsınız ki düşünceler konusunda illa bir taraf olmaya, art niyetli olmayan bir eleştiriye bile hemen karşı cephe alıyorsunuz.

Mantıklı olan her cevaba açığım. Bana gelsin biri yok ya bence o kadar hata yapmıyor desin bunu oturur tartışırım. Ama ağzımdan çıkmayan cümleleri kendinize göre uydurup yorum yapmayın.

On kere aynı şeyleri yazmaktan sıkıldım.

Galatasaray ve A Milli Takımı'nın genç stoperi Semih Kaya NTV Spor'dan Aykut Yıldırım'ın sorularını yanıtladı.

Kampın kendisi açısından iyi geçtiğini söyleyen Semih, iyi bir takımlarını olduğunu, genç ve tecrübeli oyuncuların bir araya geldiği milli takım başarılı olacağını söyledi.
"3 numaralı forma benim için erken"

"Magazinsel anlamda bir futbolcu göz önündeyse başarılı olacağını düşünmüyorum" diye genç stoper, "Ev yaşantımı sürdürüyorum, magazinsel anlamda bir futbolcu göz önündeyse başarılı olacağını düşünmüyorum. Evim tesislerin yanında zaten, ailemle vakit geçiriyorum. Her şeyi bir kenar koyup, futbola odaklanması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Bütün liglerde forma giydiğini hatırlatan ve bu durumun gurur verici olduğunu altını çizen milli oyuncu, Ergün Penbe'yi kendisine örnek aldığını belirterek, "Stoper oyuncular sert oynar ve fazla sarı kart görür diyorlar. Ben buna katılmıyorum. İşini yaptığın sürece, stoper nerede ne yapmasını biliyorsa kart görmeyeceğini düşünüyorum" dedi.

Kartalspor'da 26 numaralı formayla iyi bir dönem geçirdiğini söyleyen Semih, "Formanın uğurlu geldiğini düşündüm. Galatasaray'a döndüğümde ilk olarak 26 numarayı istedim. Taraftarlar 3 numaralı formayı almam gerektiğini söylüyor. Sağolsun beni buna layık görüyorlar. Ama ben 3 numaranın benim için erken olduğunu düşünüyorum. Bu performansını sürdürdüğüm sürece ilerleyen yıllarda forma numaramı değiştireceğimi düşünüyorum" diye konuştu.

Daha abartmaya devam edin bu arkadaşı. Israrla yaptığı pozisyon hatalarından gol yemeye devam ediyoruz. Hiç bi şekilde okuyamıyor oyunu. Aylak aylak dolaşıyor sahada.
Seneye daha iyisini bulmamız gerekiyor malesef. Çok çok eksik bi oyuncu.

Semih ile aynı yaşta olup halısaha yapınca heyecanlanan insanlar Semih'i eleştiriyor ne diyeyim.Semih en iyi yerli stoperdir ve karakter sahibidir.Bu klubün simge adamı olacaktır.

İsteyelim transfer ne olacak ki aslında hiçbişey değişmez.Bugün transfer döneminde 300 milyon euro bile harcasak seneye Ş.ligini alacağımızın garantisi mi var???
1991 Doğumlu altyapımızdan yetişmiş bir oyuncumuzu ilk fırsatta kapının önüne koymak en kolayı.Yerine gelecek 30 yaşında bir adam 7-8 Milyon Bonservis-2.5-3 Milyon euro da yıllık alacak.Üstüne birde yabancı olup aynı hataları yaptığında falan aklımız başımıza geleceğini düşünüyorum.