30 Ağustos Zafer Bayramı'mız Kutlu Olsun...

Birinci Dünya Savaşı sonrasını usumda canlandırıyorum da; vatanımızı parçalamak isteyenlerle onların piyon olarak kullandıkları güçlerin aynı olduğunu görüyorum. Emperyalist güçlere, Şeyh Sait´in çocuklarına, Şehit Kubilay´ın katillerinin torunlarına geçmişte olduğu gibi yine bu zevki tattırmayacağız.

30 Ağustos hepimize kutlu olsun. Bugün ,Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini bir kez daha okuyalım.Atatürk'ün ve şehitlerimizin ruhu şahad olsun.

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. . . .

30 Ağustos Zafer Bayramı

Yıllar yıllar önce Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, gazilerimiz, şehitlerimiz, bu ülkeyi zorla elimizden almaya çalışan dış güçlere karşı öyle bir mücadele verdilerki, her türlü zorluğa rağmen vatanımızı dış güçlerin ellerinden kurtardık. Eğer biz şu anda bu ülke toprakları üzerinde rahatça yaşayabiliyorsak (ki aslında pekte rahat değiliz, bu seferde kaleyi içten fethetmeye çalışıyorlar ve şimdiki hükümette buna göz yumuyor, üstelik destekliyor da ne yazıkki) bütün bunların sebebi geçmişte ülkemizi dış güçlerden kurtarmış başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bu ülke için canları pahasına savaşmış olan insanlardır. Hepsini saygıyla ve rahmetle anıyor, bizlerin bu günlere gelmesini sağladıkları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Zafer Bayramımız kutlu olsun. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

Türk Milleti için canlarını feda etmiş,kan dökmüş tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun...

Mustafa Kemal Atatürk'ün yüce şahsiyeti önünde de saygıyla eğiliyorum büyük bir mahcubiyet ile...

Ulu Önderimiz Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere , ülkemizin her bir karış toprağı için canını hiçe sayıp ''şehit'' olan ve bize ''bağımsızlığımızı'' , ''bayrağımızı'' ve ''TÜRK'' olma gurununu yaşatan herkesin RUHU Şad olsun ...
Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

Re:

Arkada en sevdiğim saygı duyduğum bayramda aranızda olamadım ama geçte olsa bir yazıyla katılmak istedim.
bağımsızlığımızın baş mimarları Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun.
Onlara sonsuz teşekkürler.
Unutmayalım cumhuriyeti siyasi partiler değil ancak halkın kendisi değiştirir.Bu yüzden rahat ol Atam rahat olsun bu vatan uğruna kan döken herkez.Gün olur kervan döner o koltuklara bizde geçeriz.

Onur Yavuz' Alıntı:
Birinci Dünya Savaşı sonrasını usumda canlandırıyorum da; vatanımızı parçalamak isteyenlerle onların piyon olarak kullandıkları güçlerin aynı olduğunu görüyorum. Emperyalist güçlere, Şeyh Sait´in çocuklarına, Şehit Kubilay´ın katillerinin torunlarına geçmişte olduğu gibi yine bu zevki tattırmayacağız.

Onur Abi şeyh Sait'in torunu kabineye alınmadı buda birşey dimi?en çok Abdul Kadir Aksu ve Bülent Arınç ın pkk ve şeriat kokan suratını daha az görüceme seviniyorum

Mersin de Zafer Bayramı kutlamaları müthiş geçti. Ben yazlık tarafındayım. Buralarda ağaçlar bile halk tarafından bayraklarla donatıldı. Bu kadar güzel bir kutlamaya ilk kez şahit oluyorum. Helal olsun Mersin'lilere : )

30 Ağustos Zafer Bayramı hepimize kutlu olsun.

Kutlamayı yaparken bile milletin bir bölümünü düşman görüp eleştiren zihniyet yolunuz yanlış yol.

Bayramlar birleştirici olmalı ve barış dili kullanılmalı.

Sizi İSTİKLAL MARŞI mızın 2.dörtluğünün son mısrasıyla selamlar ve huzurlu yarınlar dilerim.Ülkem ve milletim hep mutlu ve bağımsız kalsın.

"HAKKIDIR HAKKA TAPAN MİLLETİMİN İSTİKLAL"

Saygılar...

Esra zaten türban adı verilen örtü kafaların içindeki fikirlerin yansıması değil mi?

Anlamış değilim. Cidden anlamis değilim. Benim atalarim o şehit olanlar o kafalarini örten dediğiniz türban dediğiniz Kuran'da her Müslûman kadına farz olarak nitelendirilen başortüsü için şehit oldular. İmanlari için dinleri için şehit oldular. Ama eminim bu laflarin bu düşüncelerin olduğunu bilselerdi PİSMAN olurlardi. Eminim şimdi kemikleri sîzliyordu. Uğruna canini verdikleri dinleri imanlari için bugünkü nesil vurdumduymaz. Başörtüsûne laf atar olmuş. Anlamadiğim tûrban takmayan hanim ablalarim ne başari kazanmiş. Hangisi nobel ödulü almış. Hani tûrban takmiyorlar ya belki kafalarinin içi daha çok çalışıyodur. Ya da ne bilim uzaya araç gönderdikte türban mı engel oldu ? Ne bu tûrban düşmanlığîniz ? Millet Atatürk'ten bu yûzden bu düşünceler yüzünden nefret ediyor. Çunkü bunu Atatürkçulük adıyla yapiyorsu

Konuşmalarımdan rahatsız olmıyan. Zafer Bayramı bizzimde bayramimiz. Cumhuriyet bizim de Cumhuriyetimiz. Cumhuriyet İslam'in en buyuk esaslarindan biridir. 4 buyuk halife seçimle Cumhuriyetle iş başına gelmistir. Cumhuriyet'ten korkan yok. Bilakis mutluyuz hamdolsun. Ama Cumhuriyet kisvesiyle,laiklik kisvesiyle,Atatúrkçûlûk kisvesiyle türban duşmanlıgî niye bunun cevabini istiyorum ağabeylerim. Atatürk'un kemiklerini sizlatiyosunuz. Atatürk benle gurur duyardi. Adim gibi eminim. Ataturku'u de sizden çok seviyorum...

Ulusal bayramlara en az dini bayramlar kadar önem veren biri olarak burayı es geçtim çünkü bu anlamlı günü klavye başından kutlamak, şehitlerimizi anmak ile geçiştirilemeyecek bir sürece girdik. Burada iki ağdalı cümle yazmak yerine bir gence günlerce bu ülkenin ne şartlarda kurulduğunu anlatmayı yeğlerim, dinlemek isterse.

Anlamış değilim. Cidden anlamis değilim. Benim atalarim o şehit olanlar o kafalarini örten dediğiniz türban dediğiniz Kuran'da her Müslûman kadına farz olarak nitelendirilen başortüsü için şehit oldular. İmanlari için dinleri için şehit oldular. Ama eminim bu laflarin bu düşüncelerin olduğunu bilselerdi PİSMAN olurlardi. Eminim şimdi kemikleri sîzliyordu. Uğruna canini verdikleri dinleri imanlari için bugünkü nesil vurdumduymaz. Başörtüsûne laf atar olmuş. Anlamadiğim tûrban takmayan hanim ablalarim ne başari kazanmiş. Hangisi nobel ödulü almış. Hani tûrban takmiyorlar ya belki kafalarinin içi daha çok çalışıyodur. Ya da ne bilim uzaya araç gönderdikte türban mı engel oldu ? Ne bu tûrban düşmanlığîniz ? Millet Atatürk'ten bu yûzden bu düşünceler yüzünden nefret ediyor. Çunkü bunu Atatürkçulük adıyla yapiyorsu

Metehan, aslında yeri değil ama düzelteyim bir bilgiyi. Başörtüsü ile türban aynı şey değil. Yeri geldiğinde annem de takar başörtüsünü ama hayatında türban takmadı çünkü türban "siyasi bir simge"dir, bağlanma şekli ve amacı farklıdır. Neyse, daha fazla yazmama gerek yok, konunun yeri burası değil.

Ulusal bayramlara en az dini bayramlar kadar önem veren biri olarak burayı es geçtim çünkü bu anlamlı günü klavye başından kutlamak, şehitlerimizi anmak ile geçiştirilemeyecek bir sürece girdik. Burada iki ağdalı cümle yazmak yerine bir gence günlerce bu ülkenin ne şartlarda kurulduğunu anlatmayı yeğlerim, dinlemek isterse.

Metehan, aslında yeri değil ama düzelteyim bir bilgiyi. Başörtüsü ile türban aynı şey değil. Yeri geldiğinde annem de takar başörtüsünü ama hayatında türban takmadı çünkü türban "siyasi bir simge"dir, bağlanma şekli ve amacı farklıdır. Neyse, daha fazla yazmama gerek yok, konunun yeri burası değil.

Öyleyse eyvallah ağabey. Başörtüsünü siyasete alet edene bende karşıyım. Bu cevabınız içinde teşekkürler...