5 # Ivana Vecerova

Re: Ivana Vecerova Galatasaray'da

sercan karabıçak' Alıntı:
eren ne 2 maçı kızın kariyer bu ve kapasite bu kadar 3,4 sayı atmak çok büyük bi başarımı baska oyuncu yokmuydu bak yelena ya 2 maçtır double double bize böyle oyuncu lazım 12 sayı 17 ribaunt böyle katkı vermeli....

Alsaydık Sylvia Fowles'ı Yelena oynamasaydı bu sefer zaten değil mi?

sercan karabıçak' Alıntı:
eren ne 2 maçı kızın kariyer bu ve kapasite bu kadar 3,4 sayı atmak çok büyük bi başarımı baska oyuncu yokmuydu bak yelena ya 2 maçtır double double bize böyle oyuncu lazım 12 sayı 17 ribaunt böyle katkı vermeli....

Sende ikinci bir suat aydın oldun çıktın başımıza ha.Çok mu zor mert yılmaz diye kaydolup adam gibi yorum yazmak.İlla fitil edecen insanları.

Erdal Avcı' Alıntı:
Bunun o olduğunu nereden biliyorsun Emre?

Yazış tarzından belli.Ayrıca onun yüzünden ceza alınca daha bir pür dikkat kesiliyorum Erdalcım.Daha önce furkan kaya diye gene kaydoldu gene aynı şeyleri yazdı foyası patladı.Şimdi de böyle kaydolmuş işte ;)

Bunları kaale almayacaksın Emre.Ben uğraşmıyorum "kim kimin devamı?" , "kim kimin öncesi?". ;)

Erdal Avcı' Alıntı:
Bunları kaale almayacaksın Emre.Ben uğraşmıyorum "kim kimin devamı?" , "kim kimin öncesi?". ; )

Kardeşim başka biri olsa kaale almam da. Özel mesajla beni tehdit edip ardından forumdan süresiz ban yiyen adam gelip gene üye olursa orda bir dur derim.Benim bu heriften yediğim lafları bu foruma ilk kaydolduğunda yazdıkların yüzünden sana öm olarak atsam o zaman birbirimizi anlardık işte :) ;)

Bu transferin yapilma amaci ne İvana'nin kariyeri nede istatistikleri.Bu oyuncu uzun yillardir araliksiz EL'de forma giyiyor ve bu arenada tecrubesi ile bize katki vermeye calisiyor.Marina ile kiyaslayan arkadaslar bilmem dikkat ettinizmi,Ivana su ana kadar oynadigi maclarin hicbirisinde Marina gibi faul problemine girmiyor.Ayrica Yelena'nin yedegi konumunda olmayi dert halinede getirmiyor.İstatistiklerine gelincede onlarda zamanla yukarilara cikacaktir merak etmeyin.

Biz Türkler gelen bir oyuncudan hemen başarı bekliyoruz.Eğer 2 maçta bekleneni veremesse elimize verseler keseceğiz :) Jia ilk günler nasıldı şimdi nasıl ?

Vecerova son 2 maçındaki gibi 4 sayı ve 4-5 yahutta aldığı süre bakımından daha fazla ribaunt alacak ve sene sonuna kadar bırak çift haneli sayılara belki 8-9 sayı attığı maç bile olmayacaktır..Oyüzden bu istatistiklerin artmasını beklemeyin İvana bu tip bir oyuncu değil..Basketbolda da istatistik herşey değil..Bazen İstatistikten çok daha önemli şeyler vardır..bir Eddie Basden yaptıkları gibi..Kinseyin yaptıkları gibi..

Vecerovanın gerek kendisinin gerek de Zafer Hocanın yaptığı açıklamalarda beklentilerin savunmayı sertleştirmesi ve Leuchanka rahatlatması idi..Takımdaki Rolü bu olan oyuncudan neden hala ısrarla sayı top çalma vs bekleniyor anlamadım..Üstelik eurolig tecrübesi olupta Aykunun da dediği gibi yedek kalmayı sorun etmeyecek ve kattie den sonra belkide ligde kesik yiyecek yabancı olmasına rağmen sorun etmeyecek başka bir oyuncu tanıyor biliyorsanız Önerin de bizde bilelim...Takımdaki rolü ve performansı bakımından bence son derece başarılı bir transfer

Şu an için yorum yapmak için erken ama son dört seneki performasıyla Vecerova kalifiye bir oyuncu sayılamaz vasat bir oyuncu, iyi bir yedek sayılır. Sadece EuroLeauge'de oynamış olması bir şey değiştirmez. İmkanımız olsaydı ya da var idiyse keşke daha iyi, oyuna direkt etki edebilecek bir oyuncu alsaydık.

Vecerova bence yabancılarımız içinde ki en zayıf halka.Bu takımda oynamayı hak etmiyor ve bence haddinden fazla süre alıyor..

vecerovayı nerden aldık anlamıyorum.elindeki topları kaybediyor.2 tane çok basit top kaybı yaptı.bence gönderilmeli.daha iyiside bulunabilir.

Böyle bir şey olamaz.
Bravo tek kelimeyle.
Çok güzel snir krizi geçirttin bize Vecerova.
Bir insan bu kadar mı acemi,sakar,ruhsuz olur.
Neredesin Kress!

Tek suclu Ivana değil. Salonu doldurup ispanyollari eze eze yenseydik hersey daha güzel olurdu.

Aslında dün maça iyi başlamıştı, şaşırmıştım. Fakat sonradan çok yanlış tercihler yaptı, kritik top kayıpları ile mağlubiyete sebebiyet verdi desek pek yalan olmaz.

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
hazır erkek takımına takviye yapılacakken Vecerova nın yerinede takviye yapamazmıyız yokmudur işe yarar oyuncu lar

Zaten takımda İvana dahil 5 yabancı var.Onu gönderip alacağın oyuncu yine kontenjana takılacak.Amerikalı oyuncu oynatamayacağına göre bir avrupalı alınacak ve gelecek oyuncuda yalnızca EL maçlarında oynamayı kabul edermi bilmiyorum.

Ivana'ya gelince.Dün maça çok iyi başladı hem savunmada aktifti,istekliydi hücümda orta mesafe birkaç şut soktu ki zaten bu süreler içerisinde skor bizim leyhimize gayet rahattı.Fakat ne zamanki Casares skorda dengeyi bulup öne geçti,30 yaşındaki EL deneyimi yaşamış bir oyuncuya yakışmayacak hatalar yaptı.Aklımda kalan 1 dönemde önce rahatça aldığı ribaundı eliyle rakibe verdi,bir sonraki hücümda basit bir hücum faul yaparak bizi çok büyük sıkıntıya soktu,zaten hemen Yasemin'le değişti.İnanın tribünden onunla ilgili yorumlar rahatlıkla duyulabiliyordu.

Sonuç olarak Katie'nin takıma gelişi Ivana'nın moralini bozmuş olabilir,ama sezon başındada bunların olacağı belliydi.Bunların yaşanacağını,İvana'nın Yelena'nın gölgesinde kalacağı ve uzun vadede faydalı olamayacağını tahmin ediyorduk.Tıpkı Kiesha Brown,tıpkı Marshall gibi...