A Milli Erkek Basketbol Takımı

Rahat kazanacağımız maçı gereksiz boş ve saçma tercihlerle verdik. Belki bir tecrübe olsaydı parkede oyuncuların başında; farklı olabilirdi. Alperen'i de çözemedim. Çok slow motion hareket ediyor ve top kaptırıyor. Zıplamayı da sevmediği için sonu kötü bitiyor. Şut stili güzel ama serbest atışları çok kaçırdı bu akşam. Larkin gelince daha iyi olur bu takım. Tam oturur şu takımın başına.
Goran Dragic de yine bigboss olduğunu gösterdi. Doncic'in olmadığı akşamda tek başına maçı geriden getirip aldı.

Furkan Haltalı, Yiğitcan ve Şehmuzun bu takımda yeri yok Ataman acil Kartal Özmızrak'ı geri çağırmalı net PG'mız yok ciddi sırıtıyor bu durum Cedi, Furkan'ı çok yoruyor onlara şut hazırlayamıyoruz.
Melih bu maç çok kötüydü, ama onda da ciddi düşüş var dışarıdan pek göz açtırmadılar şutörlerimize. Hazırlık maçı sonuçta keşke Doğuş vw Metecan'ı daha fazla, Muhsin de görebilseydik..

Şehmuz'u ben ilk kez beğendim. Ha tabii hücumda topu pek eline almamalı, o ayrı mevzu. Ancak savunmada bire bir kaldığında belinin sağına veya soluna bu kadar hızlı dönebilip rakibine geçilmeyen ender basketçilerden. Zaten onun da belki tek artısı bu atletizmi. Parkedeki kalite Melih'i biraz aştı gibi. Yine salağa bağladı kendi kendine.
Forvetlerle oyun kurunca olmadığını gördük. Özellikle uzatmada öndeyken, topu boşta olan oyuncu yerine 3'lük çizgisinde olan Alperen'e indirdi bizim forvet. Çocuk zaten hantal olduğundan iki yere vurunca yaklaşayım derken topu kaybetti. Zaten ondan sonra da maç gitti. Neyse ki Larkin gelecek bu takıma.

Furkan Haltalı, Yiğitcan ve Şehmuzun bu takımda yeri yok Ataman acil Kartal Özmızrak'ı geri çağırmalı net PG'mız yok ciddi sırıtıyor bu durum Cedi, Furkan'ı çok yoruyor onlara şut hazırlayamıyoruz.
Melih bu maç çok kötüydü, ama onda da ciddi düşüş var dışarıdan pek göz açtırmadılar şutörlerimize. Hazırlık maçı sonuçta keşke Doğuş vw Metecan'ı daha fazla, Muhsin de görebilseydik..

Kartal gelse zaten son 12 ye kalamaz. Bence burada en can sıkıcı şey Ömer Faruk gelmediği için Furkan Haltalı'ya mecbur kalacak olmamız. Acaba orada Samet Geyik nasıl olurdu. Muhsin Yaşar, Yiğitcan, Doğuş, Ercan Osmani kadrodan çıkan isimler olur.

4 numarada Metecan yerine Yiğitcan'ı tercih ederdim ben.
Larkin-Buğra
Onuralp-Şehmuz-Melih
Cedi-Furkan
Sadık-Yiğit
Alperen-Sertaç-Furkan

Olacak sanırım...

Kartal gelse zaten son 12 ye kalamaz. Bence burada en can sıkıcı şey Ömer Faruk gelmediği için Furkan Haltalı'ya mecbur kalacak olmamız. Acaba orada Samet Geyik nasıl olurdu. Muhsin Yaşar, Yiğitcan, Doğuş, Ercan Osmani kadrodan çıkan isimler olur.
Buğrahan 1 değil ki tamamen bir kumar onu orda oynatmak, Kartal hatta Doğuş Ö., bu Şehmuz'u rahat keser Buğra 2 oynamalı. Asla Haltalı tercih edilmemeli bu seviyenin 2 gömlek altında ben tecrübe problemi olsa da Samet Yiğitoğlu hatta Muhsin Yaşar bile ona tercih edilmesi taraftarıyım.
4'teki eksikte kritik Ercan Osmani'yi Polonya maçında görmek isterim.

Dogus Ozdemiroglunun oldugu yerde Kartalin esamesi okunmaz. Umarim Dogus Larkinin arkadasinda istenen performansi gosterebilir. Furkan Haltali kesin bu kadrodan elenir.

Yıllardır kanayan yaramız olan rotasyon ve serbest atışlar problemine bir çare bulunmuş. özellikle onuralp ve alperenin özgüveni bana gelecek adına daha da umut veriyor. larkin takıma katılınca bayağı tehlikeli bir ekip olacağız. organizasyon tarihinin en zevkli turnuvasını da olacaktır.

Buğrahan 1 değil ki tamamen bir kumar onu orda oynatmak, Kartal hatta Doğuş Ö., bu Şehmuz'u rahat keser Buğra 2 oynamalı. Asla Haltalı tercih edilmemeli bu seviyenin 2 gömlek altında ben tecrübe problemi olsa da Samet Yiğitoğlu hatta Muhsin Yaşar bile ona tercih edilmesi taraftarıyım.
4'teki eksikte kritik Ercan Osmani'yi Polonya maçında görmek isterim.

Aslında Furkan yerine Adem Bona'da olabilirdi.

Padisahin medyasinin ben ne istersem onu yayinlarim mantigi. 3 kurusluk itaatkar beyinlerin calistiklari TV kanallarinda ne halt yedikleri belli..Heralde Avrupa Sampiyonasini falan yayinlarlar muhtemelen ..

Sırpların oyunu yine tat vermiyor, maç zevksiz geçiyor ve Ssport'un yere göğe sığdırılamayan spikerlerinden biri de uykumu getirdi bayılmak üzereyim.

Doncic ve Jokic başka seviye. Hile gibi adamlar. Ancak serbest atışları ve Jokic'in genel şutları tam tuğlacılar ikisi de. Potaya kiremit atmaktan en az 10 sayı bıraktılar serbest atışlarda totalde. Dragic'in olmadığı günde 2-3 adamla maçı aldı Slovenya. Sırplar da yine overrated kalacaklar sanırım.
Micic de NBA için neden olmayacağını bir kez daha göstermiş oldu.
10 gün sonra Sırplarla olan maçtan umutluyum ben ne yalan söyleyeyim. Tek problem Jokic. Bizim Sertaç ve Alperen'le sakız gibi oynar o adam. Önlem geliştirmek lazım.

Larkin'in muhakkak devreye girmesi gerekecek. Sadece 3 NBA oyuncumuz ile olacak iş değil. Ekstra katkı almamız gerekiyor. Özellikle Larkin, Sadık ve Onur Alp'e çok iş düşecek.