A Milli Kadın Basketbol Takımı

Belli ki bir süredir hoca çalışma yapıyor devşirmeyi yenileyerek başlanıyor işe, yeni oyuncumuz T.McCowen milli takıma çok şey kalacağına inanıyorum ama şüphem yine 5 mi devşirmek lazım yoksa 1-2 oynayabilen bir oyuncu daha mı iyi olurdu acaba..

Nevriye'den sonra pivot gelmedi. İnci Güçlü tam fiyasko çıktı, uzun olarak biraz Tilbe var.Eski kisalar gibi hiç yok adını unuttum fenerli gard,Esmeral yerine kimse gelmedi, Işıl artık son senelerinde. Hocanın işi çok zor

Milli takımın hazırlık maçını izleyeyim biraz dedim,demez olaydım.Ya hadi Esra Ural'a kimse bir şey demez ne milli takım ne kulüp seviyesinde fakat be İlayda 23 yaşındasın,maç başlayalı 30 saniye olmuş nefes nefese geriye koşuyorsun.

15 saniyede geriye anca koşuyorsun,orta mesafe yok,perdeleme yok,pozisyon alma yok,savunmada sertlik gösterme yok.Arkadaş senin nadiren dış atış sokman dışında bir özelliğin yok mu ? Savunmada 1 kişi eksik oynatırsın.

Ben sinir oluyorum tek bir oyuncunun oyundayken bu kadar zarar vermesine.Almanya ile oynuyoruz yahu sanki İspanya milli takımı.

Milli takımın hazırlık maçını izleyeyim biraz dedim,demez olaydım.Ya hadi Esra Ural'a kimse bir şey demez ne milli takım ne kulüp seviyesinde fakat be İlayda 23 yaşındasın,maç başlayalı 30 saniye olmuş nefes nefese geriye koşuyorsun.

15 saniyede geriye anca koşuyorsun,orta mesafe yok,perdeleme yok,pozisyon alma yok,savunmada sertlik gösterme yok.Arkadaş senin nadiren dış atış sokman dışında bir özelliğin yok mu ? Savunmada 1 kişi eksik oynatırsın.

Ben sinir oluyorum tek bir oyuncunun oyundayken bu kadar zarar vermesine.Almanya ile oynuyoruz yahu sanki İspanya milli takımı.
Hepsi sigara içiyordur.

4 günde 3 maç gibi saçma bir tempo yaptı takım. Tek maçla yargılamak doğru olmaz. Ama genel olarak jenerasyonda konsantrasyon ve adanmışlık problemi var.

Devşirme oyuncumuz yoktu,İspanya'da oynanan hazırlık maçının sonucu.

İspanya : 76
Türkiye : 37

A milli kadın basketbol takımımız hazırlık maçında bu farkı yiyemez.Şartlar ne olursa olsun,jenerasyon çok kötü olsa bile.Ben cidden çok sinirleniyorum.

Milli takımının feci yenilgisine sırıtarak tepki vermek neyin kafasıdır!! Kişinin kendi tezahürüdür ama asla saygı duyulmayacak bir hareket ve mantalite..
Maçla ilgiliyse konuşacak pek birşey yok, kadın basketbolunda iyi dereceler görmüş ülke basketbolunun Avrupa kupalarında nerdeyse her yıl finali olan bir ülke için gerçekten utanç verici bir skor...Oyuncularını yetiştirmeyen ve geliştiremeyen sistem probleminin tekrar tekrar görüldüğü bir durum..

Son düzenleme:
Mccowan bugünkü hazırlık maçı kadrosundada yok,ufak bir sakatlığı falan mı var neden oynamıyor ? Riske edilmek mi istenmiyor,sebep nedir yani ?
Dallas Wings takımında ilk maçında diz sakatlığı yaşamıştı ve sonraki hiçbir maçta oynamadı. Dallas Wings'ten de herhangi bir açıklama gelmedi. Ciddi bir sakatlık mı diye ben de merak ediyorum açıkçası.

Dunya 29.su Yeni Zelanda'yi hazirlik macinda yenmis Turkiye. Bu olcu degil. Dunya siralamasinda ilk 10 da bulunan takimlara karsi 1 galibiyet mucize olur. Yapilmasi gereken her oyuncuya alfabeyi ogretir gibi turnike nasil atilir, nasil top calinir ders vermek.

Olcay'ın beynini kuşa taksak kuş ters uçar hadi şutun yok hadi potaya gidişlerde topu potaya bombe vermeden atıyon ya 2.10 metre Teaira nın bel hizasına top atmak nedir ya hiç mi aklın yok delirdim