ABVL | Galatasaray 3-2 Fenerbahçe

Derya ve Ezgi'nin performansı çok önemliydi. İnanılmaz katkı verdiler. Gün geçtikçe ikiside kendini çok geliştiriyor. Yolları açık olsun. Nazar değmesin.

Bu takıma inanç tribüne gelen insan sayısın her gün artırıyor. Sakatlığına rağmen savaşmayı bırakmayan oyuncularımıza gönül dolusu teşekkürler ve sevgiler. Takipteyiz.

Maçın gece tekrarını izlediğimde aslında biz bunları rahat 3-0 yenermişiz dedim ama işte yapılan basit hatalar, Calderon ve Neriman'ın acı çeke çeke oynamaları biraz zorlamış takımı, neyse ki istediğimizi aldık, Allahtan Ezgi ve Gioli katkı verdi, Sinem de dün iyiydi, takımı genel olarak beğendim ama en çok Derya ve Ezgin'nin performanslarını çok beğendim, inşallah bu yükselen performansları tekrar düşüşe geçmez ve ileriki yıllarda takıma daha fazla katkı verirler

Bizzat maçtaydım. Takımımız gerçekten sınıf atlamış. Fenerin üstüne çıkmış bu gerçeği gördüm. Bir de işin aması var.
Bianco dışında yabancılar kesin gitmeli. Rosi için durum farklı, hücumda var ama defansta yok. Tam ne yapılması lazım karar veremedim. Gamova gibi caydırıcı bir güç alınmalı.
Neriman, Neriman..... Sen bir efsanesin.. Neriman gibi en az 2 yerli alınmalı. Gamze'ye oyunda daha fazla şans tanınmalı. İyi bir libero alınmalı.

Beşiktaş maçındaki mağlubiyetten sonra Şampiyonlar Ligi katılımı için en önemli maçlardan biriydi,sakatlıkların da etkisiyle zorlandık ama kazanmasını bildik,takıma tebrikler.Ezgi ve Derya bu performanslarını sürdürürler umarım özellikle Derya sürdürmeli kesinlikle Necla'dan daha iyi olduğu aşikar,bu sonuçla tabi çok büyük bir sürpriz olmazsa play-off yarı finalinde hem Vakıfbank'tan kaçıp Eczacıbaşı ile oynama şansı elde edeceğiz ki Vakıfbank'a nazaran eleyip finale kalma ihtimalimiz olabilir hem de Fenerbahçe'nin bundan sonra Şampiyonlar Ligi'ne gidebilmesi için tek bir ihtimal bıraktık onlara o da Vakıfbank'ı yarı finalde eleyip final oynamak(imkansız gözükmekte).Bu arada hafta içi olmasına rağmen hem taraftar sayısı hem de destek gayet iyiydi.Başbakan Neriman sanıyorum 4.setteydi rakibin 5 numaralı oyuncusu Elif'i boyun ya da omuz civarına doğru vurduğu smaçla yere serip sersemletti resmen o pozisyondan sonra Elif 2 manşet hatası yapıp 1 servisi de dışarı attı kendine gelene kadar :)
Özellikle sakatlıkları olsa da takımı yalnız bırakmayan oyuncularımızın ve tüm takımın ellerine sağlık.

Kayıttan maçın tekrarını izledim.Bizim takım anons edilirken girilen ''içim rahat etmiyor'' son yılların en sağlamı.Yeri ve zamanı tam isabet oldu ayrıca.Evden bir daha eşlik ettim. :)
Bir de Ezgi-Sinem son sette hücum ettiklerine edeceklerine pişman etmiş Fenerbahçelileri. :)

Bizzat maçtaydım. Takımımız gerçekten sınıf atlamış. Fenerin üstüne çıkmış bu gerçeği gördüm. Bir de işin aması var.
Bianco dışında yabancılar kesin gitmeli. Rosi için durum farklı, hücumda var ama defansta yok. Tam ne yapılması lazım karar veremedim. Gamova gibi caydırıcı bir güç alınmalı.
Neriman, Neriman..... Sen bir efsanesin.. Neriman gibi en az 2 yerli alınmalı. Gamze'ye oyunda daha fazla şans tanınmalı. İyi bir libero alınmalı.

Bişey soracağım affedersiniz ama Rosir'i defans yapmıyor diye gönderip Gamova'yı alalım demişsiniz. Gamova defansın 'd' sini bile bilmiyor. Rosir defansta Gamova'dan 10 kat daha etkilidir. Gamova önüne düşen topu bile alamıyor. Ayrıca Calderon bu yıl defansta geçtiğimiz yıla göre çok daha iyi oynuyor.

NOT:Bende Calderon'nun gitmesinden yanayım ancak sizin söyledikleriniz birbiriyle çok çelişiyor.

Bişey soracağım affedersiniz ama Rosir'i defans yapmıyor diye gönderip Gamova'yı alalım demişsiniz. Gamova defansın 'd' sini bile bilmiyor. Rosir defansta Gamova'dan 10 kat daha etkilidir. Gamova önüne düşen topu bile alamıyor. Ayrıca Calderon bu yıl defansta geçtiğimiz yıla göre çok daha iyi oynuyor.

NOT:Bende Calderon'nun gitmesinden yanayım ancak sizin söyledikleriniz birbiriyle çok çelişiyor.

Rosir konusunda tam karar veremedim diye yazdım. Gönderelim diye tam kesin bir ifadeye var mı? Ayrıca Gamova ile Rosir'i mukayese eden bir cümle de kesinlikle yok. Mevcut takıma ilave olarak Gamova'yı da caydırıcı güç olarak alalım dedim. Tekrar okuyun çelişkinin zerresi yok.

Rosir konusunda tam karar veremedim diye yazdım. Gönderelim diye tam kesin bir ifadeye var mı? Ayrıca Gamova ile Rosir'i mukayese eden bir cümle de kesinlikle yok. Mevcut takıma ilave olarak Gamova'yı da caydırıcı güç olarak alalım dedim. Tekrar okuyun çelişkinin zerresi yok.

Rosi için durum farklı, hücumda var ama DEFANSTA YOK. Tam ne yapılması lazım karar veremedim. Gamova gibi caydırıcı bir güç alınmalı.

Calderon için DEFANSTA YOK demişsiniz. Ama Gamova alınmalı demişsiniz. Bu çelişki değil de ne peki?

Bu arada Gamova Dinamo Kazanla sözleşmesini uzattı. Gelecek yılda Rusya'da.

Rosi için durum farklı, hücumda var ama DEFANSTA YOK. Tam ne yapılması lazım karar veremedim. Gamova gibi caydırıcı bir güç alınmalı.

Calderon için DEFANSTA YOK demişsiniz. Ama Gamova alınmalı demişsiniz. Bu çelişki değil de ne peki?

Bu arada Gamova Dinamo Kazanla sözleşmesini uzattı. Gelecek yılda Rusya'da.

Rosi defansta iyidir diyorsan seninle tartışmayı keserim. Gioli denen belanın yerine Gamova'yı düşünmeyene de şaşarım :)

Gioli yerine Gamova olmamış sanki.

Pozisyon icabı Drogba yerine Pique'yi düşünmek gibi bişey olmuş.

Gioli'nin yerine Thaisa, Akinradewo, Fabiana, Arrighetti daha iyi olur diye düşündüm ben.

Gioli'yi transfer ettiğimizde son halini kestiremedik,haliyle hayal kırıklığı oldu.Bilhassa kimi tek ayak hücumları beni de üzüyor ama Yamamay-Fenerbahçe tarzı maçlarda varlığı önemli artı oldu bizim için,fark yarattı.
Kadın basketbol takımının yönetim tarzı için,iki sezon önceki kimi futbolcular için ''bela'' demeyi anlarım da Gioli için ağır olmuş,baya haksızlık olmuş.

Rosi defansta iyidir diyorsan seninle tartışmayı keserim. Gioli denen belanın yerine Gamova'yı düşünmeyene de şaşarım :)

Bu yazdıklarımdan bunu nasıl çıkardın anlamadım? Ben Calderon Gamova'ya göre savunmada daha iyi dedim. Nasıl okuduysanız artık! Bu arada Gioli orta oyuncu Gamova pasör çaprazı ikisi ne alaka? Bunu da anlamadım. Gioli yerine orta oyuncu gelmeli Gamova değil.

Alabileceğimiz hem yerli hem yabancı oyuncular zaten sınırlı. Gelecek sene için beklentimiz hem Avrupa'da hem ligde şampiyonluk hedefiyle sezona başlayan bir takım. O yüzden özellikle yabancı transferlerinde çok dikkatli olmalıyız, alabileceğimiz en iyi oyuncuyu almalıyız. Bauer ismi dolaşıyor mesela, o seviyelere çıkılmak isteniyorsa Bauer son tercih olmalı. Diğer bir istenilen isim Gamova. Onun da performansının eskisi gibi olmadığını çok duydum, gördüm. Eğer gerçekten çok iyi bir kadromuz olsaydı böyle riskler alınabilirdi, ama maalesef yok ve transferde 12'den vurmalıyız. Geçen sene Gioli ve Molnar'da olduğu gibi mesela. İkisi de çok değerli oyuncular ama biri 36 yaşında biri sakatlıktan yeni çıkmış ve kadromuzda yerlerini dolduracak oyuncumuz yok. Böyle riskler alındı ve sonuç ortada.

Tamam Vakıfbank'ı yenemeyeceğinizi bizde biliyoruz ama bari biraz mücadele ederek yenilseydik. Set skorları rezalet. Ayrıca Ezgi,Selime ve Derya'nın bizim takımda işi ne anlamıyorum anlamakta istemiyorum.

Fener maçından sonra Saadet Hanım'ın bahsettiği üstün yetenekli(!) voleybolcularımıza methiye düzenlere Vakıf maçında kendileri bizzat muhteşem oyunlarıyla gerekli cevabı vermiştir. Acaba bu sene Neriman olmasa feneri bile yenebiirmiydik? 2,3. sınıf oyuncuların Galatasaray'da artık işi yok. Sonucu belli maçlar izlemek istemiyoruz.

Abi Neriman neden olmayacak sorması ayıp?Yapıya dair eleştri bence de zaruri ama olan oyuncuyu yok ederek mi yapacağız bunu? :)
Ezgi-Selime-Derya üçlüsü takımda olur,ilk 6'da olmaz.Bir de bu üçlüyü aynı potada eritemiyorum.Ezgi 92'li,gelişime açık.Manşet alabildiği için pozitif ayrımcılık yapıyorum biraz. :) Selime 2 sezondur kritik yerlerde önemli katkılar veriyor,zurnanın zırt dediği yerlerde büyüyen bir yapısı var.Kadroda olmalı bence.Libero konusu ise kanayan yara.Seneye umarım Gizem olur diyorum,olmazsa yerli piyasasından iş çıkmaz gibi.Derya savunması görece iyi olduğundan kötünün iyisi olarak sahada şu an için.