Aile Toplantısı 12. Hafta Konuğu: Onur BALCI (Sayfa: 3)

Merhaba arkadaşlar. Aile Toplantısı adı altında düzenlediğimiz röportajlara bu hafta Onur BALCI ile devam ediyoruz.

Ne zamandır yapmak istediğimiz bir çalışmaydı ve sonunda yapıyoruz. Soru sorma süresi, 6 mart cumartesi günü sona erecektir. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.

Re: Aile Toplantısı 12. Hafta Konuğu: Onur BALCI

kendini en çok yalnız hissettiği zamanı merak ediyorum ben,
en çok etkilendiği kitap,
en son çektiği fotoğrafı bizimle paylaşabilir mi,
hayat felsefesi olan bir söz-söz grubu var mıdır? varsa paylaşabilir mi?
nasıl bir abidir,kız kardeşine karşı kısıtlayıcı davranışları varmıdır?
gsbaskette yaşanmış,bizimle mutlaka paylaşmak istediği bir hadise var mıdır??

ankara'da yaşamasaydı hangi şehirde yaşamak isterdi,neden??
Gsbasket'le nasıl tanıştı?

Bu haftaki konuk seçimi yerinde olmuş..

Biri iki tane de soru sormadan geçmeyeyim..

1- Gs Basket Ankara buluşmasında gördüğüm Onur Balcı ile daha sonra maçlarda gördüğüm Onur Balcı arasında hiç fark yoktu. Yani çok sakin ve çok konuşmayan bir yapısı vardı, acaba bu sakin tavrı genel midir, yoksa o günlere özel mi?

2- Ankara'da oturmayan bir çok insan için Ankara hep itici gelmiştir, hatta nefret edenler dahi vardır. "Memur Kenti Ankara" hakkında düşünceleri neler?

3- Öğretmenlik mesleği çok önceden beri kafasında var olan bir meslek miydi yoksa "Allah ne verdiyse" mantığıyla mı öğretmen oldu? Buna paralel olarakta kutsal meslek olan Öğretmenlik konusunda ki düşünceleri nedir?

4- Çöken/Çökertilen ve içi boşaltılan bu eğitim sistemimizle ilgili düşünceleri nedir ve eğer kendisine böyle bir yetki verilirse nasıl düzeltmeye çalışır?

Öncelikle Onur abime en içten sevgiler.

1.) Öğretmen olmak isteyen kardeşlerine tavsiyesi nedir?

2.) Kendiyle ilgili en sevdiği,en nefret ettiği özelliği?

3.) Hayat felsefesi nedir?

4.) Galatasaray sevgisi nerden geliyor,bu forumla nasıl tanıştı?

5.) Onur Yavuz hakkında ne düşünüyor? :)

şimdilik bu kadar,devamı gelecek...

Neden basketbolu diğer yöneticiler kadar yoğun takip etmiyor?

* Köy Enstitüleri yerleşkelerinden birine sahip olan Hasanoğlan´da ikamet eden birisi olarak, Köy Enstitüleri hakıknda neler düşünüyor? Eğer bu eğitim kuruluşları kapatılmamış olsaydı neler farklı olurdu ülkemizde?

* Türkçe öğretmenliğini bilinçli olarak mı seçti yoksa öğretmenlik olsun da fark etmez mi diyordu? Eğer özellikle Türkçe öğretmenliği ise tercihi belirli bir sebebi var mıydı?

* "Aşk üzerine notlar" adlı bir kitap yazsa, eserin içeriğinde neler yer alır?

* Türkçe öğretmeni olarak aşağıdaki paragrafın ana fikri hakkındaki düşünceleri nelerdir?

"Bir saatin değerini anlamak için sevgilisiyle buluşmayı bekleyen aşığa sor.
Bir dakikanın değerini anlamak için treni kaçırmış bir yolcuya sor.
Bir saniyenin değerini anlamak için kazadan kıl payı kurtulmuş bir kişiye sor.
Bir salisenin değerini anlamak için olimpiyatlarda gümüş madalya almış bir atlete sor.
"

Şimdilik bu kadar, elbette devamı gelecek.

dünyadaki adaletsizlik hakkında neler demek ister..? gerçekten çabalamış ve başarmış saygıdeğer kişileri bir kenara bırakırsak; anasının karnından büyük fırsatlar kucağında olarak doğmuş kişiler çoktan yırtmış oluyorken, ergenliğinde diri diri toprağa gömülecek olan küçük kızların durumunu nasıl açıklayabiliriz..? kader mi..? tip, para, güç, sağlık vs her şeyi bünyesinde toplayabilmiş kişilerle terörün, kan davasının, bulaşıcı hastalıkların, sefaletin merkezinde doğmuş ve yetişmiş kişilerin arasındaki farkı mevlam neylerse güzel eyler olarak mı geçiştirmeliyiz..? yoksa "lan??!!" diyip bu ayrımı sorgulamalı mıyız..? kolu bacağı sakat olarak bu hayata tutunmak zorunda olan insanların, önüne geleni küçümseyen, kıçlarını parayla silen, kalp kırıp arkalarına bir kez dahi olsun bakmayan oççuklarıyla aynı havayı soluması vs..? sorular uzar gider de kafa hötmeyelim..

teşekkürler..

Tek sorum var kendisine.

Doktor olaylara nasıl oluyorda bu kadar sakin yaklaşabiliyor.Sakinliğini nasıl koruyor.

Son zamanlarda iletilerinden onu üzen birşey olduğunu anlıyorum,Onu üzen şeyin adı Aşk mı yoksa ? :p

ABD'den gelen eğitim yetkilileri ülkemizin anaokullarında yetişen, yaşları 3-6 arasında değişen çocukların üstün zekasının ileride; ilköğretim,lise,üniversite aşamalarında nasıl köreltildiğine anlam verememişler. Bu vaka konusunda kendi mesleği de olan öğretmenlerin payı ne derecedir, bu acı pastanın en büyük dilimi hangi kişi veya kurumlara aittir ?

Teşekkürler...

- Türk basın sektörünün yapısını genel anlamda nasıl görüyor?
- Ülkemizin gündemi çok hareketli her zaman olduğu gibi. Başlıca çözüme ulaştırmamız gereken sorun nedir?

- Kendisinde şu huyumu mutlaka değiştirmeliyim dediği bir alışkanlık var mı?
- Sosyal hayatı nasıl? Hangi sıklıkla sinemaya, tiyatroya, sergi vs. gider?
- En son okuduğu ve kendisini etkileyen, bize önerdiği kitap, albüm vs nedir?

- Galatasaray'da yaklaşan seçimi nasıl değerlendiriyor?

Çok mu oldu ne? :)

Arkadaşlar, sorularınızı bugün gönderebilirsiniz. İlginiz için teşekkürler.

Onur Yavuz ile arasındaki "Edi-Büdü" misali ilişkiyi açıklayabilir mi?

Yeşilçam'dan en sevdiği aktör kimdir?*

Yeşilçam'dan en sevdiği aktrist kimdir?*

En sevdiği Yeşilçam filmi nedir?*

Öğretmenlerin maaşları hakkında ne düşünmektedir? :)

*Bugünlerde Yeşilçamla bayağı yakından ilgileniyorum da... :)

Öğretmenlik uzun zamandan beri hayalini kurduğu bir meslek miydi?

Keşke başka bir memlekette ve farklı bir yaşamda olsaydım diyor mu? Yoksa ben bu memleketi böyle sevdim mi diyor?

Hayatında ''keşkeleri'' yeri var mıdır?

Balcı&Yavuz ikilisini bize nasıl tanımlar?

Can Bulubay' Alıntı:
dünyadaki adaletsizlik hakkında neler demek ister..? gerçekten çabalamış ve başarmış saygıdeğer kişileri bir kenara bırakırsak; anasının karnından büyük fırsatlar kucağında olarak doğmuş kişiler çoktan yırtmış oluyorken, ergenliğinde diri diri toprağa gömülecek olan küçük kızların durumunu nasıl açıklayabiliriz..? kader mi..? tip, para, güç, sağlık vs her şeyi bünyesinde toplayabilmiş kişilerle terörün, kan davasının, bulaşıcı hastalıkların, sefaletin merkezinde doğmuş ve yetişmiş kişilerin arasındaki farkı mevlam neylerse güzel eyler olarak mı geçiştirmeliyiz..? yoksa "lan??!!" diyip bu ayrımı sorgulamalı mıyız..? kolu bacağı sakat olarak bu hayata tutunmak zorunda olan insanların, önüne geleni küçümseyen, kıçlarını parayla silen, kalp kırıp arkalarına bir kez dahi olsun bakmayan oççuklarıyla aynı havayı soluması vs..? sorular uzar gider de kafa hötmeyelim..

teşekkürler..

Ekşi yazarları gibi anlatmışsınız.

Benim sorumda, kaç yaşında evlenmeyi düşündüğü.

Sorular için teşekkür ederiz

en kısa zamanda soruları toparlayıp Onur abiye ileteceğiz

görüşmek üzere...

Tonguç Sarp Gavtoğlu' Alıntı:
[quote="Can Bulubay":1hgxal1l]dünyadaki adaletsizlik hakkında neler demek ister..? gerçekten çabalamış ve başarmış saygıdeğer kişileri bir kenara bırakırsak; anasının karnından büyük fırsatlar kucağında olarak doğmuş kişiler çoktan yırtmış oluyorken, ergenliğinde diri diri toprağa gömülecek olan küçük kızların durumunu nasıl açıklayabiliriz..? kader mi..? tip, para, güç, sağlık vs her şeyi bünyesinde toplayabilmiş kişilerle terörün, kan davasının, bulaşıcı hastalıkların, sefaletin merkezinde doğmuş ve yetişmiş kişilerin arasındaki farkı mevlam neylerse güzel eyler olarak mı geçiştirmeliyiz..? yoksa "lan??!!" diyip bu ayrımı sorgulamalı mıyız..? kolu bacağı sakat olarak bu hayata tutunmak zorunda olan insanların, önüne geleni küçümseyen, kıçlarını parayla silen, kalp kırıp arkalarına bir kez dahi olsun bakmayan oççuklarıyla aynı havayı soluması vs..? sorular uzar gider de kafa hötmeyelim..

teşekkürler..

Ekşi yazarları gibi anlatmışsınız.

Benim sorumda, kaç yaşında evlenmeyi düşündüğü.[/quote:1hgxal1l]

iyi anlamda mı kötü anlamda mı bilemedim.. boşa atınca böyle oluyor.. boşa atmak iyidir..

bu akşam sorular hazırlanıp yollanacaktır