Altı ayın muhasebesi: Erman Kunter bu takıma ne çalıştırdı?

Bu rezaleti ayrı bir konu altında tartışmamız gerektiğini düşünüyorum. Erman Kunter başlığında da değil, tarihe ayrıca not düşmeliyiz ki, GS basketbol tarihinde bir ibret vesikası olarak yer alsın.

Çocuk aklımla da olsa 7-8 yaşlarımdan bu yana basketbola tutkunum. Galatasaray'ın çok yetersiz, çok kalitesiz dönemlerini gördüm (hatta yaşça benden büyük olanlar çok daha net anımsar 2003-2005 arası fetret dönemini). Şubenin dibe vurduğu, küme düşmek üzere olduğu sezonları üzülerek ama yine de saygıyla izledim. Yetersiz coachlar, kalitesiz yabancılar geldi geçti ama hemen hemen hepsi elinden geleni yapmaya çalıştı. Yetersizlik, mücadele etmeye engel değildi çünkü. En başarısız/beceriksiz rotasyonlarımız bile bende bir iz bıraktı. Mesela, sumocu cüssesiyle Jason Keep'in deplasmanda kafa kafaya giden bir maçın son anlarında pota altında çektiği hücum ribaundu ve kan ter içindeyken orada faul almayı başarabilmesi! Ekmeğini taştan çıkarmıştı... Jacobson düzgün işleyen bir setin sonunda şutu sokamazdı ama olsundu. Boddicker, savunmada pek iş yaptığını hatırlamıyorum ama hücumda didinir skor üretirdi. Bir çok farklı sezondan Ersin Görkemler, Burak Sezginler, Jacobsonlar, Valentin Pastallar ve daha nicesi... Hiçbiri üst seviye basketbolcu değildi belki ama bir iz bıraktılar. Ellerinden geleni yaptılar çünkü.

Yetersizlerin çırpınmasıydı Galatasaray basketbolunun fetret devri. "Adım Hıdır elimden gelen budur"du parkede olup biten ama örneğin Jason Keep o son ribaundu çektiğinde sevinçten deliye dönebiliyordum TV karşısında. Ya da Jacobson nadiren de olsa ritm bulduğunda. Çünkü bir emek vardı. Başarısızlık o emeği alkışlamaya engel olabilir miydi? Hayır, asla!

Galatasaray'ın hiç böylesi bir duruma düştüğüne şahit olmadım. Galatasaray'ın hiç böylesi "sömürüldüğünü" görmedim. Galatasaray'ın bir coach eskisi tarafından göz göre göre uçuruma itildiğini ve şubenin buna bir akıl tutulması halinde gafil avlandığını yaşamadım.

Biri bana anlatsın. Bu takım antrenmanlarda ne çalıştı? Daha doğrusu, bu takım antrenman yaptı mı? Kondisyon yükledi mi? Set ya da hızlı hücum çalıştı mı? Nasıl çalıştı demiyorum, çalıştı mı? Çünkü ciddi şüpheler içerisindeyim artık.

Bu tablonun bir açıklaması olmalı. Erman Kunter'in görevine son verildi. Eee, harika, her şey halloldu mu peki? Bu oyuncular 6 ay boyunca nasıl hazırlandı ya da hazırlandı mı? Bu oyunculardan sorumlu olan Erman Kunter ne yaptı ya da yap(tır)madı da oyuncular, geniş rotasyonun kullanıldığı maçlarda dahi kendinde geri koşacak takati bulamaz oldular?

Lütfen bilen, bilgisi olan varsa anlatsın.

Somut durum, "hmm Erman Kunter'le olmadı, haydi önümüze bakalım"la geçiştirilecek gibi değil.

Galatasaray tarihine karşı bizler de sorumluyuz.

Son düzenleme:
Beden eğitimi derslerinde hoca bizi iki koşturup sonra serbest bırakırdı.Erman Kunter'de sanırım aynısını bizim takıma yapmış. :)

Oktay hocanın maç sonu açıklamalarını okuyorum ve iyice emin oldum ki; tablo, 5-6 ay boyunca Erman Kunter'in bu takıma coachluk yapmadığını ve adeta takımı sabote ettiğini gözler önüne seriyor.

"Nefesimiz yetmedi" diyor ikidir Oktay hoca. Takım hiçbir şey çalışmamış çünkü, çok belli. Ne kondisyon, ne güç, ne taktik...

5-6 ay boyunca sahipsiz kalmışız maalesef.

Bir an geçmişe gittim hatta edirnede Brain Boddicer maçtan önce oynamayacağını söylemişti,nedenini sorduk adam bel soğukluğu olmuş zar zor oynattık, bunu çok az kişi bilir.Daha öncesi de var Jason Robert Koch sene.Şimdi Oktay hocanın nefesimiz yetmiyor demesinin sebebi, kondisyon değil oyuncu ve özellikle 5 numara pozişyonundaki oyuncuların eksik olması.

Aynen öyle aynen öyle... Oktay hoca açıkça bu takımın kondisyonu yetersiz diyor. Yazın Amerikalı bir kondisyoner bizi çalıştırmış sonrasında ayrılmıştı.

Çok net şekilde kötü niyet var bu kadronun oluşumunda ve takip eden süreçte. Hangi akla hizmet Rakeem Christmas gönderiliyor mesela? Adam şu an boşta olsaydı ondan daha iyi pivot piyasada bulamazdık. Rakeem'i yollayıp pivot alacağız deyip almayıp gitmeden 1 gün önce ne idüğü belirsiz bir Henry Walker hamlesi geliyor. Gerçekten şaibe dolu bir hamle.

Sakatların son durumu önemli. Renfroe ve Hopson'da ciddi problem yoksa ve de Hendrix'te keza 10 gün sıkı çalışmak için güzel zaman var. Bu arada hazır bir pivot transferi lazım.

5 numara Rakeem Christmas ve 4 numara Tj Cline'ı gönderdik. Eğer bir basketbol takımı için olmazsa olmaz olan bir kadro planlaması yaptıysan (yaptıklarını düşünmek istiyorum, fazla iyi niyetli de olabilirim) bundan sonra yapılacak şey basitti...Bu giden 5 ve 4 numara yerine aynı pozisyonlara birer oyuncu alınacaktı.

Acaba çok mu zordu bunu düşünebilmek ve uygulayabilmek...!?

Burda her isteyen istediğini söylemez eğer elinizde deliliniz yoksa.İkili tartışmak istemiyorum,ancak sezon başından beri bakıyorum bazı genç kardeşimiz almış sazı eline habire başlıyor salvoya ,Eğer bildiğin bir durum varsa elinizde ispatınız varsa çıkarsın başkanın karşısına benim gibi bunlar galatasaray parasını iç ediyor dersiniz bu da ispatı deyip banka dekontlarını koyarsınız önüne o adamda bir daha o kulüpten içeri giremez.He bunu kim yaptı derseniz Ben bunu yaptım derim size kardeşlerim o adamda kim olduğu belli.Şimdi Doruk kardeşim varmı delilin yoksa girme bu konulara çünkü ithamını ispatla derler.Basketbolu kıyısından bilen herkes Oktay hocanın bunu söylerken kondisyondan değil takım eksiklerinden kadro yetersizliğinden bahsediyor olması.Giden iki oyuncu biri 5 numara biri 4 numara ikiside paralarını alamadığından dolayı gittiler.Kalan 6 oyuncuda ihtar çektiler kulübe,daha önce yazdım hatta dedim ki!!! transfer yasağı gelecek kulübe geldimi geldi Walker denen bir oyuncu alındı 3-4 oynuyor 100 bin dolar şaibe ile suçladığınız adam daha bu kulüpten 5 krş almadı.Şimdi Hocaya zaman diyoruz elin amerikalısına 2. maçta eleştiriyoruz daha adam TR saatine alışamadı dediğim gibi işin ucunda tamamen parasal 3 krş 5 köfte olmaz.

Burda her isteyen istediğini söylemez eğer elinizde deliliniz yoksa.İkili tartışmak istemiyorum,ancak sezon başından beri bakıyorum bazı genç kardeşimiz almış sazı eline habire başlıyor salvoya ,Eğer bildiğin bir durum varsa elinizde ispatınız varsa çıkarsın başkanın karşısına benim gibi bunlar galatasaray parasını iç ediyor dersiniz bu da ispatı deyip banka dekontlarını koyarsınız önüne o adamda bir daha o kulüpten içeri giremez.He bunu kim yaptı derseniz Ben bunu yaptım derim size kardeşlerim o adamda kim olduğu belli.Şimdi Doruk kardeşim varmı delilin yoksa girme bu konulara çünkü ithamını ispatla derler.Basketbolu kıyısından bilen herkes Oktay hocanın bunu söylerken kondisyondan değil takım eksiklerinden kadro yetersizliğinden bahsediyor olması.Giden iki oyuncu biri 5 numara biri 4 numara ikiside paralarını alamadığından dolayı gittiler.Kalan 6 oyuncuda ihtar çektiler kulübe,daha önce yazdım hatta dedim ki!!! transfer yasağı gelecek kulübe geldimi geldi Walker denen bir oyuncu alındı 3-4 oynuyor 100 bin dolar şaibe ile suçladığınız adam daha bu kulüpten 5 krş almadı.Şimdi Hocaya zaman diyoruz elin amerikalısına 2. maçta eleştiriyoruz daha adam TR saatine alışamadı dediğim gibi işin ucunda tamamen parasal 3 krş 5 köfte olmaz.

Delil varsa savcıya gidilir başkana değil. Zaten hırsızlığın, yolsuzluğun, sahtekarlığın delili de olmaz, genellikle hissedilir.

Tabi Christmas para alamadığı için gitti Walker da para alamadığı için geldi. Keyfimiz 5 değil de 3 numara oynayanı almak istedi [emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bahsettiğim yolsuzluk şüpheleri erkek takımına mahsus değil. Kulüp Genel Kurul üyesi arkadaşlarımız gerekli hazırlıkları yapıyorlar. Mart'a yani mali genel kurula bir şey kalmadı. Orada yetkili kişiler gerekeni konuşacaklardır.

Bu Erman Kunter'in peşini bırakmayacağız ve de unutturulmaya çalışılmasına müsade etmeyeceğiz Mithat abi kusura bakma :)

İspanya semalarından gelen uzun ne durumda senden o ismi rica edelim biz en iyisi :)

Bahsettiğim yolsuzluk şüpheleri erkek takımına mahsus değil. Kulüp Genel Kurul üyesi arkadaşlarımız gerekli hazırlıkları yapıyorlar. Mart'a yani mali genel kurula bir şey kalmadı. Orada yetkili kişiler gerekeni konuşacaklardır.

Bu Erman Kunter'in peşini bırakmayacağız ve de unutturulmaya çalışılmasına müsade etmeyeceğiz Mithat abi kusura bakma :)

İspanya semalarından gelen uzun ne durumda senden o ismi rica edelim biz en iyisi :)
Varsa öyle bir durum sonuna kadar gidilsin,beni bilenler bilir babamın oğluna acımam.İspanya işi zora girdi carlton iverson ismini duydum ama sıkıntı parasal

Benim merak ettiğim, Mithat Bey’in iddia ettiiği üzre, Renfroe ve Hopson transferleri dışındaki oyuncuların alınmasına kimin karar verdiği. Bu transferlerde özellikle Levent Topsakal’ın menejerliğini yaptığı oyuncuların tercih edilip edilmediği. Eğer edildiyse, Levent Topsakal’ın ne kadar komisyon ücreti aldığı. Kimseyi itham etmiyorum, sadece bilgi sahibi olmak istiyorum.

Benim merak ettiğim, Mithat Bey’in iddia ettiiği üzre, Renfroe ve Hopson transferleri dışındaki oyuncuların alınmasına kimin karar verdiği. Bu transferlerde özellikle Levent Topsakal’ın menejerliğini yaptığı oyuncuların tercih edilip edilmediği. Eğer edildiyse, Levent Topsakal’ın ne kadar komisyon ücreti aldığı. Kimseyi itham etmiyorum, sadece bilgi sahibi olmak istiyorum.
Utku bey bakın şimdi sizin 5 kişilik pivot listenizde ne hendrix nede rakeem var ama bütçe yok anlaştığınız bir pivot var oda malum sakaryadaki moustafe ama menejeri size vermiyor çünkü sizden alacağı var.O zaman önünüze ne konuluyorsa ona mecbur bırakılıyor.Levent topsakalın kaç oyuncusu var tam bilemiyorum.

Oktay Hocanın açıklamalarından benim anladığım durum kondisyonla ilgili değil, nefesimiz yetmiyor derken bence takımın kalite eksikliğinden ve kadronun kötü kurulmuş olmasından bahsediyor. Benim kanaatim bu.

Galatasaray garip bir camiadır, hep yolsuzluk olduğu konuşulur buna dair kanaatler olur ama hiçbir zaman bildiklerini söyledikleri şeyler net şekilde açıklanmaz, yapıldığı söylenen finansal denetimler açıklanmaz. Yalnızca konuşulur, bundan sonra da farklı olacağını düşünmüyorum. Genel olarak mali kongrede konuşacağız diyenler de konuşmaz ve yönetimler ibra edilir:) bu kısır döngünün değişeceğini hiç sanmıyorum. Galatasarayda muhalefetin ne kadar kolpa olduğunu da genellikle net şekilde görürüz. Her seçimde aday olacağını söyleyen esip gürleyen adamlar seçim olunca ortadan kaybolurlar.. tamamen kolpa bir durum söz konusu. Şu anki başkan bence gelmiş geçmiş en başarısız başkan ama bu adamın bile karşısına aday çıkamıyor ve bu adam bile muhalefetle dalga geçebiliyor. İmza toplayanlar seçim olunca tüydüler diyerek ki adam haklı :)

Utku bey bakın şimdi sizin 5 kişilik pivot listenizde ne hendrix nede rakeem var ama bütçe yok anlaştığınız bir pivot var oda malum sakaryadaki moustafe ama menejeri size vermiyor çünkü sizden alacağı var.O zaman önünüze ne konuluyorsa ona mecbur bırakılıyor.Levent topsakalın kaç oyuncusu var tam bilemiyorum.
Şimdi anlattığınız şeyler gerçek olabilir burası Galatasaray ama diğer taraftan da Kunter'in şunu şu yüzden istedim bunu bu yüzden istedim. Hendrix'i şu sebeple çok istedim, bize çok faydalı olacağını düşündüm gibi açıklamaları var ve yanlış hatırlamıyorsam da ilk transferi Hendrix kendisinin.. O yüzden de bende taşlar tam olarak yerine oturmuyor. Ayrıca madem kendisi istediği kadroyu kuramadığını düşünüyor neden kadromuz iyi bütçemiz başarılı olmak için yeterli, amacımız bütün kupalarda final oynamak gibi demeçler verdin demezler mi..? Ayrıca eğer işlerin istediği gibi gitmediğini düşünüyordu keşke daha önce istifa etseymiş.

Şimdi anlattığınız şeyler gerçek olabilir burası Galatasaray ama diğer taraftan da Kunter'in şunu şu yüzden istedim bunu bu yüzden istedim. Hendrix'i şu sebeple çok istedim, bize çok faydalı olacağını düşündüm gibi açıklamaları var ve yanlış hatırlamıyorsam da ilk transferi Hendrix kendisinin.. O yüzden de bende taşlar tam olarak yerine oturmuyor. Ayrıca madem kendisi istediği kadroyu kuramadığını düşünüyor neden kadromuz iyi bütçemiz başarılı olmak için yeterli, amacımız bütün kupalarda final oynamak gibi demeçler verdin demezler mi..? Ayrıca eğer işlerin istediği gibi gitmediğini düşünüyordu keşke daha önce istifa etseymiş.
Sevgili Can sen onun yerinde olsaydın sen nederdin bu takım iş yapmaz bu takım kümeye oynar mı derdin.Hendrix ilk açıklanan olabilir ama ilk anlaşılan ve peşinatı verilen o değil.

Sevgili Can sen onun yerinde olsaydın sen nederdin bu takım iş yapmaz bu takım kümeye oynar mı derdin.Hendrix ilk açıklanan olabilir ama ilk anlaşılan ve peşinatı verilen o değil.
Elbette bu takımdan bir şey olmaz da diyemez onu ben de diyemezdim ama başarısız sonuçlar gelmeye başladıkça ve devam ettikçe işler istediğimiz gibi gitmedi, olmadı yapamadık deyip görevi bırakırdım.

Simdi soylediklerinizi dogru sekilde anlamaya calisiyorum:

Diyorsunuz ki, pivot pozisyonu icin, Erman Kunter'in 5 kisilik bir transfer listesi vardi. Ancak bu 5 oyuncunun da menejerlerine borclu oldugumuzdan dolayi, hicbirini alamadik. Rakeem Christmas, Hendrix, TJ Cline transferleri, normalde listede olmayan ama bizim borclu olmadigimiz bir menejerin oyunculari arasindan, zorunlu olarak secildi. Dogru mu anliyorum?

Eger piyasada bu kadar kotu bir reputasyonumuz varsa, nicin yabanci oyunculara yoneldik ki o zaman? Neresinden bakarsaniz bakin, burada ya buyuk bir yolsuzluk, ya da akillara zarar bir beceriksizlik var. Diger yazilarinizda belirttiginiz, "yapilabilecek birsey yoktu, en iyisi buydu" argumanina kesinlikle katilmiyorum. Ciddi bir yolsuzluk arastirmasindan gecmemiz gerekiyor kulup olarak.