Avr. Tek. San. Basketbol Şamp. Final: Türkiye - İtalya

Avrupa'nın engelli organizasyonlarda başkent olarak kullandığı Adana.Geçen sene organize ettiği 22 yaş altı tekerlekli sandalye basketbol şampiyonasından sonra bu sene de A klasmanda Avrupa Şampiyonasına ev sahipliği yapıyor.

Avrupa'nın en saygın turnuvası olacak bu sporda.Ve geçen seneden sonra bu sene de Adana bu işten alnının akıyla çıkmayı başaracak.

Geçen sene genç milliler Avrupa 2.liğini kapmışlardı Adana'da.Bu sene de A milli takımın tek hedefi var oda zirve.

Takımımızn hocalığını aynı anda Galatasaray'da da görev yapan Sedat İncesu yürütmekte.
Şuanda İsrailde özel bir turnuvaya katılan takım ay başında Türkiyede son ve en kapsamlı hazırlık turnuvasına katılıp Adana'ya yol alacak.

Bu süreçte takımla ilgili olayları buraya geçmeye çalışacam.Kimsenin bişeler yazmasını beklemiyorum ama belki okumak isteyen bir kaç kişi çıkar :) .

Re: 2009 Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası(ADANA)

Ben de elimden geldiğince salona gidip millilerimizin yanında olmaya çalışacağım.. Pek inanmıyorum ama umarım hakettikleri ilgiyi görürler.. Ben kendi adıma elimden geleni yapacağım.. Hatta bir katkısı olur diye bazı maçlara kardeşlerimide götüreceğim.. :p

Artık bu turnuvada bir patlama bekliyorum takımımızdan. Kulüp düzeyinde o kadar uluslararası başarı elde ettik, bunu milli takımlar düzeyinde bir başarı ile taçlandırmamamız için hiç bir neden yok.

Kadrodan bir kaç isim sayabilirim sanırım; en azından bizim takımdan İsmail Ar, Selim Demirdağ, Selim Sayak ve Ferit Gümüş'ün olacağını düşünüyorum. Beşiktaş'dan Kaan, eski oyuncularımızdan Ahmet, Ali Asker ve Özgür'ü de almıştır Sedat Hoca.

Galatasaray:
İsmail Ar
Fikri Gündoğdu
Ferit Gümüş
Selim Sayak

Saran Anadolu:
Özgür Gurbulak
Volkan Aydeniz

Beşiktaş:
Aytaç
Murat
Bülent

İzmir Belediye:
Bestami Boz
Murat

Karabük:
Murat Arslanoğlu

Engelli Yıldızlar:
Ali Asker

1 kişiyi unuttum onuda yazarım buraya.

Diğer takımlardan bile birçok formamızı giymiş oyuncu var Milli takımda. Ben de artık daha çok geçlendiğimizi düşünüyorum. Özellikle Ferit ve Özgür gibi oyuncular skor yükünü taşıyabilecek kapasitedeler.

Geçen gün Aylin Yıldızoğlu'nun jübile maçında salondaydı engelsiz aslanlar..

Çok moralli gördüm oyuncularımızı.. Ben de iyi bir sonuç bekliyorum bu turnuvudan.. Arda sanırım unuttuğun kişi bjk'den Kaan.. Onu da gördüm salonda.. Ayrıca kadroda Fikri'nin olmasına çok sevdindim.. Selim Demirdağ abimi de izlemeyi çok isterdim ama kısmet değilmiş.. İnşallah maçlarımızın çoğunu Menderes'te oynarız.. Yüreğir'de ki maçlara da elimden geldiğince gitmeye çalışırım ama Menderes'te olursa çok çok iyi olur :) Hemen 5 Ekim else de gitsem maçlara..

Saadet Unal' Alıntı:
Geçen gün Aylin Yıldızoğlu'nun jübile maçında salondaydı engelsiz aslanlar..

Çok moralli gördüm oyuncularımızı.. Ben de iyi bir sonuç bekliyorum bu turnuvudan.. Arda sanırım unuttuğun kişi bjk'den Kaan.. Onu da gördüm salonda.. Ayrıca kadroda Fikri'nin olmasına çok sevdindim.. Selim Demirdağ abimi de izlemeyi çok isterdim ama kısmet değilmiş.. İnşallah maçlarımızın çoğunu Menderes'te oynarız.. Yüreğir'de ki maçlara da elimden geldiğince gitmeye çalışırım ama Menderes'te olursa çok çok iyi olur :) Hemen 5 Ekim else de gitsem maçlara..

Gelseydin tanışırdın takımla :)

Bugün spor salonunu aradım programı öğrenmek için ama telefonu açan kadının dünyadan haberi yok :? Bugün salon da maç var mı yok mu gelen olur mu bilmiyorum dedi.. Arkadan bir adamın sesi geldi Çarşamba günü Serinevler'de İsveç ile maçımız varmış saat 19:00 da.. Tabi ne kadar doğru tartışılır.. Ki inşallah doğru değildir.. Bilen biri hayrına programı buraya yazarsa sevinirim :)

Saadet Unal' Alıntı:
Bugün spor salonunu aradım programı öğrenmek için ama telefonu açan kadının dünyadan haberi yok :? Bugün salon da maç var mı yok mu gelen olur mu bilmiyorum dedi.. Arkadan bir adamın sesi geldi Çarşamba günü Serinevler'de İsveç ile maçımız varmış saat 19:00 da.. Tabi ne kadar doğru tartışılır.. Ki inşallah doğru değildir.. Bilen biri hayrına programı buraya yazarsa sevinirim :)

Saadet http://www.adana2009.com sitesinden detaylı bilgi alabilirsin sanıyorum.

Erdal'cım çok teşekkür ederim ama bu siteden pek birşey anlamadım.. :)

Ama bugün İsmail'e sordum yarın Menderes'te Fransa ile maçımız varmış saat 14:30 da.. Çok şükür yarın ilk kez maça gideceğim..

Fransa maçını 2 uzatma sonunda maalesef 85-89 kaybettik.. Maça 15 dakika geç gittim salona girdiğimde gördüğüm manzara korkunçtu.. İlk başta oturacak bir yer bulamadım.. Ne kadar çoluk çocuk varsa doldurmuşlar salona.. Çok kötü sesler çıkarıyorlardı.. Bence o topluluk oyuncularımızı motive edeceğine daha çok konsantrelerini bozdu.. Eğer nerde nasıl tepki vereceğini bilen bir kitle olsaydı o maçı kesin kazanırdık.. Çok yazık oldu.. Millilerimiz çok çok üzüldü.. Onları öyle üzgün görünce ben de kötü oldum.. :(

İsveç ve İngiltere maçları çok zor geçecek. Keşke Fransa'yı yenebilseydik...

Dün İngiltere'ye yenildik, bugun İsveç ile oynuyoruz şu anda 59-54 öndeyiz maçın bitmesine 4:01 var.

Isveç'i 67-57 mağlup ettik! Çok büyük bir zafer! İsveç milli takımı bu dalda çok büyük bir takım, bu galibiyet çığır açacaktır. Helal olsun hepsine!

Ferit 30 sayı, 9 ribaunt
Özgür 25 sayı, 12 ribaunt, 5 asist
Ali Asker 9 sayı, 10 ribaunt, 8 asist

Haidari 9 sayı, 9 ribaunt, 16 asist
Gustavsson 13 sayı, 12 ribaunt

Özellikle 3 oyuncumuz müthiş bir performans sergilemiş bu karşılaşmada. Ve ilk yarıyı geride tamamladıktan sonra ikinci yarı ile harika bir geri dönüş var. Tebrikler tüm ekibimize..

Şu anda Polonya maçımız başlıyor. Çok önemli bir maç. Alırsak grubu 3. bitirip, diğer grubun ikincisi ile eşleşeceğiz (ya İtalya ya da Almanya ile).

Grubumuzda İsveç, Büyük Britanya'ya 69-62 mağlup oldu ve grubu 2-3 ile bitirdi. İngiltere ise 4-1 bitirdi. Fransa da İsviçre'yi yenerek grubu 4-1 ile bitirdi.