Avr. Tek. San. Basketbol Şamp. Final: Türkiye - İtalya

Re: 2009 Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası(ADANA)

Ben de kardeş ve kuzenimle dün ki maçı izledim.. Çok güzel bir maç oldu.. İzlerken büyük keyif aldım.. Ferit Gümüş'ün performansı büyüleyiciydi.. Yanlış hatırlamıyorsam 3-4 tane 3'lük attık.. Bu izledğim 3. maçtı ve ilk defa 3'lük atılmasına şahit oıldum.. Tabi gözden kaçırmışta olabilirim..:)

Kötü bir ilk periyodun ardından (7-20) ikinci periyot biraz toparlandık (18-12) ve ilk yarıyı 25-32 yenik kapattık.

Arkadaşlar yarın ki İsrail maçı saat kaçta acaba?
Bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler ;)

Saadet :)

Saadet maç bugündü ve grup maçlarında 5-0 yapan İsrail'i (ki gruplarında Almanya, İtalya gibi ekol takımlar vardı) 70-64 yenerek yarı finale yükseldik. Son 4 takım arasına kaldığımız için İngiltere'de yapılacak Dünya Şampiyonası'na katılma hakkını elde ettik.

Yarın saat 19.00'da Yüreğir Spor Salonu'nda İngiltere ile yarı final maçına çıkacağız. İsrail'i yenen takımın İngiltere'yi de yenebileceğini düşünüyorum. Grup maçlarında 10 sayı farkla yenilmiştik, rövanş için çok güzel bir fırsat çıktı önümüze.

Başta Sedat Hoca olmak üzere bütün takıma helal olsun!

Final geliyor çok az kaldı! İngiltere karşısında son 39 sn, 72-66 öndeyiz top bizde

Takımımız tarih yazmaya devam ediyor! İsveç ve İsrail'den sonra Büyük Britanya'yı da 75-69 mağlup ederek finale çıktık! Ekol takımları birer birer yendik! Milli takımlar düzeyindeki en büyük başarımız oldu sanırım.

Özgür 40 sayı, 10 ribaunt, 4 asist
Ali Asker 15 sayı, 5 ribaunt, 9 asist
Ferit 13 sayı, 11 ribaunt

Finalde Polonya'yı mağlup eden İtalya ile mücadele edeceğiz. Bu üç oyuncumuzun yanına bir skorer daha çıkarabilirsek İtalya'yı da mağlup edeceğimize inanıyorum.

Maç, bugün saat 14.30'da Adana Yüreğir Serinevler Spor Salonu?nda oynanacak.

Kupaya tek maç kaldı. Kupayı bekliyoruz.

İlk yarıyı 27-25 geride bitirdik.

İlk yarının istatistiklerine göre Özgür 11 sayı 3 rib. Ferit 7 sayı 3 rib. ile ön plana çıkmış.

Sedat Hoca ve oyuncularımıza güveniyorum. Kupa Türkiye´de kalacak.

Maç skoru 52-64 ne yazıkki.. Yinede tebrikler hepsine, finale kadar gelmekte önemli bir başarıdır özelliklede bu sporun ülkemizdeki şartlarını düşündüğümüzde..

Haklısın bu basarıyı da es gecmememiz lazım.

Ferhat Yeşiltaş' Alıntı:
Maç skoru 52-64 ne yazıkki.. Yinede tebrikler hepsine, finale kadar gelmekte önemli bir başarıdır özelliklede bu sporun ülkemizdeki şartlarını düşündüğümüzde..

Bu dalda milli takımlar düzeyindeki en büyük başarıyı elde ettik. Hepsine tebrikler buraya kadar geldikleri için, kupa gelseydi çok daha iyi olacaktı ama canları sağolsun. Özgür de yakında bir İtalyan veya bir Alman takımına transfer olur heralde:) Açık ara turnuvanın MVP'si bana göre.

Ben daha böyle saçma bir organizasyon anımsamıyorum.. Böyle üstüste maçlar mı oynanır.. Valla yazık oyunculara onlarda insan.. Maça gidemedim çünkü haberim yoktu hiç birşeyden.. :? Neyse Aslanlara kupa yakışırdı ama bu sonuçta küçümsenemez asla.. Tebrik ediyorum tüm kafileyi..

Saadet tekerlekli sandalye basketbolunda bütün turnuvalar böyle yapılıyor, hatta bazı günler bir günde iki maç oynuyor takımlar. O yüzden oyuncularımız bu tarz bir tempoya alışık.

Ayın 24'ünden beri güzel şeyler yaşadık.Stres fazlaydı.Son ikiye kalıp b klasmana düşme söz konusuydu.

Yabancısız Sedat İncesu hiç birşey yapamaz diyenler vardı.Sonuç olarak avrupa 2. olduk.