Beklenen Son...

Banvit-Karşıyaka maçı için Bandırma'ya giden Karşıyakalı taraftarların mola verdiği Balıkesir'de çıkan olayda bir taraftar öldürüldü.

Beko Basketbol Ligi'nde Bandırma'da bu akşam oynanan Banvitspor- Pınar Karşıyaka maçına giden bir grup Karşıyakalı taraftarın mola verdiği Balıkesir girişindeki Polis Okulu karşısındaki dinlenme tesislerinde olay çıktı.

Ortalığın savaş alanına döndüğü olay sırasında dinlenme tesisi sahibinin pompalı tüfekle ateş etmesi sonucu Karşıyakalı bir taraftar öldü. Saat 16.00'da başlayan maç öncesi meydana gelen olay nedeniyle Karşıyakalı tüm taraftarlar maça gitmeyi bırakıp Balıkesir'de olay çıkan dinlenme tesisinde toplanırken, güvenlik güçleri yoğun önlem aldı.

Yıllardır Karşıyakalı taraftarlara önlem alınamadı.Kırdılar, döktüler, parçaladılar ve sonunda bu olay oldu.Emin olun bu ne ilk ne de son olacak.
Ne denebilir ki.
Basketbol için çok kara bir gün.

Bu olayın iç yüzünü bilmiyorum ama karşıyaka taraftarını yakından tanıyorum.Manisa'nın ilçesi olan Salihli'de otururken 2-3 defa geldiler şehrimize ve geçtikleri yerlerde cam çerçeve bırakmazlardı sağolsun.Ayrıca karşıyakalı arkadaşlarımda ballandıra ballandıra nasıl göztepeliyi dövdüklerini anlatırdı bana sürekli.
Ne yazık ki takım tutmaktan arka çıkmaktan anladığımız bu.Ne kadar pislik yaparsan o kadar fanatiksin, iyi destekliyorsun.Olayı bilmemekle beraber eğer tersi olmuşsa özür dilerim herkesten ama bence bu olayda da yine bir çirkeflik ,laf atma vs. vs. sonucu olmuştur.Çünkü kimse kimseyi yok yere pompali ile vurmaz.Ölene rahmet, ailesine sabırlar diliyorum..

Karşıyakalı taraftarlarda ben artık taraftar zihniyeti görmüyorum . Onlar kendilerini Holigan , maçı oynayan oyunculara da Gladyatör gözüyle bakıyorlar buna eminim . Her gittikleri yerde olay çıkartabilir mi bir taraftar ? Birde övünüyorlar bu yaptıklarıyla . Bu kafayla daha nice taraftarlar kim vurduya ölür ama kimse düşünmez bu ölenlerin arkasında ne çok insan üzülecek , kahrolacak diye . Ne diyelim allah yakınlarına büyük sabırlar versin .

Bi Göztepeli olarak üzüldüm gerçekten.İmajları zaten kötüydü daha da kötü oldu.Klasik yağma muhabbetleri.Ne kadar inkar edilsede.Bende bu sene bandırma deplasmanına gttm Yalıyla yani Göztepe taraftar grubuyla adabımızla girdk her yere adabımızla çıktık.Ha doğruya doğru bizde de olmuyomuydu daha önce oluyordu böle olaylar.Ama bunların önüne geçmesi bilindi bu zor bişi değil.3 erli 4 erli girerlerse bu insanlar dükkana böle olaylar yaşanmaz.Otobüsten 50 kişiyi birden indirip dükkana salarsan adamlarda ne bulurlarsa alırlar ortamın verdiği gazla, ahlaksızlıkla.Tüp çalanlar oyuncak bebek çalanlar aklınıza gelmeyecek yağmalar gördüm.Bu olay inşallah herkese bi ders olur ve bi daha hiç bi takım bunu yaşamaz.Başın sağolsun Karşıyaka.

genel olarak karşıyaka taraftarının böyle şeyler yaptığı doğru ama bu olayda öyle bir durum olmadığını düşünüyorum..oluşumdan olan arkadaşımdan duyduğum kadarıyla karşıyka taraftarı 2 otobüs banvit maçına gidiyor yolda otobüste kendi içinde tartışma oluyor şöförde bunu görünce mola veriyor dışarda tartışılması için.aşağıda tartışma sürüyor.sonra benzin istasyonu görevlileri araya giriyor.bu nokta da karşıyakalılar bizim kendi içimizde bi sorun size ne oluyor tarzı şeyler söylüyorlar.sonra aralarında münakaşa çıkıyor.o sırada istasyon sahibi silahına sarılıyor.pompalı tüfekten çıkan kurşun özgüre geliyor.bunun üzerine çılgına dönüyor taraftarlar ve taş taş üstünde kalmıyor istasyonda..
bugün karşıyakanın maçında göztepelilerde vardı..bizde bişilerin anlaşılması için illa böyle birşey olması gerekiyor maalsef.ankaragücü-bursa dostluğuda bi cenazeyle başlamıştı:/sakaryanın bakış açısıda bir ölümle değişmişti..

yaralanan istasyonda görevli, hiçbir suçu olmayan, emeğiyle para kazanan ve şimdi ağır yaralı olarak hastane de yatan pompacılık görevini yapan 2 şahsa geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
bu konuda başka söylenecek tek şey var,
Burak'ın dediği gibi
beklenen son. şaşırmadım.

Valla bizim foruma giriyorum yali.org a kimsenin bu atkı takma muhabbetinden haberi yok.Tamam hepimiz üzüldük te kanal d deki spikerin yok Göztepeliler ksk atkısıyla geldiler maça demesi tamamen balon haber burda kimse o atkıyı takmaz onlarda takmaz ha gidilseydi ya atkısız ya da kendi atkımızla giderdik.

Semih TİYANŞAN' Alıntı:
Valla bizim foruma giriyorum yali.org a kimsenin bu atkı takma muhabbetinden haberi yok.Tamam hepimiz üzüldük te kanal d deki spikerin yok Göztepeliler ksk atkısıyla geldiler maça demesi tamamen balon haber burda kimse o atkıyı takmaz onlarda takmaz ha gidilseydi ya atkısız ya da kendi atkımızla giderdik.

Ya Semih biz ne diyoruz sen ne diyorsun be güzel kardeşim.
Konuşulacak son konu atkı meselesi olur bu olayda.
Takar-takmaz tartışmam orasını bu kadar kötü bir olay yaşanmışken...

Bu arada Utku Çapan renktaşın yazdıklarına da harfiyen katılıyor,alnının teri ile ekmek parasını kazanmak isteyen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

20 yaşında gencecik bir çocuk öldürülmüş yapılan yorumlara bak."Biz o atkıyı takmayız,zaten böyle olacagı belliydi,yağma yapmışlar dükkan sahibide çekip vurmuş"

Çocuk zaten haketmiş ölmeyi,hatta dükkan sahibi el bombası atıp hepsini öldürmeliydi diyenlerde olabilirdi.Zaten bu mantıkla gidersek yakında bu tiplerde türeyecektir.

Ne biçim bi millet olduk biz aklım almıyor.Hiçbirşeye şaşırmıyoruz,normal karşılıyoruz.20 yaşında çocuk pompalı tüfekle öldürülüyor,
adam orada biz o atkıyı takmayız diyor.
Sen takma zaten,senin atkıdan önce kazanman gereken bazı insani özellikler var.
Bırak bi atkın eksik olsun,önce insan olmayı öğren...

Bence bu topic sabitlensin.Millet olarak ne haldeyiz görsün herkes...

Evren YILMAZ' Alıntı:
20 yaşında gencecik bir çocuk öldürülmüş yapılan yorumlara bak."Biz o atkıyı takmayız,zaten böyle olacagı belliydi,yağma yapmışlar dükkan sahibide çekip vurmuş"

Çocuk zaten haketmiş ölmeyi,hatta dükkan sahibi el bombası atıp hepsini öldürmeliydi diyenlerde olabilirdi.Zaten bu mantıkla gidersek yakında bu tiplerde türeyecektir.

Ne biçim bi millet olduk biz aklım almıyor.Hiçbirşeye şaşırmıyoruz,normal karşılıyoruz.20 yaşında çocuk pompalı tüfekle öldürülüyor,
adam orada biz o atkıyı takmayız diyor.
Sen takma zaten,senin atkıdan önce kazanman gereken bazı insani özellikler var.
Bırak bi atkın eksik olsun,önce insan olmayı öğren...

Bence bu topic sabitlensin.Millet olarak ne haldeyiz görsün herkes...
Naparsın Evren Abi bizim insanlarımız böyle.Bu tür haberlere artık alıştı insanımız.Yok atkıyı takmadık,yok bunlar hep böyleydi felan.Sanki oh iyi olmuş dercesine kullanılıyor bu tür kelimeler.Ölen bir insan başka bir şey değil insan ! Onunda annesi yokmu babası yokmu kendinizi onların yerine koyduğunuzu bir düşünsenize.Allah rahmet eylesin,bütün yakınlarının ve Karşıyaka camiasının başı sağolsun.

Allah rahmet eylesin,pompacılar da umarım kurtulur bir an önce.. Fakat burada söylemem gereken de birşey var:

İsmet Badem her pazartesi TVnet televizyonunda program yapıyor. Programda söyleyen kimdi hatırlamıyorum da biri birşey demişti,çok doğru.
Bu olayın basketbol ile ilgisi yok,bizim toplumsal olarak ne durumda olduğumuzu gösteriyor sadece. Ama bu olay salonda olmamış biryerde olmamış,basketbolla alakasız bir mesele bu...

Bu konu hakkında bugün tüm ayrıntıları öğrendim. Yarın direkt olarak karşıyakalı üst düzey bir yöneticiyle konuşup birinci ağızdan teyit edip yazacağım.
kısaca özetleyecek olursam,
Karşıyaka taraftarlarını taşıyan otobüs, söz konusu istasyonu geçiyor, içerideki insanlar tuvalet ihtiyaçlarını karşılamak için otobüsü geri döndürüyorlar, bu arada istasyondan (sanırım) bir idareci hayır gelmeyin şeklinde kovmaya çalışıyor, cocukların tek isteği hepimizin bireysel olarak rahatça kullandığı tuvaletten yararlanmakmış ve sanırım o anda da üzerinde adamın silah varmış. çocuklar ne yani bunun için vuracakmısın gibi birşey söylemiş, tartışma ilerleyince adam vurmuş sanıyorum.
Anıl hakkında da, tribünde insanları yatıştıran iyi huylu bir insan olduğunu duydum, Allah rahmet eylesin.

Söylediklerimi şu anda 2. ağızdan yazıyorum. şimdilik ihtimal diyelim, yarın gerçeğini öğrenirim.

Burak Barut' Alıntı:
Yıllardır Karşıyakalı taraftarlara önlem alınamadı.Kırdılar, döktüler, parçaladılar ve sonunda bu olay oldu.Emin olun bu ne ilk ne de son olacak.
Ne denebilir ki.
Basketbol için çok kara bir gün.

katılıyorum burak böyle giderse bu son olmayacak. ama birşeyin eksik yazmışsın.
sadece basketbol için değil insanlık için kara bir gün

Bazen ölen mi haklı öldüren mi haklı diye düşünüyor insan ...

Bu olay bi benzin'cide olmuş sanırım ve taraftarlar taşkınlık yaptılar büyük ihtimalle adam'da dükkan'ını korumak için böyle birşey yaptı.

Takımını desteklemek başkadır,holiganlık başkadır.

Trübünlerden teker teker temizlemek gerek taşkınlık çıkaranları ve bir daha salonlara sokmamak lazım.Onların yeri salonlar değil çünkü ;)

Kardeşm bunları ben daha önce yazdım ama bn izmirdeyim ve olayın içnde olanları dinledim ve olay kesinlikle öyle değil Özgür kardeşimizde gerçekten çok kral bi adammış.Neyse uzatmıcam ama o çocuk günahsızmış.

Ben ölen kardeşimiz için demiyorum zaten.Allah rahmet eylesin gözümle görmedim neler yaşandı bilemem.Yukarıda yazdıklarım holiganlar için.Geçen ankaragücü taraftarlarını gördük inönü stadına geldiklerinde direk olay çıkarmaya çalıştılar bunların önüne geçilirse trübünler daha güzel biryer haline gelecek.

YAŞASIN FAİR PLAY ..

Öncelikle bu başlığı açana Burak Barut'a teşekkür ediyorum ama bazı yorumlar gerçekten çok üzdü beni basının olayı çarpıtması acımızın üstüne çıktı lütfen olayuın iç yüzünü bilmeden taraftar hakkında yorum yapmayın saygılar