BEYKOZ ve TOFAS takımlarının bir incelemesi

• Konbuyu başlatan kinglion
  • Başlangıç tarihi
K

kinglion

Misafir
Arkadaşlar küçük çaplı bir araştırma yaptım.
İkinci ligde maçlar önce 4 grupta oynandı. Bu 4 gruptan ikisinde 10 ikisinde 9 takım vardı. Tofaş bu ilk 4 gruptan A grubunda 10 takım içinde 18 maçta 17 Galibiyet 1 malubiyetle grubu lider olarak tamamladı. Beykoz da bu ilk 4 gruptan B grubunda yine 10 takım içinde yine 17 galibiyet 1 malubiyetle grubunu lider tamamladı. Bu ilk dört grupta ilk dört sıraya giren takımlar 8 takımlı iki grupta mücadele ettiler.
Bu ikinci oluşturulan 2 grupta Beykoz ve Tofaş E grubunda birlikte mücadele ettiler. Bu maçların sonunda Tofaş 14 maçta 13 galibiyet 1 malubiyetle grubu lider, Beykoz 14 maçta 11 galibiyet 3 malubiyetle gubu ikinci tamamladı. Daha sonra 8 takımlı iki grubun ilk dört sırasını alan 8 takım son bir grupta mücadele etti.
Bu son grupta Tofaş da Beykoz da 14 maçta 8 galibiyet 6 malubiyet aldı. Averajla Beykoz 3. Tofaş 4. oldu ve Play-out hakkı elde etti. Bu son grupta aslında TED Kolejliler de 8 galibiyet 6 malubiyetle Tofaş ve Beykozla aynı puanı almasına rağmen üçlü averajda altta kaldı.
Beykoz ve Tofaş sezon boyunca birbirleriyle toplam 4 maç yaptılar. Bu dört maçın ikisini Tofaş ikisini Beykoz kazandı. İki takımda birbirleriyle yaptıkları maçlarda kendi evlerindeki maçları kazanırken deplasmanda kaybettiler.

BEYKOZ TAKIMI
No Ad Soyad D. Tarihi D. Yeri
1 AHMET CAN KAN(Alt Yapı) 28.10.1987 İSTANBUL
2 AYKUT AYKAÇ(Alt Yapı) 23.04.1987 İSTANBUL
3 DERVİŞ GÖKHAN GÜNEY 11.05.1973 iSTANBUL
4 EMRE YILMAZ(Alt Yapı) 31.05.1986 İSTANBUL
5 ENGİN ELHAN 10.08.1979 SUSURLUK
6 ESAT SİNANOĞLU 13.06.1982 İSTANBUL
7 EVREN YENİCE 27.01.1979 İZMİR
8 FARUK RASNA 17.04.1975 SAKARYA
9 MUSTAFA GÜÇYETMEZ 17.02.1980 GAZİANTEP
10 OKAN ULUBAY 04.02.1972 SAMSUN
11 ONUR SONSIRMA 22.02.1985 ÜSKÜDAR
12 ONUR ÇATMABACAK(Alt Yapı)29.06.1987 İSTANBUL
13 POLAT KOCAOĞLU 03.05.1979 EDREMİT
14 TUFAN AKTULGALI 10.05.1980 İSTANBUL
15 TYRUS DESMON BOSWELL 28.10.1978 ALABAMA
16 ÜNAL AKYÜZ(Alt Yapı) 29.07.1987 TRABZON
17 VEDAT ERMAN 26.04.1973 İSTANBUL
18 YASİN YOL(Alt Yapı) 27.07.1987 İSTANBUL
19 YILMAZ SONER KARAKOÇ 21.06.1970 ERGANİ
20 YİĞİT ERBOY 25.09.1984 İZMİR

TOFAŞ TAKIMI
No Ad Soyad D. Tarihi D. Yeri
1 BORA SANCAR 08.01.1976 ANKARA
2 CAN UZUN 17.01.1986 BURSA
3 HADİ ÖZDEMİR 11.10.1983 SİVAS
4 HAKAN EROL 07.04.1983 KEÇİÖREN
5 HALİL KUTZURA 08.02.1984 LEFKOŞA
6 MELİH KABAKÇI 22.05.1982 BURSA
7 MELİH YAVŞANER 07.10.1978 BERN
8 MURAT KONUK 18.02.1972 ANKARA
9 NEDİM DAL 03.05.1975 TUZLA
10 OLCAY KARPAT(Alt Yapı) 10.08.1986 BURSA
11 ÖZGÜN ÖNVER 02.06.1982 FETHİYE
12 SALİH UĞRAŞAN 20.06.1983 BURSA
13 ULUĞ KAÇANİKU 31.05.1985 KOSOVA/YUG
14 VOLKAN ÇETİNTAHRA 26.04.1981 İZMİR

GALATASARAY TAKIM
SAYI SÜRE
4 Mert UYGUÇ 7 33:15
5 Nicholas JACOBSON 370 860:21
6 İsmet HACIOĞLU 5 26:29
7 Orhan GÜLER 6 23:9
8 Brian BODDICKER 382 769:55
9 Arda VEKİLOĞLU 151 494:30
10 Umut TINAY 105 495:45
11 Jason KEEP 99 190:22
12 Cihad ŞAHİN 70 280:3
13 Ufuk GÜRGEN 30 133:18
14 Burak SEZGİN 142 413:43
14 Ronald JOHNSON JR 290 707:41
15 Gökhan ÜÇOKLAR 129 481:55

Yabancıların maç başına sayı ve ribaund ortalamaları
SAYI RİBAUND
Nicholas JACOBSON 14,2 3,1
Brian BODDICKER 14,7 7,6
Jason KEEP 11,0 7,6
Ronald JOHNSON 12,6 4,6

Bu istatistiklere göre BENCE belirlenecek iki yabancı Boddicker ve Jacobson olmalı. Maç kadrosunda Boddicker yer almalı sakatlık halinde jacobson olmalı. Ama eğer Burak hiç oynamayacaksa o zaman Boddicker ve Keep olabilir. Ama bence bu iki yabancı aynı maçta oynayamayacağı düşünülürse bu bana pek doğru gelmiyor.
Şimdilik benden bu kadar arkadaşlar. Sonsuz sevgiler.
HERŞEY GALATASARAY İÇİN...[/u]

saol kinglion araştırma için
özellikle tofaş a karşı yapılcak maçta bence keep oynamalı
Nedim Dal gibi içerde iyi bi uzunu bizim takımda Keeptan başka kimse tutamaz

neyse bekliyip görelim 2 gün kaldı ..

Sağol Tequila

Tequila haklısın ama Keep'in de sayı gücü beni korkutuyor. Potadan uzaklaşınca pek isabet bulamıyor. Bazen de çok zor pozisyolarda uzaktan potaya dribling yapıp dengesiz atışlar yapıyor. Boddicker Nedim'i dışarı çekip içeriyi boşaltabilir. Oynarsa Burak'da oradan çok sayı üretebilir. Ayrıca Boddickerin dış şutları da çok isabetli. Valla bilemiyorum. Gerçekten çok daraldım. Stresteyim. Bu Play-Outlarda elenirsek acaip üzüleceğim. Tuborg maçındaki ruhla oynarsak hepsini yeneriz ama bilemiyorum. Türk oyuncuların, özellikle alt yapıdan gelecek gençlerin performansı çok çok önemli. Umarım ilk iki maçı alır da son maça daha rahat çıkarız.

Re: Sağol Tequila

kinglion' Alıntı:
Tequila haklısın ama Keep'in de sayı gücü beni korkutuyor. Potadan uzaklaşınca pek isabet bulamıyor. Bazen de çok zor pozisyolarda uzaktan potaya dribling yapıp dengesiz atışlar yapıyor. Boddicker Nedim'i dışarı çekip içeriyi boşaltabilir. Oynarsa Burak'da oradan çok sayı üretebilir. Ayrıca Boddickerin dış şutları da çok isabetli. Valla bilemiyorum. Gerçekten çok daraldım. Stresteyim. Bu Play-Outlarda elenirsek acaip üzüleceğim. Tuborg maçındaki ruhla oynarsak hepsini yeneriz ama bilemiyorum. Türk oyuncuların, özellikle alt yapıdan gelecek gençlerin performansı çok çok önemli. Umarım ilk iki maçı alır da son maça daha rahat çıkarız.
Gerçektende analizi süper yapmışsın benim düşüncem en krıtik maç olan TOFAŞ maçı bu maç bizim için bir dönüm noktası bir düşünsenize hem ilk maç hemde moral motivasyon bu maç gelirse bizde kurtuluruz diye düşünüyorum.TOFAŞ maçına gelince düşününce içinden çıkılmıyor çünkü 3 pivot 2 tanede power-forward'leri var Nedim Dal içeriden Melih Yavşaner uzaklardan Volkan Çetintahra'da yine içeriden (onu Beşiktaş'tan hatılıyorumda 2002-2003 sezonu idi içeriyi darma dağın ediyor çok endişeliyim çünkü KEEP ve BODDICKER birbirlerini tamamlayan oyuncu ben fikrimi söylemeyeceğim ama şunu çok iyi biliyorum ki teknik ekip en iyi kararı verecek :claps :claps :claps

Kesinlikle Boddicker ve Keep'in birbirlerini tamamladığı konusunda hemfikirim seninle. Ben yorum yaparken ikisinin birarada oynayamayacağını hesap ederek yaptım. Açıkçası senin kadar Tofaş ve diğer takımlar hakkında bilgim yok. Ama ikinci lig takımı diye küçümsememek lazım. Aldığım bir duyuma göre Tofaş geçen sene birinci lige çıkma noktasına gelip çıkamamış ve bunu özellikle yapmış. Yani 1. lige çıkmak için beklemek istemişler. Biliyorsunuz ki Tofaş daha önce şampiyon olmasına rağmen takımı feshetmiş ve ikinci ligden genç oyuncularla tekrar başlamaya karar vermişti. Transferle başarılı olmak şirketin ekonomisini olumsuz etkilediği için, iyi oyuncuları transfer ederek bir sürü para harcarayarak 1. ligde yer almak yerine altyapısı sağlam genç ve maliyeti düşük bir kadro kurup 1. ligde yer almak istiyorlar. Bu sebeple geçen sene bu takım henüz yeterince tecrübe kazanamadı 1. ligde asansör olmasın diye bilerek 1. lige çıkmamışlar geçen sene. Yani oyuncuları genç ama hem çok yetenekli hem de birbirini ii tanıyan oyunculardan kurulmuş bir takım Tofaş. Umarım bu sene de 1. lige çıkmak istemezler. Off of. Biran önce ş maçlar oynanıp ligde kalırsak iyi olacak. Yoksa psikolojimi toparlamam pek mümkün olmayacak. Stresim had safhada.

Kinglion'un analizi çok güzel. :claps Yalnız ben bu yabancı oyuncu oynatma konusunda hala tatmin olmadım.Her maça 1 yabancı oyuncuyla çıkacaksak bence bu seçimi 4 yabancı arasından yapabilmeliyiz.Bu kural sahada 1,bencde 1 oyuncu olsa anlayışla karşılardım.Bu arada ağlayan Efe Aydan'da herhalde bu karardan sonra susar.

Sağol koch. Dediğin gibi bir sahada bir benchde olsa o zaman çok büyük şans olurdu bizim için. Ama maalesef kesin olarak öyle değil. Ajanssporda bugün bir yazı var bununla ilgili. 2 tane belirleyecek maç kadrosunda sadece birisi olabilecek. Diğerini ancak bir sonraki maçta, o da diğerini oynatmamak kaydıyla oynatabilecek. Sağlık olsun. Bence önemli olan hırslı mücadele edip, konsantre olmak. Herşeyin Hayırlısı olsun.

Zaten yazımdada belirttiğim gibi çok önemli tecrübeli ve akıllı 5 oyuncuları var bu durumda onlarla biz aynı düzeydeyiz gibi bir fikir ortaya çıkmasın çünkü 1-)Onların yabancısı yok 2-) Bora Sancar'dan başka adamları yok oyun-kurucu mevkilerinde kısaca 1-2-3 mevkilernden çok eksik var ama bir yandanda 4 ve 5 numaralarında çok adamlar var :Ama dünkü Kolej maçında oyun kurucu eksikliğinden dolayı içeriye pas geçiremediler. Önemli Oyuncuları: (pivotlar) Nedim Dal Melih Yavşaner VolkanÇetintahra (power-forward'ler Halil Kutruza ve Murat Konuk (oyun-kurucu) Bora Sancar bence ciddi başlarsak maçı alacağımız kanaatindeyim Haydi HAYIRLISI...

SAYGIN AKEL' Alıntı:
Zaten yazımdada belirttiğim gibi çok önemli tecrübeli ve akıllı 5 oyuncuları var bu durumda onlarla biz aynı düzeydeyiz gibi bir fikir ortaya çıkmasın çünkü 1-)Onların yabancısı yok 2-) Bora Sancar'dan başka adamları yok oyun-kurucu mevkilerinde kısaca 1-2-3 mevkilernden çok eksik var ama bir yandanda 4 ve 5 numaralarında çok adamlar var :Ama dünkü Kolej maçında oyun kurucu eksikliğinden dolayı içeriye pas geçiremediler. Önemli Oyuncuları: (pivotlar) Nedim Dal Melih Yavşaner Volkan Çetintahra (power-forward'ler Halil Kutruza ve Murat Konuk (oyun-kurucu) Bora Sancar bence ciddi başlarsak maçı alacağımız kanaatindeyim Haydi HAYIRLISI...

Hayatım; öncelikle Bora SANCAR tek oyun kurucu guard ları degil. İki dakikada Power Forvet yaptıgın Genc Milli ve su sıralar Umit Milli Takım guardı Halil KUTRUZA Tofas' da Bora' nın önünde ilk 5 çıkıyor :)

Kapasitesiz Nedim DAL ve Volkan ÇETİNTAHRA 2.10 cm' in üzerindeki fizikleriyle center mevkiinde görünüyorlar. Melih YAVSANER ise 3-4 numara oynayan bir oyuncu. Bununla beraber Hakan EROL ve Hadi ÖZDEMİR de Tofas takımının skor yükünü ceken Guard/Forvet ler.

ARdaQue' Alıntı:
SAYGIN AKEL' Alıntı:
Zaten yazımdada belirttiğim gibi çok önemli tecrübeli ve akıllı 5 oyuncuları var bu durumda onlarla biz aynı düzeydeyiz gibi bir fikir ortaya çıkmasın çünkü 1-)Onların yabancısı yok 2-) Bora Sancar'dan başka adamları yok oyun-kurucu mevkilerinde kısaca 1-2-3 mevkilernden çok eksik var ama bir yandanda 4 ve 5 numaralarında çok adamlar var :Ama dünkü Kolej maçında oyun kurucu eksikliğinden dolayı içeriye pas geçiremediler. Önemli Oyuncuları: (pivotlar) Nedim Dal Melih Yavşaner Volkan Çetintahra (power-forward'ler Halil Kutruza ve Murat Konuk (oyun-kurucu) Bora Sancar bence ciddi başlarsak maçı alacağımız kanaatindeyim Haydi HAYIRLISI...

Hayatım; öncelikle Bora SANCAR tek oyun kurucu guard ları degil. İki dakikada Power Forvet yaptıgın Genc Milli ve su sıralar Umit Milli Takım guardı Halil KUTRUZA Tofas' da Bora' nın önünde ilk 5 çıkıyor :)

Kapasitesiz Nedim DAL ve Volkan ÇETİNTAHRA 2.10 cm' in üzerindeki fizikleriyle center mevkiinde görünüyorlar. Melih YAVSANER ise 3-4 numara oynayan bir oyuncu. Bununla beraber Hakan EROL ve Hadi ÖZDEMİR de Tofas takımının skor yükünü ceken Guard/Forvet ler.
Ama ARDA Abi Nedim 2.13 Volkan'da 2.14 tamam pivotlar e Melih Yavşaner'de 2.10 nasıl 3 numara oynar bu adam Halil KURTUZA içinde özür dilerim yanlışlıkla power-forward yazmışım....

Haklısın Melih KABAKCI ile karıstırmısım. Melih YAVSANER 5 numara center mevkiisinde oynuyor.

Uluğ KAÇANİKU, Hadi ÖZDEMİR, Hakan EROL, Halil KUTRUZA ve Melih KABAKCI bu takımın herseyi. Tamamıyla altyapıdan yetisme olan bu oyuncular birkac sene önce Liselerarası Dünya Sampiyona' sında altın madalya alan lisenin oyuncuları. Genc yaslarında tecrübe kazanma imkanları da oldu.

Bizim gençler de şmapiyon sever en son Ülker'i yani Şehremini'yi yendiler. Ben bugün İsmet'ten de umutluyum sonuçta karşısında yaş ve tecrübe olarak kendine daha yakın isimleri görecek ve belki de daha rahat oynayacak. Sonuçta yine Bod ile oynarız, kısa rotasyonunda İsmet benchten gelecek ilk ve belki de yegane isim.

Bence sadece İsmet kenardan katkı yapacak oyuncu derken Ufuk'a biraz haksızlık ediyorsun. Bence Ufuk dün İsmetten çok daha faydalı oldu.

cemcemgs' Alıntı:
Bizim gençler de şmapiyon sever en son Ülker'i yani Şehremini'yi yendiler. Ben bugün İsmet'ten de umutluyum sonuçta karşısında yaş ve tecrübe olarak kendine daha yakın isimleri görecek ve belki de daha rahat oynayacak. Sonuçta yine Bod ile oynarız, kısa rotasyonunda İsmet benchten gelecek ilk ve belki de yegane isim.

kinglion' Alıntı:
Bence sadece İsmet kenardan katkı yapacak oyuncu derken Ufuk'a biraz haksızlık ediyorsun. Bence Ufuk dün İsmetten çok daha faydalı oldu.

Kinglion; bence Cem' in yazdıgı mesajı bir kez daha oku. Özellikle de benim koyulaştırdıgım son cumleyi 8)

kinglion' Alıntı:
Kesinlikle Boddicker ve Keep'in birbirlerini tamamladığı konusunda hemfikirim seninle. Ben yorum yaparken ikisinin birarada oynayamayacağını hesap ederek yaptım.

Keep' de olmalıydı..

DiLeQ' Alıntı:
kinglion' Alıntı:
Kesinlikle Boddicker ve Keep'in birbirlerini tamamladığı konusunda hemfikirim seninle. Ben yorum yaparken ikisinin birarada oynayamayacağını hesap ederek yaptım.

Keep' de olmalıydı..
Olsun bence bu maçlar sonunda BODDICKER çok iyi bir ivme yakaladı eğer takımı zorda kalırsa( örnek olarak Galatasaray) Bod takımı için 5 numara oynayacak düzeye gelebilir eğer isterse herşeyi başarabilir çünkü onda bu istek ve azim var!!!! :eek:key

Kusura bakma Ardaque. Kısa rotasyonu ifadene dikkat etmemişim. O kunuda haklıydın. Ki bugün maçta ne kadar haklı olduğun gözüktü. Hatta bence Umut Tınaydan çok daha iyi işler yaptı İsmet. 4. faulü amasa Umut'u oyuna sokmazdı sanırım Halil Üner. O bile dayanamadı artık Umut'un berbat oyununa bugün.
Tekrar özür dikkatsizlik için.

Ve DİLeQ,
Keep de olmalıydı derken aynı anda sahada olamayacağını bilerek mi yazdın bilmiyorum. Keep ve Boddicker'ın birbirini tamamladığı konusuna katıldığımı zaten belirttim. Ancak Play-outlarda sadece tek yabancı kadroda olacaktı. Biri onun sakatlanması halinde sonraki maçlarda oyuna sokmak için seçilecekti. İlk seçilecek oyuncu konusunda Boddicker da ben de herkes gibi hemfikirdim. Ancak ikinci oyuncu Ron yada Keep arasında çok net bir fikrim oluşmadı. Her ikisi de katkısı olabilecek oyuncular. boddicker sakatlansa (allah korusun) diğer maçlarda Keep oynayabilirdi Pivot olarak. Ancak şu da bir gerçek ki Umuttan başka bir oyun kurucu da yok. Evet İsmet benchten gelip çok iyi işler yaptı. Ama seçim yapılırken bu daha büyük bir risk olarak gözüktü sanırım Halil Hoca için. Pivot alternatifi olarak Burak, Ufuk bir alternatif gibi göründü belki Halil Hoca için. Ancak Umut sakatlanırsa sonraki maçta Boddickeri tribünde Ron'u sahada olabilir diye düşündü sanırım. Ama ikinci oyuncuya gerek kalmadan ligde kaldığımıza göre artık boşun yazıyorum sanırım.
Neyse yine de seneye Keep'in yerine çok daha etkili bir pivot gerek bence takıma. Boddicker kesin olarak kalmalı. Ancak diğerleri konusunda benim kafam pek net değil. Ron iyi bir oyun kurucu ama skor gücü çok yüksek değil. Jacobson sezonun genelinde en çok sayı atan oyuncu ama son haftalarda inanılmaz kötüydü. Keep ise çok hırslı, iyi fizikli ama çok tecrübesiz ve teknik olarak çok eksikleri var. Boddicker'in dışında hepsinin yerine daha etkili oyuncular alınabilir diye düşünüyorum.

kinglion' Alıntı:
Ve DİLeQ,
Keep de olmalıydı derken aynı anda sahada olamayacağını bilerek mi yazdın bilmiyorum. Keep ve Boddicker'ın birbirini tamamladığı konusuna katıldığımı zaten belirttim. Ancak Play-outlarda sadece tek yabancı kadroda olacaktı. Biri onun sakatlanması halinde sonraki maçlarda oyuna sokmak için seçilecekti. İlk seçilecek oyuncu konusunda Boddicker da ben de herkes gibi hemfikirdim. Ancak ikinci oyuncu Ron yada Keep arasında çok net bir fikrim oluşmadı. Her ikisi de katkısı olabilecek oyuncular. boddicker sakatlansa (allah korusun) diğer maçlarda Keep oynayabilirdi Pivot olarak. Ancak şu da bir gerçek ki Umuttan başka bir oyun kurucu da yok. Evet İsmet benchten gelip çok iyi işler yaptı. Ama seçim yapılırken bu daha büyük bir risk olarak gözüktü sanırım Halil Hoca için. Pivot alternatifi olarak Burak, Ufuk bir alternatif gibi göründü belki Halil Hoca için. Ancak Umut sakatlanırsa sonraki maçta Boddickeri tribünde Ron'u sahada olabilir diye düşündü sanırım. Ama ikinci oyuncuya gerek kalmadan ligde kaldığımıza göre artık boşun yazıyorum sanırım.
Neyse yine de seneye Keep'in yerine çok daha etkili bir pivot gerek bence takıma. Boddicker kesin olarak kalmalı. Ancak diğerleri konusunda benim kafam pek net değil. Ron iyi bir oyun kurucu ama skor gücü çok yüksek değil. Jacobson sezonun genelinde en çok sayı atan oyuncu ama son haftalarda inanılmaz kötüydü. Keep ise çok hırslı, iyi fizikli ama çok tecrübesiz ve teknik olarak çok eksikleri var. Boddicker'in dışında hepsinin yerine daha etkili oyuncular alınabilir diye düşünüyorum.
Ama Abi şunu unutuyorsun ne kadar ekmek o kadar köfte eğer para yatırılmazsa bunların iyisi daha kötüsü bile alınabilir.... :?