Bir şey Yapmalı !

En baştan, taraftar da suç var 300-400 kişi geliyoruz, takım bekliyoruz görüşüne kesinlikle katılmadığımı belirtmek istiyorum. İyi bir takım kurarsanız, seyirci kendini takıma yakın hissederse, seyirci gelir. Galatasaray Basketbol Şubesi Şahenk'teki ilk sezonunda eline geçen büyük fırsatı ne yazık ki kullanamamış. Yıllardır kupası olmayan, orta sıralar oynayan bir takım sezon başlamadan önce yüzlerce kombine satmasına rağmen, kombine sahiplerine enayi muamelesi yapmıştır. Ardından yönetimsel hatalar sonucu yakalanan o sinerji kaybedilmiştir. Yakalanan çok büüyük fırsattı, belki de küçümsenemeyecek sayıda basketbol seyircisi salonlarda olacaktı.

Efes'in zamanında Olimpiakos'a Yunanistan'da 50 sayı fark attığı maçı hatırlayın. Ne kadar seyirci vardı salonda. Sonra, Olimpiakos yeniden yatırımlarına devam etmedi mi?

Bir şey yapmanın zamanı geldide geçiyor.Gelecek sene Eurocup'a katılamazsak şu sizin beğenmediğiniz Darius bile takımdan gider.Ama katılsak bile Simas'ın gelecek sene kalıp kalmayacağından emin değilim.Yerli kadromuz 3[Can,Evren,Tufan] isim dışında çok boş.Ortalama 1000 kişiye maç oynuyoruz ve hala salon konusunda net bir adım atılabilmiş değil.

Basketbol takımımıza hiç umutsuz bakmak istemiyorum ama düşünmeden edemiyorum.Ya gelecek sene Avrupa kupalarına kalamazsak...

bu sene eurocup ta ispanyaya gidemezsek ki bu saatten sonra çok zor.play off tada yarı final oynayamazsak eurocup a gidemicez.
yabancılara gelince zaten şu 5-10 yıl içinde gs de hangi yabancı 1 yıldan fazla takımda kalmışki.yine giderler.simas zaten tatile gelmiş gibi.sene başından beri adam gibi 1 maç oynamadı.washington genç adam seneye daha iyi bi takımda oynaMAK isteyecek.rancik zaten biçok takımın takip ettiği adamlarda.wilkinson da rancik gibi seneye kesin gider.bişey yapalım diyoz.naapcan beyler çıkıp biz mi oynayalım

ulaş ulusan' Alıntı:
bu sene eurocup ta ispanyaya gidemezsek ki bu saatten sonra çok zor.play off tada yarı final oynayamazsak eurocup a gidemicez.
yabancılara gelince zaten şu 5-10 yıl içinde gs de hangi yabancı 1 yıldan fazla takımda kalmışki.yine giderler.simas zaten tatile gelmiş gibi.sene başından beri adam gibi 1 maç oynamadı.washington genç adam seneye daha iyi bi takımda oynaMAK isteyecek.rancik zaten biçok takımın takip ettiği adamlarda.wilkinson da rancik gibi seneye kesin gider.bişey yapalım diyoz.naapcan beyler çıkıp biz mi oynayalım

Simas adam gibi 1 maç oynamadı mı ?? 1 maççık bile oynamadı mı ???????

ulaş ulusan' Alıntı:

Şakamısın sen arkadaş ? Ne demek Simas 1 maç bile oynamadı ?

Herkez burada haykırıyor Simas kalsın diye senin dediklerine bak.Biraz araştırıpta,bakıpta yazalım lütfen. !!!

eleştirmeyin arkadaşı, karşı olduğunuz fikri söyleyin yada benim gibi susun. belki de simasdan ayrıca oyun kuruculuk da yapmasını istiyor. ya da 20 sayı 15 ribaunt 10 asist le oynasın istiyor. (gerçi nerdeyse bunları yapıyor) neyse, sonuçta beğenmeyebilir. Bizim görmediğimiz bir şeyde görmüş olabiir..

Abi tepki görmesi çok normal. Kim nerede bu tarz birşey yazsa tepki görür ve görmesi lazım bence ki birşeylerin farkına varsın. Hani herşey yazılırda bu kadar yazılmaz.

Simas Jasaitis demişken birşeyine değinmek gerek.İnce fiziğine rağmen takımın şu an rebound lideri Simas'dır.[7.3] ;)

Ayrıca konu sadece Simas'la ilgili değil takımın geleceği ile ilgilidir.

Eren Aydın' Alıntı:
Abi tepki görmesi çok normal. Kim nerede bu tarz birşey yazsa tepki görür ve görmesi lazım bence ki birşeylerin farkına varsın. Hani herşey yazılırda bu kadar yazılmaz.

Eren bende tepki gösterdim zaten :)rancik wilkinson dahil takımdan giderse üzüleceğim ilk kişi simasdır ikincisi evren bükerdir. (evrenin türk oluşuda etkili) Erdal'ında dediği gibi, Her maç en çok süre alan, en çok ribaunt alan oyuncumuzdur.

Ulaş kardeşim, maçları izlemediğin çok belli. Bu konuda ısrar etmene gerek yok birbirimizi kırmayalım. Aç telekom maçını izle, Oyak maçını izle. adam gibi setler oynadığımız maçta bu adam neler yapmış ne savunmalar yapmış bir izle lütfen. Dediğinin son derece yanlış olduğunu sende anlayacaksın.

ulaş ulusan' Alıntı:
beyler simas hapoel maçında ne yaptı?yada hangi maçta ne yaptı?yada bu adam ne yapsın diye geldi?

guard her topla penetre etmeyi bırakıp sete oynasa simas ta faydalı olur...

darius her maç tutmuyor malesef 1 maç iyi 10 maç kötü..

ulaş ulusan' Alıntı:
beyler simas hapoel maçında ne yaptı?yada hangi maçta ne yaptı?yada bu adam ne yapsın diye geldi?

Ulaş arkadaşım eğer bir basketçiden ne beklediğini söylersen belki snei aydınlatabiliriz. sayı atar, ribaunt alır, sahadan nerdeyse hiç çıkmaz, uyumludur arkadaşlık bilir takım dengesi bozmaz, ribaunt alır top çalar savunma yardımlarına koşar dış savunmaya çıkar. benim bilmediğim yapılması gereken bişi varsa emin ol onuda yapıyordur:) Hatta sana şöyle diyim, Simas'ı GS'da oynadığı gibi oynayacaksa, koy efese final fouru hedeflesinler.

bende onu diyorum işte. bu adam litvanya dada badalonada da rytas tada boş kaldımı affetmeyen sutör pozisyondaydı.bizde ne pozisyonda oynuyo?

ulaş ulusan' Alıntı:
bende onu diyorum işte. bu adam litvanya dada badalonada da rytas tada boş kaldımı affetmeyen sutör pozisyondaydı.bizde ne pozisyonda oynuyo?

pedrag stojkovic gibi attığını sokan adamlar varken, NBA de Kobelerin nedne daha değerli olduğunu düşünürsün bir gün umarım.

ulaş ulusan' Alıntı:

Bizde bocalıyor tabi.Adam alışamamış ülkeye. Ama merak etme abisi playoffa kalırsak kendine gelir. 35 sayı-50ribo-38 asist-45 top çalma- 0 top kaybı falan yapar da rahatlarsın. Biz de rahat,pufidik koltuğumuza uzanarak güzelce izleriz maçları.

Emre senin dediğin istatistikleri ben her gün NBA Live 2007'de yapıyorum. :p

EDİT:Bu arada konu tamamen amacından saptı.Takımımızın geleceği ile ilgili konu.