Black Friday

Dünyanın en büyük alışveriş kampanyası olan Black Friday bu cuma günü başlayacak. Bazı sitelerde 1 gün, bazı sitelerde birkaç gün sürecek.

Hepsiburada baya iddialı geliyor arsa, uçak, araba, ev, jetski falan satacaklarmış. Ama önemli olan bunlar değil, önemli olan herkesin alma şansı olduğu ürünlerde indirim yapmaları. Yoksa bir ülkede jetski, uçak falan alacak durumda olanlar 200 kişiyi geçmez.

Açıkçası merak ediyorum fiyatları. Çünkü indirim yapıyoruz diye çakallık yapanlar da olabiliyor. Mesela normalde 100 tl'lik bir ürünü kampanya başlamadan önce çaktırmadan 200 tl'ye çıkartıp sonra onu indirim var diye 100 tl'ye satmaya çalışanlar var. İndirim böyle olmaz. 100 tl'lik ürün 50-75 tl'ye inmişse indirim olur. Lütfen bu kampanyaya katılacaklar önce ihtiyaçlarını belirlesin ve şimdiden fiyatlarına bakıp not etsin. Kampanya döneminde de karşılaştırsın. Ben öyle yapacağım bakalım kim hangi site ne kadar "gerçekten" indirim yapıyor.

Amazon, Gearbest gibi siteleri de merakla bekliyorum diğer sitelere oranla daha ucuz satıyorlar.

Black Friday deniyor diye bakalım ne olaylar çıkaracaklar.
Hepsiburada, şimdiden işi sağlama alıp efsane cuma olarak adlandırmış (ama sanırım geçen sene de böyle yapmışlardı).