BSL 12. Hafta | Türk Telekom: 87 - 81 Galatasaray

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımız, Tahincoğlu Basketbol Süper Ligi 13. hafta mücadelesinde 29 Aralık Cumartesi günü Türk Telekom ile karşılaşacak. Ankara Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma saat 15:15’de başlayacak ve Tivibu Spor 2 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Mücadeleyi Zafer Yılmaz, Serkan Emlek, Fatih Arslanoğlu hakem üçlüsü yönetecek.
Oynadığı son 5 lig mücadelesinden galibiyet ile ayrılan Galatasaray Erkek Basketbol Takımımız, şu ana kadar ligde oynadığı 11 karşılaşmada aldığı 7 galibiyet 4 mağlubiyet ile altıncı sırada bulunuyor. Oynadığı son karşılaşmada Fenerbahçe Beko’yu ağırlayan takımımız, sahadan 84-74’lük galibiyet ile ayrıldı. 28 sayı üreten Aaron Harrison takımımızın en skorer oyuncusu olurken ona 13 sayı ile Tai Webster ve 11’er sayı ile Göksenin Köksal, Nigel Hayes ikilisi eşlik etti.

Rakibimiz Türk Telekom şu ana kadar ligde oynadığı 11 karşılaşmada aldığı 8 galibiyet 3 mağlubiyet ile dördüncü sırada bulunuyor. Oynadığı son karşılaşmada deplasmanda Afyon Belediyespor’u 77-79 mağlup eden rakibimizde 31 sayı ile oynayan Sylven Landesberg takımı adına en skorer isim olurken 19 sayı üreten Reggie Redding çift hanelere ulaşan bir diğer isim oldu.

Son düzenleme:
Bu ne la saha içi bileti 65 lira yuh. Misafir tribünü olarak da sadece pota arkasını vermişler. Pota arkasında görüş açısı sıfır zaten. Lan takımı izleyim diyordum başka bahara kaldı.

Maça gelirsek; yeneriz. Telekom'da iş yok.

Bu maçı kazanırsak sezonu ilk 3te bitirmek için büyük avantajımız olacak çünkü Tofaşla ikinci devre kendi evimizde oynayacağız aynı zamanda Daçka ve BJK ilede. Landsbergin katkı vereceği çok belli o yüzden ekstra katkı verecek adamları durdurursak maçı kazanacağımızı düşünüyorum Stimac-Redding-Metin üçlüsüne 35 sayı attırmazsak maçı kazanırız. Takım her maçı aynı ciddiyetle oynarsa bu sezon yarı final yapacağımızı düşünüyorum.Başarılar çocuklar :) #GoYenilmezArmadaGo

Bu salonda normal orta bloktan bilet satılmıyor mu? Telekom maçlarındaki durumu bilmiyorum da.
Muhtemelen gideceğim.
Tek gidersem pota arkasında, eşimle birlikte gidersem saha içinde olurum.
Uzun süre olmuştu maça gitmeyeli Ankara'da.

Son düzenleme:
Bu salonda normal orta bloktan bilet satılmıyor mu? Telekom maçlarındaki durumu bilmiyorum da.
Muhtemelen gideceğim.
Tek gidersem pota arkasında, eşimle birlikte gidersem saha içinde olurum.
Uzun süre olmuştu maça gitmeyeli Ankara'da.
Satılıyor ancak Telekomlu olmanız lazım. Eğer üstünüzde Galatasaray forması falan varsa misafir tribününe yönlendiriyorlar. Ben bir keresinde Telekomluyum demiştim de öyle girmiştim 2014 veya 2015 yılı olması lazım.

Landesberg'i iyi savunup Stimac'ı Arapovic ile durdurabilirsek kazanırız.
Özellikle Landesberg'i 20 sayının altında tutmalıyız.
Umarım Stimac'ın savunması için Klobucar yerine yine Arapovic tercih edilir...

Maça gelirsek; yeneriz. Telekom'da iş yok.

Yasin Bey, 8 galibiyet 3 maglubiyeti olan bir ekip Telekom. Yenildikleri maclarda da cok iyi direnc gosterdiler. Yani oyle cantada keklik felan degil bu mac.

Cok cok zor mac bence, Stimaci kimle savunacaksak bilemiyorum. Adam ayibogan gibi masallah :) Ayrica Redding ve Landesberg ikilisini de yabana atmamak gerek diye dusunuyorum.

Son olarak bu macin iddaa daki favorisi kimdir acaba ? belki de galibiyet oranlari esittir veya kilpayi Telekom favoridir.

Bol sans Galatasarayimiza!

Yasin Bey, 8 galibiyet 3 maglubiyeti olan bir ekip Telekom. Yenildikleri maclarda da cok iyi direnc gosterdiler. Yani oyle cantada keklik felan degil bu mac.

Cok cok zor mac bence, Stimaci kimle savunacaksak bilemiyorum. Adam ayibogan gibi masallah :) Ayrica Redding ve Landesberg ikilisini de yabana atmamak gerek diye dusunuyorum.

Son olarak bu macin iddaa daki favorisi kimdir acaba ? belki de galibiyet oranlari esittir veya kilpayi Telekom favoridir.

Bol sans Galatasarayimiza!
Telekom'un bu sezon birkaç maçını izledim salondan. Bunların çoğu Eurocup maçıydı. İzlediğim maçları değerlendirirsem Landesberg ve Stimac ikilisi takımı sırtlıyor. Gabriel de yardım ediyor. Kolay sayı bulabilen bir takım ancak savunma olarak aynı şeyi söyleyemeyiz. Bence biz daha iyi takımız. Üst üste gelen galibiyetler sonrası takım özgüvene ve morale de sahip. 10 sayı farkla kazanacağımızı düşünüyorum bakalım hayırlısı.

Stimac, Landesberg, Redding triosunu 40-45 sayıda tutabilirsek kazanırız ama diğer türlü işimiz zor. Nitekim kemikleşmiş, rotasyona fazla gitmeyen, takım içi rollerin oturduğu bir takım Telekom. Bu sene şahsen benim lige renk katacak iddialı ve başarılı olacağını düşündüğüm takımlar arasındaydı. Gayet iyi gidiyorlar çok zor maç bekliyor bizleri. Ankara'da bulunan taraftarımız maça ilgi gösterir umarım.

Tam da dedigim gibi macin favorisi Telekom 1.40 - bize 2.45 vermisler. Allahtan Telekomda is yok Yasin Bey :) is olsa ne olur bilemiyorum 1.10 felan olurdu herhalde orani :)

Kazanirsak mesajimiz net olur, cekilin yoldan Sari Kirmizi geliyor sagdan soldan :)

Maşallah ikinci yarı çok iyi savunma yapıyoruz. (Stimacın topa yere vurup turnike atmasına musade ettiğimiz pozisyon harici)Takım oynuyor oynamaya çalışıyor kazanabilirsek muhteşem olacak!

Çıldırmamak elde değil Göksenin saçmalamaya başladı gene !!Sen bu işlerin adamı değilsin kimsenin senden bunları yapmak gibi bir beklentisi de yok anla artık be adam.fener maçında anlıyorsun diğer maçlarda niye anlamamazlıktan geliyorsun!

Ertuğrul Hocam bu Emir ne yaptı sana? Webster'ı bir de bu rolde oynatınca gözlerim kanıyor. 10/10 isabetle oynasa bile savunmasından kaynaklanan defoyu ancak kapatır.