BSL 17. Hafta | Darüşşafaka 83 - 82 Galatasaray Nef

Geçen bir yazımda Melo'nun röpörtajında
Hoca Hep gergin diyor demiştim tehlikeli demiştim.

Bir arkadaşta obradaviçte gergin demişti.

Obra neden gerginsiniz sorusuna Benim set oyunlarım istediğim ikili oyunlar cizdiğim oyunlar oynamadığında gergin oluyorum demişti.

Ekrem Hocanın gerginliği ise Hiç bir planın olmaması bütün dizginlerin oyuncuların elinde olmasından kaynaklı

Sezon başından beri 5 e 5 sokak basketbolu oynuyoruz girince kazanıyoruz hepsi bu
Maalesef bana da biraz böyleymiş gibi geliyor. inisiyatif bu kadar oyuncularda olursa oyuncuların koça saygı duyması çok kolay değil. Umarım o şekilde değildir işler.

Yani 5 sene Ergin Ataman'ı izledik. Ki Avrupa'da üst seviyede oyuncularına bu kadar serbestlik tanıyan başka koç yok. Elinden ne oyuncular geldi geçti, adam bir tek Nolan Smith'le ve Rakocevic'le ciddi problemler yaşadı. Burdan analiz çıkartılır mı allah aşkına? İşler kötü gider, kötü bir mağlubiyet almışızdır. Hocaya yazar eyvallah da. Yani şu takım 3 aydır beraber oynuyor, saha içindeki panikten çıkmış, 1 gün sonra unutulacak mevzu üzerinden, 4 sezonluk dizi çıkarmaya çalışmanın manası ne? Vujosevic, Bogdanovic'in boğazına yapıştı, Djorjdevic, Micov'u benchten kovdu. Obradovic, Bjelica'yı tuttu kolundan salon dışına gönderdi. Hoca kadın basketbol takımı yönetirken de bu kadar gergindi. Alba ile hep kavga ederdik derdi. Bu işin cidden ver topu oyuncuya kafasına göre takılsın şeklinde ilerlediğini düşünüyorsanız zaten diyecek bir şey yok.

Yani öyle şey yazıyorsunuz ki, bunun böyle olmadığını anlatınca "VAY EFENDİM SEN NASIL HOCAYI SAVUNDUN" oluyor, enteresan hakikaten.

Demek istediğimi değil anlamak istediğinizi anlıyorsunuz. Hocalar oyuncuları ile kavga edebilir. Ekrem Hoca oyunculara serbestlik verip hiç bir planı yoksa kavga edemez

Obradovic gibi cizdiği planı yapmazsa kolundan tutar saha dışınada atar takımdanda kovar.

Sene başından beri takımın kazandığı yada kaybettiği bir maçta etkisini göremedim

Her Hucum Molasında sayı atamadan dönüyoruz Her Savunma Molasında yiyoruz demekki hocanın bir etkisi yok.

Bana Bost'un işaret edip şu oyunu oynuyoruz diye işaret ettiğini gösterir isiniz yok

Hocanın set oyunu ikili oyunları yok neden bunu gördüğünüz halde yok diyemiyorsunuz Kaçak dövüşüyorsunuz

Demek istediğimi değil anlamak istediğinizi anlıyorsunuz. Hocalar oyuncuları ile kavga edebilir. Ekrem Hoca oyunculara serbestlik verip hiç bir planı yoksa kavga edemez

Obradovic gibi cizdiği planı yapmazsa kolundan tutar saha dışınada atar takımdanda kovar.

Sene başından beri takımın kazandığı yada kaybettiği bir maçta etkisini göremedim

Her Hucum Molasında sayı atamadan dönüyoruz Her Savunma Molasında yiyoruz demekki hocanın bir etkisi yok.

Bana Bost'un işaret edip şu oyunu oynuyoruz diye işaret ettiğini gösterir isiniz yok

Hocanın set oyunu ikili oyunları yok neden bunu gördüğünüz halde yok diyemiyorsunuz Kaçak dövüşüyorsunuz

Kaçak dövüştüğüm yok. Bu takımın pick&roll temelli bir oyun oynamayacağını daha önce de yazmıştım zaten bir kere ne Kravish ne de Ege öyle oyuncular değiller. Bu takımın bir planı var her ne kadar kabul etmek istemeseniz de. Bost için daha geçen ay bu şöyle kötü oyuncu yazıyordunuz, şimdi Bost'un komutan olup bütün takımı yönettiğini söylüyorsunuz. Bence içinizdeki çelişkiye bir son verin:)

Kos kos at nba de cok moda hatta kos logodan sallaya kadar gidiyor bazen.
Avrupada koclar daha cok dumende olmak istiyor ve seyirci de pek alisik degil.
Biz iyi kotu birseyler deniyoruz. Riskli tabi ancak yer yer kaos oyununa dondurup karsi takimi da duzen disina itebiliyoruz.

ATO istatistikleri onemli koc icin ve elestiriler hakli duruyor, orada eksik kaliyoruz.

Ekrem hoca eleştirilir saygı duyarım ama yerden yere vurulması doğru değil.Maç kaybetsin yerden yere vurayım,kötü maç kaybetsin dahada yerden yere vurayım güzel bir şey değil.

Bundan 1 buçuk ay önce Valencia-Breogan maçı oynandı.

Valencia son çeyreğe 25 sayı geride girdi ve resmen iki takımda maçı bırakmış haldeydi.

Son çeyrek Valencia farkı 1 e kadar indirdi,maçı kazanamadı 1 sayıyla kaybetti fakat son çeyrek 47 sayı attı Valencia.

Siz Avrupada üst düzey bir ligde,eksik oyuncu yokken 1 çeyrekte 47 sayı atan takım gördünüz mü ?

Ekrem hoca dünkü maçı elinde tutabilirdi 1 sayiylada olsa kazanabilirdik ama olmadı,bu mağlubiyetten ötürü ben ne takımı ne hocayı desteklemekten vazgeçmem.

Kaçak dövüştüğüm yok. Bu takımın pick&roll temelli bir oyun oynamayacağını daha önce de yazmıştım zaten bir kere ne Kravish ne de Ege öyle oyuncular değiller. Bu takımın bir planı var her ne kadar kabul etmek istemeseniz de. Bost için daha geçen ay bu şöyle kötü oyuncu yazıyordunuz, şimdi Bost'un komutan olup bütün takımı yönettiğini söylüyorsunuz. Bence içinizdeki çelişkiye bir son verin:)
Ben komutan yapmadım iyi oyuncu olmak üçlük sokmak değil. Basketbol maçıda 20 dk değil 40 dakika konsantrasyon gerek olan bir spor
Gelirler 20 küsür sayıdan tokatlarlar takımı neden Bost Efendinin fantezilerinden😉

Ben sözlerimin arkasındayım

Hakikaten böyle bir mağlubiyet ciddi hatalar silsilesi sonrası yaşanır bir durum. Hoca da oyuncularda inanılmaz kötüydü, hersey saçma sapan gitti. Diger taraftanda Dacka ile 20 mac yapsak ve de 25 sayı öne geçsek 1inde mağlup olurduk o da bu maçtı.

Bazi arkadaşların yorumlarına bakınca söyle düşünebiliriz; 25 sayı galibiyetten 1 sayiyla mağlubiyet Basketbol tarihinde ilk defa yaşandi ve biz de ilk defa gördük, muhtemelende Hocayim diyen kimsede farkli galipken maglupta olmamistir tarihte hiç.
Galibiyet sonrasi konustunuz diyen arkadaşa da haliyle meydan kaldi. Boyle bir maglubiyet sonrasi ne dese hakli, boyun kildan ince, ne dese Eyvallah. Arkadaşta engin basketbol bilgisi, güçlü muhakeme yeteneğiyle hükmü vermiş; Ekrem Memnun'dan bir "Cacık" olmaz. Cacık olmaz demiş, farklı ve hatta birazda argo olan bu benzetmesiyle mesajını daha anlaşılır vermek istemiş. Bize de dinlemek, anlamak ve Eyvallah demek düşer. Ee tabi yeni bir Hoca da bakmak lazım... Cacık olacak Hocalar listesi de alabilirsek en azından daha doğru karar verme şansımız olur...