BSL 27. Hafta | Sakarya BŞB 75-73 Galatasaray Odeabank

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 27.hafta mücadelesinde 28 Nisan Cumartesi günü saat 20.15'te Sakarya BŞB. deplasmanında olacağız. PlayOff yarışı devam ederken 8.sıradaki rakibimizle aramızda 2 maç fark var. Bu maçı kazanıp farkı 1'e indirebiliriz. Ligin ilk yarısında oynanan mücadeleyi Sakarya 75-77 kazanmıştı. Bu önemli mücadelede takımımıza şimdiden başarılar dileriz.

Kazanırsak ciddi bir şansımız olur. 2 sayı ile kaybedilen ilk maçın rövanşı alınırsa ikili averaj da ele geçer. Arada 1 galibiyet fark kalır. Sakaryadaki kötü gidişi de düşününce son anda hızlanıp öne geçebiliriz.

Maçın ilk yarısı 35-34 Sakarya üstünlüğüyle bitti..
İlk yarı itibariyle 2 farklı senaryo vardı..

1.si 9 sayı farkla önde oldugumuz kısıma kadar olan bölüm..
2.side farkı eritip devreyi geride kapadıgımız ana kadar olan bölüm..

Sakarya kaçırdıkça dış şutlara yönelip duruyordu o yüzden fark 9 a kadar çıkmıstı..Galatasarayda iyi oynuyordu..
Oyuncu değişikliklerinin ardından,Sakarya pota altından oynamaya başlayınca bocaladık..

İlk yarı itibariyle 10 asistimiz var 6 sı Renfroe'dan..
Ayrıyetten Hendrix 10 sayı Hardy 9 sayıda..

Takımın ilginç bir özelliği var. Sanki aynı maçta sadece 2 oyuncunun iyi oynama hakkı varmış gibi. Her maç iki kişi iyi oynuyor geri kalanı vasat kötü veya çok kötü. Daha şöyle adam akıllı takım olarak iyi oynayamadık.

Savunma ribaundu alamayan takım yapmışlar. Caner asist yapıp maçı bitirebilecekken kahraman olmaya çalışıp rezil oldu.

Bu ne saçma bir son hücum ya?

Hendrix elleri arasına gelen topu bile tutamadı.

Caner'in zaten ahı gitmiş vahı kalmış.

Hardy özel oyuncu fakat o da son hücumda büyük saçmaladı.

O Oktay Hoca'nın üstüne yürümeye çalışan moruk kim? Böyle efendi adamı bile delirtiyorlar.

Önümüzdeki sezona bakacağız artık. Kadromuz gerçekten çok kötü.

Son düzenleme:
Resmen aldığımız maçı verdik inanılmaz. Ellerimizle hediye ettik sinirden ölüyorum şu an. Bitsin bu senenin çilesi artık.

Caner Topaloglu'na tebrikler.

Play-off dışıyız.

Sezon bitti.

Çok garip bir maç oldu..Özellikle son periyodun son 3 bucuk dakikası..

Sakarya'ya yerde faul yaptıgımız halde 2 kez atıs halinde diyip hatalı karar veren hakemleri kenara koyuyorum..
Maç içerisinde hatalı kararlar veren hakemleride kenara koyuyorum..

Son 3 bucuk dakika 10 sayı öndeyiz..Ve 3 tane üclük yedik son 3 bucuk dakikada..
Fazlaca hucum ribaundları verdik..Baskıyı kaldıramadık..Hucum edemedik..Bunlar sadece son 3 bucuk dakikada oldu..

Yazık oldu..Sakaryalılar çok fazla sevinmislerdir özellikle son 5 maclarınıda kaybetmislerdi..

Keske sezon içerisinde ekstra maglubiyetler yasamasaydık..Koca Galatasaray play off yapamadı..

Takıma hakim tüm defolar bir maçta su yüzüne çıktı. Uzun problemimiz var ribaund çekemiyoruz, oyun aklı problemimiz var maçın en kritik iki topunda takımın en skoreri yanlış tercihler yapıyor.

Hakemler de resmen kıyım yaptı maçın son bölümünde. Dayak yedik dayak. Üçü de izledi. Yuh olsun!

Allah'a şükür şu iğrenç sezon bitti. Es kaza Play-off'a kalıp Fener'le oynamaktansa bir an önce elenip bir sinir krizi daha yaşamamak evla oldu. Çok şükür bir senenin hıncını da sahadaki 3 dangalak ve o benchteki pişmaniye sakallı Adnan Oktar'dan çıkarmayı başardım. Bugün bu 4 kişi çok dua aldılar, üzerinizden eksik olmasın inşallah.

Ya boşverin beyler play-off yapsaydık da çeyrek finalde fark mı yeseydik. Böylesi daha hayırlı oldu. Şu takımı kesintisiz 5 dakika izleyince gözlerim kanadı bu sezon. Play-off yapamasak da seneye Eurocup'a katılmamız garanti. O yüzden hiç üzülmedim aksine sevindim.

Butun sezonun emegi bu macta uctu gitti, bazen hersey bir tek olayda gelir buyur, baska hicbirsey akilda kalmaz. bu maci unutamam- yine de Oktay hocadan sonra ki oyun icin tesekkurlerimi sunuyorum emegi gecen kim varsa!