Carlos Arroyo

Yaşına vurgu yapmamın sebebi yaşının küçüklüğünden dolayı haksız olacağını kanıtlama ispatı değil.Bir sayfa önce benim yazdığım mesaja yazmış olduğun ergence cevap.

Ama bak bunu bile anlayamamışsın, sonra küçüksün deyince kızıyorsun abisi :)

Yaşınla - duygusallığın önemini anlayamaman arasındaki bağı şöyle açıklayayım.Zamanında bu taraftarlar, oyunculara bir kuruş para ödenmeyen sezonlarda şampiyonluklar gördü.Bu şampiyonlukları getiren oyuncuların profesyonellikleri değil, takımlarına olan aidiyet duygusuydu.Eğer profesyonel davransalardı, o dönemlerde bırak şampiyon olmayı sahaya çıkacak oyuncu bulamazdık

Ama sen bu dönemleri görmediğin için aidiyet duygusuna sahip olan oyuncuların neler başarabileceğini bilmiyorsun.

Görmem gerekmez. Okuyorum. Biliyorum. Futbol değişti. O zaman Galatasaray'a hizmet eden insanlar kötü oynadığında ıslıklanmazdı. Şimdi 2 maç kötü oynayan 3.maç küfür yiyor. Devir değişiyor. Eskide kalmışsınız. Sizi 2015'e alalım.

Görmem gerekmez. Okuyorum. Biliyorum. Futbol değişti. O zaman Galatasaray'a hizmet eden insanlar kötü oynadığında ıslıklanmazdı. Şimdi 2 maç kötü oynayan 3.maç küfür yiyor. Devir değişiyor. Eskide kalmışsınız. Sizi 2015'e alalım.

Öyle bir ıslıklanırdı ki Terim 96 yılında, Sami Yen de Fener'den 4 yiyince, neredeyse istifa etmek zorunda kalıyordu.Türk futbolunun efsanelerinden olan Hakan Şükür'e, iki tane gol kaçırınca Torino'lu Şaban diyorlardı.Miili maç sonrası Denizli'ye taraftarın biri uçarak kafa atmıştı.Fener'in kötü sonuçlar aldığı bir dönem Rüştü başta olmak üzere bazı Fenerli oyuncular tesislerin önünde tartaklanmıştı.

Senin okuduğun kitaplarda yazmaz bunlar abisi.O yüzden yaşamadığın dönemlerle ilgili ahkam kesmemeyi tavsiye ederim sana.Uyup uymamak sana kalmış

Tartışılacak , fikir ayrılığına düşecek bir şey yok bu olayda. Hocanın da dediği gibi , 2 yıldır ödemeler yapılırken en çok ayrıcalık gösterilen , geçen yıl finalde çekilmemizin ardından şampiyonluk primi ödenen tek oyuncu olan Arroyo idi. Maaşları geç yatan diğer arkadaşlarının takımda kalmaya ve oynamaya devam ettikleri gibi , Arroyo da takımda kalıp formasını terletmeye devam etmesi daha doğru olurdu , ama adam bunu yapmak zorunda değil. Bu adamlara kulüpler para veriyor , onlar da işlerini yapıyorlar. Arroyo bugüne kadar oynadığı süre içinde aldığı parayı en çok hakeden oyuncudur. Benim gözümde takımın koçu bile Arroyo'ydu , adam kaldığı süre içinde mükemmel iş yaptı. Son 2.5 yılda takım birşeyler başardıysa , bunda en büyük pay sahibi olan oyuncu 'açık ara' Arroyo'dur. Bizim yöneticilerimiz adama parasını ödemeyip , kulüpten ayrılmasına imkan verirse , adam da ayrılıyorsa , bu Arroyo'nun değil yönetimin suçudur. Arroyo yarın gidip Fenerbahçe ile imzalasa , ve hatta 'aslında Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük klübü' diye samimiyetsiz ve yalandan bi açıklama yapsa bile , benim gözümde Arroyo hala efsane kalacaktır. Adama parasını verdiğimiz dönemde mükemmel hizmet etti , takımı sırtlayan oyuncu oldu. Para aldığı dönemde iş yapmamış olsa neyse sövün adama , ama oynadığı dönem boyunca takımın bir numarasıydı , en önemlisiydi , maçlarda seyirciye en çok keyif veren oyuncuydu. Tamam yaptığı tasvip edilecek bişey değil , evet takımı zor bir periyotta yüz üstü bıraktı , ama suç onda değil. Şimdiye kadar aldığı paranın hakkını sonuna kadar hakettiğin için , sana herşey mübah Carlos Arroyo...

Arroyo bir Galatasaray efsanesidir ve yönetimin beceriksizliği yüzünden gitmesi değerini bir gram düşürmez gözümde. İnşallah yollarımız bir gün tekrar kesişir Carlos. Çok özleyeceğiz..

15 gün parasını alamadı diye uçağa binip giden adam Galatasaray efsanesi olamaz.Arroyo değil, LeBron olsa yine olamaz.Bu formanın efsanesi olmak kolay değildir.Galatasaray efsanesi olmak için yetenekli olmaktan fazlasına ihtiyaç vardır.

Bugün Arroyo'ya efsane diyenler, yarın Arroyo Fener ile imzalasın ( ki iyi bir teklif gelse gideceğini herkes biliyor) Arroyo'ya kestane derler. Bknz; Kadın takımımız Shavonte Zellous(kadına edilmedik hakaret kalmamış)

Arroyo benim için Galatasaray efsanesidir. Başkasının ne düşündüğü umrumda bile değil. Shavonte'ye olan sinirimiz gitmesinden değil maçta formasına giydiği eski takımına, arkadaşlarına karşı sergilediği terbiyesiz tutumdan ötürüdür. Forum ona buna sataşıp çok bilmişlik yapma yeri değil, fikir belirtip seviyeli biçimde tartışılması gereken bir yerdir.

Ama forum işimize geldiğinde basketbolculara hakaret etme yeri olarak da kullanılabilir.Bknz ; Shavonte Zellous.

Gerekli hakaretleri ettikten sonra seviyeli olmaktan da bahsedeceğimiz yerdir forum

Sen oyuncuyu alırken verdiğin sözleri yerine getireceksin sonra fedakarlık beklersin. Bu olay 1 değil 2 değil 3 değil 4 değil 5 değil...
Arroyo'da maddi konularda hassas bir adam. Bunu hepimiz biliyoruz. Gitti diye bu adama kızmam. Zamanında Furkan'a da kızmadım. (Sadece Kerem Gönlüm. Onunda sebebi belli)
Ama yönetime de hak verdiğim konu var. Takımsan eğer kimse kimseden imtiyazlı olmamalı. Ki bu güne kadar Arroyo hep imtiyazlı olmuş.

Yolu açık olsun. Benim için Galatasaray basketbol tarihinin unutulmaz oyuncularından biridir.

15 gün parasını alamadı diye uçağa binip giden adam Galatasaray efsanesi olamaz.Arroyo değil, LeBron olsa yine olamaz.Bu formanın efsanesi olmak kolay değildir.Galatasaray efsanesi olmak için yetenekli olmaktan fazlasına ihtiyaç vardır.

Bugün Arroyo'ya efsane diyenler, yarın Arroyo Fener ile imzalasın ( ki iyi bir teklif gelse gideceğini herkes biliyor) Arroyo'ya kestane derler. Bknz; Kadın takımımız Shavonte Zellous(kadına edilmedik hakaret kalmamış)

İmzamı atarım buna.

Profesyonellik ise Hagi`den daha iyisini gösterin göreyim, Galatasarayda oynadığı dönemde HAGİ dahi aylarca para almadan oynadığını bilirken,Arroyocuğuma bukadar efsane denmesi benim zoruma gitti açıkcası.

Efsane olmak için ligde 4 5 sene sürkalese ediceksin,Avrupada kupa alacaksın,Takımdan Kaçmıcaksın ,Kaptan olarak takımının başıda olcaksın.Bir takımın Efsanesi olucaksan fedakarlık yaparak olursun ! Parmağın incildimi sakatım diye maça çıkmamazlık yapmıcaksın,50dk oynamımışmış ,Oynıcak arkadaş babasının evi değil parasını almayınca kaçıyorsa, Aldığı dönemde 50 dk oynıcak üstüne 30dk idmanda yapıcak.

Efsane böle olunur

2000lerin şartları ile şimdiki şartları futbolu ve basketbolu kıyaslamak doğru değil bence ikisinin dinamikleri çok farklı

Bu tartışmalar sabaha kadar uzar çünkü yanlışlıklar silsilesi var bu olayda. Arroyoya özel para ödemek yanlış, takımın parasını ödememek yanlış, arroyonun gitmesi yanlış , arroyoya parayı vericez diyip vermemek yanlış... Say say bitmez, o yüzden boşuna yormayın kendinizi asıl yanlış olan yönetim ve şubeyi yönetenler.

Hala süreden 15 günden 25 günden bahsediyorsunuz ya. Adam ilk geldigi sene de yasadi bu sorunlari gecen sene de bu sene de mesele guven kaybi. Arroyo hicbir zaman sakatligi bahane etmedi sadece fedakarlik yapmadi o kadar.

Ayrica, boyle oyunculari suclayarak bir yere varamayacaginizi hala anlamadiniz. Bugun arroyo dun whalen gitti. Biz suclamaya devam ettikce yarin da birileri gidecek.

Carlos Arroyo benim için Galatasaray efsanesidir. Hayalini bile kuramadığımız şampiyonluğu onun zamanında kazanmıştık. Haklı veya haksız bu kişiden kişiye göre değişir ama benim için efsanedir. Arroyo denilince Beşiktaş'lı değilde Galatasaray'lı Arroyo olarak bilinecek. :) Yolu açık olsun.

Arroyo geldiği günden bu yana ödeme sorunlarıyla karşılaştı da 1 kuruş parası içerde kaldı mı?En sorunlu dönemde bile parası yatırılan tek adamdı

Yönetim, dünyanın en kalpazan, en üç kağıtçı yönetimi dahi olsa Arroyo, kontratla sabitlenmiş ücretini alacağının farkında.Hatta şu an konuyu Fiba'ya taşıyarak muhtemelen parasını daha da geç alacak.

Kısacası Arroyo'nun önünde 2 seçenek vardı;

1.) Sezon bitimine kadar oynayıp parasını 1-2 ay rötarlı almak

2.) Kontratını feshedip parasını daha da geç ama yatarak kazanmak

Takım arkadaşları sezon başından beri 1. yolu seçerken, Arroyo ilk fırsatta 2. yolu seçti.Kendisine yakışmadı.Hakkıdır ama yakışmadı.Yönetim basiretsizdir ayrı konu.Ama yönetim dünyanın en kötü yönetimi de olsa bu durum; Arroyo'nun parasını her türlü alacağını bile bile , şu saatte takımı yüz üstü bırakıp gittiği gerçeğini değiştirmez.

Oyuncular mali anlamda fedakarlık yapacaklarsa böyle zamanlarda yapacaklar.Yönetim sözlerini yerine getirebilse, her şey tıkırında gitse fedakarlık diye bir durum söz konusu bile olmaz ki

Arroyo'nun da kendisi kadar bile tölerans gösterilmeyen takım arkadaşlarından feyz almasını beklerdim

Arroyo geldiği günden bu yana ödeme sorunlarıyla karşılaştı da 1 kuruş parası içerde kaldı mı?En sorunlu dönemde bile parası yatırılan tek adamdı

Yönetim, dünyanın en kalpazan, en üç kağıtçı yönetimi dahi olsa Arroyo, kontratla sabitlenmiş ücretini alacağının farkında.Hatta şu an konuyu Fiba'ya taşıyarak muhtemelen parasını daha da geç alacak.

Kısacası Arroyo'nun önünde 2 seçenek vardı;

1.) Sezon bitimine kadar oynayıp parasını 1-2 ay rötarlı almak

2.) Kontratını feshedip parasını daha da geç ama yatarak kazanmak

Takım arkadaşları sezon başından beri 1. yolu seçerken, Arroyo ilk fırsatta 2. yolu seçti.Kendisine yakışmadı.Hakkıdır ama yakışmadı.Yönetim basiretsizdir ayrı konu.Ama yönetim dünyanın en kötü yönetimi de olsa bu durum; Arroyo'nun parasını her türlü alacağını bile bile , şu saatte takımı yüz üstü bırakıp gittiği gerçeğini değiştirmez.

Yukarıdaki cümlelerde tezatlığı bulunuz

Benim algılar gayet normal. O kadar büyük bir hırsla yazıyorsun ki bir önceki cümlede ne yazdığını unutuyorsun. Bu kadar yönetim sevici olduğunu tahmin etsem bu muhabbete baştan girişmezdim :)

Benim algılar gayet normal. O kadar büyük bir hırsla yazıyorsun ki bir önceki cümlede ne yazdığını unutuyorsun. Bu kadar yönetim sevici olduğunu tahmin etsem bu muhabbete baştan girişmezdim :)

Yönetimin basiretsiz olduğunu görmek için Einstein olmaya gerek yok.Yönetimin yetersiz olduğunu neredeyse her gönderide yazdım.Ama senin algılar o kadar körelmiş ki iki mesajdan birinde yönetimin basiretsizliğine değinmeme rağmen bana yönetim sevici diyorsun.

Hakkaten mart ayı seni fena etkilemiş ;)

Sen bunlarda tezatlık olmadığını düşünüyorsan ya kafan iyi, ya da tezat kelimesinin sözlük anlamını bilmiyorsun ;)