Cleveland Cavaliers vs. Orlando Magic

Eser Atalay' Alıntı:
Le Bronun yerine JOe Johnson olsaydı Cavs şampiyonmu olurdu diyorsun :=) yani Atlanta da İlgauskas la Mo olsa şampiyon olurdu hmmm :=) :=)zaten bu Le Bronun şu tarihi kupalarla dolu Cavs a tattırdığı işkenceyi kimse tattırmadı :=) Gözümün önünden Carlos Boozer lar Andre Miller lar geçti hele Ricky Davis güzel günlerdi ,Cleveland o günleri mumla arıyor:=)

Yazımı dikkatli olursan şampiyon olurdu demedim.Yine şu noktaya gelirdi dedim.Ayrıca evet Atlanta'da şu beğenmediğiniz Ilgauskas ve Mo-Williams olsaydı şu kadronun üstüne şammpiyonluğun en güçlü adaylarından biri olurdu.Ayrıca Joe Johnson'ı küçümsemeyin lütfen.Play-Off'lar boyunca her seriden maçlar izledim.Joe Johnson topu her eline aldığında ikili sıkıştırma getirilen bir oyuncuysa çok iyi bir oyuncudur.Onu da LeBron'un savunduğu gibi gibi teke tek savunsaydı Cleveland ve Al Horford ve Marvin Williams sakatlanmasaydı seride o seriden elenirdi Cleveland.

Eser Atalay' Alıntı:
Benim gözümde Varejao bile LeBron'dan hırslıdır

Zaten Varejao'ya yetenekli filan demedim.Bizim tartıştığımız konu LeBron'un hırsıydı.Ben de takımında bile en hırslı oyuncunun o olmadığını söyledim sadece.Lütfen biraz dikkatli okuyalım yazılanları.

Eser Atalay' Alıntı:
Messi hani şu 3 sene evvel Stamford Bridge deki performarsı ile Oscar kazanmış bu sene de Donestk deki sportmenlik gösterisiyle gözlerimizi yaşartan Messi

Messi'nin 3 sene önceki haliyle LeBron'un şimdiki halini karşılaştırıyorsunuz ya bişey demiyorum.Haturlatmak isterim Messi 3 sene önce 19 yaşındaydı.LeBron 25 yaşında.Şunu da belirteyim siz isterseniz kabul etmeyin ama Messi karakteriyle ve kulübüne bağlılıyla Cristiano Ronaldo'dan her zaman bir adım önde olacaktır.

Gazanfer zaten konfreans finalindeyiz en kötü konfreans finali diyince geriye yüzük kalıyorda ondan dedim pardon

Emre aynen katılıyorum ama bu yeni nesilin karakterislik özelliği ne yapacan beğenmiyorlar birşeyi,Geçen bi forumda Türkiyede ki yazmış birtanesi "Le Bron Cavs a ne verdiki ben olsam gönderiridim" bir gün yazacam yetişmeyen arkadaşlar için Le Brondan önce Cavs ı ,adamlar resmen satış takımıydı marttan sonra :=)

Güngörden aldım haberi Zeev le yakmışınız milleti :=) geçen haftada 3.50 ile gelmiş. Özcan diyorum başka birşey demiyorumm:=) bindirmeyin Karataş ı uyuz herif

Eser Atalay' Alıntı:
Gazanfer zaten konfreans finalindeyiz en kötü konfreans finali diyince geriye yüzük kalıyorda ondan dedim pardon

Emre aynen katılıyorum ama bu yeni nesilin karakterislik özelliği ne yapacan beğenmiyorlar birşeyi,Geçen bi forumda Türkiyede ki yazmış birtanesi "Le Bron Cavs a ne verdiki ben olsam gönderiridim" bir gün yazacam yetişmeyen arkadaşlar için Le Brondan önce Cavs ı ,adamlar resmen satış takımıydı marttan sonra :=)

Güngörden aldım haberi Zeev le yakmışınız milleti :=) geçen haftada 3.50 ile gelmiş. Özcan diyorum başka birşey demiyorumm:=) bindirmeyin Karataş ı uyuz herif

Abi LeBron tabiki bir yıldız ona bişey demem,LeBron'dan önceki hali de malum takımın ama bu takımda Dwyane Wade filan olsaydı da sonuç değişmezdi yine.Herhangi bir süperstar olsaydı yine konferans finaline çıkarırdı takımı bunu belirtmek istedim.Bir de Konferans Finali'ndeyiz demişsin ya.Konferans Şampiyonluğu ve NBA Şampiyonluğu.LeBron'un ulaşamadığı 2 aşama daha var.Yani bu adam Konferans Finali'ne çıktı ama Daha Konferans Şampiyonu bile olamadı.Tek başaramadığı yüzük değil yani.

Eser Atalay' Alıntı:

ahmet çakar " shaq adam değil " demişti ya.. o hesap.. shaq ahmet çakarı affedersin ama donunda bile sallamaz.. aynı lebron un bizi sallamayacağı gibi.. adam oyunun kralını oynar, sonra beş havuzlu 25 katlı villasında tatile çekilir.. biz de burada geyik.

zeev i biz 1 senedir söyledik abi.. kaza bela olmazsa gazide varız.. özcanla tabii..

Emre Yuksel' Alıntı:
[quote="Eser Atalay":3o7m604q]Gazanfer zaten konfreans finalindeyiz en kötü konfreans finali diyince geriye yüzük kalıyorda ondan dedim pardon

ahmet çakar " shaq adam değil " demişti ya.. o hesap.. shaq ahmet çakarı affedersin ama donunda bile sallamaz.. aynı lebron un bizi sallamayacağı gibi.. adam oyunun kralını oynar, sonra beş havuzlu 25 katlı villasında tatile çekilir.. biz de burada geyik.

zeev i biz 1 senedir söyledik abi.. kaza bela olmazsa gazide varız.. özcanla tabii..[/quote:3o7m604q]

25 katlı villamı olur olm salladın biraz ama 5 havuz olabilir:=)
Lebron la ilgili tek eleştiriye katılırım oda serbst atış,gerisi bırak Le bronu ben takmıyorum:=)
Çim ilk kazandı dimi daha önce almışmıydı ?
Özcan la bişeyler yapcağına inansamda Çim olması soru işareti Gazi için ama olm tabela yapsın bütün ahırı kurtarır,Knight Rider da gelmiş :=) şeytanın bacağını kırdınız hayırlısı

LeBron Ortaya Çıktı !!!

Cumartesi gecesi oynanan maç ile beraber Orlando Magic'e 4-2 ile elenen Cleveland cephesinde basın toplantısına katılmayan ve herhangi bir açıklama yapmayan LeBron James, sonunda suskunluğunu bozdu.

Kendisini oldukça iyi hissettiğini belirten süper yıldız, daha iyi olmak adına devam etmek isteyeceğine dikkat çekti.

Açıklamalarının devamında, "Daha iyi oluyoruz ve gelecek sezon bu takımın daha da iyi olacağını hissediyorum." diyen James, elenmeleri yüzünden geri adım atmayacağını ve geçen yıla göre basamak atladıklarını vurguladı.

James öte yandan sahada hiçbir oyuncunun elini sıkmadan soyunma odasına gitmesiyle ilgili olarak ise şunları söyledi: "Kaybettiğiniz taraftan birini maç sonrası tebrik etmek benim için zordur. Yani, ben hep kazanan biriyim. Bu olay düzgün bir sporcu olmadığım yada buna benzer bir anlama gelmiyor. Birileri sizi yeniyor, siz de onları sizi yendiği için tebrik etmezsiniz."

Ayrıca kendisinin bir savaşçı olduğunu dile getiren James, karşı takımdan birilerinin elini sıkmanın kendisi için bir anlam ifade etmediğini de söyledi.

Konuyla ilgili konuşan bir diğer isim Dwight Howard ise yakın arkadaşı James'ten daha sonra bir e-mail aldığını belirtirken, "Tabii bana ya da takıma birşeyler söyler diye düşünmüştüm. Muhtemelen üzgündü, canı yanıyordu ve ben de bunu anlayabilirim, saygı gösteriyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak:Turkbasket

LeBron'un anlayışı bu işte.Bükemediğin eli öpeceksin LeBron !!! :)

Sanırım LeBron'dan söylenilmesi beklenilen ''Burda Orlando çok büyük takım. Biz bunları kırk sene uğraşsak yenemeyiz. Ben basketbolcu falan değilim aslında. Bu oyunu iyi oynadığımı düşünmüyorum. Kendimi geliştirmek için çabalamayacağım.'' miydi? Öyle bir seriden sonra ben kazanmak için ortalığı yıkıcam. Tek başıma sonuna kadar direnmeye çalışacağım. Ondan sonra serinin sonunda ''Ah canlarım ne güzel yendiniz'' mi diyecekti. Sonradan gerekni yapmış e-mail yollamış adam. O tebrik etmek işini seri boyunca sorumluluk almaktan kaçanlar yapacaktı...

Joe Johnson ile LeBron karşılaştırılmaya çalışılıyorsa zaten eyvahlar olsun. Benim için bu ligde 3 tane süperstar vardır. LeBron James, Kobe Bryant ve Dwayne Wade. Ve de benim için bunların iyilik sırası yazdığım sırada olduğu gibidir. Ama üçlüden tek başına neler yapabileceğini ispatlayan adam LeBron James'tir. Herhangi bir süperstar çıkarır zaten konferans finaline demişsin Gazanfer. Bilmiyorum ben mi yanlış hatırlıyorum. Kobe, Lakers'ta tek iken nerelerdeydi? Veya Wade bu sene Miami ile konferans finali yaptı da benim haberim yok sanırım.

En iyisi LeBron'u eleştirmek isteyenler karakteri üzerinden vurmaya devam etsin. Çünkü başka bulabilecekleri birşey yok.

Son olarak da LeBron eğer bu kaybetmeyi kendine yedirmiş olsaydı işte zaten o zaman ben LeBron'u koruyor olmazdım. Kimilerini göre komiklik, kimine göre egosu büyük bu adamın ama gerçek şu ki bu adam pes etmiyor, yenilgiyi kabul etmek istemiyor. Belki de çoğu kişi buna takmıştır.

Hırslı oyuncunun yapması gereken şeyi yapmış.Tek amaç o yüzüğü almak ve maç sonunda gülerek rakip oyunculara sarılmak pek akılcı gelmiyor.42 sayı sonrası gülen oyuncularımız olduğunda da aynı olgunluğu göstermenizi beklerdim sizin gibi gençlerden.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Sanırım LeBron'dan söylenilmesi beklenilen ''Burda Orlando çok büyük takım. Biz bunları kırk sene uğraşsak yenemeyiz. Ben basketbolcu falan değilim aslında. Bu oyunu iyi oynadığımı düşünmüyorum. Kendimi geliştirmek için çabalamayacağım.'' miydi? Öyle bir seriden sonra ben kazanmak için ortalığı yıkıcam. Tek başıma sonuna kadar direnmeye çalışacağım. Ondan sonra serinin sonunda ''Ah canlarım ne güzel yendiniz'' mi diyecekti. Sonradan gerekni yapmış e-mail yollamış adam. O tebrik etmek işini seri boyunca sorumluluk almaktan kaçanlar yapacaktı...

Joe Johnson ile LeBron karşılaştırılmaya çalışılıyorsa zaten eyvahlar olsun. Benim için bu ligde 3 tane süperstar vardır. LeBron James, Kobe Bryant ve Dwayne Wade. Ve de benim için bunların iyilik sırası yazdığım sırada olduğu gibidir. Ama üçlüden tek başına neler yapabileceğini ispatlayan adam LeBron James'tir. Herhangi bir süperstar çıkarır zaten konferans finaline demişsin Gazanfer. Bilmiyorum ben mi yanlış hatırlıyorum. Kobe, Lakers'ta tek iken nerelerdeydi? Veya Wade bu sene Miami ile konferans finali yaptı da benim haberim yok sanırım.

En iyisi LeBron'u eleştirmek isteyenler karakteri üzerinden vurmaya devam etsin. Çünkü başka bulabilecekleri birşey yok.

Son olarak da LeBron eğer bu kaybetmeyi kendine yedirmiş olsaydı işte zaten o zaman ben LeBron'u koruyor olmazdım. Kimilerini göre komiklik, kimine göre egosu büyük bu adamın ama gerçek şu ki bu adam pes etmiyor, yenilgiyi kabul etmek istemiyor. Belki de çoğu kişi buna takmıştır.

Konferans finali konusunda bişeyi atlamışsın Uğur.Ben Cleveland takımında LeBron yerine başka bir süperstar olsaydı demiştim.Bu küçük ama önemli noktayı atlamayalım.Ayrıca benim için bu ligde 3 süperstar vardır demişsin.LeBron'a Konferans Şampiyonluğu'nu göstermeyen Dwight Howard'ı unutmuşsun ne yazıkki :)

Onun pek önemli olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta Lebron zaten belli bir seviyede olan bir takıma gelip bunları yapmış bir adam değil. LeBron bu takıma 0'da iken hatta eksilerde iken gelip NBA Finali oynamasında eö önemli etken olan adamdı. Ve de şunu söyelemek gerekli. O yerlerde sürünen kadro ile NBA Finali oynayan kadro arasında öyle fark yoktu. Tek bir fark vardı. O da LeBron. Zaten bu farkta o takımı buralara getiriyordu. He sen diyorsan ki Kobe veya Wade takımlarını tek başlarına bir yerlere getirmeleri için sıfırdan almaları gerekiyor, şu an bulundukları takımlarda olmaz o ayrı.

Howard'ı ise atlamadım. Dediğim gibi benim gözümde NBA'de bu üç kişi vardır. Bunların dışındakiler bir alt tabakada yer alır. Howard-Messi benzetmesini ise ben pek kuramadım. Çoğu zaman LeBron'a iltimas geçildiği söyleniyorsa biraz da olayın diğer tarafına bakmak lazım. Howard da sütten çıkmış ak kaşık değil. Onun da gerisinde hiç hak etmediği bir kostümle işi götürdüğü bir Slam Dunk şampiyonluğu gibi hadiseler var. Howard bazı hareketleri yapınca sempatik oluyor, LeBron benzer hareketler yapınca saygı duyulmaz bir hale geliyor. Sanırım LeBron'un yaptıkları daha göze batıyor.

Bakıyorum da neredeyse son 50 mesajın içinde LeBron kelimesi geçmeyen tek bir yorum yok..Ne LeBron'muş arkadaş ? Adam günümüzdeki futbol tabiriyle Hacettepe gibi bir takımı aldı şampiyonluk potasına soktu , hala -yok basketbol takım oyunudur , yok LeBron kadar egolu adam yok vs vs..Takıma da bakıyorsun , Mo Williams dışında kime versen topu ne yaptığı belli değil -ki Mo'nun da yetenekleri bir yere kadar..Orlando da belki LeBron gibi biri yok lakin kadroları bire bir sıraladığımızda LeBron haricinde her bölgede Orlando açık ara önde..Hayır benim anlamadığım nokta , bu takımda bir Howard,Gasol vs oyuncu var da bu yüzden mi bu kadar egolu bu adam ?..Tamam , saha içindeki hareketleri vs benim de ilgimi çekmiyor ama adamla ilgili basketbolu dışında ne varsa yazılıyor..Eldeki kadroyla ancak bu kadar ama eminim ki Cavs bu sezonu 4-5 gibi bitirseydi , bu kadar kimsenin malzemesi olmazdı..(Bknz:Wade,ne arayan ne soranı var..)

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Onun pek önemli olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta Lebron zaten belli bir seviyede olan bir takıma gelip bunları yapmış bir adam değil. LeBron bu takıma 0'da iken hatta eksilerde iken gelip NBA Finali oynamasında eö önemli etken olan adamdı. Ve de şunu söyelemek gerekli. O yerlerde sürünen kadro ile NBA Finali oynayan kadro arasında öyle fark yoktu. Tek bir fark vardı. O da LeBron. Zaten bu farkta o takımı buralara getiriyordu. He sen diyorsan ki Kobe veya Wade takımlarını tek başlarına bir yerlere getirmeleri için sıfırdan almaları gerekiyor, şu an bulundukları takımlarda olmaz o ayrı.

Howard'ı ise atlamadım. Dediğim gibi benim gözümde NBA'de bu üç kişi vardır. Bunların dışındakiler bir alt tabakada yer alır. Howard-Messi benzetmesini ise ben pek kuramadım. Çoğu zaman LeBron'a iltimas geçildiği söyleniyorsa biraz da olayın diğer tarafına bakmak lazım. Howard da sütten çıkmış ak kaşık değil. Onun da gerisinde hiç hak etmediği bir kostümle işi götürdüğü bir Slam Dunk şampiyonluğu gibi hadiseler var. Howard bazı hareketleri yapınca sempatik oluyor, LeBron benzer hareketler yapınca saygı duyulmaz bir hale geliyor. Sanırım LeBron'un yaptıkları daha göze batıyor.

İlk paragrafta dediklerine diyecek pek bi sözüm yok zira Wade'in takımı sıfırdan alma gibi bir şansı yok haklısın.Shaq'lı bi kadronun üstüne geldi Wade.Wade ile LeBron birbiri yerine seçilseydi nolurdu hiç bilemeyeceğiz.

Ama 2.paragraf yine ayrıldığımız nokta.NBA'de en sindiremediğim şeylerden biri pota altı oyuncuların süperstar olarak görülmemesidir.2-3 pozisyonunda oynayan oyuncular daha heyecan verici oldukları için her zaman daha önde tutulur,Howard'ı senin bir alt tabakada görmenin tek nedeni budur herhalde.All-Star maçlarında bile pota altı oyuncularına kolay kolay MVP ödülü verilmez.Ama onlar maçın kaderini etkileyen oyunculardır.Rakip takıma pota altında üstünlük kurarsan olay biter.Serinin son maçındaki gibi.

Son olarak da smaç şampiyonasından bahsetmişsin.Howard kazandığı yarışmayı hakkıyla kazandı.Zaten kural kitabına bakıldığında da smaç yapmış olmak için potaya asılmak gerekmiyor zaten ki o yarışmada doğru düzgün smaç yapan yoktu Howard'ın rakiplerinden.Tam tersi son smaç şampiyonasında hak etmeden kazanan bir Nate Robinson vardı.Orda Nate Robinson'dan iyi smaçları olan bir Howard vardı.Howard'dan iyi smaçları olan da Rudy Fernandez.Howard sonuçlar açıklandığında her zamanki sempatikliğiyle Nate Robinson'ı ön plana çıkardı,etrafa gülücükler saçtı.İşte bu yüzden Howard'ı LeBron'dan çok seviyorum(Zaten herhangi bir basketbolcuyu da ondan fazla severim orası ayrı :))

Bir de bu tartışma çok uzadı gibi geldi bana...

Taner Tuna' Alıntı:
Bakıyorum da neredeyse son 50 mesajın içinde LeBron kelimesi geçmeyen tek bir yorum yok..Ne LeBron'muş arkadaş ? Adam günümüzdeki futbol tabiriyle Hacettepe gibi bir takımı aldı şampiyonluk potasına soktu , hala -yok basketbol takım oyunudur , yok LeBron kadar egolu adam yok vs vs..Takıma da bakıyorsun , Mo Williams dışında kime versen topu ne yaptığı belli değil -ki Mo'nun da yetenekleri bir yere kadar..Orlando da belki LeBron gibi biri yok lakin kadroları bire bir sıraladığımızda LeBron haricinde her bölgede Orlando açık ara önde..Hayır benim anlamadığım nokta , bu takımda bir Howard,Gasol vs oyuncu var da bu yüzden mi bu kadar egolu bu adam ?..Tamam , saha içindeki hareketleri vs benim de ilgimi çekmiyor ama adamla ilgili basketbolu dışında ne varsa yazılıyor..Eldeki kadroyla ancak bu kadar ama eminim ki Cavs bu sezonu 4-5 gibi bitirseydi , bu kadar kimsenin malzemesi olmazdı..(Bknz:Wade,ne arayan ne soranı var..)

Taner haklısın ama LeBron takımında öyle bir oyuncuyla birlikte oynasa eminim fazla birşey değişmezdi.O yıldız oyuncunun takımda ömrü fazla olmazdı.LeBron'un bencilliğine en büyük örnek şut atarak kazandığı ALL-STAR MVP'liğidir.LeBron'a bencil dememek... :) :) :)

Bu topiğin krala saygıdan ötürü 23. sayfada bitirilmesini öneriyorum yazmayın arkadaşım gidin topic açın:=)sözüm sana Gazanfer:=)

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Eser Atalay":z1hju8tn]Bu topiğin krala saygıdan ötürü 23. sayfada bitirilmesini öneriyorum yazmayın arkadaşım gidin topic açın:=)sözüm sana Gazanfer:=)

Abi final serisini beraber izliyorsunuz değil mi ? :)[/quote:z1hju8tn]

Aramadı daha morali bozukmuş mesaj attı bitane dün, o Tugaya söyle yazılarını okuyunca dişliklerimi sıkmaktan kırıldı diyor, oraya gelirsem Tugay ı 4-0 süpürürüm diyor:=)

Demek Orlando'yu süpürdüğü gibi beni de süpürecekmiş. Yandık desenize. :)

Ayrıca abi sen Lebron'a söz verme ararsa, Kobe bize Steplas'tan yer ayıracakmış. :p