David Kravish

David Kravish gayet eleştirilebilecek hatalı bir transfer. Bunun için Gaziantep'deki Alpha Kaba'ya, Türk Telekom'daki Octavius Ellis'e hatta kendisinin yarı parasına oynayan Semt 77 Yalovaspor'daki Marcus Lee'ye bakmamız yeterli. Burada yetersiz para yüzünden transfer edilen Tai Webster'a ya da Jaka Klobucar'a neler denildi. Kendisini transfer eden koçu eleştirmemiz en doğal hakkımız.

Kendisinin yerinde Marcus Lee bile olsa ligde fazladan 2 galibiyetimiz vardı.

Tamam işte Ege ve Kravish'in toplamını verirsen alabiliyorsun. Olmazsa beklenmeliydi. Temmuz'un 12'sinde açıklanacak ilk yabancı transferi Kravish olmamalıydı. Gaziantep bekledi bekledi 28 Temmuz'da Alpha Kaba'yı aldı. Bizde bekleyebilirdik. Arkamızda atlı süvari varmış gibi koştura koştura kendisini aldık.

Tamam işte Ege ve Kravish'in toplamını verirsen alabiliyorsun. Olmazsa beklenmeliydi. Temmuz'un 12'sinde açıklanacak ilk yabancı transferi Kravish olmamalıydı. Gaziantep bekledi bekledi 28 Temmuz'da Alpha Kaba'yı aldı. Bizde bekleyebilirdik. Arkamızda atlı süvari varmış gibi koştura koştura kendisini aldık.

İkisinin toplamı 500 bin mi ediyor? Suntaya konuşsam dile gelirdi be abi. Neyi biliyorsun ki neyi iddia ediyorsun valla ben anlamadım. Kravish'i almasaydık de geç anlicam da ikisinin toplamı 500 bin ediyor diyorsun. Kaç kere konuştuk, kaç kere anlattım yine bildiğini yazıyorsun ne diyeyim abi sana.

Bu şekilde sezonu tamamlamak çok zor,ne zamana kadar Kravish ile devam etmemizi bekliyor yönetim acaba ?

Sen ciddi seyirci desteği olan bir İstanbul takımısın,Türkiyede marka olan bir Galatasaray'sın.Nasıl hep düşük bütçelerle mücadele ediyorsun,nasıl hiçbir zaman paran olmuyor ?

Hani kuru falan seyircisi az olan kendi yağında kavrulan,belediyeden destek isteyen,kendi ilindeki şirketlerden sponsor olmasını isteyen takımlar bahane edebilir.Sen Galatasaraysın.Efes maçından sonra 1 tane uzun bu takıma alınamıyorsa büyük hayal kırıklığıdır.

Nasıl bir adam olduğunu hala çözemedim. O kadar sövülmesine rağmen Dunston'ı bloklayıp, methiyeler yazılan Kaba'yı çembere sokacak kadar ilginç bir atletizmi var. Bugünkü maçın net müsebbibi kendisidir. O sıra dışı posterden sonra ne Kaba hayata dönebildi ne de salon... O ana kadar gürültü ve tribünle maç kör dövüşüne dönmüşken ve ivme rakibe geçmişken; maç boyu ölü toprağı atılmışa döndüler, çıt çıkmadı. Etkisinden hala çıkamadım, muhtemelen Kaba da uzun süre çıkamayacak. Zaten Kaba'yı direkt oyun dışı bıraktı. Adamın vücut dili ve yüz ifadesi bile maçtan kopuktu.
Asıl performansını son haftalarda bulmaya başladı. Çok mutlu oluyorum böyle gördükçe. Çünkü komple bir oyuncuya dönüşüyor böyle olunca. Pota altında çok hırslı ve ribaundları çekip alıyor direkt. Savunmada da asla geri adım atmadan, bıktırırcasına savaşıyor eşleştiği uzunla. Böyle devam ederse kusursuz bir kadromuz olmuş olacak. Atlet bir uzuna da çok ihtiyaç kalmayacak.

Gelmeden önceki istatistikleri zaten iyiydi bence,çok sert eleştirildi ama adaptasyonu saglayinca faydalı olmaya başladı. Rekabet edebileceği bur oyuncu da gelince daha da iyi olur umarım.

Durdun durdun maçın bloğunu yaptın, akabinde de bütün maç ribauntları vermene rağmen hücum ribaundu alıp maçı bitirdin. Valla aylardır çözemedim şu adamı. Ama çok büyük bir pis tarafı var. Top çalıyor, çember parçalıyor, enteresan bloklar yapıyor. Özellikle yeni yıla girdiğimizden beri takımın en istikrarlı ve en iyi oyuncusu belki de. Tuhaf bir atletizmi var.

Durdun durdun maçın bloğunu yaptın, akabinde de bütün maç ribauntları vermene rağmen hücum ribaundu alıp maçı bitirdin. Valla aylardır çözemedim şu adamı. Ama çok büyük bir pis tarafı var. Top çalıyor, çember parçalıyor, enteresan bloklar yapıyor. Özellikle yeni yıla girdiğimizden beri takımın en istikrarlı ve en iyi oyuncusu belki de. Tuhaf bir atletizmi var.
Belki istediğimiz tarzda bir uzun değil ama bu özellikle ilk yarı da Vesely'i iyi durdurdu. Dediğin gibi top tutamayan adam gitti Antep'te Kaba üzerinden smaç vurdu.

Çok tuhaf biri maç boyunca yoktu bian da maçı aldırdı resmen helal olsun eğer 6 yabancı yapacaksak hücümsal yönünüde düşünerek seneye 6. Adam olabilir

orta mesafesi iyi pota altında bileği kelebek gibi yumuşak . sadece hoplayıp zıplayamıyor diye fazla gömdü sanki bizim taraftar. dün son 2 dk da yaptıklarına şapka çıkarılır.. bütün salonu buz kestirdi

Ligdeki kural gereği, Kravish gibi sınırlı bir rol oyuncusunun, ana çekirdekte beklenen performansı vermemesi doğal. Hep söylediğimiz gibi normali 17-20 dakika civarında bir oyuncu. Dönem dönem iyi performans verdi ama ana planda yeterli değil. ideal bir 6. yabancı. Dün de Booker’ın olmamasıyla birlikte iyi durdu rakip karşısında. Çok soğukkanlı bir oyuncu hem Efes, hem FB maçlarında kırılma anlarını çok doğru oynadı.

Amma gömülmüş. İşin ilginci sezonun ikinci yarısında niye hala çöp muamelesi yapılır anlamadım. Ocak ayından beri müthiş oynuyor. Ndour'un 2 gün önce harikalar yarattığı maçtan sonra parkeye çıkıp böyle bir performans sergilemesi muazzam. Ayakları yavaş, atlet değil vs. deniyor ama adamın 3 metreden uçup çembere soktuğu adamlar ligin en canavar atlet uzunları. Black gibi NBA patentli , kuvvetli ve atlet bir adamı bile müthiş durdurdu.
Sezon başından beri çözülmesi en garip adam. Blok var, ribaunt var, beklenmedik oyunculara, beklenmedik poster smaçları da var. Kendisi beyaz olsa da damarlarında USA kanı olduğundan sanırım. Ben daha iyisini bulana kadar en iyi seçeneğin Kravish olduğunu düşünüyorum. Oyun konsantrasyonu da çok yüksek. Parkede sadece işine odaklanıyor. Yanına Ndour koyarsın olur mesela. Harika da bir ikili yaratmış olursun.
Bugünkü performansı : 20 sayı, 8 ribaunt, 5 asist , 10/11 şut performansı. Fakat bu istatistikler dışında birçok şutu bozdu ve istatistiğe yansımayan müthiş katkılar verdi.