Efes Macindaki Savunma.

coolidge bu adam bu değil ve ikisinin benzer olduğu kounusnda ısrarlıyım. Umut'u İtü de canlı seyrettim defalarca Beşiktaş'ta seyrettim Fenerbahçe'de seyrettim. Neden bua adam hiç turnike atmaz da sence o gudik(hakikaten mancınık gibi çok kötü bir stili var) stiliyle orta sahadan şut amayı dener. Bu adam İtü de böyle değildi, aksine uzun arasaına çok giriyorsun şutunu geliştir diye uyarılan bir adamdı...Ben umuttan ümitliyim takımı sürüklemese de dediğim gibi 10-12 sayı 3-5 ribaunt 5-6 asista yapabileceğine inanıyorum..

Ve şunu da söyleyeyim, küçük bütçeli bir takım olsam 1 numara pozisyonumu kemal-umut ikilisine (belki denktaş tarzı kontrollü bir üçüncü) teslim ederken bir sn düşünmem...

gordon' Alıntı:
coolidge bu adam bu değil ve ikisinin benzer olduğu kounusnda ısrarlıyım. Umut'u İtü de canlı seyrettim defalarca Beşiktaş'ta seyrettim Fenerbahçe'de seyrettim. Neden bua adam hiç turnike atmaz da sence o gudik(hakikaten mancınık gibi çok kötü bir stili var) stiliyle orta sahadan şut amayı dener. Bu adam İtü de böyle değildi, aksine uzun arasaına çok giriyorsun şutunu geliştir diye uyarılan bir adamdı...Ben umuttan ümitliyim takımı sürüklemese de dediğim gibi 10-12 sayı 3-5 ribaunt 5-6 asista yapabileceğine inanıyorum..

Ve şunu da söyleyeyim, küçük bütçeli bir takım olsam 1 numara pozisyonumu kemal-umut ikilisine (belki denktaş tarzı kontrollü bir üçüncü) teslim ederken bir sn düşünmem...

Kesinlikle katiliyorum.Umutun dunku mactaki zoraki turnikesinde topu potaya biraktiginda tepkimi cem gordu.Butun sezon iceri girsede girmesede potaya drive etmeyi dusunmuyor.En iyi yaptigi is oysaki.

Çok rezil sawunma yptik walla normal böle sawunmayla yenilmemiz özellikle potaalti sawunmasinda dagildik...

YAhu gordon yapma allahaşkına hepimiz az çok basket topuna değimiş adamlarız Umut rakip guardı savunurken 3 metre savruluyor. Adamın karşısında Umut var yok hiç farketmiyor. TAmam hücumda kötü kullanılıyor olabilir ama savunması felaket.

ultrAs Daçka' Alıntı:
Savunma çok kötüydü.

Birara baktım Boddicker Ender'i filan savunuyordu??

İlginç

işte bu kimsenin anlıyamadığı alan sawunmasında gerçekleşti

nikolicte sürekli johnsonla kaldı

şu maçı bidaha werse bakcam o 2. periyoda

Ozzy biraderim ben adamın iyi oynadığını tabii ki söylerimiyorum hatta birçok pozisyonda adamı geçebileceğim kansı uyandı.Ama dediğin gibi hepimiz az çok topa değmiş insanlarız ve savunmanın da konsantrasyonla alakalı bir durum olduğunu bilmemiz gerekir. Hücumda batıracaksın, üstelik batırdığının da farkında olaacaskın, karşı takım seni tutmayacak iyice aşağılanacaksın ve gelip savunma yapacaksın...Vallahi zor..

Tuttuğu adamın attığ her sayıdan sonra Umut'un yüzündeki ifadeye baktınız mı?Ben baktım ve hakikaten üzüdüm.Adam fena halde acı çekiyor her ama her sayıdan sonra...Kendisi de farkında sahada basketbolcu gibi durmadığının ama konsantrasyon 0'ın altına inmiş, toplayamıyor...

O arada Umut'un bu savunma defektinde biraz da Nikolic-Johnson eşleşmesi yaratan saçmalıkları etkisi olduğunu da düşünmüyor değilim...

Bi kere takım savunmasından çok bireysel olarak inceleyelim takım savunmasını..
Bence takımın en iyi savunmacısı tartışmasız ron johnson bu adam mrsici 3-4 sayıda tutanki (mrsicin diğer sayıları umut icerdeyken olmuştu)...Wilie solomonuda cok iyi kitledi ve benim seyrediğim maclarda iyi toplarda caldı..

Şimdi arda,umut,boddicker,gokhan,jaccobsonu aynı kefeye sokarak diyorum ki bu adamlar sokak basketbolunda bile savunma yapacak kabiliyete sahip değiller ve sahipler ama denemiyolar arkadaşım bunların hepsi 2 veya üzeri bi taneside potaaltında kıran kırana bi mucadele sergilezmi veyahut bi kac kişi gecip bi smac basıp tribunu galyana getiremezmi...boddicker yanına 2den uzun adam geldimi sadece elini kaldırıyo umut gokhan arda buyur gec diyo jaccobsonda yüzde 90 faul yapıyo...

Cihad,ufuk ve mert gibi oyuncular benchten girip öylesine cocukca öylesine garip fauller yapıyolarki yani cıkın arkadaşım sahadan ben gireyim ölümüne mücadele edeyim diyorum ama yok adamlar boş faul yapmaya giriyolar iceri...

Sıra şu anda açık söyleyim takıma zerre kadar güvenmemi sağlayan adam olan burak abiye geldi...ONA SONUNA KADAR GÜVENİYORUM TERİNİN SON DAMLASINA KADAR MÜCADELE EDİP O MÜTHİŞ 3LÜKLERİ ATIYOR HELAL OLSUN SANA...

Bu kadar adamın bu kadar gayretsiz olması ki burak ve johnson dışında kimse gayretli değil savunmada ne halil üner ne aydın örs olsa takımda ne alan savunması ne adam adama oynatabilir...ya en son macta domercant arda arası 10 cm boy farkı var domercant eliyle koymuş gibi en az bi 3-4 kez ardanın üzerinden attı arda hiç attımı bilmiyorum....

burak sezgin 11 sayı ile oynamış 3 tane 3 sayı 2 tane faul. bunun yanında tek bir 2 sayılık şut denemesi bile yok. takımda 4-5 numara oynayan ve 11 sayı atan adamın tek bir 2 sayılık denememesi ne kadar sistemli bir takım olduğumuzu ortaya koyuyor.

süre istemiş aralık başı demiş lig bitiyor daha ne süresi ocak ortasına geldik. halil bu takımdan elini ayağını çekmediği sürece biz ya düşeriz ya allah kurtarır.

burakın 4 numara olmadığını.. hatta herhangi bir basketbol numarası olmadığını bende inanıyorum..

hocanın süresi daha önce dediğimiz üzere(kendi sözü üzerine) aralık ortasıydı.. ondan sonra fener ve efes maçları geldi bunlarda mağlubiyet yine bir şekilde kabul edilebilir ama belirttiğim üzere banvit itü tuborg vs ye kaybetme lüksümüz yok.. istediği sürece destek verdik vermeyenle çatıştık. ama herşey yoluna girmek üzereyken (yabancılar vs) kaybetmek artık kader olursa en büyük kalelerinden biri olan bende savunabilecek birşeyim kalmaz..

izleyelim görelim.. umarım başarır(ız)

Burak Sezginin oyun stilini bnde sewmiyorum

ama kadro derinliği açısından kadroda olması gerekir bnce

bgn her takımda 3-4 tane çok iyi uzun war

ondan sonra fener ve efes maçları geldi bunlarda mağlubiyet yine bir şekilde kabul edilebilir
-------------------------------------------------------

Bu maçlardaki yenilgi önemli değil ortaya konan oyun önemli. İki maçta da tabiri caizse ezildik. Ayrıca FB nin kadrosu da bizden fersah fersah üstün değil. Ama onların başında ne yaptığını bilen disiplinli bir hoca var.

Eminim BAnvite yenilirsek ona da bir bahane bulunur. HAkem kötüydü çember bozuktu, oyuncular istemedi gibi şeyler üretilir. "Aralık ortası" olan süre sezon sonunu bulur.

utku' Alıntı:
burakın 4 numara olmadığını.. hatta herhangi bir basketbol numarası olmadığını bende inanıyorum..

hocanın süresi daha önce dediğimiz üzere(kendi sözü üzerine) aralık ortasıydı.. ondan sonra fener ve efes maçları geldi bunlarda mağlubiyet yine bir şekilde kabul edilebilir ama belirttiğim üzere banvit itü tuborg vs ye kaybetme lüksümüz yok.. istediği sürece destek verdik vermeyenle çatıştık. ama herşey yoluna girmek üzereyken (yabancılar vs) kaybetmek artık kader olursa en büyük kalelerinden biri olan bende savunabilecek birşeyim kalmaz..

izleyelim görelim.. umarım başarır(ız)

kendin için hala 2 senedir düsmemeye oynamamiza ragmen en büyük kalelerinden biri diyebiliyorsan ozzy nin dedigi dogru banvit maçindan sonra da bir bahane bulunur.

bu kendini kale görmen için ne gibi bir sebep buldugunu bu kadar basarisizligi nasil kabullenebildigini 2 yil ki kadromuzun buralara layik oldugunu nasil düsündügünü aciklarsan çok sevinirim.

bir de efes tamam ama fener maçi için durun derim. salyersin 37 dakika oynayamadigini dusunursek bizim kadromuz bana gore o maçta fenerin kadrosundan iyiydi. fark savunma yaptirmayi bilenle bilmeyen arasindaydi.