Ekrem Memnun

Şu an düşme potasında olup Avrupa'dan elenmiş olsaydık muhtemelen kendimizi düşme potasındaki takımlarla kıyaslayacaktık. Neticede bütçe belli, kadro kalitesi dediğimiz de oyuncuların performansına bağlı olarak zihnimizde şekillenen bir algı.

Sezon başında hemen herkes orta sıralarda play-off zorlanarak, düşme tehlikesine fazla girmeden, zevk veren bir oyun oynayan takıma seve seve razıydı. Zaten bu sebeple de bütçeyi ve oyuncu seçimlerini bolca eleştirdik. Genelde bir hücum ritmi kazanıp beklenenden iyi gitmemiz beklentileri fazlaca iyimser hale getirdi. Şu an için ne çok üst düzey bir kadromuz ne de harikalar yaratacak gibi bir koçumuz var. Ligde 5-6 gibi play-off yapıp BCL'de gidebildiğimiz yere kadar gitmemiz olumlu olur.

Son düzenleme:
Birazcık iddaası olan takıma denk gelip maç kafa kafaya gidiyorsa kaybediyoruz.

Nediyim Eleştirince bişiler ile savunuyorlar... Açalım kadınlarda aldığımız final maçını seyredelim kendimizi avuturuz

Sezon başında yazdığım gibi Süper Lig'in en kalitesiz koçu. Selçuk Ernak kadar koçluk yeteneği olsaydı şu an en az 1 galibiyet farkla süper ligde liderdik. Kendisinden ligde ve Avrupa'da hiçbir beklentim yok. Bu sezon alınacak herhangi bir kupa benim için mucizenin de ötesinde bir olay olur.

Gerçekten Galatasaray'ı seviyor olsaydı 2 ay önce "Kadın Basketbolda Efe Güven çok başarısız 3,5 yıl geçirdi. Bu sezonda takımı felaket hale getirdi. Ben kadın basketbolun başına geçiyim benim yerime yabancı bir koç alın." diye yönetime tavsiyede bulunurdu. Ama hem Burak Elmas yönetimi hem de kendisi "Küçük olsun bizim olsun" zihniyetiyle yaşadıkları için, erkek basketbol takımımız da kadın basketbol takımımızda sezon içinde hedefsiz kaldı ve sezon sonunda bir kupa bile kazanamayacak.
Bu kötü niyetli insanın yazmasına ne kadar daha müsade edilecek burada? BU karaktersiz resmen Galatasaray kaybetsin de gelip laf çakayım diye fırsat kolluyor!! Ligin en kötü koçuymuş yok ya? Nedir bu kuyruk acın 2014 Euroleague şampiyonluğu mu yoksa geçen sene herkes kaçarken kariyerini riske atarak görevi alıp takımı küme düşürmedi diye mi?

Son 4,5 yılda hiçbir koça sunulmayan imkanlar ve sponsor desteği kendisine sunuldu. Son 4,5 yılda her sezon takım defalarca maaş alamadığından antreman boykotu yaparken kendisinin döneminde ödemeler asla aksamadı. Yetenekli bir genç yerli uzun için 200 Bin Dolar bonservis ödendi ki son 4,5 yılda yerli bir oyuncu için asla böyle birşey yapılmadı. Buna karşılık yapabildiği süper ligin en kalitesiz koçluğunu yapmak oldu. Selçuk Ernak, Tutku Açık, Nenad Markovic ve Dusan Alimpijevic gibi ortalama koçların karşısında ezildi. Bütün hedef maçları kaybetti ve görevi bırakmazsa bu sezon takımın herhangi bir kupa alması milyonda bir bile değil.

Daha öncede yazdım. Galatasaray sevgisi kalmışsa kendinisini kendisinden daha başarısız ve 0 kupa kazanmış Efe Güven yerine Kadın Basketbol Takımına ister. Ama ne kendisinden ne Burak Elmas'dan ne de yönetiminden böyle bir hamle beklemiyorum tabiki. "Küçük olsun bizim olsun" zihniyeti Burak Elmas'ın ve koçların damarlarına işlemiş durumda. Erden Timur'un sponsorluğu olmasa bu sezon küme bile düşebilirdik.

Son düzenleme:
Sahsi görüsüm sadece bayan basket takımlarını yönetmesi ve koçing yapması erkek takımları ona fazla geliyor

Hicbir olumlu katkı,takıma kazandırdığı bir özellik yok oyuncuların bireysel çabalarıyla mac kazaniyoruz hocanın gram katkısı ve etkisi yok.

Oktay Mahmudinin durumu ne şuan acaba,boşta mı?

İyi güzelde daha birkaç hafta önce iyi bir uzun gelse ŞL de final oynarız, ligde bile belli olmaz fener kötü final bile olur deniyordu. Şimdi hoca gitsin,Mahmudi gelsin.Bu kadroyla Mahmudi olacak iş mi?Hoca biryere gitmemeli, bu takimla ne yapabilirse yapacak,seneye Allah kerim.

İyi güzelde daha birkaç hafta önce iyi bir uzun gelse ŞL de final oynarız, ligde bile belli olmaz fener kötü final bile olur deniyordu. Şimdi hoca gitsin,Mahmudi gelsin.Bu kadroyla Mahmudi olacak iş mi?Hoca biryere gitmemeli, bu takimla ne yapabilirse yapacak,seneye Allah kerim.
Şu kafayla kulüp filan yönetilmez. Terim devam etsin hocam gitmesin. Ekrem hocam ne olur bırakmasın bu sezon sonuç ne olursa olsun seneye bakarız. Böyle bir şey yok. Terim de gitmeliydi Ekrem hoca ile de yollar ayrılmalı. Bu çok net ama yerine başka bir Torrent gelmemeli önemli olan bu ve kısa bir süre içerisinde de bu kulüp Elmas yönetiminden kurtulmalı.

Diğer kısma gelince ben kendi adıma hiç öyle bir şey söylemedim. Ligde final yaparız hatta şampiyonluk bile olabilir. Şampiyonlar ligini de kazanırız diyen İYİMSER arkadaşlara da YAVAŞŞŞ dedim. Dolayısıyla şimdi herkes şapkasını önüne koysun düşünsün.

Şu kafayla kulüp filan yönetilmez. Terim devam etsin hocam gitmesin. Ekrem hocam ne olur bırakmasın bu sezon sonuç ne olursa olsun seneye bakarız. Böyle bir şey yok. Terim de gitmeliydi Ekrem hoca ile de yollar ayrılmalı. Bu çok net ama yerine başka bir Torrent gelmemeli önemli olan bu ve kısa bir süre içerisinde de bu kulüp Elmas yönetiminden kurtulmalı.

Diğer kısma gelince ben kendi adıma hiç öyle bir şey söylemedim. Ligde final yaparız hatta şampiyonluk bile olabilir. Şampiyonlar ligini de kazanırız diyen İYİMSER arkadaşlara da YAVAŞŞŞ dedim. Dolayısıyla şimdi herkes şapkasını önüne koysun düşünsün.

Katılmıyorum. Yerine daha iyisini ya da en azından benzer seviyede birisini getirebileceksen yolları ayırmalısın. Yoksa beterin beteri durumunu yaşarsın. Torrent getireceğine Terim'le devam edersin. Ancak açık konuşayım boştaki herhangi bir hocanın erkek basketbolunda Memnun'dan çok daha deneyimli olduğunu düşündüğümden yollar ayrılmalı

Son düzenleme:
Sanki yeni gelen hocanın garantisi var başarılı olacak diye.Bu takım yeni hoca ile en fazla ne yapar?Buna net kim cevap verebilir, tabi boşta iyi hoca var mı bir de o var.Olaya sonuç odaklı bakmamak gerek,her 5 maçlık yenilgide hoca mı değişecek?Kurarsın bur takim , olanaklar çerçevesinde ,devam edersin .Bu butceyle şampiyonluk olur mu?Çok zor,takım keyif versin yeter bence,ne zaman para bulursun,altyapıdan oyuncu çıkarırsın, o zaman istediğin zaman hoca değiştirirsin

Şunu anlamak lazım: Her ikisi de aynı oyunu paylaşsa da kadın ve erkek basketbol şubelerinde yarışmacı olmanın farklı dinamikleri var. Bununla beraber kadın basketbolu tempo-skor bölgeleri gibi konularda erkek basketboldan ayrışsa da koçluk bakımından biri diğerinden üstündür gibi bir yargı safsatadan ibaret. Laso'yu Efe Güven'in yerine getirir ve iyi de bütçe verirsek CL'de grup aşamasında elenmeyeceğimizin garantisi yok. Koçlar da bir şekilde adapte oluyor.

Ekrem Hoca ile ilk sezonumuzda genel olarak çıkışlı bir grafiğimiz vardı ama ilk defa inişe geçtik. Şu performansa göre istifa etmesini gerektirecek hiçbir sebep yok-hatta bence takım sadece bütçeye değil eldeki malzemeye göre de iyi performans gösteriyor- ancak takıma artı değer yaratamayacağını ve takımın zorlu geçecek maçlarda karakter koymasını sağlayamayacağını düşünüyorsa istifa etmeli elbette.

Hadsizleşmeye gerek yok. İniş çıkışlar olması çok normal. Geçen sene küme düşüyorduk ve daha az bütçeyle çok daha iyi durumdayız. İyi iş çıkarıyor hoca. Konu kapansın.

Bir şekilde playoff yapacağız önümüzde ki maçlara baktım en az 5 maç alırız diye düşünüyorum 17 galibiyet de 7 bitirir gibi görünüyor ha daha iyisi yapılabilir miydi olabilir olması 2012 de bir sene önce düşmemeye oynayan takimin şampiyon olması gibi birşey çok tecrübeli bir antrenör lazım bu seviye için

Konuyu açanın ilk günden beri anlamadığım bir derdi var Ekrem memnun ile. Ve forum yönetimi de buna sürekli çanak tutuyor.

Daha öncede yazdım. Galatasaray sevgisi kalmışsa kendinisini kendisinden daha başarısız ve 0 kupa kazanmış Efe Güven yerine Kadın Basketbol Takımına ister. Ama ne kendisinden ne Burak Elmas'dan ne de yönetiminden böyle bir hamle beklemiyorum tabiki. "Küçük olsun bizim olsun" zihniyeti Burak Elmas'ın ve koçların damarlarına işlemiş durumda. Erden Timur'un sponsorluğu olmasa bu sezon küme bile düşebilirdik.

Sivri bir insan olmak farklı şey, ilgi çekmek için sivri insan taklidi yapmak farklı şey. Gönderilir, istifa eder, kovulur vs. bilmem. Kadın basketbolunda Galatasaray'ı bir daha kolay kolay göremeyeceği seviyeye çıkarmış, yönetimlere kafa tutarak zorla vizyon yaratmış bir adamın şubeyi "küçük olsun, bizim olsun" kafasıyla yönettiğini iddia etmek terbiyesizliktir. Beğenmiyor olabilirsin, sevmiyor olabilirsin, gönderilmesini de istiyor olabilirsin. Gidebilir de hiç fark etmez. Ama haddinizi bilin birazcık.

Sivri bir insan olmak farklı şey, ilgi çekmek için sivri insan taklidi yapmak farklı şey. Gönderilir, istifa eder, kovulur vs. bilmem. Kadın basketbolunda Galatasaray'ı bir daha kolay kolay göremeyeceği seviyeye çıkarmış, yönetimlere kafa tutarak zorla vizyon yaratmış bir adamın şubeyi "küçük olsun, bizim olsun" kafasıyla yönettiğini iddia etmek terbiyesizliktir. Beğenmiyor olabilirsin, sevmiyor olabilirsin, gönderilmesini de istiyor olabilirsin. Gidebilir de hiç fark etmez. Ama haddinizi bilin birazcık.

Erdal'ın Terim'e yapılan eleştirilerden çok daha hafif bir üslupla eleştiri yaptığını düşünüyorum. Burda gösterdiğin hassasiyeti ne hikmetse Terim başlığında göstermiyordun.

Haa sana göre Ekrem Memnun daha fazla saygıyı hakkediyor olabilir. Ama milyonlarca Gs'liye göre de Terim senin gibilerin üslubundan çok daha fazla saygıyı hakkediyordu.

Eee buradaki eşiği de sen belirleyemeyeceğine göre, demek ki neymiş Gs'nin efsanelerine karşı öyle de olsa böyle de olsa belirli bir üslupla konuşmak ve eleştirmek gerekirmiş

Erdal'ın Terim'e yapılan eleştirilerden çok daha hafif bir üslupla eleştiri yaptığını düşünüyorum. Burda gösterdiğin hassasiyeti ne hikmetse Terim başlığında göstermiyordun.

Haa sana göre Ekrem Memnun daha fazla saygıyı hakkediyor olabilir. Ama milyonlarca Gs'liye göre de Terim senin gibilerin üslubundan çok daha fazla saygıyı hakkediyordu.

Eee buradaki eşiği de sen belirleyemeyeceğine göre, demek ki neymiş Gs'nin efsanelerine karşı öyle de olsa böyle de olsa belirli bir üslupla konuşmak ve eleştirmek gerekirmiş

Bu mesajın geleceğini tahmin ediyordum vallahi ne yalan söyleyeyim :) Vallahi mesele gitmesini istemek ya da ağır eleştirmek vs. değil. Ben hiçbir zaman Terim için "küçük olsun benim olsun" istiyor diye bir ifade kullanmadım. Tarzını, hocalığını ve kişiliğini beğenmiyorum. Galatasaray efsanesi olup olmama meselesi değil. Ki arada bir de klasman farkı var. Galatasaray bu ligin 6, 7. sıradaki bütçeli takımı, diğer taraf her zaman en çok para harcayıp, en çok kaynağa sahip olan. Dolayısıyla aynı şey olarak görmüyorum.

İstediğin her şeyi kendine göre dizayn edip, başarısız olduğunda sorumluluktan kaçmakla, gidiş biletin cebinde hocalık yapmak benim için aynı şeyler değil.

Bu mesajın geleceğini tahmin ediyordum vallahi ne yalan söyleyeyim :) Vallahi mesele gitmesini istemek ya da ağır eleştirmek vs. değil. Ben hiçbir zaman Terim için "küçük olsun benim olsun" istiyor diye bir ifade kullanmadım. Tarzını, hocalığını ve kişiliğini beğenmiyorum. Galatasaray efsanesi olup olmama meselesi değil. Ki arada bir de klasman farkı var. Galatasaray bu ligin 6, 7. sıradaki bütçeli takımı, diğer taraf her zaman en çok para harcayıp, en çok kaynağa sahip olan. Dolayısıyla aynı şey olarak görmüyorum.

İstediğin her şeyi kendine göre dizayn edip, başarısız olduğunda sorumluluktan kaçmakla, gidiş biletin cebinde hocalık yapmak benim için aynı şeyler değil.

İki hocanın da eleştiri sebepleri aynı olmayabilir. Zaten olamaz da Memnun ve Terim farklı kişiler. İyi ve kötü oldukları özellikler haliyle farklı. Erdal'ın Memnun'un antrenörlüğü ve kişiliğiyle ilgili bir eleştirisi var. Senin de Terim'in antrenörlüğünü ve kişiliğini eleştirdiğin gibi. Kaldı ki Erdal'ın eleştirisi Terim'e sayfalarca edilen laflardan çok daha masum. Ama sen bu eleştiriyi terbiyesizlik olarak yorumluyorsun.

Şimdi ben de diyorum ki gir Terim'in sayfasına bak bakalım ne laflar edilmiş. Burada kime ne kadar saygı duyulacağını belirleyecek insan ne sensin ne de başkası. Ama konu Gs tarihine adını yazdırmış kişilerse daha saygılı olunmalı.

Erdal'ın şu yazdığı terbiyesizlikse Terim sayfasında terbiyesizliğin bayrağı taşındı. Sen de bayrağı taşımak için sıraya girenlerdendin.

Sen şu an Erdal'a terbiyesiz deme hakkını kendinde görüyorsan Terim'le ilgili yazdıklarından ötürü de insanların sana terbiyesiz demesine hak veriyorsun o zaman

Son düzenleme:
İyi de adam bilmiyor. Sürekli bir sav ortaya atıyor ama dayanağı yok. Yani adamı şahsen de tanıyorum. Söylediği çoğu şeyin içi boş. Adam diyor ki Kravish'i alacağımız paraya Octavius Ellis alırdık, Bost'u alacağımız paraya Jamar Smith alırdık. Diyorum ki aralarında 2-3 kat fark var. Sanki ben bunu yazmamışım gibi yine aynı iddia üstünden eleştiri yapmaya devam ediyor.

Benim için ikisine aynı şeyi söylemek aynı değil. Ekrem Hoca'nın ne kalemi var, ne adamı var. Sene başı adam övdürüp, sene sonu hoca istemedi, zorla aldırdılar yazacak. Terim artık saha içini bıraktı başkan belirliyor, tweet attırıyor, yazı yazdırıyor. Benim için aynı seviyede değiller. Yani Ekrem hoca kaç yıl çalıştı kulüpte, ne bir başkanın ona çıkıp canlı yayında bir şey dediğini gördük, ne hasta adamın arkasından bir şey söylediğini. E herkes dönüp biraz kendine bakacak. Bir takım çok yüksek bütçe harcıyor, başarısız oluyor. Diğeri ortalama altında bütçeyle ortalama bir sezon geçiriyor. Ben Ekrem Hoca giderse kim gelecek diye bir ifade de kullanmadım neticede anam değil babam değil. Erdal hiçbir şeyi bilmeden eleştiriyor. Nerden biliyorsun dersen de, adamı yüz yüze tanıyorum. Ben bugün Ekrem Hoca'ya gitsin diyebiliyorum, ama siz 30 milyon euro harcamış adama en ufak bir eleştiri dahi yapmıyorsunuz. Aradaki fark burda.