EL | Galatasaray 51 - Fenerbahçe 73

Tarih:04-Şubat-2011 Cuma
Saat: 19:30
Yer:Abdi İpekçi.
Yayın: GS TV.

Gecenin bir yarısı,Cimbomun yeter sarısı kırmızısı! Misyonumuz bir maç yenildik diye son bulacak değil,aksine şimdi daha kuvvetli olma zamanıdır.Arkadaşlar haklı eleştirileriniz olabilir fakat Başka GALATASARAY Yok!Bu takım bizim,hepimizin.Hepimiz kırmızının bir parçalarıyız,neferleriyiz.Bu seriyi kazanmak için elimizden geleni yapalım, sonrasını koça ve kızlarımıza bırakalım.

başın dimdik,alnın açık
yürüyedur Galatasaray!

Re: EL | Galatasaray-Fenerbahçe

Dağlar duvar olsa önüme,
Yollar kördüğüm düğümlense,
Dönmem!
Gözümü bağlasalar,
İpe götürseler
Cimbom Çağır Yeter!

Antep'ten ayağımın tozuyla gelip maçta olacağım inşallah.. Ben kafa kafaya bir maç olacağını düşünüyorum. Bu seri için düşüncem ilk maçı farklı kaybederiz, evimizde kafa kafaya olur kazanırız, son maçla da Avrupa'yı noktalarızdı... Aynı düşüncedeyim. Bu maçı kazanacağımıza inanıyorum. Umarım taraftar gereken ilgiyi gösterir maça

En azından şu maçı kazanıp namağlup ünvanlarına bir son verelim.

Bu takım feneri eleyecektir..Bahar aman ha yine faulleri erken yapma..Haydi aslanlar inanmayanlara cevabı verin...

Başın öne eğilmesin aldırma cimbom aldırma.
En büyük sen değil misin aldırma cimbom aldırma...

Haydi kızlar daha hiçbir şey bitmedi..!

Saldırın durmadan !

Bizler inandık sizde inanın bizim için bu maçı alın !

Fenerin namağlup serisini lütfen biz bitirelim bu maçı aldık mı zaten gerisi gelir bir şekilde elensekte olur ama şu maçı kazanalım haydi kızlar.

Deplasmanlarda her zaman daha iyi mücadele etmişizdir, son maçta da ilk yarı fena değildik ama ikinci yarı dağıldık Sahamızda ise erkeklerin psikolojik üstünlüğüne benzer bir üstünlüğü bir türlü yakalayamadık. Erkekler oynadığında hep yeneriz diyorum, takım farketmiyor ama kadınlar sanki Caferağa'da daha ağır basıyor. Bu yüzden bu maça dair umudum ilk maça oranla daha az. Tabi bu söylediklerim sadece Fener maçlarına dair. Sanırım Fener maçı için salonda oluşturulan atmosfer kızlara pek iyi gelmiyor. Fazlaca geriliyorlar, biraz daha taraftar olarak bunun nedenleri üzerinde durmalıyız.

Fenerbahçe eskisi kadar iyi değil. Yani gerçekten iyi değil.

Sene başında Penny-Diana'lı kadrodan, oyundan eser yok. Takımı taşıyan isimler yine Birsel-Nevriye.

Zogota iyi bir şutör ama çok öne çıkabilecek bir oyuncu değil. Angel hücum anlamında vasat, mücadelesiyle o eksikliği kapatıyor, Sophia'ya benziyor biraz da ama o kadar efektif değil. Horakova Birsel-Esmeral'in arkasında kalmmış ciddi şekilde, süre dahi bulamıyor. Matovic orta mesafe şutunda ve ribaundlarda etkili sadece.

Yıllardır Birsel-Esmeral-Nevriye'ye sahip rakibimiz ama hep vurucu güçleri yabancılarıydı, Katie Smith gibi, C.Pondexter gibi, Penny gibi...

Deplasmanlarda bu oyuncular sayesinde kazanıyorlardı bize karşı, geçen seneki iki deplasmanda Penny çok iyiydi, Ayhan Şahenk'te Katie'nin muazzam oynadığını hatırlıyorum. Şimdi bu kadar öne çıkabilecek bir yabancıları yok, Türklere bel bağlamış durumdalar.

Seriyi geçeriz geçemeyiz ama doğru işleri yaparsak, Nevriye'yi kilitlersek bu maçtan ümitliyim gerçekten. Taraftarın desteği sonucu çok ciddi etkileyecek, geçen seneki Playoff maçındaki o taraftar desteği yetmez, salonun en az yarısı dolmalı ki baskı oluşturalım.

Başarılar takımımıza...

Angel mccgoughtry hucum anlaminda vasat mi :p yapma be gazanfer Kardes gecen sezon wnbade Taurasinin ardindan sayi kralicesi oldu suanda euroleaguede en skorer oyuncu.

AmaTaurasi kalitesinde degil tabi.

bu maci Kazaniriz ama caferagada yine fark yeriz..

Fenerbahçe Penny-Taurasi ikilisi gittiğinden beri daha rahat maçlar çıkarıyor. Hala Fenerbahçe gerçekten iyi değil demek gerçekten ilginç Gazanfer. Bir de Fenerbahçe iyi takım oldu diyenleri basketbolu bilmemekle suçluyorsun. Biraz olsun kendi bildiklerini sorgulamayı düşündün mü?

Fenerbahçe iyi değil, güçlü değil diye diye alınan mağlubiyetleri ağır darbe haline getiriyorsunuz. Halbuki kadro olarak arada çok büyük fark olduğunu görseniz bu mağlubiyetlerin normal olduğunu göreceksiniz.

Aynı şey erkek takımları için de geçerli. Yok Fener güçlü değil, yok Fener son gücünde oynuyor düşüşe geçecek deyip sonra Fener galibiyeti sonrası çok büyük zafer alınmışcasına sevinmek garip geliyor. Çok büyük zaferse Fener güçlü mü değil mi? Bu alınan yenilgi önemli bir yenilgi ise Fener güçlü mü değil mi?

Bu tarz yazılar başarıları küçültüp, yenilgileri de kaos durumuna getiriyor malesef.

Gerçi ben niye konuşuyorum ki basketboldan mı anlıyorum sanki. Bu forumda bu işi çok iyi bilen onlarca insan var.

Kerem Seçer' Alıntı:
Fenerbahçe Penny-Taurasi ikilisi gittiğinden beri daha rahat maçlar çıkarıyor. Hala Fenerbahçe gerçekten iyi değil demek gerçekten ilginç Gazanfer. Bir de Fenerbahçe iyi takım oldu diyenleri basketbolu bilmemekle suçluyorsun. Biraz olsun kendi bildiklerini sorgulamayı düşündün mü?

Fenerbahçe iyi değil, güçlü değil diye diye alınan mağlubiyetleri ağır darbe haline getiriyorsunuz. Halbuki kadro olarak arada çok büyük fark olduğunu görseniz bu mağlubiyetlerin normal olduğunu göreceksiniz.

Aynı şey erkek takımları için de geçerli. Yok Fener güçlü değil, yok Fener son gücünde oynuyor düşüşe geçecek deyip sonra Fener galibiyeti sonrası çok büyük zafer alınmışcasına sevinmek garip geliyor. Çok büyük zaferse Fener güçlü mü değil mi? Bu alınan yenilgi önemli bir yenilgi ise Fener güçlü mü değil mi?

Bu tarz yazılar başarıları küçültüp, yenilgileri de kaos durumuna getiriyor malesef.

Gerçi ben niye konuşuyorum ki basketboldan mı anlıyorum sanki. Bu forumda bu işi çok iyi bilen onlarca insan var.

+1905

Kerem Abi, bu başlık içinde kimseye cevap vermedim. Fenerbahçe iyi takım diyen kime cevap vermişim? Kendi düşüncesi der geçerim, bizden hala iyiler ama güç kaybettikleri açıkça ortada ve Tamika hamlesiyle o aradaki fark da kapanacak, buna da eminim.

Arada bir fark olduğu doğru, bu farkı ortaya çıkaran oyuncu da Nevriye zaten. Ama konu deplasmanda rakibini yenmek deyince işlerikolay olmayacak.

Şuan Penny ve Dianalı kadro olsa şu kötü oyunumuza karşı ilk devrede maçı bitirirlerdi mesela Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda olduğu gibi. Yabancılardan çok az katkı almaya başladılar, bu bizim için büyük avantaj.

Sözün özü bu Fenerbahçe'yi iyi bir taraftar desteği ile evimizde yenebilecek güçteyiz. Penny ve Diana'lı Fenerbahçe'ye karşı en iyi oyunumuzu oynasak da kazanamayabilirdik oysa. Yine benzer şekilde Fenerbahçe, Bayanlar Euroleague'in en büyük favorisiyken şuan Final-Four'dan öteye gidebileceklerini düşünmüyorum.

Erkek takımları ile ilgili de öyle birşey dediğimi hatırlamıyorum. Şuan ligin 1 seviye üstünde Fenerbahçe Ülker, dış savunmacıları sakatlanmadığı sürece de öyle kalacaklar şu anki durumda. Vidmar sakatlanmasa Final Four'da bile söz sahibi olurlardı ama şuan pek sanmıyorum. O yüzden Fenerbahçe Ülker'e karşı 11 sayılık zafer de gerçekten büyük bir zaferdi, küçümsemeye gerek yok.

Başkalarının yazılarını alıntı yapıp; katılıyorum, +1, +1905, +1907, aynen böyle, bence de böyle, bunları nası yenicez yaaaa gibi yorum yapan, sadece mağlubiyetlerde foruma giren isimlere karşı da söz hakkım her zaman var diye düşünüyorum.

Basketboldan anlıyorum sanki gibi bir ironiye de gerek yok gerçekten...

Diana Taurasi ve penny Taylor varken feneri caferagada elimizden kacirmadik mi bu sezon ? is yildizlarla olmuyor, Kalbi ile oynayan sonuna kadar mucadele eden takimlar kazaniyor artik.

Basketbol Artik yürek oyunudur.

Bana göre bu maçta oldukça zor. Lig ve kupa maçları için daha umutluyum.