EL | VICI Aistes 66 - Galatasaray MP 84

30 Kasım Çarşamba
17:15 Litvanya

Ekimin 13'ünde sezonu açtığımız VICI Aistes karşısındayız bir kez daha. O günden bugüne oynanan 14 maçta 12 galibiyet-2 mağlubiyet alan takımımız 2 maçlık kötü serinin ardından Kaunas deplasmanında tekrar çıkış arayacak. Takımımız ilk maçı 83-66 kazanırken, Diana Taurasi unutulmaz bir performans ile merhaba demişti bizlere.

Aistes, Euroleague'de çıktığı 7 maçta sadece evinde Seat Györ'ü mağlup edebildi, liglerinde ise oynanan 8 haftayı da hatasız geçip, namağlup liderlik koltuğunda oturuyorlar. Takımın Avrupa'daki en skorer ismi Kuktiene, Linkeviciene sayı ortalamasında biraz geride kalıp 2. olsa da takımına asist, ribaund ve top çalma istatistiklerinde liderlik ediyor. Abdi İpekçi'de oynadığımız maçta da bu iki isim ve Pilypaitis ön plana çıkan isimler olmuşlardı. Ayrıca o maçta bize ribaundlarda 31-49 üstünlük sağladıklarını da hatırlatmak gerekiyor.

Üst üste 3 senedir aynı gruplarda yer alıyoruz VICI Aistes ile ama bu deplasmandan 2 mağlubiyet ile ayrıldık son iki maçta. Oynadığımız son iki resmi maçtan da mağlup ayrıldığımızı göz önüne alırsak 2 maçlık mağlubiyet serilerini kırmak için en uygun zaman. Sezona başladığımız yerden, yeni bir başlangıç yapmamız gerekiyor.

Başarılar takımımıza.

Alba Torrens?Sakatlığı nedir?Ne kadar sürer?Şu an ne durumda?hiç bir fikir sahibi değiliz :(

umarım ayşe cora-yasemen-melek-gülşah-şaziye. bunlara ciddi görevler verilir. maç oynaya oynaya ritim bulurlar. çok ihtiyacımız var bu oyunculara.

Bu maçta setler çoğunlukla Türk oyuncuların üzerine oynanmalı,Türk oyunculara daha fazla süre tanınmalı ve kaybolan özgüvenleri tekrar kazandırılmalı bence..

Dee nin fazla süre almadığı, Dee+Tina ikilisinin 18 sayı attığı üstelik 15.7 sayı ortalaması olan Alba nın olmadığı maçta 84 sayı attık, iyi iyi...
tebrikler kızlara

Şu kadar zayıf rakip karşısında bile daha az ribaunt aldık (32-34). Ciddi sıkıntı oldu bu iş artık. Neyse ki Sylvia hafta sonundan itibaren ligde olacak ama EL için Avrupalı uzun hala muamma. Herhalde F8 yapamayan takımlardan almak için bekleyeceğiz bir süre daha. Ama bu süre zarfında Ekaterinburg ve Ros Casares gibi bu ligin iki favori takımına konuk olacağız. Allah yardımcımız olsun şimdiden.

Türk oyuncularımızın üzerindeki kaybolan güven için çok önemliydi . Işıl 15 sayı , Ayşe 3 sayı , Şaziye 9 ya da 11 sayı , gülşah 5 sayı yani bence çok çok iyi oldu keşke biraz daha Fb maçında şut kullansalardı ama önemli olan bundan sonrası güveniyoruz size kızlar hemde düşündüğünüzden de çok .

Maç çok yararlı idi rotasyondaki oyuncularımız açısından fakat maçın en kötüsü Litvanya'da olmasına rağmen Veli Yiğit'ti.İğrenç bir maç anlatımı yaptı.

Güzel ve herkesin süre alıp, katkı vermesi sebebiyle ekstra keyifli bir maç oldu. Kolay bir maç olduğu için (iki senedir burada maç kaybediyorduk o da ayrı tabii) çok özel şeyler yazmaya gerek yok.

Arkadaşlar eleştiri güzel, ben de olmasından yanayım. Misal şu maçtan sonra benden başka, kim neden oynamıyor, X oyuncusu Y oyuncusundan neden fazla süre alıyor gibi soruların cevabı kafasında netleşen tek kişi ben miyim?

Şu kadar zayıf rakip karşısında bile daha az ribaunt aldık (32-34). Ciddi sıkıntı oldu bu iş artık. Neyse ki Sylvia hafta sonundan itibaren ligde olacak ama EL için Avrupalı uzun hala muamma. Herhalde F8 yapamayan takımlardan almak için bekleyeceğiz bir süre daha. Ama bu süre zarfında Ekaterinburg ve Ros Casares gibi bu ligin iki favori takımına konuk olacağız. Allah yardımcımız olsun şimdiden.

biz eleme maçı oynamayacak olsak da ilk eleme maçlarından önce kadroyu kesinleştirmek gerekiyor. 15 şubat kadro değişikliği için son tarih, buna kadrodaki kıtadışı oyuncuları belirleme de dahil.

Ses Veli Yiğit'in sesiydi gibi geldi bana?Özellikle Alba ve Sylvia'dan bahsederken Veli Yiğit'in sesiydi sanki.Emin misin Aras?Eğer yanlış ise Can Bey iğrenç bir maç anlatımı yaptı o zaman,top kaybı yapıyor karşı takım hücum faul diyor,hücum faul yapıyoruz ayak çizgide diyor,biz faul yapıyoruz,Vici Aistes faul yaptı diyor.Neyse buna da şükür ;hiç de izleyemeyebilirdik de.

Ayşe'yi çok beğendim ben bugün, kendine güvenerek içeri driplingleri çok güzeldi.

Işıl Alben'i herkes böyle görmek istiyordur herhalde, böyle devam eder umarım durmadan.

Günün en güzel olayı yerlilerin korkmadan şut kullanmalarıydı şüphesiz. Keşke Bahar'ın üzerinden daha da oynayabilsek, onu kullanabilsek. Herhalde yıl boyunca yerlilerin toplam sayıda yabancılara en yakın olduğu maç bu maçtı.

Tek olumsuz nokta ribaundlardı bugün. Bu kadar fazla ribaund vermemeliyiz. Umarım bu konuda Fowles çare olabilir, çünkü gerçekten ribaundlar sorunsal.

Ayşe bana göre de harikaydı,önemli olan şut sokması,steps yapması,şut kaçırması değil.Ama daha bu yaşta kendine bu güven bence çok olumlu,biraz fiziği üzerine giderse ki fiziğine göre çok kuvvetli bir oyuncu bence harika bir oyuncu olacak gibi...Bir de tabii bol bol şut çalışmalı.Ribaund sezgisi,zıplama ve patlama gücü umut vaad ediyor.Tebrikler Ayşe'ye..