Engelsiz Aslanlar (2017-2018 Sezonu)

Helal olsun Engelsiz Aslanlar, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sizler bu formanın gururusunuz, hakkınız ödenmez. Bir kez daha Avrupa Şampiyonu Engelsiz Aslanlar...

Tebrik ediyorum engelsiz aslanları. Galatasaray'ın en güzel takımlarından biri oldular her zaman.

Salonun bomboş olması ilginç geldi. Sıradan lig maçlarında bile hıncahınç dolarken final maçında 10 kişi bile olmaması taraftara yakışmadı.

ŞAMPİYON GALATASARAY!

Maç sonucu | Beşiktaş RMK Marine 57-60 Galatasaray

Bu sonuçla seride durum 2-0'a geliyor! Tebrikler #EngelsizAslanlar!!!

2 sezon aradan sonra şampiyon olduk. Eskiden gözümüz kapalı her takıma 30-40 sayı fark atarak şampiyon olurduk. Tabii Dursun Özbek sayesinde bu şube de onun lanetli nasibini almıştı. O gitti yine şampiyon olduk.

Engelsiz Aslanlar'ı kutluyorum artık Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmamız lazım 4 sezondur olamıyoruz yanlış hatırlamıyorsam.

Salonun bomboş olması ilginç geldi. Sıradan lig maçlarında bile hıncahınç dolarken final maçında 10 kişi bile olmaması taraftara yakışmadı.

Bu sene maçlara gidilmedi ve bir daha da zor gidilir. Fenerbahçe koreografisinde herkesin yüklendiği ultrAslan UNI, Sedat hocadan destek beklemişti ama hoca o desteği vermeyince maçlara gitmeme kararı almışlardı. Zaten ultrAslan UNI dışında da giden yoktu.

2 sene aradan sonra gelen şampiyonluk önemli. Takımın miadı doldu dendikten sonra gelen bu şampiyonluk yine dikkatleri bu takımın üzerine çekecektir.

Bu sene maçlara gidilmedi ve bir daha da zor gidilir. Fenerbahçe koreografisinde herkesin yüklendiği ultrAslan UNI, Sedat hocadan destek beklemişti ama hoca o desteği vermeyince maçlara gitmeme kararı almışlardı. Zaten ultrAslan UNI dışında da giden yoktu.

2 sene aradan sonra gelen şampiyonluk önemli. Takımın miadı doldu dendikten sonra gelen bu şampiyonluk yine dikkatleri bu takımın üzerine çekecektir.

Onu bilmiyordum ama Sedat Hoca ne yapabilir yani onun verdiği destekle ultrAslan haklı mı olacaktı? Bu şubeyi hiçbir zaman yarı yolda bırakmamış, 20'den fazla kupa kazandırmış, son 2 sezon yönetim destek veremediği için şampiyon olamamış bir hocaya yapılacak protesto mu bu? En azından final maçında yer alsalardı her şeyden önemlisi o Engelsiz oyuncular için destek verselerdi.

Onu bilmiyordum ama Sedat Hoca ne yapabilir yani onun verdiği destekle ultrAslan haklı mı olacaktı? Bu şubeyi hiçbir zaman yarı yolda bırakmamış, 20'den fazla kupa kazandırmış, son 2 sezon yönetim destek veremediği için şampiyon olamamış bir hocaya yapılacak protesto mu bu? En azından final maçında yer alsalardı her şeyden önemlisi o Engelsiz oyuncular için destek verselerdi.

Bu hususta ultrAslan UNI sonuna kadar haklıdır. Bu Sedat hocanın ilk yalnız bırakışı değil. UNI olmasa maçlarına giden insan sayısı bir elin parmak sayısını geçmiyor. Yıllarca o kadar maçlarına gelmiş adamlar için bir twit bile atmadı Sedat hoca. Yoksa mahkemelere çıksın, onu bunu yapsın değil mevzu. UNI'nın duyduğu aidiyeti, adanmışlığın karşılığını hoca veremedi.

Bu hususta ultrAslan UNI sonuna kadar haklıdır. Bu Sedat hocanın ilk yalnız bırakışı değil. UNI olmasa maçlarına giden insan sayısı bir elin parmak sayısını geçmiyor. Yıllarca o kadar maçlarına gelmiş adamlar için bir twit bile atmadı Sedat hoca. Yoksa mahkemelere çıksın, onu bunu yapsın değil mevzu. UNI'nın duyduğu aidiyeti, adanmışlığın karşılığını hoca veremedi.

Tabi bir twit atsa iyi olurdu ama atmadı diye de hocayı satacak değiliz. Hocanın kalbini biliyoruz her koşulda taraftarın ve kulübün yanında olan birisidir. Bu yüzden maçlara gidilmemesini ben onlara yapılan bir saygısızlık görüyorum. Sedat Hoca olmasaydı bu şube çoktan tarihin tozlu sayfalarında yerini almıştı.

Tabi bir twit atsa iyi olurdu ama atmadı diye de hocayı satacak değiliz. Hocanın kalbini biliyoruz her koşulda taraftarın ve kulübün yanında olan birisidir. Bu yüzden maçlara gidilmemesini ben onlara yapılan bir saygısızlık görüyorum. Sedat Hoca olmasaydı bu şube çoktan tarihin tozlu sayfalarında yerini almıştı.

Bunun yargısını da yapmak bize düşmez. Bu şube kurulduğundan beri o maçlara gidenler onlar. Sedat hoca ile içli dışlı olanlar onlar. Dediğim gibi bu Sedat hocanın ilk defa UNI'yi yalnız bırakışı değil. Ortada bir saygısızlık falan da yok. Açıkçası hoca mı sattı yoksa biz mi sattık orasını daha iyi araştırmak lazım. Kupalardan, başarılardan daha önemli şeyler vardır bu hayatta.

Diğer branşlara sponsor bulamamayı anlıyorum, en nihayetinde diğerleri felaket yönetiliyorlar ve sürekli sporcularıyla kavgalı durumdalar ama sikletinde dünyanın en değerli 3-4 takımından birine sahip şu branşın ekmeğini döndürecek kadar kaynak yaratamamak hakikaten büyük yöneticilik başarısıdır. Bilhassa yeni kurulan şirketler için tam anlamıyla bedavadan reklam olacak bu kadar kıymetli takımın ismini hiç pazarlayamamak Galatasaray'ın ne kadar kıymetli kişilerce yönetilmiş olduğunun, yönetildiğinin ve korkarım ki yönetileceğinin özeti gibidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, inşallah ömrünüzün geri kalanında hayatınızı da aynı bu anlı şanlı takımları ve kulübümüzü yönettiğiniz gibi yönetirsiniz.