Eurobasket 2009 | Şampiyon İspanya

Kim Şampiyon Olur?

• İspanya

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    10
Re: Euro Basket 2009

69-69 spanoulis 8 saniye kala üçlüğü attı son top fransa da bu arada tonny PARKER son çeyrekte oyuna hiç girmedi.

Bu maçta bir iş var gibi.İki takımda kazanmak istemiyor gibiydi özellikle de Fransa son saniye basketine üzüldüler neredeyse.
Sırbistan ve İspanyayla oynamaktan ve 1 gün az dinlenecek olmaktan pek mutlu değiller gibiydi.

Gerçekten ilginç, soyunma odasında De Colo sayı attığı için dayak yiyebilir :)

Çeyrek finalde kiminle eşleşeceğimizi çok merak ediyorum. İkinci olmamız durumunda Yunanistan ile eşleşeceğiz ki, bunu hiç istemiyorum. Bu yüzden Slovenya' yı mutlaka geçmeliyiz. Liderlik açısından önemli maç.

Resmi sitede yer alan maç sonu röportajı çok dikkatimi çekti.
http://www.eurobasket2009.org/en/default.asp
Fransız oyuncu iyi oynadık vs. vs. derken arada önemli bir laf ediyor bence.
'Bu akşam hepimiz çok iyi oynadık. Yunanistan ise belki kazanmak istemedi ama biz kazandık. Herhangi bir pişmanlığımız yok, gelecek maçlarda iyi oynanamız lazım...'

Burak Barut' Alıntı:
Bu maçta bir iş var gibi.İki takımda kazanmak istemiyor gibiydi özellikle de Fransa son saniye basketine üzüldüler neredeyse.
Sırbistan ve İspanyayla oynamaktan ve 1 gün az dinlenecek olmaktan pek mutlu değiller gibiydi.

Gerçekten ilginç, soyunma odasında De Colo sayı attığı için dayak yiyebilir : )

Anlamıştım maçtan sonra da hemen yazdım zaten : )
Çakallık varsa bir olayda hemen çözerim :p

Aynen maç o roportajda dendiği gibiydi.Son saniye sayısına sevinmeyen tek takım olarak tarihe geçer Fransızlar.

bu sonuçtan sonra ne yapıp edip slovenya'yı yenmemiz lazım.. yunanistan ile hırvatistan arasında dağlar kadar fark var.. 1. olup hırvatistanı almamız lazım.. yoksa çeyrek finalde çok zor bir maç bekler bizi.. rotasyon, dinlenme v.b meseleleri boşverip asılmamız şart ki ben slovenya'nın da böyle düşüneceğini sanıyorum..

Emre Yuksel' Alıntı:
bu sonuçtan sonra ne yapıp edip slovenya'yı yenmemiz lazım.. yunanistan ile hırvatistan arasında dağlar kadar fark var.. 1. olup hırvatistanı almamız lazım.. yoksa çeyrek finalde çok zor bir maç bekler bizi.. rotasyon, dinlenme v.b meseleleri boşverip asılmamız şart ki ben slovenya'nın da böyle düşüneceğini sanıyorum..

Turkiye-Slovenya macı da Yunanistan-Fransa macına dönebilir demek istiyorsun yani ;)

başkan bence yunanistan-fransa maçını kazanmaya değil kazanmamayaa oynadılar.. grup nasıl biterse bitsin ilk 2 ye girip ispanya veya sırbistan ile eşleşip perşembe oynamaktansa, 3-4 olup türkiye-slovenya ile eşleşip cuma oynamak daha avantajlıydı.. Kaybederek kazanan Yunanistan oldu.. Bizim de kazanarak kazanıp bu dümenin dışına çıkmamız lazım.. ayrıca çeyrek final geçilirse yarı finalde de zayıf eşleşme bizim grubun 1.sine denk geliyor.. 1. olmak iki kere avantajlı..

onların düşüncesi doğru bence..3-4 de olsalar ispanya veya sırbistan ile oynamak istemezler.. biz de 3. de olsa yunanistan istemeyiz.. çeyrek finalde şansımızı arttırmak istiyorsak, son maçmış gibi asılmamız lazım.. benim fikrim bu..

Yüzde yüz katılıyorum Emre Abi'ye, Hırvatlar şu an için kötü gözüküyorlar ama bu senaryoyu önceden biliyor olsaydım kesinlikle üçüncülük dördüncülük isterdim, artık iş işten geçti. Önemli olan Yunanlarla karşılaşmamak.

Litvanya Sırbistan karşısında son periyota girilirken sadece 2 sayı geride :roll:

Hesaplar çok karışacak gibi.İspanya Polonya'ya yenilirse çeyrek finale çıkmayabilir.

simas oynamıyor.......

ayrıca gurovic sırplarda iş yapardı ama adama bizden sonra bitmişlik duygusu aşılandı..

Teodosic 20 3 11

Sırplar zorlansada Litvanya karşısında 75-83 öndeler .

Litvanya takımı tüm turnuva boyunca olduğu gibi bu maçta da savunmada vasatı aşamadılar .

Neyseki Sırbistan üstüste 6 üçlükle maçı çevirdi.hesaplar karışmadı.

Bu arada Litvanya hakkında söylediklerim de çıktı,o yüzden de ayrı bir mutluyum :)

Litvanya diyenler var ama Litvanya bu sene yarı finale kalırsa şükretsin.

Jasikevicius,Macijauskas,Siskauskas,Kaukenas,Songaila yok.
Lavrinovic Kardeşler,Kleiza,Jankunas en önemli oyuncuları.Forvet pozisyonunda da yeni transferimiz Jasaitis 20 dakika süre alacaktır her maç.

Hadi hayırlısı.Turnuvanın hayal kırıklığı yaratmaya 1 numaralı aday takımı Litvanya.Yıllarca hep Jasikevicius,Macijauskas,Siskauskas'a güvendiler hep en önemli maçlarda.Bu turnuvada ise pota altları en büyük silahları,Kleiza ise en skorerleri olacak büyük ihtimalle.Litvanya'ya karşı kazanamamız da artık son buldu zaten.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Neyseki Sırbistan üstüste 6 üçlükle maçı çevirdi.hesaplar karışmadı.

Bu arada Litvanya hakkında söylediklerim de çıktı,o yüzden de ayrı bir mutluyum :)

Ama ben çok üzgünüm.. :( Litvanya hayalkırıklığım oldu maalesef..

Osman Sakkallıoğlu abimize birinin Türkiye ile Polonya arasında 1 saatlik zaman farkının olduğunu hatırlatması lazım :) Maç sonu belki 5 defa İspanya-Polonya maçı 18.15'de aynı salonda ve yine bu ekrandan canlı diyip durdu. Bunları derkende saat 18.23 filandı :)