Eurobasket 2009 | TÜRKİYE: 69 - Sırbistan: 64

Grubu lider tamamlayan, ardından Dünya Şampiyonu, Olimpiyat 2.si İspanya´yı deviren 12 Dev Adam´ın sıradaki rakibi Sırbistan.

Umarım çeyrek finale yükselmeyi garantilemenin rehavetine kapılmadan, yakaladığımız havayı sürdürürüz.

Karşılaşma 14 Eylül 2009 Pazartesi günü saat 22:00´de NTV´de.

Re: Eurobasket 2009 | TÜRKİYE - Sırbistan

"Teker teker
Geçiyoruz Turları
Avrupa'da alacağız kupayı.
"

Nedendir bilinmez ama başlığı görünce direk bu tezahürat geldi aklıma.. =)

Her ne kadar İspanya'yı yenselerde bizi İspanya kadar zorlayacaklarını düşünmüyorum . Özellikle içeriden oynama konusunda ısrarımızı devam ettirirsek yine kazanırız , yine kazanırız ve bu yolun solu finale hatta şampiyonluğa kadar gider .

Bu arada bu İspanya galibiyeti ile kesin gruptan çıktık mı ?

Sen çekil aradan Sırbistan, kazansan ne olur ki sanki...

Ama bize mağlubiyet yakışmaz, kupayı rekorla kazanalım.

ispanya maçındaki mücadeleyi, azmi, inanmışlığı gördükten sonra 2010 için ciddi ciddi inanmaya başladım.

denildiği gibi rehavet ve yorgunluk takımı etkilemezse yine son ana kadar hop oturup hop kalktığımız bir maç olur, tabi gene kazanmak çok hoş olur...

Bence şu ana kadar karşılaştığımız takımların içinde en iyi savunma yapan ekip, dikkatli olmalıyız.

Önceki maçlar gibi içeriden daha rahat sayılar bulabileceğimizi sanmasamda biz yinede içeriye top indirmekte ısrarcı olmalıyız .

Ayrcıca bu maçı kazanmamız için şut yüzdemizinde çok iyi olması lazım .

Sırbistan'ı falan geceriz problem degilde,Ben finallere dogru sıkıntı yasarız gibi düşünüyorum ne bileyim Tecrübenin agır bastıgı anlarda bugun yendigimiz ispanya'yı yarı finalde veya finalde yenebilir miyiz ?

bekledigim mac iste nihahaha.
icontwistedv.gif

Milli takım rekora mı koşuyor?

Bizleri şaşırtan bir kadro ve antrenör...
Takımımız her ne kadar isabetli şut bulamasa da geçen maçlarda olduğu gibi, yine doğru pozisyonları yakalayıp,gayret ve isteğin sonucunda bu maçı almasını da bildi. Herşey iyi güzel de bugün Hidayet'in performasının kötü olması üzücüydü,tabi ki her oyuncunun günü gününü tutmaz ama bu da düşüşe geçeceği anlamına gelmez,umarım kısa zamanda toparlanır ve Sırbistan karşısında gerçek oynunu ortaya koyar.

Eksiklerimizden bahsedecek olursak; sert savunma yapamıyoruz, Hidayet üzerine hiç set kurulmamıstı sanki ya da kuruldu ama pozisyon gerçekleşmedi, Hidayet'i kullanmamız şart. Kerem-Ender 2 guarda döndüğümüzde takım bir anda çıkışa geçiyor bugün bunu göremedim. Ömer Aşık'ın tecrübeye ihtiyacı var süre aldıkça son saniyedeki blokta olduğu gibi doğru hamleler yapacağını düşünüyorum Semih'ten çok onun süre alması gerekiyor,Oğuz ile birlikte. Barış Hersek ve Engin Atsür ne zaman takıma yararlı olacak merak ediyorum. Ersan İlyasova çok gereksiz şut zorluyor hangi pozsiyonda oynuyorsa ona göre bir set hücumu oluşturulsa faydalı olabilir, el üstü şutlarla Sırbistan karşısında hiçbir yere varamayız.

Bugün ki maçtaki artılarımız ise; Semih Erden'i yavaş yavaş takıma kazandırmaya başladım bu takım olduğumuzun göstergesidir.Barış Hersek ve Engin Atsür'ü de umarım en kısa zamanda takıma kazandırırız,kazandırmak zorundayız eğer ki hedefimiz şampiyon olmaksa. İspanya bugüne kadar oynadığımız 4 maçın en zor olanıydı kadro olarak kıyasladığımızda, gasol,rudy fernandez büyük oyuncular bu oyunculara rağmen istediğimiz oyunu oynamasakta galip gelmesini bildik. Oyuncuların kendine güveni gelmesi açısından,motive açısından önemli bir galibiyet aldık, çeyrek final garanti olduğu için bir nevi rehavette kurtulduk. Rahat basketbol oynamak için büyük fırsat. Önümüzdeki maçlarda umarım Barış H. ve Engin Atsür'ü takıma kazandırırız ve yararlanırız en büyük dileğim budur.

Galibiyet aldık mutluyuz, önümüzdeki maçlara bakalım!

Yürüyoruz biz bu yolda, and içtik şampiyonluğa...

yenilirsek bir bunlara yeniliriz zaten Tugay. ama ben umutluyum millilerimiz yenecektir bunları.

Şutumuz iyi olurda bu maçı söke söke alırız.Ancak şutumuza çok dikkat etmeli doğru adamlarla vurmalıyız.

Pota altında milli takım artık kendi ritmini bulmuş durumda.Ömer,Semih,Oğuz üçüde artık belli bir ritim buldular ve onlardan tereddütüm yok.Ancak bence bu maç İspanya maçından daha zor olacak ve Hido'nun bu maçta göçsterdiği gibi bir performansı gösterme şansı yok kesinlikle.

Çok genç bir kadroya sahip Sırbistan.Ama iyi altyapılardan yetmişmiş oyuncuları var.Nenad Krstic ve Milenko Tepic'den korkuyorum açıkçası.Onları kestik mi gerisi gelir bence.

Hepsinden fazla Tripkovic'den korkmak lazım. 3lükleri çok can yakıyor, olmadı içeriden oynuyor. Krstic'i potadan uzak tutunca çok sorun yok, atışı var ama çok yüzdeli değil.

Bence korkulacak tek bir adam varsa o da Tripkovictir 3lukleri tehlikeli cidden. Ama bizde de Hidayet var 3lukleri ile can yakan. Millilerimiz yine iyi olsun yenebilirler.

Eren Aydın' Alıntı:
Hepsinden fazla Tripkovic'den korkmak lazım. 3lükleri çok can yakıyor, olmadı içeriden oynuyor. Krstic'i potadan uzak tutunca çok sorun yok, atışı var ama çok yüzdeli değil.

gerçekten ispanya maçında inanılmaz bir mücadele örneği sergiliyoruz.turnuvadaki savunma ritmini bu maçta da tutturursak sırplrı da geçer slovenleri beklemeye başlarız:)
hido oynayacak mı acaba?