EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

GSBasket H2H ligi 21. hafta panoraması:

Haftanın kazananı: Yuzde1gs (Furkan Dillice) +48.9
Haftanın takımı: Money 209.1 (Ayhan Bozdeniz)
Haftanın maçı: Money- Troy 403.8 (ligin bu hafta en çok puan alan iki takımı birbiriyle oynamış oldu. Troy için 194 puanla şanssız mağlubiyet.

Lig lideri: MSB3 (17/20 galibiyet)
Bayram Havarileri 1 galibiyet geride. Troy- Focusvictory ise şanssız geçirdikleri hafta sonunda 2 galibiyet geriye düşmüş durumdalar.

Haftaya
MSB3 Karşıyaka ile oynayarak bir nevi hükmen galibiyet alacakken,
Troy-Bayram Havarileri
DirkPetrovic-Focusvictory maçlarında olası şampiyonluk rakiplerinin birbirini devirmesini izleyecek.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GSBasket Normal Sezon ligi 21. hafta panoraması:

1️ Davies (Işıtan Doğan) (1) 3575 Dünyada 61.
2 Mehmet Baturalp (Hakan Sağlam) 3550 (3) Dünyada 95.
3 Dirk Petrovic (2) (Zeynep Emir) 3522 Dünyada 143.
4 Netaş (Kaan Gürbüz) 3503 (6) Dünyada 197.
5️ Crixus (Aykut Kadıoğlu) (4) 3490 Dünyada 233.

Haftanın kar edenleri:
Mehmet Baturalp: Geçen hafta Shved-Calathes değişikliği yaparak patlamıştım. Bu hafta Calathes-Shved değişikliği yaparak patladım. Yine de kaptan olarak Larkin'e güvenmeye devam etmem sayesinde ligde 1, dünyada 10 basamak da olsa yükseldim.
Netaş: 213.4 puan alarak ligin bu haftaki lideri oldu. bu skorla 4. sıradan ilk5'e giriş yaptı.

Haftanın zarar edenleri:
Dirk Petrovic: 150 puan aldı ve dünyada ilk 100'ün dışarısında kaldı.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Haftanın Oyuncusu: Larkin 39.6 verimlilik (4. hafta üst üste MVP)
Haftanın Hayal Kırıklığı (f/p): Shved (5 verimlilik)
Haftanın Takımı: Anadolu Efes

Yazdim yazdim sildim. Kobe Bryant haberinden sonra afalladim resmen. Yine de bitime az bir sure kala Gs Basket Klasik Liginde 1. olacak arkadasa, Konunun ilk mesajinda yer alan kriterlere gore odulunu vermek icin takipdeyim. Cok cekismeli geciyor ama butun takimlar birbirine benzemeye basladi. Demek ki kritik nokta cogunlugun secmedigi oyuncuyu bulup one gecebilmek. At yarisindaki supriz at tabiri gibi. Herkese yurekten basarilar dilerim. Ayrica her haftanin panoramasini cikaran Hakan Saglam arkadasimizin da emegine saglik.

Onemli not : Ne zaman sonlandirmamiz gerekiyor onu bilmiyorum. Mesela normal 30 maclik periodu mu baz alacagiz yoksa Sampiyon belli olana kadar mi devam edecegiz. Cogunluk ne derse ya da olmasi gereken her neyse oyle olsun.
Gecen yil Galatasaray Sampiyon olursa bir forma gonderecegime soz vermistim. O soz uzerimde kaldi ve fazlasiyla rahatsiz oldum. Kime nasil gondereyim derken aklima, bu yil Gs Basket Classic Liginde sampiyon olan arkadasimiza verilmesini mantikli olacagina kaanat getirdim. Tek Sart sitemizde uyeligi bulunan bir arkadasimiz olmasi.

Diyelim ki, GsBasket Classic liginde foruma uye olmayan bir arkadasimiz 1. oldu onu tebrik ediyor, siralamadaki bir alt uyemize denk gelecek sekilde odulunu ulastiriyoruz. Ayrica diyelim ki o kisi benim :) (burada istemsiz gulme geliyor) beni de pas geciyoruz.

Sampiyon arkadasimiz isterse Gs Basketbol formasi isterse GS futbol takiminin formasi ve istedigi oyuncunun.

Herkesin aynı oyuncularla oynadığı haftada yine ısınırken sakatlanan oyuncuyu bulduk. Printezis ile 0 puan. Shengelia ile devam etmek varken.. Bazen boşa mücadele ediyorum gibi hissediyorum.
Bı takimimda aynı hataya bende düştüm..Param yetmediği için diğer takimlarima alamayıp Shengelia da kaldım. Kötü şans cidden. Geçen haftada Lucic i bulmuştum.

Lig lideri Işıtan Doğan haftalardır takım değiştirmeden liderliği sürdürüyor. Dünyada da ilk 60 da galiba. Öyle bir yapı kurmuş ki çok şanslı. Kendisi Tıp fakültesi öğrencisi ve TUS a hazirlaniyormus. Çok zaman bulamadigindan ve sınava konsantrasyon olduğundan takımlarını guncellemeye zaman bulamadığını soyledi. Ama geri dönebileceğini de söyledi. Umarim döner.

Bı takimimda aynı hataya bende düştüm..Param yetmediği için diğer takimlarima alamayıp Shengelia da kaldım. Kötü şans cidden. Geçen haftada Lucic i bulmuştum.

Lig lideri Işıtan Doğan haftalardır takım değiştirmeden liderliği sürdürüyor. Dünyada da ilk 60 da galiba. Öyle bir yapı kurmuş ki çok şanslı. Kendisi Tıp fakültesi öğrencisi ve TUS a hazirlaniyormus. Çok zaman bulamadigindan ve sınava konsantrasyon olduğundan takımlarını guncellemeye zaman bulamadığını soyledi. Ama geri dönebileceğini de söyledi. Umarim döner.

oyuncu değiştirmeden gayet iyi gidiyor. play-offlarda dönse yeterli olur gibi:) Bu hafta da üst sıralarda en yüksek puanı alan takım olabilir.

GSBasket H2H ligi 22. hafta panoraması:

Haftanın kazananı: BEGA (Muhammed Selçuk) +42.6
Haftanın takımı: Alisercan 194.5
Haftanın en çekişmeli maçı: DirkPetrovic-Focusvictory 145-143
Haftanın maçı: Team Naumoski (Ümit Berk)- Naylon Brando 356.6

Lig lideri: MSB3 (18/21 galibiyet)
Troy ve Bayram Havarileri 2 galibiyet gerideler.

Haftaya
Lig lideri MSB3- Lig ikincisi Troy ile oynuyor. Troy'un hem kendi iddiası hem de diğer takipçilerin iddiası için kazanmaktan başka çaresi yok.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GSBasket Normal Sezon ligi 22. hafta panoraması:

1️ Davies (Işıtan Doğan) (1) 3756 Dünyada 45.
2 Mehmet Baturalp (Hakan Sağlam) 3693 (2) Dünyada 130.
3 Netaş (Kaan Gürbüz) 3688 (4) Dünyada 140.
4 Dirk Petrovic (3) (Zeynep Emir) 3667 Dünyada 196.
5️ Crixus (Aykut Kadıoğlu) (5) 3661 Dünyada 216.

Haftanın kar edenleri:
Davies: değişmeyen kadro, 180 puan, ikinci ile farkı 63'e yükseltme ve dünyada 45. sıraya tırmanma.
Netaş: 185 puan alarak üstlerdeki takımlar arasında en iyisi olma, bu sezon ilk kez 3. sıraya yükselme ve dünyada 2 haftada 340. sıradan 140. sıraya kadar tırmanma

Haftanın zarar edenleri:
Mehmet Baturalp: Printezis 'in son dakika sakatlığı + Lorenzo tercihinin tutmaması ile 35 sıra birden düşüşle 130. sıraya inme(m).
Dirk Petrovic: Ligde 1 sıra daha kaybederek 4. sıraya inme.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Haftanın Oyuncusu: Dubljevic 28.6 (4 haftalık Larkin hükümdarlığının sonu)
Haftanın Hayal Kırıklığı (f/p): Printezis (DNP) :) + De Colo (9.9 verimlilik)
Haftanın Takımı: Real Madrid

Larkin sağolsun onun kaptanlığıyla iyi bir şeyler alıyorum. Aslında şöyle bi baktım; bu hafta ortalama 18 falan almışım oyuncularımdan ama Aaron Jackson 2 getirince, Simon da tutuk kalınca vasat kalmışım puanda.

Son hafta sürpriz yumurtadan Dubljevic'i cıkartarak 178 puanla tamamladım. Açıkcası bu hafta da ona güvenmek istiyorum. Son dakika Utility'de kendisini Calathes ile değiştirmezsem kadromda yer alıcak. Ucuz opsiyonlardan 2-3 haftadır kadromda yer alan Stimac'ın bu hafta uzunları cok iyi savunamayan Pana karsısında etkili olmasını bekliyorum. SG/SF pozisyonda da ucuzlardan Dedovic'i değerlendirdim. Diğer kadro zaten herkesle aynı gibi :)

Bütçe yettiği taktirde bence De Colo yerine Sloukas değerlendirilmeli, kadromda nasıl yer açacagım bilmiyorum ama Vesely'i de bir yerlerde değerlendirmek istiyorum

Bence Vesely mutlaka alınmalı. Pivot bölgesindeki eksikliği ve son haftalardaki performansını düşünürsek, değerinin altında bir fiyatı var.
Lovern kafileye dahil edilmemiş.
James i çıkardım 1-2 kadrodan, bakalım nasıl olacak..
De Colo dan çıkamıyorum bir türlü bu arada.

Ben o kadar Stimac’ı övdükten sonra Stimac ve Shengelia’yı satarak yerlerine Voigtmann ve Vesely’i aldım. Calathes’i de ekledim. Sonumuz hayrolsun :)

Bu sefer de Giedratis yok. Bebeğininin doğumu yaklaşmış. Alıştık zaten 7 kişi oynayıp mücadeleden kopup gitmeye. Ne diyelim Allah analı babalı büyütsün.

Yedekler kaldırılmamış olsaydı epey iyimiş benim için. Elimde hiçbir işe yaramayan 2 milyon Euro'yu yedekler için kullanırdım. Toplamda 100 puana yakın fazlam olurdu muhtemelen.

Son düzenleme:
Bu sefer de Giedratis yok. Bebeğininin doğumu yaklaşmış. Alıştık zaten 7 kişi oynayıp mücadeleden kopup gitmeye. Ne diyelim Allah analı babalı büyütsün.

Yedekler kaldırılmamış olsaydı epey iyimiş benim için. Elimde hiçbir işe yaramayan 2 milyon Euro'yu yedekler için kullanırdım. Toplamda 100 puana yakın fazlam olurdu muhtemelen.
Printezis yerine almıştım :)