EuroLeague Fantasy Challenge 2019-2020

Fredette sayıya, şutuna bağlı bir isim. Bu oyunda en sevmediğim oyuncu tarzı. 20 sayı atsa bile 10 pır'da kalabilir. Oyunun geri kalan alanlarında ribaund-asist-top çalma- faul alma konusunda katkısı sınırlı. Bu gibi isimlerden uzak durmak gerek diye düşünüyorum.

Evet fiyatları bi tık karıştırmış olabilirim 😄 Fredette konusunda ben de öyle düşünüyordum aslında biraz. Yan katkıları pek yok, sadece sayı olarak var. O yüzden seçeceğimi ikiye indirdim şimdi.
Efes deplasmanında Delaney mi
Zayıf fener kısa savunmasına karşı aşırı formda Campazzo mu?

her zamanki gibi detaylı ve faydalı analizin için teşekkürler.
Ama ben yeni sisteme geçildiğinden beri sana pek güvenmiyorum :) Sen biraz para kazanma amaçlısın ve yeni sistemde fiyat-pir oranı oldukça farklı.
Ponitka ve Tarczewski konusunda sana katılıyorum.
Bolomboy için soru işaretlerim var ama 0,52 ye da başka birisini bulmak zor. 2m kredin olsa 1,42 diğer oyuncu için kalır. Bolomboy + 1,48 her şekilde 2 tane 1 m lik oyuncudan iyi çıkar diye düşünüyorum.
Mirotic benim merakla beklediğim bir isim. Bakalım nasıl çıkacak.
Delaney de 1.50 den bana cazip görünüyor. Geçen sene sonundaki Larkin fırtınasına kadar herkes için Delaney > Larkin olduğunu düşünüyorum.
Henry yerine Stauskas ı deneyeceğim ben.
Larkin yokluğunda Micic den vazgelimemeli bence de.
Fenerbahçeye karşı oynayan elit guard varsa onu da kaçırmamak lazım, Campazzo mesela bu hafta.
Dublijevic e de pek güvenemiyorum.
DeSahun Thomas ve Simon da hiç güven vermiyor ama fiyatları sebebiyle seçebilirim.

Ayhan Bey, açıkçası bana güvenmemekte haklısınızdır. Oyunun eski formatında daha başarılı olduğumu, yeni sistemde o düzeyde başarılı olmadığımı itiraf etmek gerek. Haklı olmadığınız yer: ben bu oyunu hiçbir zaman bütçe için oynamadım ve çoğu zaman eski sistemde bile takımlarımın bütçesi düşük olsa bile sıralaması yüksek oluyordu. Onun için bu eleştiriyi kabul etmeyeceğim. Zamanında bu forumda büyük çekişmeler oluyordu, meydan okumalar, Oğuzhan Günebakan'ın da aktif oynadığı zamanlardı. Bu yüzden haksız bu eleştiriniz karşısında takımlarınıza meydan okuyorum. (Zeynep Emir)

Ayhan Bey, açıkçası bana güvenmemekte haklısınızdır. Oyunun eski formatında daha başarılı olduğumu, yeni sistemde o düzeyde başarılı olmadığımı itiraf etmek gerek. Haklı olmadığınız yer: ben bu oyunu hiçbir zaman bütçe için oynamadım ve çoğu zaman eski sistemde bile takımlarımın bütçesi düşük olsa bile sıralaması yüksek oluyordu. Onun için bu eleştiriyi kabul etmeyeceğim. Zamanında bu forumda büyük çekişmeler oluyordu, meydan okumalar, Oğuzhan Günebakan'ın da aktif oynadığı zamanlardı. Bu yüzden haksız bu eleştiriniz karşısında takımlarınıza meydan okuyorum. (Zeynep Emir)

Bir saniye, bir saniye meşhur Zeynep Emir, Tolga Çıralı mıymış? Yoksa Zeynep Emir adına mı konuşuyorsunuz Tolga bey?

Zeynep Hanım eski format daha komplike hesaplamaya dayalı ve yıldız oyuncuları almanın çok daha zor olduğu bir sistemdi. Ayhan Bey'in eleştirisini sizin yerinize gayet üzerime alabilirim çünkü tamamen matematiksel olarak oynardım bu oyunu. Eskiye alıştığım için de hala öyle gidiyorum , muhtemelen 8. hafta civarı istediğim tüm oyuncuları alabilecek bütçe sahibi olacağım ama bu bana hiçbir şey kazandırmayacak. Şimdikinde şans faktörü çok daha fazla , takımınızda Shved var diyelim ve kaptan .. oynarsa 50 alırsınız oynamazsa 0 , malum artık yedekler de yok.

Oğuzhan Günebakan'ın yönettiği yıl, oğuzhan'ın hemen önünde 1. olmuştum ve inanılmaz bir başarısı vardı Gsbasket liginin. Dünya'da ilk 100de 4-5 takım vardı buradan. Artık öyle hedeflerim yok. Yeni sisteme ayak uyduramayan yaşlanmış başarısız hocalar gibiyim:) Yine de yorgun ayaklarla mücadeleye devam ediyorum:) size ve tüm foruma başarılar dilerim.

2. H2H ligimizi unutanlar için bir daha hatırlatayım istedim.

Ligin adı: GS Basket 2
Ligin kodu: 79DPXUU3

Şu anda 4 kişi var.

2. H2H ligimizi unutanlar için bir daha hatırlatayım istedim.

Ligin adı: GS Basket 2
Ligin kodu: 79DPXUU3

Şu anda 4 kişi var.

Ligin adını değiştirsen iyi olacak. Bu şekilde 2.lig gibi gözüküyor:LOL: Ayrıca aklıma daha yarışmacı bir format geldi. 2 ayrı lig oluşturulup devrede ilk 10 sıradakiler final grubuna diğerleri de klasman grubuna girerdi. Böylece hakkaniyetli şekilde 1. ve 2.lig tanımlarına da uyardı. Tabi artık en çok ilgilenenler ortalama olarak ilk ligde olduğundan bu söylediğim için geç kaldık. Ancak gelecek sene düşünülebilir bence.

Mail geldi ve gördüm ama bağlanabileceğim bir link yoktu bilgisayardan girdiğimde. Ama mobilden girip giriş sayfasıyla kontak kurabildim ve takımlarımı kurmaya başladım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

H2H Ligini ilk haftadan kurmanın hiçbir gereği olmadığı gibi zararı olduğunu düşünüyorum. Geçen sene de birçoğunun en iyi takımı ligde olmadığından H2H'ye olan ilgi azalmıştı ve devre bittiğinde herkesin en iyi takımlarıyla kurduğumuz lig daha çok ilgi çekmişti. Mesela ben şimdiye kadar 7 takım kurdum ve bunların ilk hafta performanslarını görüp lige girmenin daha az sürpriz yaşatacağını düşünüyorum. Tabi fikriniz benle aynı yönde değilse yine de girerim lige bu haftadan o ayrı ama yukarıda belirttiğim nedenlerle doğru seçim yapmak zorlaşacaktır. Bilginize..

Hem katılıyorum, hem katılmıyorum :)
Doğru, ikinci hafta kurulmuş bir takım daha üst sıralarda yeralabiliyor. Ama bu daha çok bizim gibi acemiler için geçerli :) İşini bilen adam ilk haftalardan itibaren uçuşa geçiyor.

beni rakip olarak görüp meydan okuman bile yeter bana :)
Belki de yanlış hatırlıyorum ama sanki daha önceki yıllarda ilk 3-4 hafta biraz para arttırmak gibi bir stratejin olduğundan bahsetmiştin.

Ligin adını değiştirsen iyi olacak. Bu şekilde 2.lig gibi gözüküyor:LOL: Ayrıca aklıma daha yarışmacı bir format geldi. 2 ayrı lig oluşturulup devrede ilk 10 sıradakiler final grubuna diğerleri de klasman grubuna girerdi. Böylece hakkaniyetli şekilde 1. ve 2.lig tanımlarına da uyardı. Tabi artık en çok ilgilenenler ortalama olarak ilk ligde olduğundan bu söylediğim için geç kaldık. Ancak gelecek sene düşünülebilir bence.

Eyüp Bey ligler arasında bir klasman söz konusu değil. Sadece GS basketin diğer ligi olduğunu göstermek adına 2 dedim. Sizin önereceğiniz bir isim varsa bakarız. Diğer önerinize gelecek olursak nasıl yapılacağını tam anlamadım, farklı gruba ayırma tarzı bir durum söz konusu mu ligde? Ben daha önceden böyle bir şey hatırlamıyorum? Var mı böyle bir şey gerçekten?

Eyüp Bey ligler arasında bir klasman söz konusu değil. Sadece GS basketin diğer ligi olduğunu göstermek adına 2 dedim. Sizin önereceğiniz bir isim varsa bakarız. Diğer önerinize gelecek olursak nasıl yapılacağını tam anlamadım, farklı gruba ayırma tarzı bir durum söz konusu mu ligde? Ben daha önceden böyle bir şey hatırlamıyorum? Var mı böyle bir şey gerçekten?

Oyunda böyle bir seçenek elbette yok. Sadece oynayanlar bilecek böyle bir oluşumu. Herkes devrede sonlandığını bilecek ve yeni lige geçecek.

Yavas yavas sakatlik haberleri dusmeye basladi. Fenerbahce Vesely ve Lövern i Madrid e goturmemis . Milano da Micov u Munih e goturmeyecekmis.

Kendi takımlarında başrol oynamak zorunda olan o kadar yıldız oyuncu var ki hangisine alacağım konusunda gerçekten çok ikilemde kaldım. Birini alsam diğeri aklımda kaldı hep. Umarım doğru tercihleri yapmışımdır. Yine son bi kez daha gözden geçiricem 1-2 seçimimi ama değişmeyecek gibi duruyor.

Bayca Beycigim, GS basket 2 sanki gereksiz olmus gibi. Zaten ilkine sinirsiz sayida kayit imkani var. 3-5 kisi kayit olmus. Bana kalirsa onu kaldiralim diyecegim ama sen bilirsin yine de.

Bayca Beycigim, GS basket 2 sanki gereksiz olmus gibi. Zaten ilkine sinirsiz sayida kayit imkani var. 3-5 kisi kayit olmus. Bana kalirsa onu kaldiralim diyecegim ama sen bilirsin yine de.

Mehmet bey haklısınız şu anda sadece 7 kişi var. Bugün de bakalım 10 kişiye ulaşmazsa kapatırım.

Bu arada bugün beklenen gün. Euroleague başlıyor. Herkese şimdiden başarılar dilerim. Umarım bol PIR'lı bir sezon olur. Hakeden kazanır.